Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμενα.

Στα 550€ πλεον το εχει και ο Γερμανος με 20% επιπλεον επιστροφη με καρτες eurobank.

https://www.germanos.gr/product/huawei-p20-pro/20371463/?productId=20371463&fname=skuColor&fvalue=-128008893817484570&commerceItem=&isComingSoon=

https://www.germanos.gr/mobile/corporate/black_friday/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Επειδή σκέπτομαι άμεσα την αγορά του λόγω μεγάλης προσφοράς, και επειδή στα καταστήματα δεν μπορώ να δοκιμάσω όλες τις λειτουργίες έχω ερωτήσεις προς τους κατόχους.

1) Ο ήχος από τα ακουστικά είναι δυνατός, γιατί στο GSM αρένα λέει ότι πέφτει η ένταση όταν τα συνδέεις.

2) Με δύο κάρτες πως συμπεριφέρεται? Το σήμα είναι καλό?

3) Η Ένταση ακουστικού κατά την κλήση για μένα είναι κριτήριο αγοράς, στο Μate 8 που είχα την θεωρούσα χαμηλή. Πως είναι στο P20?

 

Σήμα και ποιότητα κλήσης είναι οι βασικοί λόγοι που πάντα ξαναγυρίζω σε huawei.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χρώμα το morpho aurora που είχε παρουσιαστεί τελευταία πωλείται πουθενά; Στο διαδίκτυο μόνο αναφορές στην παρουσίαση έχω βρει.

 

φιλε μου αυτο το χρωμα πολυ δυσκολο να βρεθει ακομα και ebay,amazon..ειναι για την κινα μονο.256gb rom/8gb ram!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις, με ψήσατε, θα επανέλθω αν τελικά το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα.

Στα 550€ πλεον το εχει και ο Γερμανος με 20% επιπλεον επιστροφη με καρτες eurobank.

https://www.germanos.gr/product/huawei-p20-pro/20371463/?productId=20371463&fname=skuColor&fvalue=-128008893817484570&commerceItem=&isComingSoon=

https://www.germanos.gr/mobile/corporate/black_friday/

 

Δλδ το παίρνεις 439€;

 

Αν ναι, ξενέρωσα κιόλας που έδωσα 549...

 

edit: Μόλις το επιβεβαίωσα τηλεφωνικά, κανείς αγορά online με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα eurobank πληρώνεις 549€ και σε 3ης εργάσιμες σου επιστρέφει η eurobank το 20% στη κάρτα σου...

 

 

Θα φαω τις κοτσίδες μου :(((((((

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το ζαχαρώνω και γω, είναι πολύ καλή η προσφορά, θα θελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος πως τα πάει από βίντεο σε χαμηλό φωτισμό για παράδειγμα σε καμια συναυλία και στην περίπτωση που θες να κάνεις ζουμ στη σκηνή φαίνεται καλά; Το υβριδικό ζουμ που έχει στις φωτογραφίες ισχύει και για το βίντεο; Τέλος η εγγραφή ήχου σε αυτές τις συνθήκες είναι καλή ή παραμορφώνει πολύ;
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Στη νύχτα αν η συσκευή είναι σταθερή έχει καλή λήψη, όταν αρχίσει το shake ο σταθεροποιητης τα κάνει μουτι, οπότε καλύτερα η λήψη να γίνεται χωρίς OIS, χωρίς αυτό το θέμα το βίντεο βγαίνει ωραίο, έχει λίγο θόρυβο σε σχέση όμως με το Samsung είναι καλύτερα, σε συναυλίες τα πάει καλά αλλά όχι σε ζοομ, το shake πάει σύννεφο, πρόσεξε μιλάμε για shake (τρέμουλο) αν έχεις σταθερό χέρι τα πράγματα γίνονται εκπληκτικά, στα δικά μου χέρια όμως γίνονται κόλαση ολα.

Το υβριδικό ζοομ υπάρχει αλλά τη νύχτα απλά ξεχνα το, μόνο κουτάκια βλέπεις.

