Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω την επιστροφή -20% με Eurobank στον Γερμανό και σκέφτομαι να αλλάξω το φρέσκο στα χέρια μου P20 ... :lol: :X
Link to comment
Share on other sites

Έχει, απλά δεν έχει κουμπί, το κάνεις με το χέρι ή τα volume button.

 

Μέχρι 3χ έχει, μετά ξεκινάει το ψηφιακό, το λέει και ο supasaf στη παρουσίαση του.

 

Ναι ξέρω πως ζουμάρεις απλά ήξερα ότι ήταν ψηφιακό..

 

Το ότι δεν έχει ois στο FHD 60fps και στο 4Κ είναι θέμα λογισμικού ή hardware;

 

Είναι θέμα επεξεργαστή.

 

Βλέπω την επιστροφή -20% με Eurobank στον Γερμανό και σκέφτομαι να αλλάξω το φρέσκο στα χέρια μου P20 ... :lol: :X

 

Ελπίζω να μην λάβεις υπόψη σου απαντήσεις από το θίασο του καραγκιόζη.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην λάβεις υπόψη σου απαντήσεις από το θίασο του καραγκιόζη.

Καθόλου , φυσικά , :D

Με τρώει με τρώει το κλίκκκ

Link to comment
Share on other sites

Στη νύχτα αν η συσκευή είναι σταθερή έχει καλή λήψη, όταν αρχίσει το shake ο σταθεροποιητης τα κάνει μουτι, οπότε καλύτερα η λήψη να γίνεται χωρίς OIS, χωρίς αυτό το θέμα το βίντεο βγαίνει ωραίο, έχει λίγο θόρυβο σε σχέση όμως με το Samsung είναι καλύτερα, σε συναυλίες τα πάει καλά αλλά όχι σε ζοομ, το shake πάει σύννεφο, πρόσεξε μιλάμε για shake (τρέμουλο) αν έχεις σταθερό χέρι τα πράγματα γίνονται εκπληκτικά, στα δικά μου χέρια όμως γίνονται κόλαση ολα.

Το υβριδικό ζοομ υπάρχει αλλά τη νύχτα απλά ξεχνα το, μόνο κουτάκια βλέπεις.

 

Ο ήχος είναι καλός, παραδόξως νομίζω πως μπαίνει κάποιο φίλτρο θορύβου και βγαίνει οπως το ακούς αλλά έχει αυτό το βάθος.

 

Σε γενικές γραμμές τη νύχτα τα πάει καλά και με ενεργό το OIS, μπορώ να σου πω πως σε πολλές περιπτώσεις κάνει τη νύχτα μέρα, τις συναυλίες πχ τις έχει φουλ φωτισμό.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, με κάλυψες πλήρως.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορούμε από πουθενά να βρούμε εν όψει Black Friday πιο οικονομικό το tempered glass της Spigen??

 

Το έχει αυτό...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472783

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. 549 το έχει ο Γερμανός, αν κόψω τιμολόγιο πάμε στα 417 αν πληρώσω και με τη κάρτα μου euro Bank αλλά 20% μείον πάμε στα 334 σύνολο.. Ισχύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι!

Να ρωτήσω κάτι.. 549 το έχει ο Γερμανός, αν κόψω τιμολόγιο πάμε στα 417 αν πληρώσω και με τη κάρτα μου euro Bank αλλά 20% μείον πάμε στα 334 σύνολο.. Ισχύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που πήγαινα για 6τ για αλλους λόγους σε αυτή τη τιμή έχω αρχίσει να ψάχνομαι..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που πήγαινα για 6τ για αλλους λόγους σε αυτή τη τιμή έχω αρχίσει να ψάχνομαι..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Επί σειρά ετών ημουν κάτοχος όλων των iPhone γιατί μου άρεσε πολύ το smooth των συσκευών αυτών! Η μοναδική φορά που άλλαξα και πήρα το oneplus 6 και πραγματικά ένιωσα ότι είναι το μοναδικό τηλέφωνο που πλησιάζει κ μπορεί να ξεπερνάει σε smooth και ταχύτητα σίγουρα τα iPhone !!! Φυσικά δεν αντιστάθηκα και στο Huawei p20 pro κυρίως για τις κάμερες του και όχι άδικα τελικά! Όμως σε θέμα γρηγοραδας και smooth δεν έχει καμμία σχέση ούτε με iphones ούτε με oneplus 6 ! Δεν παύει όμως να είναι μια πολύ καλή συσκευή με τέλειες κάμερες ! Αν με το android 9 διορθωθούν κάποια πράγματα και ναι τότε θα μιλάμε για μια άψογη για τα χρήματα αυτά συσκευή !

