Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το DOA ειναι αυτο που οταν εχεις παρει καινουριο κινητο σε 7 μερες αν δεις θεμα σου δινει αμεσως το μαγαζι συσκευη σφραγισμενη!Και εγω αυτο εχω το swiftkey αλλα οταν μπαινω messenger +whats up και ανοιγω να μιλησω σε μια επαφη...μετα μολις πατας κατω το κενο και βγαινει το πληκτρολογιο λιγο πριν βγει αναβοσβηνει ενα μαυρο πλαισιο και μετα ολα οκ... το ιδιο συμβαινει και οταν εκει που γραφω παταω να μπω στα συμβολα παλι αναβοσβηνει η μαυρη μπαρα αναβοσβηνει γρηγορα αυτο και μετα παλι μπαινει στα συμβολα δηλαδη θα επρεπε να μου βγαζει κατι (animation)που να κανει ομαλη τη μεταβαση ανανεσα στις αλλαγες οθονης αλλα δεν γινεται..Εχω ξενερωσει πολυ ειναι κινητο 3 ημερων και 2 που το κανει...Απο γερμανο το πηρα!Εσυ φιλε αθηνα μενεις?(ρωταω αν εισαι αθηνα καπου να ερθω να δω αν σου κανει το ιδιο το κινητο σου ή με καποιο viber καπως να στο δειξω γτ δεν ενδειαφερθηκε αλλος να απαντησει)Ευχαριστω εκ των προτερων! Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

 

Την έχω τη συγκεκριμένη. Από προστασία δεν το συζητάω σκίζει αλλά νομίζω χάνεται όλη η ομορφιά της συσκευής.. Είναι γκουμουτσα η άτιμη

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και μην επαναφερεις ρυθμισεις κ εφαρμογες της προηγουμενης συσκευης σου απτην αρχη του μενου.
Link to comment
Share on other sites

Μα πηρα το κινητο καινουριο..αλλα ναι εκανα επαναφορα ρυθμισεων και εφαρμογων λες να φταιει αυτο?Αλλα το ιδιο θεμα μου εβγαζε και η προηγουμενη συσκευη..εσενα στο κανει φιλε?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα ειναι στιγμιαιο και γρηγορο δεν το πιανει print screen...βιντεο που τραβαω το πιανει αλλα δεν μπορω να το ανεβασω εδω λογω μεγεθους!Αν καποιος το εχει και μενει κοντα στο mall να βρεθουμε να το δει αληθεια ειναι ξενερα,,, να δω ειναι φυσιολογικο ή παω για τριτη αλλαγη συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα ειναι στιγμιαιο και γρηγορο δεν το πιανει print screen...βιντεο που τραβαω το πιανει αλλα δεν μπορω να το ανεβασω εδω λογω μεγεθους!Αν καποιος το εχει και μενει κοντα στο mall να βρεθουμε να το δει αληθεια ειναι ξενερα,,, να δω ειναι φυσιολογικο ή παω για τριτη αλλαγη συσκευης!

 

Κάνε factory reset και μην κάνεις επαναφορά από backup, επέλεξε setup as new? 99% είναι κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

βγαλε ενα βιντεακι απο την εγγραφη οθονης να το δουμε...!

 

μετα κανε ενα upload εδω και βαλε το link..

 

https://streamable.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα factory reset εβαλα μονο τον λογαριασμο μου στο google...ξανα κατεβασα μονο messenger +whats up εφαρμογες και παλι μου κανει το ιδιο δεν κανει ομαλη μεταβαση αναμεσα στις οθονες...δηλαδη οταν μπαινω σε μια επαφη στο messenger και την ανοιγω μολις παταω στο κενο για να γραψω και πριν βγει το πληκτρολογιο κανει σαν αστραπιαιο μαυρισμα και μετα βγαινει κανονικα.. το ιδιο οταν παταω και να μπω στα συμβολα!!Το swiftkey πληκτρολογιο εχω.. το ιδιο εκανε και στην προηγουμενη συσκευη!Δεν μπορω να ανεβασω βιντεο γτ δεν με αφηνει,,,!Αν καποιος μενει κοντα στο mall και εχει το κινητο να του το δειξω ή μεσω Viber γιατι με βλεπω για αλλαγη παλι νεας συσκευης...!Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

https://streamable.com/dpiw6

https://streamable.com/3vnkx

https://streamable.com/0xsd0

https://streamable.com/tva7d

https://streamable.com/agdxi

 