 

Ο ήχος είναι καλός, παραδόξως νομίζω πως μπαίνει κάποιο φίλτρο θορύβου και βγαίνει οπως το ακούς αλλά έχει αυτό το βάθος.

 

Σε γενικές γραμμές τη νύχτα τα πάει καλά και με ενεργό το OIS, μπορώ να σου πω πως σε πολλές περιπτώσεις κάνει τη νύχτα μέρα, τις συναυλίες πχ τις έχει φουλ φωτισμό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών κ ρώτησα αν ξέρουν ποτέ θα λάβουμε την περιβόητη αναβάθμιση σε Android 9.Ο υπάλληλος με ρώτησε αν έχω αγοράσει τη συσκευή από κάποιο εξουσιοδοτημενο κατάστημα κ του είπα ότι είναι αγορασμένο από public. Μου απάντησε ότι όλες οι <<ελληνικες>> συσκευες θα αρχίσουν να λαμβάνουν την αναβάθμιση από αρχές του έτους. (όχι δεν είμαι ο ομορφονιος) αχαχα

 

ειναι το 3ο account μου απο το 4ο κινητο μου... απο tapatalk... :lol::lol:

 

εγω ειμαι εσυ? η εσυ εισαι εγω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η 161 ειναι ποιο smooth απο την 159..απλα για δειτε οσοι εχετε την 161 την μπαταρια..αντι να ειναι η οθονη πρωτη που λεει ποσες ωρες οθονης η (ετοιμοτητα κυψελης)παραμενει πρωτη !!αυτο ειναι battery drain..δεν επρεπε να ειναι πρωτο,του εκανα ενα hard reset να δω αν επεσε τριτο η τεταρτο εκει που πρεπει να ειναι!!

 

τελειο ε? μετα απο καθε update και ενα restore το θελει.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, μπορώ να πάρω με τιμολόγιο και απαλλαγή ΦΠΑ και ταυτόχρονα να πληρώσω με κάρτα eurobank επιστροφή; ή κάρτα πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα με το τιμολόγιο; Ευχαριστώ
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι να πουμε και εμεις που δωσαμε 699 ? :lol::lol:

 

ραγιζει η καρδια μου και σκαει... ποναει πολυ... τα 549 ειναι καλη ευκαιρια....

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά μια ερώτηση, μπορώ να πάρω με τιμολόγιο και απαλλαγή ΦΠΑ και ταυτόχρονα να πληρώσω με κάρτα eurobank επιστροφή; ή κάρτα πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα με το τιμολόγιο; Ευχαριστώ

 

ρωτα στο καταστημα... να δεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις, με ψήσατε, θα επανέλθω αν τελικά το αγοράσω.

 

και εμεις σε ευχαριστουμε...!!!!

 

παρε ενα one plus 6t κατα την γνωμη μου... :P

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

και εμεις σε ευχαριστουμε...!!!!

 

παρε ενα one plus 6t κατα την γνωμη μου... :P

Ναι πάρε να κάνεις ταματα να πιάσει το fingerprint...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάρε να κάνεις ταματα να πιάσει το fingerprint...

 

ας παρει mate 20 να εχει και green screen και να κανει και πολλα unboxing... και ταματα και για το fingerprint... μιας και ολα τα fingerprint πανω σε οθονες ειναι σε σταδιο beta ακομα...... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ας παρει mate 20 να εχει και green screen και να κανει και πολλα unboxing... και ταματα και για το fingerprint... μιας και ολα τα fingerprint πανω σε οθονες ειναι σε σταδιο beta ακομα...... :lol::lol:

Άλλαξε ο τίτλος σε mate 20 pro απο p20 pro και δεν το πήρα γραμμή;

 

Ακόμα περιμένω να μου πεις τα προβλήματά του p20 pro. Να δούμε τελικά είσαι τρολλ ή σοβαρός ερευνητής...

 

Ελα έχεις θαυμαστή εμένα, κατέπληξε με!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο το χρωμα πολυ δυσκολο να βρεθει ακομα και ebay,amazon..ειναι για την κινα μονο.256gb rom/8gb ram!