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. 549 το έχει ο Γερμανός, αν κόψω τιμολόγιο πάμε στα 417 αν πληρώσω και με τη κάρτα μου euro Bank αλλά 20% μείον πάμε στα 334 σύνολο.. Ισχύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

549 -24% μας κανει 442€.

Αυτο ειναι το ποσο που θα πληρωσεις.

Στην καρτα σου θα δωθει και η επιστροφη 20% της eurobank, δηλαδη θα εχεις αλλα 88 ευρα εποστριφης

Link to comment
Share on other sites

549 -24% μας κανει 442€.

Αυτο ειναι το ποσο που θα πληρωσεις.

Στην καρτα σου θα δωθει και η επιστροφη 20% της eurobank, δηλαδη θα εχεις αλλα 88 ευρα εποστριφης

Σωστός, λάθος υπολογισμός λόγω ώρας. Θέλει σκέψη πάντως αν και σίγουρα σαν τιμή πραγματικά αξίζει. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πείτε μου ότι το κουμπί του μπροστά συνηθίζεται σε επίπεδο εμφάνισης και λειτουργικότητας και ότι σε λίγο καιρό θα το γουστάρω κιόλας ώστε να με πείσετε να πατήσω το κλικ.

Εκεί που πήγαινα για 6τ για αλλους λόγους σε αυτή τη τιμή έχω αρχίσει να ψάχνομαι..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Τα ίδια και εγώ, είχα καταλήξει στο 6t με εναλλακτική το mate 10 pro και τώρα ήρθαν όλα τούμπα. Άντε το notch είναι μικρό συνηθίζεται, το μπροστινό κουμπί δεν ξέρω, κυρίως λόγω εμφάνισης.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πείτε μου ότι το κουμπί του μπροστά συνηθίζεται σε επίπεδο εμφάνισης και λειτουργικότητας και ότι σε λίγο καιρό θα το γουστάρω κιόλας ώστε να με πείσετε να πατήσω το κλικ.

 

To κουμπί σε θέμα εμφάνισης είναι υποκειμενικό και δεν μπορεί κάποιος να ξέρει αν θα το συνηθίσεις ή όχι.

Σε θέμα λειτουργικότητας όμως είναι φανταστικό. Με ένα απλό touch είναι το πίσω, με παρατεταμένο touch είναι επιστροφή στην αρχική οθόνη και με ένα swap από δεξιά στα αριστερά ή από αριστερά στα δεξιά, είναι οι πρόσφατες εφαρμογές.

Έτσι καταργείς (και μέσα από το μενού) την navbar.

Εγώ το έχω λατρέψει!

Link to comment
Share on other sites

Επί σειρά ετών ημουν κάτοχος όλων των iPhone γιατί μου άρεσε πολύ το smooth των συσκευών αυτών! Η μοναδική φορά που άλλαξα και πήρα το oneplus 6 και πραγματικά ένιωσα ότι είναι το μοναδικό τηλέφωνο που πλησιάζει κ μπορεί να ξεπερνάει σε smooth και ταχύτητα σίγουρα τα iPhone !!! Φυσικά δεν αντιστάθηκα και στο Huawei p20 pro κυρίως για τις κάμερες του και όχι άδικα τελικά! Όμως σε θέμα γρηγοραδας και smooth δεν έχει καμμία σχέση ούτε με iphones ούτε με oneplus 6 ! Δεν παύει όμως να είναι μια πολύ καλή συσκευή με τέλειες κάμερες ! Αν με το android 9 διορθωθούν κάποια πράγματα και ναι τότε θα μιλάμε για μια άψογη για τα χρήματα αυτά συσκευή !

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες "smooth" και γρηγοραδας καλύτερο στα iPhone σε σύγκριση με το p20pro τι εννοείς, δώσε κάποια παραδείγματα να καταλάβουμε? Έχω στη συσκευή μου 123 εφαρμογές (θα μπορούσα και περισσότερες) αλλά ποτέ δεν μου δημιούργησε πρόβλημα γρηγοραδας (με 6Gb ram)

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το 6t πήγαινα, αλλά από ότι φαίνεται με τέτοια προσφορά και 20% επιστροφή τείνω προς το P20 pro.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Πρόσφατα κάτοχος του τηλ μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά τίμιο για την τιμή του, αυτή την στιγμή κυρίως. Το μόνο θέμα που με χαλάει είναι το λαγκ στην εφαρμογή του κινητού για τις φωτογραφίες και η δυσκολία χειρισμού στο superslowmotion.

Μια απορία, υπάρχει περίπτωση να εξαφανίσουν τη φούσκα που πεταγετε κάθε φορά που έρχεται ένα μνμ στον msg του

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο παιδί που να έχει την Spigen Ultra Hybrid??

