Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 131 το p20 pro έκανε ένα βήμα πίσω σε θέμα κάμερας. Η νυχτερινή έχασε τη ευκρίνεια η τριπλή κατώτερης ποιότητας από πριν, πολλές φορές την ημέρα που λεει γαλάζιος ουρανός βγαινει η φωτογραφια σαν καρικατουρα, η selfie θάμπωσε και κόκκινη το βράδυ.Το βίντεο σε ποιότητα 1080p έπεσε σε σχέση με την 128 σε όλα. Και ένα που δεν είπε κανένας το σκαναρισμα κίνησης 4d εξαφανίστηκε δεν το παρατηρήσε κανένας? απαράδεκτο.Ευχομαι η huawei να βγάλει σύντομα update
Link to comment
Share on other sites

Με την 131 το p20 pro έκανε ένα βήμα πίσω σε θέμα κάμερας. Η νυχτερινή έχασε τη ευκρίνεια η τριπλή κατώτερης ποιότητας από πριν, πολλές φορές την ημέρα που λεει γαλάζιος ουρανός βγαινει η φωτογραφια σαν καρικατουρα, η selfie θάμπωσε και κόκκινη το βράδυ.Το βίντεο σε ποιότητα 1080p έπεσε σε σχέση με την 128 σε όλα. Και ένα που δεν είπε κανένας το σκαναρισμα κίνησης 4d εξαφανίστηκε δεν το παρατηρήσε κανένας? απαράδεκτο.Ευχομαι η huawei να βγάλει σύντομα update

 

Καλησπέρα θα συμφωνήσω απόλυτα. ισχύουν όλα τα παραπάνω και για το σκαναρισμα 4d σε εμένα σταμάτησε να δουλευει όπως πριν και για την νυχτερινή λήψη όπως επίσης και για τα video. έφυγα από Samsung για παρόμοιους λόγους και εδώ η huawei τα έκανε τρις χειρότερα.. τέλος πάντων μην ξενερώνουμε έχουμε την απόλυτη κινηταρα θα το στρώσουν γιατί το θέμα που έγινε είναι γενικό και επειδή ακούω και από πολύ κόσμο το ίδιο παράπονο ελπίζω να έχουμε update σύντομα τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω δύο συγκριτικά νύχτας ανάμεσα σε P20 Pro και Samung Galaxy S8 που είχα στη διάθεσή μου. Όπως θα γνωρίζουν όσοι έχουν δει πολλά συγκριτικά, η Samsung δεν κατάφερε να βελτιώσει το dynamic range ούτε στo S9+ ("καίγονται" τα σημεία με έντονο φωτισμό). Και οι 2 λήψεις του P20 Pro είναι με την τελευταία έκδοση 131 που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω:

 

Δείτε συντριβάνι, ταμπέλες και τοίχους :

P20 Pro:

https://ibb.co/iG11jJ

S8:

https://ibb.co/nQFiyd

 

Δείτε φωτισμό σκάλας και πάτωμα:

P20 Pro:

https://ibb.co/j2c7PJ

S8:

https://ibb.co/kdygjJ

 

Επίσης παραθέτω και μια φωτό ημέρας στα 10mp με την έκδοση 131. Ο Mitsos80 αναφέρει ότι ο ουρανός βγαίνει σαν καρικατούρα με την έκδοση 131. Εγώ δεν βλέπω καμία καρικατούρα σε κανένα γαλάζιο ουρανό που έχω τραβήξει. Φυσικά το ΑΙ το έχω απενεργοποιημένο από την 1η ημέρα που αγόρασα τη συσκευή:

https://ibb.co/e8o84J

 

Aυτά για να μη μπερδεύεται ο κόσμος που διαβάζει αυτό το forum. Μακάρι να είχα και στη διάθεσή μου συγκριτικό zoom να βλέπατε τη χαώδη διαφορά στο 5Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω δύο συγκριτικά νύχτας ανάμεσα σε P20 Pro και Samung Galaxy S8 που είχα στη διάθεσή μου. Όπως θα γνωρίζουν όσοι έχουν δει πολλά συγκριτικά, η Samsung δεν κατάφερε να βελτιώσει το dynamic range ούτε στo S9+ ("καίγονται" τα σημεία με έντονο φωτισμό). Και οι 2 λήψεις του P20 Pro είναι με την τελευταία έκδοση 131 που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω:

