Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είχα το s7 edge το συνεδεα μέσω aux στο αυτοκίνητο και άκουγα μουσική

Με το p20 pro κάνω το ίδιο (με τον αντάπτορα που είχε η συσκευή) αλλά δεν ακούγεται ήχος

Τι να φταίει?

 

Κανονικά θα έπρεπε να παίζει όπως θα παίζουν και οποιαδήποτε ακουστικά με Jack βύσμα συνδέσεις στον ανταπτορα... Δοκίμασε με απλά ακουστικά να δεις ότι δεν έχει θέμα ο αντάπτορας και αν είναι οκ δοκίμασε με διαφορετικό καλώδιο που πάει στο AUX του αυτοκινήτου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για όποιον δεν το ξέρει στο θέμα της φωτογραφίας μπορείς να τραβήξεις λήψη και με το κουμπί του Bluetooth.. Το κουμπί δηλαδή της ενεργοποιησεις και απενεργοποιησεις.. Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια σε όλα τα Bluetooth
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι μια καλή τιμή και για τον αγοραστή και για τον πωλητή κατά την γνώμη σας μεταχειρισμένου P20 Pro dual SIM 128GB σε άριστη κατάσταση; Έχει και δύο ολοκαίνουργιες αυθεντικές θήκες της Huawei (συν αυτή της συσκευασίας). Όλα στα κουτιά τους σε άψογη κατάσταση!
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μου πήρε χτες από Πλαίσιο 600 ευρώ το twilight με δωρεάν τοποθέτηση τζαμακι στα 600 ευρώ τελική τιμή... οπότε Βρείτε τα στην τιμή οι ενδιαφερόμενοι ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πρόταση για ενσύρματα ακουστικά μεταξύ 50-80 ευρώ παίζει ?

H χρήση τους είναι κυρίως σε γυμναστήριο αρα χρειάζομαι noise isolation, η μουσική που ακούω είναι κυρίως ροκ μεταλ και μου αρέσει να ακούω σε αρκετά υψηλή ένταση

Επίσης θα πρέπει να μπορώ να μιλάω οδηγώνοντας αρα χρειάζομαι να έχουν κ μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μου πήρε χτες από Πλαίσιο 600 ευρώ το twilight με δωρεάν τοποθέτηση τζαμακι στα 600 ευρώ τελική τιμή... οπότε Βρείτε τα στην τιμή οι ενδιαφερόμενοι ;)

600euro??

707ευρω δεν έχει πλέον?

Σίγουρα θα έβαλε και την επιστροφή που έχει η Eurobank κτλ έτσι?

Εάν πας με 600ευρω ντούκου στο χέρι δεν το περνεις..

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου είπε δεν νομίζω να ψεύδεται, θα μάθω περισσότερα κ θα ξανά γράψω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μου πήρε χτες από Πλαίσιο 600 ευρώ το twilight με δωρεάν τοποθέτηση τζαμακι στα 600 ευρώ τελική τιμή... οπότε Βρείτε τα στην τιμή οι ενδιαφερόμενοι ;)

 

Την τιμή του κινητού την γνωρίζω 708€

Μια γνώμη για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση ήταν η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή του κινητού την γνωρίζω 708€

Μια γνώμη για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση ήταν η ερώτηση.

659 καινούριο σύμφωνα με το best price.για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση προσωπικά πάντα μιλώντας θα έδινα 100 ευρώ κάτω από τη φτηνότερη των μαγαζιών αυτων.

 

Εφόσον φυσικά υπάρχουν και δύο θήκες αυτό ανεβάζει την αξία κάπως.Πόσο δεν ξέρω διότι δεν γνωρίζω τις τιμές άπο τις θήκες

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by simaras
Link to comment
Share on other sites

Την τιμή του κινητού την γνωρίζω 708€

Μια γνώμη για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση ήταν η ερώτηση.

 

Aυτή την στιγμή στο bestprice έχει 658 ευρώ το dual, οπότε πήγαινε με αυτήν την τιμή στο μυαλό σου και όχι αυτήν των μαγαζιών τύπου πλαισιο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή του κινητού την γνωρίζω 708€

Μια γνώμη για μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση ήταν η ερώτηση.

 

Φιλε μου σε διπλανό φόρουμ αγγελιών έχει σφραγισμένα σημερινά η χθεσινά από 630-590....

