Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΑ ας το δωσει επιτελους το android 9 και σε μας που μας εχει σπασει τα νευρα και μετα βλεπουμε κι εμεις αν ειναι καλο η μετριο.

Απαραδεκτο αλλοι να το εχουν παρει το android 9 απο Δεκ. και αλλοι ακομη περιμενουν.

Σ αυτο τον θεμα της αναβαθμισης, χιλιες φορες θα προτιμησω καποιο απο τα Xiaomi μου.

Εν αναμονη λοιπον. Να δουμε ΠΟΤΕ. Σε κανα μηνα!!!!!!! (δικαρτο εχω με εκδοση .161 και το imei ξεκιναει απο 86705)

 

Xiaomi οπου η Dev Rom ειναι πιο σταθερη απο την Stable, οπου κυκλοφορει αναβαθμιση και μετα απο 1 μερα την αφαιρει λογο προβληματος.

Εχουν καταντησει ολοι να εγκαθιστουν Dev Rom για να δουλευει πιο σταθερα και σωστα η συσκευη τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και γω ακομα περιμενω την 9...αγορα τον σεπτεμβρη απο σκρουτζ....Παντως απο αυτονομια με την 8αρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αν και τα εχω σχεδον κλειστα ολα και το δουλευω μονο με wifi.....πχ τυχαινει απ τις 12 που κοιμαμαι μεχρι τις 10 το πρωι που κανω ενα διαλλειματακι στη δουλεια και τσεκαρω το κινητο να μην εχει χασει ουτε 1% απο μπαταρια και αλλες φορες να εχει χασει 2-3% και μολις το δουλεψω αμεσως πεφτει αλλο 1%... Στη χρηση της μπαταριας δεν εδειχνε κατι να τρωει mah το βραδυ....γενικα τη θεωρω δυνατη τη μπαταρια του με μερικα τρωτα σημεια....εφαρμογες τις εχω στο αυτοματο χωρις ενεργ. τους συγχρονισμους.. καιρους aod κτλ....καλυτερα στο χειροκινητο οι εφαρμογες λετε; σημα εχω αψογο...
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από την 9 είναι πάντως άριστες. Επίσης δεν παραστήρησα κανένα απολύτως πρόβλημα μη έχοντας κάνει hard reset. Ολα λειτουργούν υπεράψογα, κολλήματα πουθενά, τρέχει πιο γρήγορα και από τη σκιά του, υπολείμματα της 8 δε φαίνεται να υπάρχουν . Γλίτωσα και από το μπελά του μερικού back up και του επαναστησίματος .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε η διαχείριση της μπαταρίας να είναι αισθητά καλύτερη από το Mate 10 pro;

 

Με την πρώτη φόρτιση και βλέπω περίπου 15% καλύτερη διαχείριση

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, κάμερες, design (υποκειμενικό αυτό) από τα ατού της συσκευής ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, κάμερες, design (υποκειμενικό αυτό) από τα ατού της συσκευής ;)
Συμφωνώ αλλά έχουν ίδιο επεξεργαστή, μπαταρία, λειτουργικό, ίσως η οθόνη να παίζει πολύ μεγάλο ρόλο

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 10 είχα διαβάσει ότι Ναι μεν αλλά τελικά η διαχείριση στην μπαταρία δεν τα πήγαινε και τόσο καλά... ευχαριστήσου το λοιπόν τώρα, ωραία συσκευή σουλουπωμενη και στυλάτη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη συστηματος "Κινήσεις" τι ακριβως ειναι και απο τι καταναλωνει ενεργεια; Βλεπω οτι καταναλωνει μπαταρια και δεν μπορω ουτε να απενεργοποιησω ουτε και να βρω σε τι οφειλεται η χρηση της. Το εικονιδιο στη χρηση της μπαταριας ειναι μια παλαμη που κραταει το κινητο. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε όσους ήρθε η 9 ΟΤΑ σας την εμφάνισε απλά με system update check ή στο system update πατήσατε 3 τελίτσες πάνω δεξιά και download latest package?

 

Εμένα πατώντας "Ενημέρωση λογισμικού" άρχισε να ψάχνει και μετά από λίγο την βρήκε. Αγορασμενο από Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη συστηματος "Κινήσεις" τι ακριβως ειναι και απο τι καταναλωνει ενεργεια; Βλεπω οτι καταναλωνει μπαταρια και δεν μπορω ουτε να απενεργοποιησω ουτε και να βρω σε τι οφειλεται η χρηση της. Το εικονιδιο στη χρηση της μπαταριας ειναι μια παλαμη που κραταει το κινητο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ρυθμισεις->Εξυπνη βοηθεια->Κινησεις

Ολες αυτες οι λειτουργιες ειναι η εφαρμογη συστηματος Κινησεις που αναφερεις. Αν τις απενεργοποιησεις παλι θα τρεχει αυτη η εφαρμογη και ο μονος τροπος να την απενεργοποιησεις ειναι μεσω ADB shell.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αυτονομία, στην δική μου συσκευή αργει πολύ να φτάσει στο 40% αλλα μετά απο αυτό το ποσοστό πέφτει κατακόρυφα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αυτονομία, στην δική μου συσκευή αργει πολύ να φτάσει στο 40% αλλα μετά απο αυτό το ποσοστό πέφτει κατακόρυφα.