Αυτά μου βγάζει παιδιά ελπίζω να το έκανα καλά ευχαριστώ τους πάντες!! Με βλέπω για αλλαγή 3 συσκευής :( και μου αρεσε πολυ σαν συσκευη και στα λεφτα που το πηρα ειδικα το twilight χρωμα που εχω(καινουρια συσκευη σφραγισμενη 2 απο γερμανο)...Ξενερωσα τοσο πφφ

Στο 2 Link ανοιγω απλα μια φωτο που εστειλα εγω σε επαφη στο messenger και αναβοσβηνει η οθονη με μαυρο φοντο... το κανει και αυτο ξεχασα να το πω!Τα ιδια εκανε και η προηγουμενη συσκευη.Και οταν μιλας στο whats up και πατησεις πανω στην οθονη βλεπετε παλι μαυρισζει αστραπιααια....και το λιγοτερο σημαντικο αν παρατηρησετε οταν ανοιγω το playstore στο τελευταιο λινκ φαινεται πανω αριστερα που λαγκαρει οι κουκιδες...!Και τα κλασσικα που αναφερω και πανω που κανει στο whats up και messenger οπως μπορειτε να δειτε που βγαζει σαν μαυρισμα οταν επιλεγεις να γραψει ή μετα τα συμβολα... γιατι τα κανει αυτα?Και το θεωρω τραγικο να τα βγαζει αυτα ναυαρχιδα της Huawei..τα κανει σε αλλον αυτα?Το πληκτρολογιο swiftkey εχω οτι ειχε δηλαδη...το εκανα και με 2 τροπους και πηρα της εφαρμογης μολις το ανοξα απο το cloud το ιδιο εκανε.. αλλα και factory reset και παλι απο την αρχη τις εφαρμογες και τα ιδια κανει παλι....Ευχαριστω παλι οποιον εχει την συσκευη και απαντησει να ξερω τι να κανω αν ειναι να παω για αλλαγη 3 συσκευης :( Ευχαριστω ηδη τα μελοι που απαντησαν omorfonios,leo06,magicnumbers,sniperw20 ακουω και απο εσας γνωμες τι παιζει..και αν το κανει και εσας αυτο!!

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελπιζω να εχετε μια λυση γιατι εχω ξενερωσει φουλ και δειτε αυτα που ανεβασα και παρακαλω δοκιμαστε τα κανει στα δικας huawei p20 pro?Ευχαριστω και παλι αναμενω τις απαντησεις σας! Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελπιζω να εχετε μια λυση γιατι εχω ξενερωσει φουλ και δειτε αυτα που ανεβασα και παρακαλω δοκιμαστε τα κανει στα δικας huawei p20 pro?Ευχαριστω και παλι αναμενω τις απαντησεις σας!
φιλε μου ειδα τα βίντεο που αναβασες πραγματικα ειναι πολυ ενοχλητικό να το κανει αυτο.. σε εμενα που εχω p20 pro το κανει αρκετά έντονα ακριβώς το ιδιο με το gboard και shiftkey αλλα μονο στο whatsapp αν και εμενα το δικο μου p20 pro κανει χειρότερα... ανεβενει μόνη της η ενταση στο πλήκτρολογιο και πρεπει να βαλω το κινητο στο αθόρυβο για να μην ακούω το κλικ του keyboard γενικα εχει και εμενα αρκετα προβληματα τετια... και να το πας πίσω ομως τι θα πεις? θα σου κάνουνε αντικατάσταση πιστευεις γι'αυτό το θεμα? κανε επισης εναν έλεγχο άνοιξε ενα μαυρο φοντο κατι να δεις αν σου κανει το θεμα με την green screen... τοτε εχεις και το δικαίωμα να παρεις και τα λευτα σου πίσω...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία θα ήθελα. Εσάς σε πόση ώρα σας φορτίζει το τηλέφωνο ;
σε 1:30 ωρα απο 15% με τον φορτιστη παντα της Huawei που είχε στην συσκευασία..!!

