Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις-μπαταρία-λειτουργία επιδόσεων!

Το δοκίμασα μια μέρα ολόκληρη και πίνει την μπαταρία πολύ(εκτός κι αν έτυχε τι να πω).

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έγινε ευχαριστώ. Θα το τσεκάρω..

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ αυτή τη μέθοδο με το hisuite σε Windows 10...και δεν μου βγάζει την ενημέρωση γιατί μόλις βάλω το νέο σερβερ μου λέει ότι δεν έχω ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανέβασε ένα Screen shot να δω τι ρυθμίσεις περνάς γτ αν βάλεις σωστά τον DNS θα έχεις ίντερνετ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως. Κανονικά δίπλα στο nick θα έπρεπε να γράφουμε και ηλικία. Πολλά ανήλικα εδώ μέσα που λένε τα δικά τους λόγω ηλικίας.

 

Κατά τα άλλα νομίζω ότι το κινητό είναι το ίδιο καλό ή καλύτερο με την 9.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν διάβαζες το μήνυμα μου μετέπειτα από αυτό που έχεις σε παρένθεση θα καταλάβαινες ότι δεν είμαι κανένας ανήλικος και σιγά μην δώσω αναφορά και ολας γιατί θέλω να πάρω την αναβάθμιση λόγω γιατί ανεβάζω φωτογραφίες σε δύο εφαρμογές και θέλω το καλύτερο αποτέλεσμα στην κάμερα και πεταγετε ο καθένας και λέει την βλακεια του. Εσείς που δεν βίαζοσαστε δεν έχετε λόγω φαντάζομαι και καλά κάνατε και αν έρθει μην την βάζετε στο κάτω κάτω βρε παιδιά αφήστε εμένα να ανησυχώ δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά Έχει βρει κανείς GOOGLE CAMERA apk της Google που να του δουλεύει καλά το ποτραιτο και το night mod

 

Έχει απαντηθεί πολλάκις ότι δεν δουλεύει με τον Kirin 970 η gcam επίσης έχεις το καλύτερο κινητό σε θέμα κάμερας και σε πορτραίτο και σε night mode.

Που δεν σε καλύπτει η κάμερα του;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια οποίος ξέρει.. Μόλις παρέλαβα την διαφανή θυκη τις spigen αλλλ μου σηκώνει το tempered glass που έχω.. Αν πάρω το tempered glass της spigen θα είναι οκ ή πάλι θα έχω πρόβλημα?

 

Ναι αν πάρεις της spigen δεν θα έχεις πρόβλημα! Είναι συμβατό με όλες τις θήκες της εταιρείας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά Έχει βρει κανείς GOOGLE CAMERA apk της Google που να του δουλεύει καλά το ποτραιτο και το night mod

Είχα περάσει μια έκδοση αλλά hdr, πορτραίτο και night sight δεν δουλεύουν.

Δε σου χρειάζεται πάντως τέτοια εφαρμογή με την κάμερα που έχει το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα,

είμαι και εγώ κάτοχος του P20 Pro εδώ και λίγες ημέρες. Έχει το Emui 8.1.0 αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει σχετικά με την διαχείριση της μπαταρίας. Κοιμάμαι πχ 7 ώρες και όταν έχω ξυπνήσει έχει καταναλώσει 15% (!!) Μέσα στις ρυθμίσεις, στην μπαταρία, στην εκκίνηση Εφαρμογών τα έχω απενεργοποιήσει όλα και έχω αφήσει μονάχα 5: υπηρεσίες google play, gmail, hisuite, reminder pro (για υπενθυμίσεις) και το viber. Έχω απενεργοποιήσει και το face id και το google search widget στην επιφάνεια όπως γράφατε σε προηγούμενο post σε κάποιον χρήστη, έχω το μενού στα μαύρα και έχω αφήσει το AOD. Εντωμεταξύ ήμουν παλιός χρήστης iPhone και σιγά σιγά προσπαθώ να προσαρμοστώ γιατί πρώτη φορά έκανα την μετάβαση σε android. Δεν έχω αφήσει την μπαταρία να αποφορτίσει. Χρειάζεται; Συνήθως το φορτίζω μέσω υπολογιστή που αργεί και όχι με fast charge. Μια φορά θυμάμαι πως αν είχα αφήσει το κινητό σε κατάσταση πτήσης, μετά το βράδυ δεν είχε καταναλώσει τόσο πολύ και συνεπώς μάλλον είναι software το θέμα και όχι hardware. Εσείς έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αρχηγέ. Ποια αρχεία έχεις χρησιμοποιήσει;

Αυτά του Ρώσου....

