Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλος που εχει την 9εδω και κανα 2 εβδομάδες στην αρχη παρατηρησε ελαφρως χειροτερη μπαταρια αλλα εστρωσε….η καμερα μου ειπε βελτιωθηκε ειδικοτερα τη νυχτα...παντως πλαι πλαι που το εβαλα με mate 20 pro....μου φανηκε καλυτερη η καμερα μας και πιο φωτεινος ο φακος...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ. Έβαλα μια ανενεργή κάρτα Q και έβγαλα την cosmote και με το που πάτησα αναζήτηση βρήκε την pie.

 

Και εγώ επιβεβαιώνω ! Είχα 2 σιμ κοσμοτέ και έβαλα δανεικη Q . Με το που την έβαλα μου έβγαλε την αναβάθμιση. Ναναι καλά αυτός που έγραψε το tip εδώ μέσα .. τώρα να δούμε τι ψάρια πιάνει η pie..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κανείς! Πάντα οι ενημερώσεις περνάνε από την έγκριση του παρόχου πρώτα. Οπότε η Cosmote ως συνήθως...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει χειροτερη αυτονομια σε μπαταρια με την 9 ή ειναι η ιδεα μου;

Νομιζω πως με τις ιδιες ρυθμισεις που ειχα και πριν με την 8 η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα...

 

Ελαφρως χειρότερη ναι, κι εγω το παρατηρησα, κατά περιπου 4-6 ωρες , επειδη ομως εχω ελαχιστες μερες που εγκατεστησα την 9, περιμενω κι ελπίζω κι εγω να "στρωσει".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρως χειρότερη ναι, κι εγω το παρατηρησα, κατά περιπου 4-6 ωρες , επειδη ομως εχω ελαχιστες μερες που εγκατεστησα την 9, περιμενω κι ελπίζω κι εγω να "στρωσει".

παιδια θα στρωσει οντως στην αρχη είναι χειροτερη….3η μερα και είμαι με 41% με μετρια χρηση...και 4 ωρες οθονη

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στις επόμενες βδομάδες, θα έρθει και η 195. Με δεδομένο ότι μου την βγάζει approved στο FF. Εν αναμονή.....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα στρωσει οντως στην αρχη είναι χειροτερη….3η μερα και είμαι με 41% με μετρια χρηση...και 4 ωρες οθονη

 

Ακριβως! Τις πρωτες 2 μερες ηταν αρκετα χειροτερη, σκεφτομουν μεχρι και downgrade αλλα τωρα που εστρωσε είναι απλα βραχος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με cosmote γύρισα σε vodafone και αμέσως την έχει διαθέσιμη την 9.

Απ ότι κατάλαβα δεν δουλεύει σωστά το ACR recorder και το κουμπί πλοήγησης εκτός οθόνης ;

Μια χαρά λόγοι για να φάει άκυρο η 9 προς το παρόν , αν μπορεί να επιβεβαίωση κάποιος .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πλοήγηση εκτός οθόνης λειτούργησε άψογα. Τι πρόβλημα σου δημιουργεί? Είτε επιλέγεις το κουμπί του αποτυπώματος είτε με χειρονομίες πάνω στην οθόνη.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πλοήγηση εκτός οθόνης λειτούργησε άψογα. Τι πρόβλημα σου δημιουργεί? Είτε επιλέγεις το κουμπί του αποτυπώματος είτε με χειρονομίες πάνω στην οθόνη.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δεν έκανα αναβάθμιση για να ξέρω , έχουν γραφτεί ποιο πίσω και φοβάμαι.

Εμένα με ενδιαφέρει το gestures στο αποτύπωμα .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν επιλογες στο Play store οπως το poweramp και για τους πιο απαιτητικους το usb Audio pro με τον αναλογο εξοπλισμο.

Τα εργοστασιακα ακουστικα ειναι τραγικα, σαφως πολυ καλυτερα αποτελεσματα με ασυρματα.

 

για ασυρματα προτεινεις καποια;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κανείς! Πάντα οι ενημερώσεις περνάνε από την έγκριση του παρόχου πρώτα. Οπότε η Cosmote ως συνήθως...