 

Να κοιτας το συνολικο παντα ποσο σε βγαζει. Σε καποους μπορει να πεφτει αργα απο το 90 στο 40 και γρηγορα απο το 40 και κατω και σε αλλους το αντιθετο, να πεφτει γρηγορα απο το 90 στο 40 και μετα απο το 40 να πεφτει αργα, αλλα το συνολικο να ειναι ιδιο. Εσυ εφοσον βλεπεις οτι μετα το 40 πεφτει γρηγορα τοτε κοιτας να μην πεφτεις κατω απο εκει, εκτος βεβαια και αν το κατακορυφα που λες ειναι πολυ κατακορυφα οπου εκει πρεπει να δεις μηπως με factory reset στρωσει ή με το calibration και αν δεν στρωσει με τιποτα τοτε πας service για αλλαγη μπαταριας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα το κινητό με την τηλεόραση μέσω hdmi και με εξέπληξε που έχει και δεύτερη επιλογή τύπου υπολογιστή, emui desktop

Απλώς θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει τι παίζει με το Netflix

Στο emui desktop ακούγεται μόνο ήχος και δεν δείχνει εικόνα. Όταν το γυρίζω να δείχνει ότι και το κινητό δείχνει κανονικά εικόνα και ήχο αλλά οι υπότιτλοι που φαίνονται στο κινητό στην τηλεοραση δεν φαίνονται! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση, σε ποία ρύθμιση έχει καλύτερη απόδοση το video, 1080p 30fps,1080p 60fps,1080p 18/9 ή4k;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Default 1080 30fps αν θυμάμαι καλά όταν το είχα, λογικά στα 60 fps δεν θα πρέπει να δουλεύει το stabilization ... Ας απαντήσουν βέβαια και οι τωρινοί κάτοχοι που ενδεχομένως να έχουν υπάρξει αλλαγές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες επιλογές στις ρυθμίσεις και για το τι λειτουργίες υποστηρίζει π.χ. hdr ,af κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδιά, φτου να μην το ματιάξω αλλά και στο θέμα της μπαταρίας το κινητό είναι συγκλονιστικο. Με μολις δύο φορτίσεις μέχρι τωρα και πριν καλα καλα η τεχνητη νοημοσύνη μαθει τα χούγια μου :lol:, βλέπω στον πίνακα ότι το χρησιμοποίησα 1ημ και 10 ώρες (εντατικά γιατί το σκαλίζω για να το μάθω) και είμαι στο 44 % !!!! Απλά δεν υπάρχει !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση, σε ποία ρύθμιση έχει καλύτερη απόδοση το video, 1080p 30fps,1080p 60fps,1080p 18/9 ή4k;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eγω χρησιμοποιω το FHD+ 1080p 2160*1080 . Ειναι η ανωτερη επιλογη για τη σταθεροποιηση. Σε αυτη τη ρυθμιση μπορεις να εξαγεις βιντεο και σε μορφη Η.265

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αυτονομία, στην δική μου συσκευή αργει πολύ να φτάσει στο 40% αλλα μετά απο αυτό το ποσοστό πέφτει κατακόρυφα.

 

 

προβλημα μητρικης..... χαλαρα το πας στο service της huawei αμεσα.....

Link to comment
Share on other sites

προβλημα μητρικης..... χαλαρα το πας στο service της huawei αμεσα.....

 

Είπε ο παντογνώστης.....

 

Φίλε tzotzotzo, δεν έχει τίποτα η μπαταρία σου και το 40% είναι απλά ένα νούμερο κατά προσέγγιση. Η ποσότητα δεν μπορεί να μετρηθεί ακριβώς και πάντα θα υπάρχει κάπου τέτοια απόκληση όπως είπε και ο φίλος πιο πριν και αυτή η απόκληση θα μεγαλώνει όσο παλιώνει η μπαταρία.

Αν πιστεύεις ότι δεν κρατάει όσο θα έπρεπε τότε μπορείς να αρχίσεις να ψάχνεις.

Ότι και να είναι πάντως, μητρική δεν πρόκειται να είναι.

Μάλλον σκωληκοειδίτη θα έχει....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη.... Στο κινητό της κόρης μου δεν έχει έρθει ακόμα η 9 άρα. Εκτός από έλεγχο για αναβάθμιση και υπομονή τι άλλο μπορούμε να κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τέλος Γενάρη λογικά θα πάρει όλη η σειρά p20 pro κάπου έτσι είχα διαβασει.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τέλος Γενάρη λογικά θα πάρει όλη η σειρά p20 pro κάπου έτσι είχα διαβασει.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμάκι που να έχει κανονικά κόλλα και όχι μόνο γύρω γύρω; Και μακάρι να τοποθετηται εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε να προτείνετε κάποιο τζαμάκι που να έχει κανονικά κόλλα και όχι μόνο γύρω γύρω; Και μακάρι να τοποθετηται εύκολα.
https://www.skroutz.gr/s/16120244/Spigen-GLAS-tR-Slim-Full-Face-Tempered-Glass-Huawei-P20-Pro.html?keyphrase=p20+pro+spigen+glass Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...