 

Ευχαριστώ. Μόνο 6/128 είχα δει σε ειδήσεις στην παρουσίαση και σε δοκιμές, δυνατότητα για αγορά πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

OnePlus(5t,6,6t) και ένταση ακουστικού κατά την κλήση δεν πάνε μαζί.......και από ότι είπε ο φίλος παραπάνω, είναι αυτό που τον ενδιαφέρει ποιο πολύ. Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ο τίτλος σε mate 20 pro απο p20 pro και δεν το πήρα γραμμή;

 

Ακόμα περιμένω να μου πεις τα προβλήματά του p20 pro. Να δούμε τελικά είσαι τρολλ ή σοβαρός ερευνητής...

 

Ελα έχεις θαυμαστή εμένα, κατέπληξε με!

 

λοιπόν... καταρχήν με το bluetooth έχει πολλά προβλήματα συνδεσιμότητας... το mi band για παράδειγμα πρέπει να έχεις βάλει το λουκέτο να το κρατάει μόνιμα ανοιχτό για να σου έρχονται ειδοποίησης.... 2o πρόβλημα όταν έχεις ανοιχτό bluetooth χάνεις ταχύτητα από το wifi και έχει κάποια καθυστέρηση.... 3o πρόβλημα χάνει πολύ επίδοσης η συσκευή στα καλά καθούμενα... ειδικά τώρα με την 161 δεν είναι καθόλου smooth και έχει και έχει και battery drain ώρες ώρες... αλλα προβλήματα είναι ότι το google photos εχει lag στην εναλλαγή τον φωτογραφιών....

 

μετά με το chrome και με 2 keyboard και gboard αλλα και swiftkey όταν ανοίγεις μερικές σελίδες ο ήχος του keyboard ξαφνικά γίνετε πιο δυνατός.. συνεχώς η ένταση... θα βγάλω βιντεάκι γιαυτο γιατί είναι πολύ ενοχλητικό σε σημείο που σε κάνει να βάλεις το κινητό στο αθόρυβο... θα μου πεις τώρα ρε φιλε γιατι δεν κλείνεις απλά τον ήχο εντελώς από το keyboard... εγώ θα σου πω ότι μου αρέσει ο ήχος του πληκτρολογίου.. το έχω στο χαμηλό μέσα από της ρύθμισης του gboard το βάζω στο 10% τον ήχο....

 

τώρα για το stutter lag δεν θέλω να μιλήσω καν... το scrolling το έχουνε κάνει τύπου smooth και είναι για γέλια... αυτή είναι η λόγοι λοιπόν που κραζω αυτό το κινητό.... του δίνω τελευταία ευκαιρία με το android 9 και βλέπουμε... αλλιώς θα το δώσω....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν... καταρχήν με το bluetooth έχει πολλά προβλήματα συνδεσιμότητας... το mi band για παράδειγμα πρέπει να έχεις βάλει το λουκέτο να το κρατάει μόνιμα ανοιχτό για να σου έρχονται ειδοποίησης.... 2o πρόβλημα όταν έχεις ανοιχτό bluetooth χάνεις ταχύτητα από το wifi και έχει κάποια καθυστέρηση.... 3o πρόβλημα χάνει πολύ επίδοσης η συσκευή στα καλά καθούμενα... ειδικά τώρα με την 161 δεν είναι καθόλου smooth και έχει και έχει και battery drain ώρες ώρες... αλλα προβλήματα είναι ότι το google photos εχει lag στην εναλλαγή τον φωτογραφιών....

 

μετά με το chrome και με 2 keyboard και gboard αλλα και swiftkey όταν ανοίγεις μερικές σελίδες ο ήχος του keyboard ξαφνικά γίνετε πιο δυνατός.. συνεχώς η ένταση... θα βγάλω βιντεάκι γιαυτο γιατί είναι πολύ ενοχλητικό σε σημείο που σε κάνει να βάλεις το κινητό στο αθόρυβο... θα μου πεις τώρα ρε φιλε γιατι δεν κλείνεις απλά τον ήχο εντελώς από το keyboard... εγώ θα σου πω ότι μου αρέσει ο ήχος του πληκτρολογίου.. το έχω στο χαμηλό μέσα από της ρύθμισης του gboard το βάζω στο 10% τον ήχο....

