Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προβληματικό και σε εμένα, γυρίζω στην 8.1

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι θέμα με το. Miband ή γενικά με το Bluetooth;; επειδή συνδέω το κινητό με το αμάξι θα έχω θέμα με την 9;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου καλημερα, χρονια πολλα! :)

Μπορει καποιος που εχει λαβει την 9 να μου πει εαν εχει μειωθει καθολου το oversharpening στην καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου καλημερα, χρονια πολλα! :)

Μπορει καποιος που εχει λαβει την 9 να μου πει εαν εχει μειωθει καθολου το oversharpening στην καμερα;

 

καμια σχέση με την 161.. η κάμερα στην 9 δεν κανει oversharpering.. πραγματικά θα πάθεις πλακα μόλις δεις την κάμερα στην 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προβληματικό και σε εμένα, γυρίζω στην 8.1

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με τρολλαρεις;;; σοβαρά θελω απάντηση πανω σε αυτό θα βγαλω βίντεο για ποιο αναλυτικά εχω κανει και factory reset και ειμαι τωρα στην 161..

 

αν είναι κάποιο software bug δεν με πειράζει αλλα μην ειναι τωρα hardware και τρεχω στo service..

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

εμενα θα μου απαντησει καποιο παιδι αν οταν ερθει η 9 μεσω ota αν θα εχω καποιο αν θα την περασω ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

εμενα θα μου απαντησει καποιο παιδι αν οταν ερθει η 9 μεσω ota αν θα εχω καποιο αν θα την περασω ή οχι;
Γιατί να έχεις θέμα, κανονικά θα την κάνεις εγκατάσταση.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέματα ΔΕΝ υπάρχουν είτε έρθει μέσω ota είτε μέσω funky huawei. Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία με Official rom.κσι στις δύό περιπτώσεις. Το πρόβλημα με το E recovery εμφανίζεται και στις δύο περιπτώσεις. Όταν γίνει factory reset σε κάποια έκδοση της 9, τότε μετά το κινητό δεν μπορεί να λάβει updates μέσω E recovery κσι εμφανίζει το μυνημα package failure. Τι πρόβλημα λύνεται μόνο με επαναφορά στην τελευταίο έκδοση 8.1 μέσω συγκεκριμένης διαδικασίας! Και έπειτα εγκατάστασή της, 9 από την αρχή. Η λειτουργία του τηλεφώνου ΔΕΝ επιρεαζεται καθολου μετά το factory reset πάρα μόνο όταν χρειαστεί να γίνει update, (είτε ota είτε funky) τότε ο χρήστης λβανει το παραπανίσια μυνημα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα διαβασα οτι το μονοκαρτο P10 παιρνει android 9. και εμεις με το P20 ακομα περιμενουμε. ποσο τραγικοι αυτοι οι κινέζοι ώρες ώρες
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις θέμα, κανονικά θα την κάνεις εγκατάσταση.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

σας ευχαριστω και τους 2 για την απαντηση σας καταρχας, κατα δευτερον κατι τελευταιο για να δω αν το καταλαβα καλα. οταν μου ερθει η 9, την περασω μεσω ΟΤΑ και κανω facotry reset δεν θα μπορω να λαβω τις επομενες αναβαθμισεις μεσω ΟΤΑ? ή αν περασω την 9 και δεν κανω facotry reset θα ειμαι κομπλε μετα με τα επομενα updates;

 

για να προλαβω καποιους ρωταω, ελευθερο φορουμ ειναι να λυνονται αποριες

Link to comment
Share on other sites

Omorfonios που εφτιαξες τη μερα να ξερεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Omorfonios μου εφτιαξες τη μερα να ξερεις :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κολλησε και σταλθηκε 2 φορες το μηνυμα :ρ

Link to comment
Share on other sites

Οταν ερθει η αναβαθμιση την κανετε κανονικα χωρις κανενα προβλημα. Ακομα και factory reset να κανετε παλι δεν θα εχετε κανενα προβλημα. Αυτα που αναφερουμε περι ξεκλειδωμα OEM και eRecovery δεν αφορουν τους απλους χρηστες αλλα τους "ψαγμενους". Κανετε αφοβα την αναβαθμιση οποτε σας ερθει μεσω OTA.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έκανε την αναβάθμιση σε 9 να μας πει αν τελικά λειτουργεί το MirrorLink??Γιατι και τώρα στην 8.1 που είναι λεει ότι λειτουργεί αλλά όταν το συνδέω με το αυτοκίνητο απλά κολλάει η οθόνη και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.εχω σβήσει και το Facebook να ρωτούσα και στην Huawei.
Link to comment
Share on other sites

οτι πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια στην 9 σε σχεση με την 161 ισχυει;; σε καποιες ομαδες στο fb αυτο διαβαζω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση άσχετη με Android 9: Έχει καταφέρει κανείς να συγχρονίσει heart rate data με την συσκευή?

