Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγγύηση για την αλλαγή οθόνης είναι 3 μήνες η 6????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση για την αλλαγή οθόνης είναι 3 μήνες η 6????

 

Από ότι γράφει είναι 3 μήνες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για ξανά γράψε πια κατεβάζει την 131 ή την 150? Δηλαδή CLT-L29 8.1.0.131(C432) ή κάτι διαφορετικό?

 

Aυτην που εγραψα εδειχνε,αλλα στις ρυθμισεις αυτη που γραφεις δειχνει...:wacko:..τεσπα..

Παντως με την πρωτη φορτιση περιμενα καλυτερη τη μπαταρια..βεβαια εκανε ολες τις ενημερωσεις κτλ,αλλα μετα για μερικες ωρες μονο μουσικη ακουγα και πηγε στο 56%..νομιζω θελει καποιους κυκλους φορτισης αποφορτισης για τη βελτιστη αποδοση..ειδομεν..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το tempered glass της NiLLKiN 3D CP+ MAX το θέμα είναι ότι όταν την τοποθέτησα βλέπω ότι στο πλάι από κάθε πλευρά το μαύρο πλαίσιο που έχει μου τρώει μέρος της οθόνης, ελάχιστο βέβαια αλλά τρώει. Είναι φυσιολογικό?

 

Έχουμε καμία άποψη για το παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ρυθμισω την ενταση των μηνυματων διαφορετικα απο τον ηχο κλησης???
Δεν μπορείς :)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα, από προσωπική εμπειρία τοποθετώντας σε 2 κινητά Huawei P10 και Huawei P20 Pro διάφορα tempered glass και εννοείται ακριβά μέχρι τώρα θεωρώ ως το ιδανικό αυτό https://www.amazon.co.uk/OMOTON-Huawei-P20-Screen-Protector/dp/B07BJ28QHS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1532944176&sr=8-1&keywords=huawei+p20+pro+omoton , το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα και ΙΣΩΣ να είναι καλύτερο είναι αυτό https://www.amazon.co.uk/Spigen-Protector-Protection-Case-Friendly-L23GL23082/dp/B07CGD26Q7/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1532944249&sr=8-4&keywords=huawei+p20+pro+spigen . Παλιός fun της nillkin αλλά μετά από τότε που δοκίμασα Omoton δεν υπάρχει επιστροφή. Και για να μην παρεξηγηθώ μιλάω καθαρά απο προσωπική εμπειρία, αν θέλει πάντως κάποιος μπορεί να ψάξει και στο internet κριτικές.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία άποψη για το παραπάνω?

 

Όλα τα full screen έτσι είναι σε όλα τα κινητα, καλύπτουν την οθόνη γιατι δεν βρίσκουν γυαλί να κολλήσουν όταν αυτή είναι κυρτή στα άκρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία άποψη για το παραπάνω?

 

Κι εγω την ιδια εχω βαλει και παρατηρω οτι το μαυρο περιμετρικα πλαισιο τρωει λιγη οθονη. Βλακεια της nilkin αυτο αλλα τι να κανουμε. Τουλαχιστον εχει φοβερο touch και τα παει καλα σε δακτυλιες βρωμια.κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ρυθμισω την ενταση των μηνυματων διαφορετικα απο τον ηχο κλησης???

 

Βάλε το textra και μπορείς να βάλεις ότι ήχο θέλεις. Γενικά είναι το καλύτερο για sms

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω έναν ανταπτορα για τη θυρα του κινητού που μου δίνει hdmi, μια θύρα usb και μια type c. Τον χρησιμοποιώ για το desktop mode. Το θέμα μου είναι οτι οταν το έχω σε desktop mode και συνδέσω και τον φορτιστή στη θύρα Type-C του αντάπτορα δεν φορτίζει το κινητό. Στο μενού της κουρτίνας ειδοποιήσεων έχει επιλεγμένη την επιλογή αντίστροφης φόρτισης δηλαδή το κινητό να φορτίσει την συνδεδεμένη συσκευή και αν επιλέξω την επιλογή μόνο φόρτιση επιστρέφει αυτόματα στην προηγούμενη επιλογή. Συμβαίνει και σε σας; Υπάρχει καμία λύση;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro διαθέσιμο σε δελεαστική τιμή πάλι στα MediaMarkt:

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_huawei-p20-pro-dual-sim-black-1209639.html

Στα 708,77€ και με επιστροφή το 20% της αξίας σε yellows εφόσον κάνεις χρήση κάρτας της ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

Δηλαδή πρακτικά βγαίνει €567 (και τα €141 σε yellows για αγορές σε συνεργαζόμενες επιχειρήσεις).

Νομίζω καλή φάση γενικά, ειδικά σε κάποιον που θέλει να βάλει κι άτοκες στην πιστωτική.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Φοραω tempered glass nilkin 3D CP max και μολις αγορασα την ultra hybrid case της spigen αλλα μολις την βαλω μου ξεκολαει το tempered glass εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά διάβασα ότι το καινούργιο honor note 10 εκτός από gpu turbo θα έχει και cpu turbo για μεγαλύτερες ταχύτητες. Το cpu turbo ενδέχεται να το πάρει το p20 pro η το mate 10 με update ξέρει κανένας κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά διάβασα ότι το καινούργιο honor note 10 εκτός από gpu turbo θα έχει και cpu turbo για μεγαλύτερες ταχύτητες. Το cpu turbo ενδέχεται να το πάρει το p20 pro η το mate 10 με update ξέρει κανένας κάτι?