Το ρωτάω γιατί η διάφανη θήκη που έχει μέσα η συσκευασία γλιστράει πολύ απο το χέρι.Αυτη της spigen είναι καλύτερη?Εχει καλύτερη εφαρμογή στο χέρι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο παιδί που να έχει την Spigen Ultra Hybrid??

Το ρωτάω γιατί η διάφανη θήκη που έχει μέσα η συσκευασία γλιστράει πολύ απο το χέρι.Αυτη της spigen είναι καλύτερη?Εχει καλύτερη εφαρμογή στο χέρι?

 

την εχω ναι, η μερα με την νυχτα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Πρόσφατα κάτοχος του τηλ μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά τίμιο για την τιμή του, αυτή την στιγμή κυρίως. Το μόνο θέμα που με χαλάει είναι το λαγκ στην εφαρμογή του κινητού για τις φωτογραφίες και η δυσκολία χειρισμού στο superslowmotion.

Μια απορία, υπάρχει περίπτωση να εξαφανίσουν τη φούσκα που πεταγετε κάθε φορά που έρχεται ένα μνμ στον msg του

 

Πας στις ρυθμίσεις του msg πατώντας την φωτογραφία σου πάνω δεξιά και ξετσεκάρεις το "Εικόνες συνομιλητών"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο παιδί που να έχει την Spigen Ultra Hybrid??

Το ρωτάω γιατί η διάφανη θήκη που έχει μέσα η συσκευασία γλιστράει πολύ απο το χέρι.Αυτη της spigen είναι καλύτερη?Εχει καλύτερη εφαρμογή στο χέρι?

 

Απο θήκη έχω την αυθεντική της Huawei, αν είσαι φαν των book θα τη λατρέψεις, αυτομάτως μου έφυγε απ το μυαλό και το glass...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε ολους. Πρόσφατα κάτοχος του τηλ μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά τίμιο για την τιμή του, αυτή την στιγμή κυρίως. Το μόνο θέμα που με χαλάει είναι το λαγκ στην εφαρμογή του κινητού για τις φωτογραφίες και η δυσκολία χειρισμού στο superslowmotion.

Μια απορία, υπάρχει περίπτωση να εξαφανίσουν τη φούσκα που πεταγετε κάθε φορά που έρχεται ένα μνμ στον msg του

 

Για ποίο lag Μιλάς; δεν έχω καταλάβει, το slow motion έχει χαρακτηριστεί πάρα πολύ λειτουργικό, έχω μπερδευτεί κάπως τι εννοείς.

Μιλάμε για τη default εφαρμογή για SMS; αυτή ειναι της google

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

την εχω ναι, η μερα με την νυχτα ειναι

 

Να προχωρήσω δηλαδή σε αγορά ε??Γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος,εννοείς οτι έχει καλύτερο κράτημα?

 

Επίσης να πώ οτι έχω και γώ την αυθεντική Blue cover Flip της Huawei σε μπλέ χρώμα και ζήτημα να την έχω βάλει 1 φορά.όποιος ενδιαφέρεται PM. την πουλάω:):):p:p

Link to comment
Share on other sites

Απο θήκη έχω την αυθεντική της Huawei, αν είσαι φαν των book θα τη λατρέψεις, αυτομάτως μου έφυγε απ το μυαλό και το glass...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για ποίο lag Μιλάς; δεν έχω καταλάβει, το slow motion έχει χαρακτηριστεί πάρα πολύ λειτουργικό, έχω μπερδευτεί κάπως τι εννοείς.

Μιλάμε για τη default εφαρμογή για SMS; αυτή ειναι της google

 

Δηλαδή έχεις το τηλέφωνο χωρίς τζαμάκι; Μόνο με την θήκη την μπλε την εργοστασιακή;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σταθώ μόνο στο VoLTE...

 

Και να ξανά κάνω την ερώτηση μιας που οι Mods οτι βρουν μπροστά τους το καταστρέφουν χωρίς να διαβάσουν ποια μηνύματα έχουν πραγματικές ερωτήσεις Καλώδιο type c για super charge στα 3 μέτρα υπάρχει;

 

Επίσης το καινούριο power bank για super charge της Huawei (AP09S) το πήρε κανένα μάτι πουθενά;

 

φιλε μου έχω ένα καλώδιο 2.5m τις Anker που πήρα από το amazon UK. Κάνει μονο fast charge.

 

Από ότι ξέρω, χρειάζεσαι το ειδικό καλώδιο της Huawei για να κανεις super fast charge και δεν το έχω βρει σε μεγαλύτερο μέγεθος από 1m ακόμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...