 

Δείτε συντριβάνι, ταμπέλες και τοίχους :

P20 Pro:

https://ibb.co/iG11jJ

S8:

https://ibb.co/nQFiyd

 

Δείτε φωτισμό σκάλας και πάτωμα:

P20 Pro:

https://ibb.co/j2c7PJ

S8:

https://ibb.co/kdygjJ

 

Επίσης παραθέτω και μια φωτό ημέρας στα 10mp με την έκδοση 131. Ο Mitsos80 αναφέρει ότι ο ουρανός βγαίνει σαν καρικατούρα με την έκδοση 131. Εγώ δεν βλέπω καμία καρικατούρα σε κανένα γαλάζιο ουρανό που έχω τραβήξει. Φυσικά το ΑΙ το έχω απενεργοποιημένο από την 1η ημέρα που αγόρασα τη συσκευή:

https://ibb.co/e8o84J

 

Aυτά για να μη μπερδεύεται ο κόσμος που διαβάζει αυτό το forum. Μακάρι να είχα και στη διάθεσή μου συγκριτικό zoom να βλέπατε τη χαώδη διαφορά στο 5Χ.

 

Δεν υπαρχει καν συγκριση με το s8.Το p20 pro το τρωει για πρωινο.Θες dymamic range ,θες λεπτομερεια,φυσικοτητα?

Top το p20 pro και η ημερησια που ανεβασες τρομερη φιλε μου!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ipred παίρνεις ένα κινητό που έχει τεχνητή νοημοσύνη και εγώ θα την έχω απενεργοποιημενη? Aν ήταν έτσι να έπαιρνα άλλο κινητό. Μιλάς αλήθεια ότι δεν είδες κατοτεροτητες σε όλες τις κάμερες μπροστά, πισω, νιdeo, για το σκαναρισμα στο 4d δεν σε νοιάζει που δεν υπάρχει πλέον.Εγω ήδη έκανα παράπονα στα κεντρικά τις Huawei.Παιδια το κινητό έπεσε φωτογραφικά μην εθελοτυφλουμε.Αυτο που διορθώθηκε είναι το 3x Kai to 5x.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ipred παίρνεις ένα κινητό που έχει τεχνητή νοημοσύνη και εγώ θα την έχω απενεργοποιημενη? Aν ήταν έτσι να έπαιρνα άλλο κινητό. Μιλάς αλήθεια ότι δεν είδες κατοτεροτητες σε όλες τις κάμερες μπροστά, πισω, νιdeo, για το σκαναρισμα στο 4d δεν σε νοιάζει που δεν υπάρχει πλέον.Εγω ήδη έκανα παράπονα στα κεντρικά τις Huawei.Παιδια το κινητό έπεσε φωτογραφικά μην εθελοτυφλουμε.Αυτο που διορθώθηκε είναι το 3x Kai to 5x.

 

Να συγκρίνεται την 128 με την 131 όχι με s8

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλ φίλε μου το video 1080p δεν έπεσε ποιοτικά? Για κοίτα το σκαναρισμα 4d υπάρχει σε κινούμενο αντικείμενο.βγαλε μια φώτο με ανοιχτό ΑΙ σε τοπίο με γαλάζιο ουρανό και μετά πες μου ειλικρινά. Η Selfie μπορεί να διορθώθηκε το χρώμα ή ποιότητα έπεσε κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε μια φώτο με ανοιχτό ΑΙ σε τοπίο με γαλάζιο ουρανό και μετά πες μου ειλικρινά.

 

AI ON Απλα εξαιρετικες

43510986151_5abe56cd71_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON CLOUDS SUN by GumJd tsiglas, on Flickr"]43510986151_5abe56cd71_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON CLOUDS SUN by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

42603564355_fc14a13e99_z.jpgHuawei p20 pro AUTO 131 AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr"]42603564355_fc14a13e99_z.jpgHuawei p20 pro AUTO 131 AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41700057860_a73ef8e9ea_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχει τοποθετησει ποτε κανεις screen protector η back protector της screenknight αυτο που τοποθετειται με νερο και σαπουνι? Χωρις κολλα? Ειναι ασφαλες? Καθεται καλα? Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει γιατι αγορασα ενα για την πισω μερια αλλα πρωτη φοτα τον ματαβλεπω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

 