Μακάρι...αν όμως δεν βγεί επίσημη ανακοίνωση από την εταιρία δεν νομίζω να απαντήσει στο ερώτημα αυτό κανένας

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω λόγω throttle

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευή ενισχύεται από την τεχνολογία GPU Turbo για βελτιστοποίηση των πόρων του hardware/software όταν παίζεις παιχνίδια, ενώ η εταιρεία ανακοίνωσε και την τεχνολογία CPU Turbo για ενίσχυση της απόδοσης του επεξεργαστή όταν το έχει ανάγκη ο χρήστης, εις βάρος φυσικά της αυτονομίας. Αν ανησυχείτε ότι με το CPU Turbo θα υπερθερμανθεί η συσκευή, η θυγατρική της Huawei κάνει λόγο για ενσωμάτωση νέου υδρόψυκτου συστήματος στο εσωτερικό της. Τέλος, να αναφέρουμε ότι διαθέτει ηχεία stereo με υποστήριξη της τεχνολογίας Dolby Atmos και όλες οι κάμερες υποβοηθούνται από τεχνολογία Τεχνητής Νοημοσύνης.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος και 'γω εδώ και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Έχω όμως δύο ερωτήσεις-απορίες. Όποιος θέλει ας με βοηθήσει.

1) Η μπαταρία πώς είναι καλό να φορτίζει, ώστε να έχει μέγιστη απόδοση; Υπάρχει ας το πούμε κάποιος γενικός κανόνας; Έχω ακούσει ότι χρειάζεται τις 2-3 πρώτες φορές να εξαντλείται πλήρως και μετά να γίνονται πλήρεις φορτίσεις. Αλλού έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να αποφορτίζεται εντελώς και όταν είναι 10-20% τότε να φορτίζεται. Γενικά, τι ισχύει; Και τι πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο ώστε να διαρκεί η μπαταρία περισσότερο;

 

2) Μαζί με το κινητό πήρα και tempered glass για την οθόνη από το κατάστημα που αγόρασα το κινητό. Ζήτησα από τον πωλητή να βάλει το γυαλί προστασίας και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι, έβγαλε από την οθόνη του κινητού δύο ζελατίνες που είχε. Αρχικά αναρωτήθηκα μήπως έκανε κάτι λάθος και τη δεύτερη δεν έπρεπε να τη βγάλει. Απορημένος τον ρώτησα και μου είπε ότι στο συγκεκριμένο κινητό υπάρχουν δύο ζελατίνες τοποθετημένες από τον κατασκευαστή. Ισχύει όντως ή κάτι έγινε λάθος; Μάλλον ''χαζή'' αυτή η απορία αλλά ρωτάω απλά για να μην έχω αμφιβολίες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος και 'γω εδώ και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Έχω όμως δύο ερωτήσεις-απορίες. Όποιος θέλει ας με βοηθήσει.

1) Η μπαταρία πώς είναι καλό να φορτίζει, ώστε να έχει μέγιστη απόδοση; Υπάρχει ας το πούμε κάποιος γενικός κανόνας; Έχω ακούσει ότι χρειάζεται τις 2-3 πρώτες φορές να εξαντλείται πλήρως και μετά να γίνονται πλήρεις φορτίσεις. Αλλού έχω διαβάσει ότι δεν πρέπει να αποφορτίζεται εντελώς και όταν είναι 10-20% τότε να φορτίζεται. Γενικά, τι ισχύει; Και τι πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο ώστε να διαρκεί η μπαταρία περισσότερο;

 

2) Μαζί με το κινητό πήρα και tempered glass για την οθόνη από το κατάστημα που αγόρασα το κινητό. Ζήτησα από τον πωλητή να βάλει το γυαλί προστασίας και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι, έβγαλε από την οθόνη του κινητού δύο ζελατίνες που είχε. Αρχικά αναρωτήθηκα μήπως έκανε κάτι λάθος και τη δεύτερη δεν έπρεπε να τη βγάλει. Απορημένος τον ρώτησα και μου είπε ότι στο συγκεκριμένο κινητό υπάρχουν δύο ζελατίνες τοποθετημένες από τον κατασκευαστή. Ισχύει όντως ή κάτι έγινε λάθος; Μάλλον ''χαζή'' αυτή η απορία αλλά ρωτάω απλά για να μην έχω αμφιβολίες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει

 

Ότι αφορά την μεμβράνη καλά σου τα είπε ο πωλητής... Η συσκευή έχει περασμένη εργοστασιακή μεμβράνη και πάνω από αυτήν έχει μια ψεύτικη για προστασία οπότε σου αφαιρεσαι 2 μεμβράνες για να βάλει το γυαλί.