 

τώρα για το stutter lag δεν θέλω να μιλήσω καν... το scrolling το έχουνε κάνει τύπου smooth και είναι για γέλια... αυτή είναι η λόγοι λοιπόν που κραζω αυτό το κινητό.... του δίνω τελευταία ευκαιρία με το android 9 και βλέπουμε... αλλιώς θα το δώσω....

 

Μαζί σου, όντως το Google photos κολλάει αλλά αυτό είναι αποτέλεσμα της Google για να μη σου φορτώσει όλες τις φωτογραφίες ατο κινητό και σου τρώει αποθηκευτικό χώρο, στο επιβεβαιώνω πως το ίδιο κάνει και το MiA1 όντας Android one τηλέφωνο.

 

Το bt δεν έχει κανένα πρόβλημα με συσκευές της Huawei (talkband 2-3) της sony και beats, το οτι κόβει ταχύτητα ισχύει, όλα τα WiFi κόβουν όταν έχεις συνδεδεμένο bt, να στο πω απλά, WiFi και BT είναι ένα ή στα μπακαλιστικα ενα τσιπ. Τα προβλήματά των xiaomi συσκευών είναι γνωστά και το mi band 2 και 3 είναι γνωστό για τις αποσυνδέσεις, οπότε ψάξε το πρόβλημα στη συσκευή και όχι στο κινητό.

Αναμενόμενο να χάνει ταχύτητα η συσκευή στα καλά καθούμενα επεξεργαστή με ΑΙ πήρες, εκείνη την ώρα δίνει προτεραιότητα σε κάτι άλλο, αυτό δεν κάνει κακό το κινητό, αν σε ενοχλεί σου δίνει την δυνατότητα να ρυθμίσεις τις εφαρμογές σου εσύ όπως θες, κανε το και θα ανακαλύψεις το smooth το επίσης και το battery drain, αν βλέπει κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή αλλά ξέρει το ΑΙ πως την δουλεύεις συνέχεια δε θα στη κλείσει, αλλά θα σου φάει τη μπαταρία, αναμενόμενο δεν είναι; Δούλεψες το Mi8 να δεις battery drain στο άκυρο; αν οχι καντο, θα αγαπήσεις το p20 pro μετά.

 

Για τη κάμερα θα συμφωνήσω αρκετά. έχει τα θέματα της ακόμα, πιστεύω να διορθωθεί, σε σχέση όμως με 1+ 6το lag είναι καλύτερο στο p20 pro.

Το πληκτρολόγιο και ο Chrome της Google είναι γνωστά προβλήματα σε όλα τα κινητά, δε φταίει λοιπόν το p20 αλλά η Google, να σου δώσω το mi8 μου και το mia1 να δεις τι πάει να πει βερίκοκο; η Google έχει κάνει λάθη αρκετά σε αυτά, ελπίζουμε να το βρει...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου, όντως το Google photos κολλάει αλλά αυτό είναι αποτέλεσμα της Google για να μη σου φορτώσει όλες τις φωτογραφίες ατο κινητό και σου τρώει αποθηκευτικό χώρο, στο επιβεβαιώνω πως το ίδιο κάνει και το MiA1 όντας Android one τηλέφωνο.

 

Το bt δεν έχει κανένα πρόβλημα με συσκευές της Huawei (talkband 2-3) της sony και beats, το οτι κόβει ταχύτητα ισχύει, όλα τα WiFi κόβουν όταν έχεις συνδεδεμένο bt, να στο πω απλά, WiFi και BT είναι ένα ή στα μπακαλιστικα ενα τσιπ. Τα προβλήματά των xiaomi συσκευών είναι γνωστά και το mi band 2 και 3 είναι γνωστό για τις αποσυνδέσεις, οπότε ψάξε το πρόβλημα στη συσκευή και όχι στο κινητό.