Σε αυτές τις τιμές δεν συμφέρει να πάρεις μεταχειρισμένο μιας και δεν πιστεύω να τα βρεις κατω από 550€....αυτη την δεδομένη στιγμή με την προσφορά στα 708 & 20% eurobank εγώ δεν θα έδινα για μεταχειρισμένο πάνω από 520€ όσα έξτρα και να είχε....Ενημερωτικά το δικό μου το πήρα πριν 2 εβδομάδες σφραγισμένο 660....αλλα άλλο τότε άλλο τώρα. Κάποιος που μπορεί να το πάρει με τιμολόγιο σήμερα του βγαίνει 470€ μαζί με την επιστροφή της eurobank...

Άσχετα αν αυτές οι τιμές είναι ξεφτίλα για αυτή την υπέροχη συσκευή...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να παίζει όπως θα παίζουν και οποιαδήποτε ακουστικά με Jack βύσμα συνδέσεις στον ανταπτορα... Δοκίμασε με απλά ακουστικά να δεις ότι δεν έχει θέμα ο αντάπτορας και αν είναι οκ δοκίμασε με διαφορετικό καλώδιο που πάει στο AUX του αυτοκινήτου

Δοκίμασα ξανά... Με το s7 edge παίζει μια χαρά με το p20 pro όχι

Ο αντάπτορας με ακουστικά λειτουργεί... Δεν μπορώ να καταλάβω

Όποιος μπορεί και έχει aux ας δοκιμάσει να δει

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, νέο μέλος με το κινητό οποτε καλώς σας βρήκα..

 

1)στο viber το κινητό έχει βάλει δικό του notification tone, πως μπορώ να το αλλάξω στο default

2)ενώ έχω σύνδεση πολλές φορές το viber δε στελνει τα μηνύματα και μου γράφει μετά από ώρα οτι το μήνυμα δεν έφυγε...

 

Με τις αλλες συσκευές δεν είχα τέτοια θέματα, καμία ιδέα?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, νέο μέλος με το κινητό οποτε καλώς σας βρήκα..

 

1)στο viber το κινητό έχει βάλει δικό του notification tone, πως μπορώ να το αλλάξω στο default

2)ενώ έχω σύνδεση πολλές φορές το viber δε στελνει τα μηνύματα και μου γράφει μετά από ώρα οτι το μήνυμα δεν έφυγε...

 

Με τις αλλες συσκευές δεν είχα τέτοια θέματα, καμία ιδέα?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Για τον ήχο απλά πας στην εφαρμογή "αρχεία" πας στην εσωτερική μνήμη ανοίγεις τον φάκελο "Android" μετά τον φάκελο "media" και μετά τον φάκελο "com.viber.voip" και εκεί μέσα αντιγράφεις όποιον ήχο θέλεις εσύ να χτυπάει στο Viber... Αυτόν που έχει μέσα μετακίνησε τον κάπου να τον έχει backup

Για τα μηνύματα στο Viber εμένα δεν μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα... Σβήσε μια την εφαρμογή και ξανά πέρασε την και το βλέπεις... Μετά το σβήσιμο θα πρέπει να ξανά κάνεις την διαδικασία με τον ήχο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Αλλιώς βάλε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joaomgcd.autonotification

 

Και καθάρισες

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετα την αναβάθμιση στην 131 εκανα λήψη του πλήρους πακέτου παρατηρώ οτι η συσκευή με απλη αρχίζει και ζεσταίνετε... γενικα ειναι σπαστικο αυτο παρα πολυ γιατι αρχιζει μετα και γινετε και πιο αργη η συσκευη.. πριν ειχα το redmi 5 plus και δεν ειχα κανενα θεμα με της θερμοκρασίες ητανε συνέχεια κρύα η συσκευή.. δεν εχει να κανει με της εφαρμογές που χρησιμοποιώ.. ουτε εχω ανοιχτό 4G αν το ανοίξω και ειμαι εξω το κινητο μετα μου κεει τα χερια... ειναι τελειος σπαστικο και με πιανει ψυχολογικό οταν κανει υπερθέρμανση το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

@omorfonios, παίζοντας παιχνίδι σου ζεσταίνεται ; Εμένα με 4G και με πλοήγηση στο internet αρκετό χρόνο, δεν μου ζεσταίνεται καθόλου. Ακόμα και antutu που έτρεξα ζεστάθηκε πολύ ελαφρά όπως και οι προηγούμενες ναυαρχίδες που είχα. Μήπως να ρίξεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Άσχετο: Όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα ασύρματης σύνδεσης με τον υπολογιστή για μεταφορά αρχείων ( πχ εφαρμογές όπως wifi file transfer να αργούν ή να μη φορτώνει η σελίδα στο chrome) κάντε το εξής στα windows :