Πιο αναλυτικά: Χρησιμοποιώ Garmin 735XT για τις προπονήσεις μου, με την εφαρμογή Garmin Connect και το Strava. Είπα να δοκιμάσω το Huawei Health και το Google Fit, αλλά είδα στην Huawei Health ότι μόνο συσκευές της Huawei έχει στις predefined. (Huawei band, Watch GT κλπ). Αν δεν μπορείς να συνδυάσεις και τους καρδιακούς παλμούς της προπόνησης δεν παίζει να ασχοληθώ με την εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ, καλή χρονιά να έχουμε και σύντομα με Android 9 όλοι :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

οτι πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια στην 9 σε σχεση με την 161 ισχυει;; σε καποιες ομαδες στο fb αυτο διαβαζω

 

μπα... εμενα ειναι οκ...

 

τα animations θελουν μονο fix...

 

με επομενο update της 9 θα ειναι ολα τελεια...!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,οδηγός εγκατάστασης της Pie για μας με κλειδωμένους Bootloader δωρεάν :D:w00t: Χρειάζεται otg adapter και usb stick φορμαρισμένο σε exfat.Ακολούθησα τις οδηγείες αυτές στο xda που δίνω το link παρακάτω.Να σημειώσω ότι γίνεται αναγκαστικά Reset στο κινητό στην διαδικασία:

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-how-to-update-to-emui-9-c432-l09-t3883557

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,οδηγός εγκατάστασης της Pie για μας με κλειδωμένους Bootloader δωρεάν :D:w00t: Χρειάζεται otg adapter και usb stick φορμαρισμένο σε exfat.Ακολούθησα τις οδηγείες αυτές στο xda που δίνω το link παρακάτω.Να σημειώσω ότι γίνεται αναγκαστικά Reset στο κινητό στην διαδικασία:

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-how-to-update-to-emui-9-c432-l09-t3883557

 

ερωτηση: γιατι να κανεις τον οδηγο αφου θα βγει μεσω ota ?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: γιατι να κανεις τον οδηγο αφου θα βγει μεσω ota ?
Ήμουν ανυπόμονος και δεν είχα να χάσω κάτι, έγινε και απευθείας και reset οπότε το είχα φρέσκο(γλυτωνοντας 2-3 βήματα) :p

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ν κάνω μπακ απ μόνο τις φωτο μου απομμεσα όλες κ μετά να κάνω factory reset ;Είναι το μόνο που θέλω να κρατήσω όπως ακριβώς είναι
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ν κάνω μπακ απ μόνο τις φωτο μου απομμεσα όλες κ μετά να κάνω factory reset ;Είναι το μόνο που θέλω να κρατήσω όπως ακριβώς είναι
Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να αντιγράψεις τους φακέλους DCIM και Pictures σε έναν υπολογιστή και μετά να κάνεις το reset. Προσωπικά αυτό κάνω σε όλα τα κινητά μου αυτά τα χρόνια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ν κάνω μπακ απ μόνο τις φωτο μου απομμεσα όλες κ μετά να κάνω factory reset ;Είναι το μόνο που θέλω να κρατήσω όπως ακριβώς είναι

 

δοκιμασε και το hisuite

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν ανυπόμονος και δεν είχα να χάσω κάτι, έγινε και απευθείας και reset οπότε το είχα φρέσκο(γλυτωνοντας 2-3 βήματα) :p

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οποτε δουλευει ο τροπος που εστειλες το εκανες και ολα κομπλε ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα και χωρίς κανένα error. b15adde6168fb7c53c6fff1b5ba1b13d.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και εμείς πότε θα πάρουμε αυτή την OTA αναβάθμιση. πολύ καθυστέρηση και το πήρα τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

επίσης μου κάνει και ένα θέμα με το playstore όταν πάω να κατεβάσω apps δεν βγάζει το download πάνω στην μπάρα...

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Εφαρμογες->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Εμφαν. διεργασιων συστηματος->Προγραμμα διαχειρισης ληψεων->Διαχειριση ειδοποιησεων->Σε εξελιξη->Παρουσιαση στη γραμμη καταστασης->Ενεργο

 

Βοηθαμε και τα τρολλς

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να λέμε την αλήθεια ή xiaomi έχει πόλυ καλή υποστήριξη προς τα κινητά της ειδικά με την ελληνική κοινότητα της miui..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...