Εξαιρετικές φωτογραφίες.. Αν εννοούν έτσι τις καρικατούρες ας ειναι... δεν με πειράζει καθόλου

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν λέω ότι δεν είναι τέλειες έχει πέσει σε σχέση με την 128 έκδοση. Για το 4d δεν μου απαντήσατε πάλι και για την selfie.Πρεπει η huawei να βγάλει το συντομότερο update. Ήμουν κάτοχος p9 p10 mate 10pro και τώρα p20 pro. Παιδιά δεν με καταλάβατε εγώ θέλω συγκρίσεις με την παλιότερη έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το κινητό από την αρχή με όλες τις εκδόσεις και μπορώ και έχω μια άποψη απ αυτό που έχω δει

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές φωτογραφίες.. Αν εννοούν έτσι τις καρικατούρες ας ειναι... δεν με πειράζει καθόλου

Παρτε κι άλλες φρεσκιες...μολις βγηκα εξω και τραβηξα

Ναι το 4D δεν λειτουργει πλεον!!!!

Η selfie καμερα για εμενα εχει βελτιωση σε ότι αφορα την ξασπριλα που εβγαζε και πολύ μεγαλυτερη στην λεπτομερεια που όλα ηταν κατω από το πεπλο του beautification....Eγω προσωπικα είμαι ευχαριστιμενος γενικος από την αναβαθμιση και από ότι διαβαζω στο xda και εκει ολοι, μα ολοι μιλουν για βελτιωση και μαλιστα μικρη...και ότι χρειαζεται ακομα κιαλο βελτιωση

Ότι αφορα το Night Mode ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει....η' βελτιωθηκε τοσο πολύ η νυχτερινη ληψη στο αυτοματο ώστε να πλησιασε τοσο πολύ το night mode η' χαλασαν το night mode βελτιώνοντας το αυτοματο...

Βιντεο δεν εχω δοκιμασει

 

ΑΙ ΟΝ 131 ρομ

29656091428_4a0696481f_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]29656091428_4a0696481f_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

41718843540_0e7724de42_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]41718843540_0e7724de42_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Πιο δυσκολη με ακτινες του ηλιου μεσα

41718832330_b4cb8a84df_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]41718832330_b4cb8a84df_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

ΑΙ ΟΝ 128 ρομ

41129999940_e8c95a4d0d_z.jpgHuawei p20 pro direct sun under clouds Auto AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr"]41129999940_e8c95a4d0d_z.jpgHuawei p20 pro direct sun under clouds Auto AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

42936659311_113956e0f4_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]42936659311_113956e0f4_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr"]41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41158822235_c7a9d4f18c_z.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]41158822235_c7a9d4f18c_z.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas ωραιες οι φωτος αλλα το AI on θελει βελτιωσει ακομη.

Εχει παραπανω sharpening απο το κανονικο και δεν χτυπαει καλα στο ματι.

Χαλαει ολη την φυσικοτητα της φωτογραφιας!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρτε κι άλλες φρεσκιες...μολις βγηκα εξω και τραβηξα

Ναι το 4D δεν λειτουργει πλεον!!!!

Η selfie καμερα για εμενα εχει βελτιωση σε ότι αφορα την ξασπριλα που εβγαζε και πολύ μεγαλυτερη στην λεπτομερεια που όλα ηταν κατω από το πεπλο του beautification....Eγω προσωπικα είμαι ευχαριστιμενος γενικος από την αναβαθμιση και από ότι διαβαζω στο xda και εκει ολοι, μα ολοι μιλουν για βελτιωση και μαλιστα μικρη...και ότι χρειαζεται ακομα κιαλο βελτιωση

Βιντεο δεν εχω δοκιμασει

 

ΑΙ ΟΝ 131 ρομ

29656091428_4a0696481f_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]29656091428_4a0696481f_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

41718843540_0e7724de42_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]41718843540_0e7724de42_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Πιο δυσκολη με ακτινες του ηλιου μεσα

41718832330_b4cb8a84df_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr"]41718832330_b4cb8a84df_z.jpgHuawei p20 pro AUTO AI ON 131 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

ΑΙ ΟΝ 128 ρομ

41129999940_e8c95a4d0d_z.jpgHuawei p20 pro direct sun under clouds Auto AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr"]41129999940_e8c95a4d0d_z.jpgHuawei p20 pro direct sun under clouds Auto AI ON by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