Πρώτες παρατηρήσεις. Δουλεύει τέλεια το casting στην τηλεόραση Samsung, που πριν δεν έπαιζε.

Δε δουλεύει το VOLTE / VOWIFI, που δούλευε άψογα πριν.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Μέσω OTA πόσοι από εδώ έχουν πάρει την αναβάθμιση;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να περιμένεις απάντηση από όποιον την έχει πάρει ΟΤΑ τύπου:

Εγώ την πήρα ΟΤΑ... Εγώ την πήρα ΟΤΑ κλπ;

Μπορεί να είναι 40-50 χρήστες που την έχουν πάρει...

 

Δεν νομίζω να είναι πολλοί.

 

Αυτό από που το συμπεραίνεις;;

 

Χαιρετώ την ομάδα,

είμαι και εγώ κάτοχος του P20 Pro εδώ και λίγες ημέρες. Έχει το Emui 8.1.0 αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει σχετικά με την διαχείριση της μπαταρίας. Κοιμάμαι πχ 7 ώρες και όταν έχω ξυπνήσει έχει καταναλώσει 15% (!!) Μέσα στις ρυθμίσεις, στην μπαταρία, στην εκκίνηση Εφαρμογών τα έχω απενεργοποιήσει όλα και έχω αφήσει μονάχα 5: υπηρεσίες google play, gmail, hisuite, reminder pro (για υπενθυμίσεις) και το viber. Έχω απενεργοποιήσει και το face id και το google search widget στην επιφάνεια όπως γράφατε σε προηγούμενο post σε κάποιον χρήστη, έχω το μενού στα μαύρα και έχω αφήσει το AOD. Εντωμεταξύ ήμουν παλιός χρήστης iPhone και σιγά σιγά προσπαθώ να προσαρμοστώ γιατί πρώτη φορά έκανα την μετάβαση σε android. Δεν έχω αφήσει την μπαταρία να αποφορτίσει. Χρειάζεται; Συνήθως το φορτίζω μέσω υπολογιστή που αργεί και όχι με fast charge. Μια φορά θυμάμαι πως αν είχα αφήσει το κινητό σε κατάσταση πτήσης, μετά το βράδυ δεν είχε καταναλώσει τόσο πολύ και συνεπώς μάλλον είναι software το θέμα και όχι hardware. Εσείς έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Σας ευχαριστώ!

 

Από την στιγμή που σε flight mode δεν έχεις battery drain τότε το πρόβλημα περιορίζεται σε κάποια από τις συσκευές που κλείνει αυτή η λειτουργία.

Δηλαδή, wifi, GPS, GSM, Bluetooth, NFC και αν έχεις το GPS κλειστό, τότε ο επόμενος ύποπτος είναι το GSM. Αν δεν έχεις καλό σήμα η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη.

Μπορείς να το τσεκάρεις πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις τις μπαταρίας και εκεί που λέει "Σήμα δικτύου κινητής τηλεφωνίας" έχει από κάτω μια μπάρα με χρώματα πράσινο, κίτρινο πορτοκαλί κόκκινο. Πράσινο σημαίνει ότι έχεις καλό σήμα και είσαι ΟΚ.

Σε κίτρινο, πορτοκαλί και φυσικά στο κόκκινο το σήμα σου δεν είναι καλό με αποτέλεσμα το τηλέφωνό σου να ψάχνει συνεχώς για άλλη κεραία με καλύτερο σήμα με αποτέλεσμα battery drain. Aν είσαι συνέχεια στο κόκκινο δεν βγάζεις ούτε μέρα και χωρίς να το πολυχρησιμοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σε flight mode δεν έχεις battery drain τότε το πρόβλημα περιορίζεται σε κάποια από τις συσκευές που κλείνει αυτή η λειτουργία.

Δηλαδή, wifi, GPS, GSM, Bluetooth, NFC και αν έχεις το GPS κλειστό, τότε ο επόμενος ύποπτος είναι το GSM. Αν δεν έχεις καλό σήμα η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη.

