Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανένας το ίδιο πρόβλημα με μένα ? Σε ανοχτή ακρόαση ακούγομαι διακεκομενα και καμμιά φορά καθόλου ενω σε κανονική ακρόαση ακουγομαι τέλεια. Σε καποια ξένα φόρουμς γράφουν σχετικά με κάποια προβλήματα στο μικρόφωνο αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα software η αν εμένα απο κάποια πτωση χάλασε το μικρόφωνο. Αλλα λογικά δεν θα λειτουργούσε ούτε στην κανονική ακρόαση. Εμενα μου το κάνει μόνο σε ανοιχτή. Ακουω πολυ καλά τον άλλο αλλα ακούγομαι και χάνομαι εγω σε αυτόν . Αν κάποιος μπορει να βοηθήσει. Εχω κανει μεχρι και εργοστασιακες ρυθμίσεις επαναφορα αλλα παραμενει. Οπως παραμένει και μετα απο update στην 131.

Όχι φίλε μου, τουλάχιστον σε μένα που έχω μιλήσει έστω λίγες φορές σε ανοιχτή ακρόαση με είχαν ακούσει μία χαρά.. άσε που θα τό είχαν αναφέρει και άλλοι τόσο καιρό το θέμα αυτό.

Άρα...

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που μιλώ αρκετές φορές σε ανοιχτή ακρόαση , ειδικά σε αυτοκίνητο , δεν έχω κανένα πρόβλημα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι και η δική μου άποψη, το μαυρο που ειδα ειναι πιο ωραιο απο του S9 καθώς καθρεφτίζει και φαίνεται πιο ιδιαίτερο, ενω τα πλαϊνά του ειναι σε ενα ωραίο ματ μαυρο, απλά ρώτησα απο περιέργεια...

 

Για μένα η τρέλα σχετικά με το twilight δεν έχει πρακτική βάση. Πρώτον γιατί και θήκη να μη χρησιμοποιείς (όπως εγώ) ένα skin πρέπει να το βάλεις για να αποφύγεις χαρακιές στο γυαλί (αν σκοπεύεις να το μεταπωλήσεις στο μέλλον). Δεύτερον γιατί γεμίζει τόσες πολλές δαχτυλιές το γυαλί πίσω που χαλάνε την όλη ομορφιά ( εκτός αν το καθαρίζεις κάθε φορά που το πιάνεις!). Προσωπικά πήρα skin μαύρο ματ από τη dbrand (σαφώς ανώτερη ποιότητα από skins άλλων εταιριών) και πλέον ούτε ασχολούμαι με τις δαχτυλιές, ούτε φοβάμαι για χαρακιές.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η τρέλα σχετικά με το twilight δεν έχει πρακτική βάση. Πρώτον γιατί και θήκη να μη χρησιμοποιείς (όπως εγώ) ένα skin πρέπει να το βάλεις για να αποφύγεις χαρακιές στο γυαλί (αν σκοπεύεις να το μεταπωλήσεις στο μέλλον). Δεύτερον γιατί γεμίζει τόσες πολλές δαχτυλιές το γυαλί πίσω που χαλάνε την όλη ομορφιά ( εκτός αν το καθαρίζεις κάθε φορά που το πιάνεις!). Προσωπικά πήρα skin μαύρο ματ από τη dbrand (σαφώς ανώτερη ποιότητα από skins άλλων εταιριών) και πλέον ούτε ασχολούμαι με τις δαχτυλιές, ούτε φοβάμαι για χαρακιές.

Μπορείς να βάλεις διαφανές ματ σκιν. Καλό πιασιμο λιγότερες δαχτυλιες και φαίνεται και η πλάτη. Εγω αυτό έχω κάνει.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά εφαρμογή για αναπαραγωγή βίντεο δεν υποστηρίζει υπότιτλους;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως επιτελούς φτιάχτηκε και η μπροστινή κάμερα και δεν σου ασπρίζει ποια την φάτσα μόλις κάνει Focus και τα χρώματα παραμένουν σωστά . Ήταν ένα μεγάλο πρόβλημα στις selfies που τώρα φαίνεται οτι διορθώθηκε.