 

Εγώ με κοσμοτε την είχα πάρει από τους πρώτους πριν την πρώτοχρονια δεν θυμάμαι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Για το acr που ρωτήσατε αν λειτουργεί με την 9, ενώ όταν μπαίνεις λέει ότι το λειτουργικό δεν υποστηρίζει καταγραφή, εμένα καταγράφει κανονικά. Του έκανα απλά αναβάθμιση χωρίς να κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις.

 

Edit : Δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή, αλλά αν έχεις βάλει δυνατά το μικρόφωνο τότε μέσα από το ήχο του κάνει το ηχιο καταγραφεί το μικρόφωνο σου.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως μετά την αναβάθμιση σε 9 παρατηρώ πως η συσκευή είναι πιο σβέλτη και πιο smouth από πριν....λογικα θα συμφωνήσετε όλοι με αυτό...οσο πάει ευχαριστιεμαι όλο και πιο πολύ αυτή τη συσκευή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή να έχετε.

 

Πήρα το Spigen® GLAS.tR SLIM™ τζαμάκι και το έβαλα.

Μερικά tips για την τοποθέτηση του.

Αν έχετε κάποια από τις θήκες της Spigen, εφαρμόστε το τζαμάκι χωρίς να βγάλετε την θήκη.

Επίσης μην δοκιμάσετε να κεντράρετε με το μάτι.

Το ιδανικότερο είναι να ακουμπήσετε ακριβώς εκεί που τελειώνει το λάστιχο της θήκης στο πάνω μέρος της selfie κάμερας.

Προσπάθησα να κεντράρω με το μάτι και είμαι μισό χιλιοστό Off προς τα κάτω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι πολύ κοντά στον αισθητήρα δακτυλικού και να μην πιάνει με την μία, ΚΑΙ να κρύβεται ελάχιστα το notification led.

 

ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε το suede Καφέ πανάκι καθώς αφήνει πάρα πολύ χνούδι. Καλύτερα πάρτε τα glass wipes από τα lidl και περάστε με αρκετά από αυτά την οθόνη και την θήκη, και στο τέλος με το υγρό πανάκι που περιέχεται στην συσκευασία και λέγεται MOSSLIAN.

 

https://imgur.com/a/1mZ6vco

Link to comment
Share on other sites

@feik

 

Γιατί δεν βάζεις και συ μια sim άλλου πάροχου;

 

 

Έβγαλα Vodafone γύρισα cosmote και χάθηκε η αναβάθμιση :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέματα και εικονίδια πέραν της εφαρμογης του κινητού η κάποιου launcher όπως nova μπορείς να κατεβάσεις και το themes Manager for Huawei από playstore...
Link to comment
Share on other sites

Για το acr που ρωτήσατε αν λειτουργεί με την 9, ενώ όταν μπαίνεις λέει ότι το λειτουργικό δεν υποστηρίζει καταγραφή, εμένα καταγράφει κανονικά. Του έκανα απλά αναβάθμιση χωρίς να κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις.

 

Edit : Δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή, αλλά αν έχεις βάλει δυνατά το μικρόφωνο τότε μέσα από το ήχο του κάνει το ηχιο καταγραφεί το μικρόφωνο σου.

 

Αν η Huawei ειχε στο λειτουργικο της ενσωματωμενη εφαρμογη καταγραφη κλησεων θα επαιζε κανονικα και με android 9. Το acr ειναι επιπροσθετη εφαρμογη. Η xiaomi πχ, εχει ενσωματωμενη εφαρμογη για call recording. Σε pocophone f1 παιζει κανονικα η ηχογραφηση σε pie.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχικά και γω είχα ρωτήσει για το ACR αλλά τελικά βρήκα τη λύση μόνος μου.Αυτη τη στιγμή έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση που είναι η 30.1 και μετά από την μπαταρία- εκκινηση εφαρμογών απενεργοποίησα την αυτόματη διαχείριση στο Καταγράφει τα πάντα και κανονικά.

Εμένα η απορία μου είναι πως γίνεται να εμφανίζεται ολόκληρη η φωτογραφία μιας επαφής όταν παίρνει τηλέφωνο και όχι σαν να ξεθωριάζει από τη μέση και κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την pie. Παλαιότερα στις ρυθμίσεις τοποθεσίας είχα μόνιμα την εξοικονόμηση ενέργειας. Είχε τρεις επιλογές. Τώρα έχει μόνο άνοιγμα και κλείσιμο. Μήπως το μενού είναι αλλού για την τοποθεσία;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...