Μπορείς να το τσεκάρεις πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις τις μπαταρίας και εκεί που λέει "Σήμα δικτύου κινητής τηλεφωνίας" έχει από κάτω μια μπάρα με χρώματα πράσινο, κίτρινο πορτοκαλί κόκκινο. Πράσινο σημαίνει ότι έχεις καλό σήμα και είσαι ΟΚ.

Σε κίτρινο, πορτοκαλί και φυσικά στο κόκκινο το σήμα σου δεν είναι καλό με αποτέλεσμα το τηλέφωνό σου να ψάχνει συνεχώς για άλλη κεραία με καλύτερο σήμα με αποτέλεσμα battery drain. Aν είσαι συνέχεια στο κόκκινο δεν βγάζεις ούτε μέρα και χωρίς να το πολυχρησιμοποιήσεις...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Wifi και δεδομένα τα αφήνω συνήθως ανοιχτά. Δεν ξέρω αν φταίνε αυτά (ειδικά το βράδυ). Θα κάνω κάποιες ακόμη όμως δοκιμές και θα δω. GPS, Bluetooth και NFC απενεργοποιημένα. Το σήμα είναι σχετικά καλό (έχω cosmote). Πήγα και εκεί που μου έγραψες και έχω πράσινα και κίτρινα/πορτοκαλί. Έχω ενεργοποιημένο το VoLTE και το Cosmote Wifi Calling με λειτουργία δεδομένων (μήπως θέλει ξανά επιλογή wifi ??). Προτιμώμενος τύπος δικτύου έχω αφήσει Αυτόματο LTE/WCDMA/GSM και στις προηγμένες που γράφει για "Πάντα ενεργ.δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" το έχω ενεργοποιημένο όπως και το "Λειτουργία LTE υψηλής ταχύτητας". Δεύτερη SIM δεν έχω. Τέλος, στα Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας -> εξοικονόμηση δεδομένων -> το έχω απενεργοποιημένο και στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν έχω καμία ενεργοποιημένη αλλά στις εφαρμογές συστήματος βλέπω μπόλικα ενεργοποιημένα. Πχ καιρός, κάμερα, δεδομένα για καιρό, υπηρεσίες google play, gmail, πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων κλπ. Συνολικά 13. Και επίσης, συνήθως τις κλείνω όλες τις πρόσφατες εφαρμογές (με το τετράγωνο κουμπί από τα 3 κεντρικά) και αφήνω ενεργοποιημένο το dolby atmos αλλά σιγά μην τρώει αυτό μπαταρία το βράδυ που είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ώρες ώρες ενώ έχω το κινητό πάνω στο γραφείο χωρίς να λάβω κλήση, μήνυμα ή ειδοποιήσει ανάβει η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Wifi και δεδομένα τα αφήνω συνήθως ανοιχτά. Δεν ξέρω αν φταίνε αυτά (ειδικά το βράδυ). Θα κάνω κάποιες ακόμη όμως δοκιμές και θα δω. GPS, Bluetooth και NFC απενεργοποιημένα. Το σήμα είναι σχετικά καλό (έχω cosmote). Πήγα και εκεί που μου έγραψες και έχω πράσινα και κίτρινα/πορτοκαλί. Έχω ενεργοποιημένο το VoLTE και το Cosmote Wifi Calling με λειτουργία δεδομένων (μήπως θέλει ξανά επιλογή wifi ??). Προτιμώμενος τύπος δικτύου έχω αφήσει Αυτόματο LTE/WCDMA/GSM και στις προηγμένες που γράφει για "Πάντα ενεργ.δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" το έχω ενεργοποιημένο όπως και το "Λειτουργία LTE υψηλής ταχύτητας". Δεύτερη SIM δεν έχω. Τέλος, στα Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας -> εξοικονόμηση δεδομένων -> το έχω απενεργοποιημένο και στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν έχω καμία ενεργοποιημένη αλλά στις εφαρμογές συστήματος βλέπω μπόλικα ενεργοποιημένα. Πχ καιρός, κάμερα, δεδομένα για καιρό, υπηρεσίες google play, gmail, πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων κλπ. Συνολικά 13. Και επίσης, συνήθως τις κλείνω όλες τις πρόσφατες εφαρμογές (με το τετράγωνο κουμπί από τα 3 κεντρικά) και αφήνω ενεργοποιημένο το dolby atmos αλλά σιγά μην τρώει αυτό μπαταρία το βράδυ που είναι κλειστό.