42936659311_113956e0f4_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]42936659311_113956e0f4_z.jpgHuawei p20 pro Auto AI ON ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr"]41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41158822235_c7a9d4f18c_z.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]41158822235_c7a9d4f18c_z.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Τρελαίνομαι με το γαλάζιο μαζί με τα σύννεφα.. μήπως το 4D λέω εγώ μπορεί να λέω και βλακεία που έχει στεναχωρηθεί ο φίλος πιο πάνω..να το έχουν κάνει να μην φαίνεται αλλά να λειτουργεί κατά βάθος? δεν ξέρω μια γνώμη λέω

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas ωραιες οι φωτος αλλα το AI on θελει βελτιωσει ακομη.

Εχει παραπανω sharpening απο το κανονικο και δεν χτυπαει καλα στο ματι.

Χαλαει ολη την φυσικοτητα της φωτογραφιας!!

 

Το γνωρίζουμε αυτό ολοι οι κάτοχοι και σε οποιον δεν αρεσει απλα τραβαει με κλειστο το ΑΙ...

Απλα εδώ γινετε ένα συγκριτικο μεταξυ 128 ρομ με 131 και οι 2 με ΑΙ ΟΝ...Τιποτα παραπανω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas ωραιες οι φωτος αλλα το AI on θελει βελτιωσει ακομη.

Εχει παραπανω sharpening απο το κανονικο και δεν χτυπαει καλα στο ματι.

Χαλαει ολη την φυσικοτητα της φωτογραφιας!!

 

Εν μέρει έχεις δίκιο johnnyman αλλά επιτρεψε μου να πω ότι σε μερικούς όπως εγώ ..π.χ να αρέσει και λίγο το παραμυθακι που πάντα έχει καλό τέλος.. όπως παραδείγματος χάρη στο να σε εντυπωσιάζει μια εικόνα και ας μην είναι φυσική.. είπαμε για μένα μην παρεξηγηθω

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

OK φίλε μου δεν θέλω να κάνω αντιπαραθεση το κινητό μας βγάζει τις καλύτερες φώτο απ όλα τα κινητά εκεί εξω το ξέρω.Για την Βραδυνη φώτο η ευκρίνεια έχει μειωθεί το βλέπεις αυτό σε συγκρίσει με προηγούμενη εκδοση? Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να βγάλουνε το σκαναρισμα του 4d.Εγω πιστεύω ότι είναι μια κακή έκδοση rom μόνο σε θέματα κάμερας Τραβά φώτο με φλας το βράδυ να δεις πόσο ξασπρουλιαρικες είναι δεν έχει πλέον τα βαθιά χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει έχεις δίκιο johnnyman αλλά επιτρεψε μου να πω ότι σε μερικούς όπως εγώ ..π.χ να αρέσει και λίγο το παραμυθακι που πάντα έχει καλό τέλος.. όπως παραδείγματος χάρη στο να σε εντυπωσιάζει μια εικόνα και ας μην είναι φυσική.. είπαμε για μένα μην παρεξηγηθω

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

Προτιμώ μια εικόνα "catchy" στο μάτι, που θα σε κρατήσει να την δεις καλύτερα, από το να κάνω συνεχώς το χαώδες ζουμ σε φωτογραφίες για να δω αν ένας κόκκος σκόνης καταλαμβάνει 3 pixel ή 5.

Για μένα, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, το Ρ20pro είναι η κορυφή στο συγκεκριμένο θέμα.

Ο καθένας όμως έχει τα δικά του κριτήρια και είναι σεβαστά. Πάπας όμως δεν είναι και αυτό πρέπει να το έχει στο μυαλό του.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με οn AI σαν να έχει υπερβολικό HDR. Ξεχάσαμε να πούμε το άλλο σε κάθε φώτο που τραβάμε γράφει συνεχώς η φωτογραφια τελειοποιείται σταθεροποιηστε την συσκευή σας.Παιδια είναι ένα κακό rom δεν είναι κακό πράγμα να το πούμε. προσωπικά διαμαρτυρηθηκα στα κεντρικά της huawei και τα κατάγράψανε.
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas ωραιες οι φωτος αλλα το AI on θελει βελτιωσει ακομη.

Εχει παραπανω sharpening απο το κανονικο και δεν χτυπαει καλα στο ματι.