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την green screen το κανει στο Mate 20 pro οχι στο P20 pro απο οσο ξερω..φιλε για το ιδιο ακριβως θεμα εχω παρει ηδη DOA και μου δωσαν νεο σφραγισμενο και παλι το ιδιο...Ελπιζω απαντησεις απο αλλα παιδια αν εχουν αυτο το θεμα ή επεσα εγω σε 2 μοντελα προβληματικα και ενα το δικο σ τρια..ισως..!
Link to comment
Share on other sites

εχει τύχει και σε μερικές παρτίδες p20 pro.. καλα στο mate 20 pro δεν το συζητάμε κάν... εκει ειναι να αλλάζεις καθε μερα το κινητο μεχρι να βρεις καλη παρτίδα χαχα..

 

να έπεσες σε ελατωματικη συσκευή αποκλείεται... αν εχεις την τελευταία version 161 κανει διαφορα τετια περιεργα... οσο για το messenger μην δίνεις τοσο βάση ειναι χαλια εφαρμογη και αρκετα προβληματα έχει... ξέρω θα μου πεις σε αλλη συσκευή δεν το εκανε αυτό... καταλαβαίνω αλλα στο p20 pro δυστυχώς κάποιοι εχουνε αρκετα θεματακια και εχει να κανει με την παρτιδα που θα πέσεις ολο αυτο ομως ειναι θεμα software και με το android 9 θα φτιάξει... κοίτα να χαρείς την συσκευή και μην δίνεις σημασία σε τετια θεματα... γιατι και εγω δίνω πολυ βαση σε ολα αυτα και πραγματικα ξενερω στο τελος... :p

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας στο service της huawei να τους δειξεις το προβλημα σου να σου πουν υπευθυνα τι να κανεις παρα να παιδευεσαι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για τον καιρό?

 

Για μενα η καλυτερη στις προβλεψεις και στην ακριβεια θερμοκρασιας αφου δοκιμασα παρα πολλες εφαρμογες ειναι το Weather timeline,δεν ειναι τοσο ομορφο αλλα ειναι ακριβεστατο.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για τον καιρό?

Μη κοιτάς εφαρμογή. Να δεις από ποιον πάροχο παίρνει τα δεδομένα. Προσωπικά για Ελλάδα ο καλύτερος πάροχος είναι underground weather.

Εγώ χρησιμοποιούν το "διαφανής καιρός και ρολόι" και από τις ρυθμίσεις του έχω βάλει σα πάροχο το underground weather.

Η default εφαρμογή καιρού χρησιμοποιεί το AccuWeather που δεν είναι και τόσο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω, το wifi+ δουλεύει σωστά σε εσάς? Υποτίθεται ότι όταν βγει εκτός εμβέλειας από γνωστό WiFi μόλις συνδεθεί με data απενεργοποιεί το WiFi, αλλά δεν βλέπω να δουλεύει. Στο mate που είχα πριν δούλευε μια χαρά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Φιλε akisgr-1 αρχικα ευχαριστω για την συμπαρασταση αλλα θα επιμεινω μεχρι να παρω κινητο κομπλε και πως τσεκαρω ποια version εχω?Απλα ρε φιλε ειδικα το μαυρισμα ειναι εκνευριστικο...Και σκεφτομαι αν δεν διορθωθει με android 9 τι κανω μετα?Γιατο το κανει +στο messenger+στο whats app εφαρμογες που δουλευω καθημερινα και ειναι βασικες,,!Το δικο σου τα κανει αυτα?Και δεν μπορω να παω στα κεντρικα της huawei geokat γτ οσο εχω DOA εχω να κανω με το μαγαζι που προτιθεται να μου δινει νεες συσκευες+απο την huaweo φοβαμαι μην μου πουν αστο κανουν factory reset και μου πουν μετα απο 20 μκερες χωρις κινητο ειναι θεμα εφαρμογων δεν φταιμε εμεις φιλια και ξενερωσω εντελως,,,!!Σε αλλον τα κανει αυτα παιδια?? Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κατάλαβα καλά προτείνετε τον Samsung επειδή έχει μαύρο φόντο σε σχέση με τον Chrome; γνωρίζω για το but με το άσπρο φόντο σε σχέση με το μαύρο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...