Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκαταστάθηκε χθες αυτόματα η 131 σε δικαρτο p20 pro. Μέχρι στιγμης

μπορώ να εντοπίσω μια μικρή βελτίωση στη μπροστινή κάμερα. Όσον αφορα

τη πίσω κάμερα, τα αποτελέσματα στις βραδυνές λήψεις μου φαίνονται χειρότερα από την 128.

Περιμένουμε και το update με το gpu turbo.

 

Εγώ δεν την έχω πάρει ακόμα αλλά όταν με το καλό έρθει θα την δοκιμάσω μιας και έχω δείγματα από την 128 σε διάφορες συγκεκριμένες σκοτεινές συνθήκες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την νέα έκδοση μου εμφανίζει δίπλα στο εικονίδιο του Bluetooth και τη μπαταρία του Bluetooth

Για κάμερα δεν κατάλαβα κάτι προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια του bluetooth ;;;;

Τι εννοεις;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια του bluetooth ;;;;

Τι εννοεις;;;

 

Έχει ακόμη ένα εικονίδιο μπαταρίας στις ειδοποιήσεις δίπλα στο εικονίδιο του bt

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε μενα αυτο.

Μπορεις να ανεβασεις φωτο;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε μενα αυτο.

Μπορεις να ανεβασεις φωτο;;;

Δίπλα στο κλασικό εικονίδιο της μπαταρίας 97efd6775f98d642ee082c04d016e211.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε μενα αυτο.

Μπορεις να ανεβασεις φωτο;;;

Πρέπει και το ίδιο το ΒΤ hands free να το υποστηρίζει.

Αλλιώς δεν το δείχνει.

 

Παράξενο πάντως που μέχρι τώρα δεν το έδειχνε. Απο εποχής Ρ9 υπήρχε η συγκεκριμένη ένδειξη σαν στάνταρ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα χτες την συσκευή... δεν έχω σταματήσει να ασχολούμαι με την κάμερα του...!!! απίστευτο κινητό πραγματικά...! το μονο που με ξενέρωσε ήτανε το πληκτρολόγιο swiftkey που βάζει η huawei δεν βολεύει καθόλου.. έβαλα το gboard αλλα ήτανε κάπως αργό στο typing οποτε έβαλα το Hydrogen Keyboard "χροομα" και βρήκα την υγεία μου... είναι βεβαια ότι βολεύει τον καθένα...! αλλα το βρίσκω το πιο γρήγορο πληκτρολόγιο που ύπαρξη και είναι ίδιο με το gboard..! άλλο προβληματάκι είναι όταν ανοίγω το messenger μου εμφανίζεται μέχρι την άκρη τις οθόνης πάνω και μετά από κάποια δευτερόλεπτα μαυρίζει.. το notification bar... συμβαίνει σε άλλον auto? πιστεύω με κάποιο update του messenger θα στρώσει..
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι με την νέα έκδοση μου εμφανίζει δίπλα στο εικονίδιο του Bluetooth και τη μπαταρία του Bluetooth

Για κάμερα δεν κατάλαβα κάτι προσωπικά

 

Προ υπήρχε και στις παλιότερες εκδόσεις... Εγώ με Bluetooth της xiaomi την ένδειξη μπαταρίας την είχα από την αρχική έκδοση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..! άλλο προβληματάκι είναι όταν ανοίγω το messenger μου εμφανίζεται μέχρι την άκρη τις οθόνης πάνω και μετά από κάποια δευτερόλεπτα μαυρίζει.. το notification bar... συμβαίνει σε άλλον auto? πιστεύω με κάποιο update του messenger θα στρώσει..

 

Ναι το κάνει αυτό γενικά... Δεν θυμάμαι όμως αν ήταν εξαρχής έτσι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους...περιμενω και γω καρτερικα την 131...να ανυσηχω ?? μπορουμε να την περασουμε με καποιο τροπο μεσω υπολογιστη( πχ απο xda). Ευχαριστω απο καρδιας.... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους...περιμενω και γω καρτερικα την 131...να ανυσηχω ?? μπορουμε να την περασουμε με καποιο τροπο μεσω υπολογιστη( πχ απο xda). Ευχαριστω απο καρδιας.... :)

 

Όχι φίλε μου θα πρέπει να περιμένουμε... Και εγω μια από τα ίδια...

Για να περάσεις μόνος σου το update θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να βάλεις costum recovery και να ακολουθήσεις ολόκληρη διαδικασία... Οπότε άκυρο...