Πίνακας Ελέγχου->Προγράμματα και δυνατότητες->Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση δυνατοτήτων των Windows->σκρολάρετε τέρμα κάτω εκεί που λέει "Υποστήριξη κοινής χρήσης αρχείων SMB 1.0/CIFS" και κάνετε τικ τα κουτάκια του. Θα ζητήσουν τα windows επανεκκίνηση για εγκατάσταση. Πατάτε ok και είστε ok.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετα την αναβάθμιση στην 131 εκανα λήψη του πλήρους πακέτου παρατηρώ οτι η συσκευή με απλη αρχίζει και ζεσταίνετε... γενικα ειναι σπαστικο αυτο παρα πολυ γιατι αρχιζει μετα και γινετε και πιο αργη η συσκευη.. πριν ειχα το redmi 5 plus και δεν ειχα κανενα θεμα με της θερμοκρασίες ητανε συνέχεια κρύα η συσκευή.. δεν εχει να κανει με της εφαρμογές που χρησιμοποιώ.. ουτε εχω ανοιχτό 4G αν το ανοίξω και ειμαι εξω το κινητο μετα μου κεει τα χερια... ειναι τελειος σπαστικο και με πιανει ψυχολογικό οταν κανει υπερθέρμανση το κινητο...

 

Όπως θα έχεις καταλάβει αυτό δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο χρήστη εφόσον είσαι και ο μοναδικός που το αναφέρει...

Θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.... Κάτι δεν έχει κάτσει καλά μετά το update.... Εγώ σε χρήση που του κάνω αυτές τις μέρες και έξω στον ήλιο δεν έχω παρατηρήσει να ανεβάζει θερμοκρασίες έτσι χωρίς λόγω αλλά και ούτε όταν το δουλεύω με 4g και 38 βαθμούς Κελσίου στην Αθήνα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ανακαλύψει κάνεις κάποια έκδοση της Google camera που να δουλεύει στο P20 pro? Είχε φτιάξει η κάμερα με την 128 αλλά με την 131 βγαίνουν πάλι τα πρόσωπα mickey mouse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έως την 128 το κινητό από άποψη κάμερας ήταν top smartphone για το 2018 και βραβεύτηκε κιόλας. Με την 131 πήγε αρκετά πίσω δυστυχώς.. εκτός απ ότι σταματήσε να σκαναρει θέμα η 4d εστίαση, οι φωτογραφίες ειδικά το βραδι είναι χειρότερες αλλά και την μέρα δεν έχουν την ίδια ποιότητα. φυσικά η μεγάλη διαφορά είναι στις selfie. ανεπίτρεπτο για τέτοιας αξίας ναυαρχίδα εκ μέρους της huawei. εργάζομαι σε ελληνικό πολυκατάστημα ηλεκτρικών και είμαι στον τομέα της κινητής. Έρχεται ο κόσμος και κάνει παράπονα συνέχεια γι αυτή την αναβάθμιση, ποια αναβάθμιση στην ουσία downgrade ήταν η 131 για την συσκευή μας..συγκρινουν όλοι με το demo τηλέφωνο που έχω στην έκθεση το οποίο έχει την 128 και όντως έχει μεγάλες διαφορές αν τα βάλεις δίπλα δίπλα. Οι περισσότεροι καλούν την huawei για παράπονα διότι όλα αυτά καταγράφονται.. ας το κάνουμε όλοι.. Κρίμα πάντως ελπίζω να το στρώσουν στο μέλλον γιατί ο κόσμος, εμείς δηλαδή οι πελάτες που αγοράζουμε τέτοιες συσκευές στο τέλος αγανακτουμε και στην τελική ανάλυση αυτοί χάνουν ότι κερδίζουν με τόσο κόπο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έως την 128 το κινητό από άποψη κάμερας ήταν top smartphone για το 2018 και βραβεύτηκε κιόλας. Με την 131 πήγε αρκετά πίσω δυστυχώς.. εκτός απ ότι σταματήσε να σκαναρει θέμα η 4d εστίαση, οι φωτογραφίες ειδικά το βραδι είναι χειρότερες αλλά και την μέρα δεν έχουν την ίδια ποιότητα. φυσικά η μεγάλη διαφορά είναι στις selfie. ανεπίτρεπτο για τέτοιας αξίας ναυαρχίδα εκ μέρους της huawei. εργάζομαι σε ελληνικό πολυκατάστημα ηλεκτρικών και είμαι στον τομέα της κινητής. Έρχεται ο κόσμος και κάνει παράπονα συνέχεια γι αυτή την αναβάθμιση, ποια αναβάθμιση στην ουσία downgrade ήταν η 131 για την συσκευή μας..συγκρινουν όλοι με το demo τηλέφωνο που έχω στην έκθεση το οποίο έχει την 128 και όντως έχει μεγάλες διαφορές αν τα βάλεις δίπλα δίπλα. Οι περισσότεροι καλούν την huawei για παράπονα διότι όλα αυτά καταγράφονται.. ας το κάνουμε όλοι.. Κρίμα πάντως ελπίζω να το στρώσουν στο μέλλον γιατί ο κόσμος, εμείς δηλαδή οι πελάτες που αγοράζουμε τέτοιες συσκευές στο τέλος αγανακτουμε και στην τελική ανάλυση αυτοί χάνουν ότι κερδίζουν με τόσο κόπο..