Αναμενόμενο να χάνει ταχύτητα η συσκευή στα καλά καθούμενα επεξεργαστή με ΑΙ πήρες, εκείνη την ώρα δίνει προτεραιότητα σε κάτι άλλο, αυτό δεν κάνει κακό το κινητό, αν σε ενοχλεί σου δίνει την δυνατότητα να ρυθμίσεις τις εφαρμογές σου εσύ όπως θες, κανε το και θα ανακαλύψεις το smooth το επίσης και το battery drain, αν βλέπει κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή αλλά ξέρει το ΑΙ πως την δουλεύεις συνέχεια δε θα στη κλείσει, αλλά θα σου φάει τη μπαταρία, αναμενόμενο δεν είναι; Δούλεψες το Mi8 να δεις battery drain στο άκυρο; αν οχι καντο, θα αγαπήσεις το p20 pro μετά.

 

Για τη κάμερα θα συμφωνήσω αρκετά. έχει τα θέματα της ακόμα, πιστεύω να διορθωθεί, σε σχέση όμως με 1+ 6το lag είναι καλύτερο στο p20 pro.

Το πληκτρολόγιο και ο Chrome της Google είναι γνωστά προβλήματα σε όλα τα κινητά, δε φταίει λοιπόν το p20 αλλά η Google, να σου δώσω το mi8 μου και το mia1 να δεις τι πάει να πει βερίκοκο; η Google έχει κάνει λάθη αρκετά σε αυτά, ελπίζουμε να το βρει...

Όχι ρε φίλε μην του το χαλάς!

Αφού φταίει το κινητό! Δεν φταίει τίποτε άλλο και βέβαια δε φταίει ποτέ ο χρήστης!

Ετοιμάσου τώρα να σπάσεις τα νεύρα σου αφού διαφωνείς μαζί του με την κουβέντα που θα κάνεις.

 

 

Στη νύχτα αν η συσκευή είναι σταθερή έχει καλή λήψη, όταν αρχίσει το shake ο σταθεροποιητης τα κάνει μουτι, οπότε καλύτερα η λήψη να γίνεται χωρίς OIS, χωρίς αυτό το θέμα το βίντεο βγαίνει ωραίο, έχει λίγο θόρυβο σε σχέση όμως με το Samsung είναι καλύτερα, σε συναυλίες τα πάει καλά αλλά όχι σε ζοομ, το shake πάει σύννεφο, πρόσεξε μιλάμε για shake (τρέμουλο) αν έχεις σταθερό χέρι τα πράγματα γίνονται εκπληκτικά, στα δικά μου χέρια όμως γίνονται κόλαση ολα.

Το υβριδικό ζοομ υπάρχει αλλά τη νύχτα απλά ξεχνα το, μόνο κουτάκια βλέπεις.

 

Ο ήχος είναι καλός, παραδόξως νομίζω πως μπαίνει κάποιο φίλτρο θορύβου και βγαίνει οπως το ακούς αλλά έχει αυτό το βάθος.

 

Σε γενικές γραμμές τη νύχτα τα πάει καλά και με ενεργό το OIS, μπορώ να σου πω πως σε πολλές περιπτώσεις κάνει τη νύχτα μέρα, τις συναυλίες πχ τις έχει φουλ φωτισμό.

 

Εγώ ξέρω ότι δεν έχει υβριδικό ζουμ στο βίντεο, μόνο ψηφιακό.

Εσύ το έχεις διαβάσει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ κι ένα μήνα και μπορώ να πω πως είμαι εντυπωσιασμένος. μπορείτε να μου πει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει το VoLTE εάν στις επαφές του, του βγάζει την κάμερα για βιντεοκλήσεις;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι δεν έχει υβριδικό ζουμ στο βίντεο, μόνο ψηφιακό.

Εσύ το έχεις διαβάσει κάπου;

 

Έχει, απλά δεν έχει κουμπί, το κάνεις με το χέρι ή τα volume button.

 

Μέχρι 3χ έχει, μετά ξεκινάει το ψηφιακό, το λέει και ο supasaf στη παρουσίαση του.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...