Η μπαταρία καλό είναι να μην την αφήνουμε ποτέ να πέσει κάτω από 20% δηλαδή όταν χτυπήσει στο P20 pro η ειδοποίηση για φόρτιση (στο 20%) καλά θα είναι να το βάλουμε... Ακόμα καλύτερα να το βάλουμε κλειστό και να το βγάλουμε από την φόρτιση όταν φτάσει το 100%...Τωρα για τις 1,2 πρώτες φορτίσεις εγώ προσωπικά το ακόλουθο πάντα να το αποφορτιζω και να το φορτίζω μετά κλειστό πλήρης (και να το αφήνω στο 100% για κάνα 2 ώρες ακόμα)

Πωλητής της Huawei σε κοτσοβολο μου είχε πει ποτέ μα ποτέ να μην αφήνουμε την συσκευη να κλείσει από μπαταρία ούτε την 1η φορά ούτε ποτέ.... Οκ so what....

Εγώ προσωπικά το φορτίζω πάντα με υπόλοιπο πάνω από 20% το βράδυ κλειστό και μένει πάνω στον φορτιστή το λιγότερο 5 ώρες... Αυτό έκανα με όλες τις συσκευές που είχα και δεν είχα πάτε πρόβλημα με μπαταρία ή αυτονομία.

Ίσα ίσα που αν το βγάλω από τον φορτιστή μόλις πιάσει 100% σε όλες μου τις συσκευές παρατηρώ μια μικρή απώλεια αυτονομίας σε σχέση με το να μείνει στον φορτιστή κλειστό στο 100% περισσότερο από 1 ώρα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά την μεμβράνη καλά σου τα είπε ο πωλητής... Η συσκευή έχει περασμένη εργοστασιακή μεμβράνη και πάνω από αυτήν έχει μια ψεύτικη για προστασία οπότε σου αφαιρεσαι 2 μεμβράνες για να βάλει το γυαλί.

Η μπαταρία καλό είναι να μην την αφήνουμε ποτέ να πέσει κάτω από 20% δηλαδή όταν χτυπήσει στο P20 pro η ειδοποίηση για φόρτιση (στο 20%) καλά θα είναι να το βάλουμε... Ακόμα καλύτερα να το βάλουμε κλειστό και να το βγάλουμε από την φόρτιση όταν φτάσει το 100%...Τωρα για τις 1,2 πρώτες φορτίσεις εγώ προσωπικά το ακόλουθο πάντα να το αποφορτιζω και να το φορτίζω μετά κλειστό πλήρης (και να το αφήνω στο 100% για κάνα 2 ώρες ακόμα)

Πωλητής της Huawei σε κοτσοβολο μου είχε πει ποτέ μα ποτέ να μην αφήνουμε την συσκευη να κλείσει από μπαταρία ούτε την 1η φορά ούτε ποτέ.... Οκ so what....

Εγώ προσωπικά το φορτίζω πάντα με υπόλοιπο πάνω από 20% το βράδυ κλειστό και μένει πάνω στον φορτιστή το λιγότερο 5 ώρες... Αυτό έκανα με όλες τις συσκευές που είχα και δεν είχα πάτε πρόβλημα με μπαταρία ή αυτονομία.

Ίσα ίσα που αν το βγάλω από τον φορτιστή μόλις πιάσει 100% σε όλες μου τις συσκευές παρατηρώ μια μικρή απώλεια αυτονομίας σε σχέση με το να μείνει στον φορτιστή κλειστό στο 100% περισσότερο από 1 ώρα

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

Φοραω tempered glass nilkin 3D CP max και μολις αγορασα την ultra hybrid case της spigen αλλα μολις την βαλω μου ξεκολαει το tempered glass εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει λυση?

 

Τα fullscreen γυαλιά δεν παίζουν καλά με τέτοιες θήκες. Δε φταίει η Νιλκιν που έγραψες παραπάνω....

 

Είτε θα βάλεις το μικρότερο της nillkin είτε θα ρωτήσεις να δεις αν είναι κανένα άλλο συμβατό με την θήκη που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Φοραω tempered glass nilkin 3D CP max και μολις αγορασα την ultra hybrid case της spigen αλλα μολις την βαλω μου ξεκολαει το tempered glass εχει κανεις το ιδιο προβλημα? Υπαρχει λυση?

 

Φιλε μου δυστυχώς ναι δεν είναι συμβατό με θήκες οι οποίες περνάνε και "αγκαλιάζουν" την οθόνη. Αν θέλεις να έχεις αυτή την θήκη θα έπρεπε να πάρεις το Nillkin amazing H+ 2.6mm που σαν γυαλί είναι ακόμα καλύτερο από το CP MAX αλλά δεν είναι full cover. Βέβαια η λογική είναι ότι με αυτή την θήκη θα είναι σαν full cover. Αλλιώς πας σε διαφορετική θήκη τύπου αυτή που είχε μέσα η συσκευή.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό από τον Γερμανό γιατί έχω 10% επιστροφή +άτοκες δόσεις. Ξέρει κάποιος να μου πει σίγουρα αν στον Γερμανό έχουν το δικαρτο ή το μονοκαρτο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...