 

Κάποιος άλλος το παρατήρησε αυτό στην 131??

 

Έστρωσε..

Επιτέλους

Και από χρώμα επειδή είχα και τα 3 χρώματα (Twilight είναι αυτό που κάνει να ξεχωρίζει από όλα τα άλλα)

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε..

Επιτέλους

Και από χρώμα επειδή είχα και τα 3 χρώματα (Twilight είναι αυτό που κάνει να ξεχωρίζει από όλα τα άλλα)

 

Έστρωσε στο χρώμα, χάλασε η ποιότητα. Η μπροστινή κάμερα

είναι της πλάκας.

Link to comment
Share on other sites

Μελος της παρεας σας κι εγω απο χθες. Μεταβαση απο το τιμιο lg g4 μου.2 ερωτησεις θελω να κανω σε οποιον ξερει και θελει να με βοηθησει.

 

1ον)Θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο πληκτρολογιο για την συσκευη γιατι το μαμα δεν παλεύεται.

 

2ον)Υπαρχει καποια εφαρμογη εγκατεστημενη η third party που να μπορεις να γραψεις πραγματα(κωδικους κτλ) και να τους κλειδωσεις? Ειτε με pin ειτε με δακτυλικο αποτυπωμα? Το g4 ειχε το quick memo που με ειχε βολεψει πολυ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Μελος της παρεας σας κι εγω απο χθες. Μεταβαση απο το τιμιο lg g4 μου.2 ερωτησεις θελω να κανω σε οποιον ξερει και θελει να με βοηθησει.

 

1ον)Θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο πληκτρολογιο για την συσκευη γιατι το μαμα δεν παλεύεται.

 

2ον)Υπαρχει καποια εφαρμογη εγκατεστημενη η third party που να μπορεις να γραψεις πραγματα(κωδικους κτλ) και να τους κλειδωσεις? Ειτε με pin ειτε με δακτυλικο αποτυπωμα? Το g4 ειχε το quick memo που με ειχε βολεψει πολυ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

2-> έχω το safe Notes pro δες αν σου κάνει

Link to comment
Share on other sites

@nikchris διαφωνώ για τα skins (αυτά που μπαίνουν μόνο πίσω στην πλάτη). Δεν επηρεάζουν τη φάτσα της συσκευής, δεν επηρεάζουν τα πλαϊνά και δεν προσθέτουν όγκο. Επίσης ως λογικός άνθρωπος δεν ακουμπώ μπρούμυτα τη συσκευή μου και δεν την χειρίζομαι ανάποδα => το 99% του χρόνου που κοιτώ τη συσκευή μου σε χρήση ή μη χρήση, δεν βλέπω την πλάτη => με απασχολεί πάρα πολύ λιγότερο το design της πλάτης σε σχέση με το μπροστά. Το skin το έχω βάλει γιατί κάποια στιγμή θα μεταπωλήσω τη συσκευή και θέλω να είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς εγώ να έχω στερηθεί κάτι από το design της συσκευής μπροστά και πλάι, σε αυτά που βλέπω δλδ καθημερινά.
Link to comment
Share on other sites

@nikchris διαφωνώ για τα skins (αυτά που μπαίνουν μόνο πίσω στην πλάτη). Δεν επηρεάζουν τη φάτσα της συσκευής, δεν επηρεάζουν τα πλαϊνά και δεν προσθέτουν όγκο. Επίσης ως λογικός άνθρωπος δεν ακουμπώ μπρούμυτα τη συσκευή μου και δεν την χειρίζομαι ανάποδα => το 99% του χρόνου που κοιτώ τη συσκευή μου σε χρήση ή μη χρήση, δεν βλέπω την πλάτη => με απασχολεί πάρα πολύ λιγότερο το design της πλάτης σε σχέση με το μπροστά. Το skin το έχω βάλει γιατί κάποια στιγμή θα μεταπωλήσω τη συσκευή και θέλω να είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς εγώ να έχω στερηθεί κάτι από το design της συσκευής μπροστά και πλάι, σε αυτά που βλέπω δλδ καθημερινά.
Πόσο σωστός. Συμφωνώ απόλυτα σε όλα.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν την αισθηση που δινει η καθε συσκευη οπως ειναι δεν εχει, ωστοσο επειδη αποτελει και μια ιδιαιτερα ακριβη επενδυση οι οποιες επιλογες προστασιας η αισθητικης παρεμβασης σεβαστες. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες με εγκατεστημένη την Β131 μπορώ να πω