Η κάμερα μέχρι την 128 ήταν αμφιλεγόμενη... Οι σχετικοί με την φωτογραφία την έκραζαν για τα ψεύτικα-αφύσικα αποτελέσματα που είχε είτε με ΑΙ είτε όχι ενώ οι απλοί χρήστες που κρίνουν την φωτογραφία μόνο στην οθόνη του τηλεφώνου τους την έβλεπαν εξαιρετική πιο ζωντανή και πιο όμορφη από την πραγματικότητα....

Με την αναβάθμιση στην 131 έχουμε μια βελτίωση στην μπροστά κάμερα που ήταν ξασπρισμενη με υπερβολικό beautification και μια αλλαγή στην πίσω κάμερα έχοντας αφαιρέσει το υπερβολικό sharpinnes..

Αν δεις εδώ που έχω ανεβάσει δείγματα με την 131 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7618893#post7618893 τα παιδιά που ασχολούνται με την φωτογραφία ήταν η πρώτη φορά που πήρα θετικά σχόλια... Ότι αφορά τις νυχτερινές εκεί βλέπω μια βελτιώσει στις λήψης στο αυτόματο (που πλέον πλησίασε πολύ το night mode)

Σε δικές μου δοκιμές το night mode έμεινε σταθερό στα ίδια επίπεδα.

Τέλος η δική μου άποψη μιας και εγώ τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι με το θέμα φωτογραφία θεωρώ ότι υπήρξε περισσότερο βελτίωση στο θέμα κάμερα με την 131....Οι φωτογραφίες που έβαλα παραπάνω μιλάνε μόνες τους...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα έχεις καταλάβει αυτό δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο χρήστη εφόσον είσαι και ο μοναδικός που το αναφέρει...

Θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.... Κάτι δεν έχει κάτσει καλά μετά το update.... Εγώ σε χρήση που του κάνω αυτές τις μέρες και έξω στον ήλιο δεν έχω παρατηρήσει να ανεβάζει θερμοκρασίες έτσι χωρίς λόγω αλλά και ούτε όταν το δουλεύω με 4g και 38 βαθμούς Κελσίου στην Αθήνα...

 

θα το κανω επαναφορα..! εγινε update με 26% μπαταρια μονο του.. :lol:

 

στο google photos βλεπω να υπαρχει αρκετο lag στην αλλαγη φωτο... το κανει και σε εσας?

 

βλεπω υπαρχει και απο ελληνα σχετικο βιντεο με αυτο το θεμα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

@omorfonios, παίζοντας παιχνίδι σου ζεσταίνεται ; Εμένα με 4G και με πλοήγηση στο internet αρκετό χρόνο, δεν μου ζεσταίνεται καθόλου. Ακόμα και antutu που έτρεξα ζεστάθηκε πολύ ελαφρά όπως και οι προηγούμενες ναυαρχίδες που είχα. Μήπως να ρίξεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

δεν παίζω games σε κινητό.. instagram/messenger/browser κατεβάζοντας το cpuz και hwmonitor είδα η θερμοκρασία τις μπαταρίας είχε φτάσει 43C του επεξεργαστη περιπου στους 45C με εντονη χρηση...

 

τώρα το έχω κλειστό και το φορτίζω και ειναι ελαχιστα ζεστο..

 

αυτό το βρίσκω normal πες αλλα η συσκευή μου είναι μόνιμα λίγο ζεστη.. ακόμα και χωρίς καθολου χρήση.. και αυτό με τρελαίνει.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με την 131 το p20 pro έκανε ένα βήμα πίσω σε θέμα κάμερας. Η νυχτερινή έχασε τη ευκρίνεια η τριπλή κατώτερης ποιότητας από πριν, πολλές φορές την ημέρα που λεει γαλάζιος ουρανός βγαινει η φωτογραφια σαν καρικατουρα, η selfie θάμπωσε και κόκκινη το βραδυ.Και ένα που δεν είπε κανένας το σκαναρισμα κίνησης 4d εξαφανίστηκε δεν το παρατηρήσε κανένας? απαράδεκτο.Ευχομαι η huawei να βγάλει σύντομα update.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...