Χαλαει ολη την φυσικοτητα της φωτογραφιας!!

Και κατι ακομα που ηθελα να προσθεσω είναι ότι με την 128 ρομ ειτε ειχες ΑΙ ειτε όχι το oversharpiness υπηρχε και στις 2 περιπτώσεις.

Με την 131 χωρις ΑΙ (εχω βαλει φωτογραφιες με συγκριτικο στους διαξιφισμους ) η φωτογραφιες όπως και τα χρωματα τους εχουν γινει πολύ πιο φυσικες από ότι στην 128 με κλειστο το ΑΙ.

Οπως ο φιλος johnnyman25 ετσι και αλλοι που ασχολούνται με την φωτογραφια είναι λατρεις της φυσικότητας (για αυτους βασικο κανονας) οποτε επρεπε η Huawei να κανει κατι ώστε να ικανοποιησει ολους τους χρηστες.Και αυτό προσπαθησε σε ένα βαθμο να κανει με την 131 ρομ

Μαλιστα καπου στο xda ειδα ένα changelog σε νέο update με συγκεκριμενη βελτιωση του oversharpines ακομα και με ΑΙ ΟΝ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.......σε κάθε φώτο που τραβάμε γράφει συνεχώς η φωτογραφια τελειοποιείται σταθεροποιηστε την συσκευή σας.

 

Αυτό το εκανε παντα και με την 128...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με οn AI σαν να έχει υπερβολικό HDR. Ξεχάσαμε να πούμε το άλλο σε κάθε φώτο που τραβάμε γράφει συνεχώς η φωτογραφια τελειοποιείται σταθεροποιηστε την συσκευή σας.Παιδια είναι ένα κακό rom δεν είναι κακό πράγμα να το πούμε. προσωπικά διαμαρτυρηθηκα στα κεντρικά της huawei και τα κατάγράψανε.

 

Συγνώμη αλλά και με την 128 rom το έγραφε αυτό... Αυτό καλό είναι δεν είναι κακό.. Ίσα.. Ισα.. Σου ενημερώνει για να βγει καλή η λήψη

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν το έβγαζε τόσο συχνά.Μια ειλικρινείς απάντηση εσείς βλέπετε με την καινούργια rom αναβάθμιση η'υποβαθμιση? Εγώ βλέπω νυχτερινή το ατού του κινητού έπεσε σε ευκρίνεια, 2ον η τριπλή υπερβολική οξύτητα ώστε χάνεται η ποιοτητα σε τοπίο σε γαλάζιο ουρανό, το 4d scan παπαλα, η selfie η ποιότητα της χάλασε! βγάλτε μια νυχτερινή να δείτε,το 1080p video xαλασε σε ποιότητα αν δεν τα βλέπετε είμαι τρελός εγώ συγνωμη!! Πρέπει η huawei να δώσει συντόμως update
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναφέρετε ότι στην 131 έχει εξαφανιστεί το 4d predictive focus. Εμένα μου εμφανίζεται κανονικά στα μενού της φωτογραφίας και του βίντεο. Επίσης παρατήρησα σήμερα ότι μειώθηκε η ποιότητα της σταθεροποιησης βίντεο σε 1080p.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το on off αυτό υπάρχει. Το scan στο 4d εξαφανιστηκε.Εξαφανιστηκε αυτό που όταν περνούσε ένα κινούμενο πράγμα έπεφταν τετραγωνάκια πάνω του και σκαναρε την κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα παλιότερα και το αντάλλαξα για ένα s9 plus. Είπα να ξαναγυρίσω στο π20 μόνο και μόνο για κάποια συγκεκριμένα features και για την κάμερα.

Εγώ το είχα με την 128 έκδοση και η selfie ήταν χάλια όπως και καποιες φωτό όντως βγαίνανε σαν καρικατούρα αν και εντυπωσιακες όχι αντικειμενικες και τώρα βλέπω ότι τα πράγματα έγιναν χειρότερα .

Ευτυχώς που τα διάβασα γιατί σήμερα θα έκανα την μετάβαση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το s9 το έχει για πλάκα.Αν τα συγκρίνεις μαζί θα το διαπιστώσεις. Απλώς επισημάνθηκαν κάποια πράγματα σε κάποια rom που ήρθε τώρα. Η HUAWEI θα τα διόρθωση όλα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...