Μήπως το modem που έχεις σπίτι σου είναι το speedport plus της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια λίγο. Στα αρχεία στον αφασλη αποθηκευτικό χώρο πλέον δεν μου έχει το αποτύπωμα αλλά μου ζητάει κωδικό... Τι μπορεί να έγινε;; και δεν ξέρω ποιον κωδικό ζητάει εκεί. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό... Είχα από την αρχή μόνο αποτύπωμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια λίγο. Στα αρχεία στον αφασλη αποθηκευτικό χώρο πλέον δεν μου έχει το αποτύπωμα αλλά μου ζητάει κωδικό... Τι μπορεί να έγινε;; και δεν ξέρω ποιον κωδικό ζητάει εκεί. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό... Είχα από την αρχή μόνο αποτύπωμα

 

Μήπως σου ζητάει να ορίσεις τον κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγει η γρήγορη φόρτιση και να φορτίζω κανονικά;Αν όχι, υπάρχει θέμα αν βάλω το καλώδιο σε απλό φορτιστή και το φορτίζω;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγει η γρήγορη φόρτιση και να φορτίζω κανονικά;Αν όχι, υπάρχει θέμα αν βάλω το καλώδιο σε απλό φορτιστή και το φορτίζω;

Έχει απαντηθεί και λίγο πιο πίσω

Αλλάζεις φορτιστή αν θέλεις αργή φόρτιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ώρες ώρες ενώ έχω το κινητό πάνω στο γραφείο χωρίς να λάβω κλήση, μήνυμα ή ειδοποιήσει ανάβει η οθόνη;

Εμένα το κάνει όταν πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας και στη σύνδεση / αποσύνδεση του plantronics bt ή του bt του infotainment του αυτοκινήτου

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου ζητάει να ορίσεις τον κωδικό;

 

Όχι αφού βαζω κωδικό και μου λέει λάθος... Πρωτη φορά το βλέπω αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Όχι αφού βαζω κωδικό και μου λέει λάθος... Πρωτη φορά το βλέπω αυτό..

Κατα το στήσιμο του κινητού σου είχε ζητήσει 6 ψηφίο κωδικό

Όπως σου ζητάει και στην επανεκκίνηση της συσκευής

Δεν έχεις ορίσει;

Link to comment
Share on other sites

Κατα το στήσιμο του κινητού σου είχε ζητήσει 6 ψηφίο κωδικό

Όπως σου ζητάει και στην επανεκκίνηση της συσκευής

Δεν έχεις ορίσει;

 

Ήθελε άλλον κωδικό που τελικά τον βρήκα. Μάλλον είχε γίνει ενημέρωση της εφαρμογής αρχεία ήθελε πρώτα τον κωδικό αυτόν και μετά ξανά έκανες συσχετισμό του αποτύπωματος. Απλά φοβήθηκα μην τυχόν τα σβήσει όταν βάλεις 4 φορές λάθος κωδικό. Αλλά τελικά απλά περιμένεις 1 λεπτό και μετά ξανά προσπαθείς. Όλα καλά λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στη 9 γιατί δεν βρήσκω επιλογή στο βίντεο τον σταθεροποιητή;;;;; Τι έχει αλλάξει

 

Ειναι ενεργο σε ολες τις αναλυσεις εκτος της 1080p60fps

There is an always-on electronic stabilization available in every mode but the 1080p/60fps. The EIS won't work on the optically-stabilized telephoto camera either and footage from that is extremely jerky.

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p7.php

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω παρατηρησει και εγω !

 

Το έφτιαξα.

Μου είχε γκρι τις επιλογές στην κάρτα της Cosmote επειδή είχα ορίσει data στην 1η κάρτα, της VF.

Έβαλα την κάρτα της Cosmote για data και μου άνοιξε τις επιλογές του VOLTE πρώτα και VOWIFI μετά.

Ξαναγύρισα στην VF τα data και το VOWIFI στην κάρτα της Cosmote παρέμεινε.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...