ότι οι φωτογραφίες τοπίων έχουν βελτιωθεί αισθητά. Επίσης η συμπίεση είναι πολύ μικρή γεγονός που συντελεί στην αύξηση της ποιότητας. Στις βραδυνές φώτο παρατήρησα μείωση της ποιότητας και έντονο lens flare γύρω από φωτεινές

πινακίδες. Όσον αφορά τις φώτο Πορτραίτου πρέπει να βρει έναν τρόπο η Huawei να κλέψει το λογισμικό της google

μιας και τα πρόσωπα βγαίνουν καρικατούρες οποια ρύθμιση και να βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένες λύσης για θήκη για αρχη

Και μετά για την οθόνη μόλις χαλάσει η εργοστασιακή μεμβράνη

Σήμερα το πήρα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάζω απο πολλούς οτι εχετε παρει την αναβαθμιση 131 , εγώ και πολλοί αλλοι ακόμα τπτ , το τηλέφωνο ειναι αγορασμενο απο puplic , παίζει ρόλο η χώρα αγοράς ? εμένα το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζει πλέον τα ζώα στις φωτό ετσι ξαφνικά ....... ξέρει κανεις κατι για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από κοτσοβολο ακόμα με την 128....η Huawei δίνει τα update σύμφωνα με έναν συνδιασμο Imei, παροχου, χώρα....

Και αυτά όχι μαζικά αλλά κατά κύματα... Συνήθως σε 3-4 εβδομάδες το έχουν πάρει όλοι.... Υπομονή παιδιά....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μου αρέσει και είναι καθαρά θέμα software είναι πως τις βραδινές φωτός όπου υπάρχει φωτεινή πηγή την πρασινίζει

Και στο 10 mx που το έχω υστερεί σε ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις διαφανές ματ σκιν. Καλό πιασιμο λιγότερες δαχτυλιες και φαίνεται και η πλάτη. Εγω αυτό έχω κάνει.

 

Καλησπερα.

 

Μπορείς να στείλεις κάποιο link απο που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορείς να στείλεις κάποιο link απο που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιοι?

Νομίζω ο φίλος εννοεί αυτό πχ:

https://www.xtremeskins.co.uk/products/huawei-p20-pro-skins?variant=8109251133544

Έχει clear gloss και clear matt. Σημείωση : Τα διάφανα skins εφαρμόζονται με χρήση υγρής κόλλας που παρέχεται μαζί με το skin (δεν είναι αυτοκόλλητα δλδ εξαρχής) :

https://www.youtube.com/watch?v=ZnKdmbcVzHM

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος εννοεί αυτό πχ:

https://www.xtremeskins.co.uk/products/huawei-p20-pro-skins?variant=8109251133544

Έχει clear gloss και clear matt. Σημείωση : Τα διάφανα skins εφαρμόζονται με χρήση υγρής κόλλας που παρέχεται μαζί με το skin (δεν είναι αυτοκόλλητα δλδ εξαρχής) :

https://www.youtube.com/watch?v=ZnKdmbcVzHM

Αυτό είναι αλλά είναι κανονικά αυτοκόλλητο. Σαν μεμβράνη οθονης. Τα ειχα πάρει 50% κάτω σε μια προσφορά της εταιρείας. Ειναι αρκετα καλά. Εντύπωση μου έκανε ότι ενω οταν το έβαλα είχε κάτι φυσαλίδες σε 3 μέρες έφυγαν. Τωρα πειρα απο slickwraps με μεταλλική υφη

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...