Υπομονή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει OTA την 131 από προχθές (Ολλανδικό) αλλά δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά. Βέβαια δεν ήμουν και πολλές μέρες με την 128. Τι είναι αυτό που σας κάνει να ανυπομονείτε τόσο να τη λάβετε;

 

ΥΓ : Άσχετο, επειδή φαντάζομαι πολλοί δεν θα είστε ικανοποιημένοι με τη stock εφαρμογή συλλογής, προτείνω F-Stop από το play store. Είναι smooth, παραμετροποιήσιμη και λειτουργεί κανονικά και σε πλήρη οθόνη αν στις ρυθμίσεις συσκευής->προβολή->παρουσίαση σε πλήρη οθόνη, τη βάλετε στο on. Προσωπικά κρόπαρα όλες τις φωτό της κάμερας της προηγούμενης συσκευής σε 1900Χ3941 (και αντιστόφως για landscape) και τις βλέπω σε πλήρη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου θα πρέπει να περιμένουμε... Και εγω μια από τα ίδια...

Για να περάσεις μόνος σου το update θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να βάλεις costum recovery και να ακολουθήσεις ολόκληρη διαδικασία... Οπότε άκυρο...

Υπομονή...

 

χιλια ευχαριστω για την αμμεση απαντηση αδερφε μου. Καλοδουλευτο το εργαλειο μας. :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.change.org/p/huawei-fix-huawei-p20-p20-pro-mate-10-pro-volume-issues?recruiter=133576105&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=psf_combo_share_abi

 

ας ριξουμε μια ψηφο εδω μπας και διορθωσουν το θεμα με τον χαμηλο ηχο.... λογικα ειναι θεμα software

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Νεος κάτοχος και εγω . Καταπληκτικό τηλέφωνο. Μπορώ οταν θελω να κανω καταγραφή της κλίσης? Αν ναι πως? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε approve στο firmware finder η 131 αναβάθμιση οπότε σε 2,3 μέρες το πολύ θα την έχουμε πάρει
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Νεος κάτοχος και εγω . Καταπληκτικό τηλέφωνο. Μπορώ οταν θελω να κανω καταγραφή της κλίσης? Αν ναι πως? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ηχογράφηση κλήσεων acr από play store. Από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής ειδικά όσους προέρχονται από κινητά Samsung. το Galaxy S8+ που είχα πριν και μου το έκλεψαν όταν είχα συνδεδεμένο το bluetooth headset μου, οταν πήγαινα στο αυτοκίνητο συνδεόταν κατευθείαν και στο Bluetooth του αυτοκινήτου και γύριζε τον ήχο εκεί, ταυτόχρονα μου έβγαζε στο notification bar και ένα menu που μπορούσα να αλλάξω τις πηγές εξόδου του ήχου, ανάμεσα στα 2 Bluetooth ή ακόμα και στο ηχείο του κινητού, επίσης μου έδινε την δυνατότητα εάν θυμάμαι καλά να επιλέγω για κλήσεις το headset και για μουσική το by του αυτοκινήτου, έχει κάτι αντίστοιχο το P20 Pro

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορείς να κλείσεις τέλειως τα software buttons και να δουλεύεις με navigation gestures.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής ειδικά όσους προέρχονται από κινητά Samsung. το Galaxy S8+ που είχα πριν και μου το έκλεψαν όταν είχα συνδεδεμένο το bluetooth headset μου, οταν πήγαινα στο αυτοκίνητο συνδεόταν κατευθείαν και στο Bluetooth του αυτοκινήτου και γύριζε τον ήχο εκεί, ταυτόχρονα μου έβγαζε στο notification bar και ένα menu που μπορούσα να αλλάξω τις πηγές εξόδου του ήχου, ανάμεσα στα 2 Bluetooth ή ακόμα και στο ηχείο του κινητού, επίσης μου έδινε την δυνατότητα εάν θυμάμαι καλά να επιλέγω για κλήσεις το headset και για μουσική το by του αυτοκινήτου, έχει κάτι αντίστοιχο το P20 Pro

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορείς να κλείσεις τέλειως τα software buttons και να δουλεύεις με navigation gestures.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το Bluetooth δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω Bluetooth στο αυτοκίνητο...

Για την navigation bar αυτή εξαφανίζεται - απενεργοποιειται τελείως όταν επιλέξεις τα gesture στο κεντρικό πλήκτρο ή το οθονηκο πλήκτρο πλοήγησης... Αν τώρα θέλεις εσύ να βάλεις 3rd party εφαρμογή με gestures δεν γνωρίζω πως θα απενεργιποιησης την navigation bar... Εκτός αν επηλεξεις τα gesture στο πλήκτρο και ταυτόχρονα και την εφαρμογή που θες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, κατοχος S9+ είμαι έτοιμος να δοκιμάσω το P20 pro. Λεω για το μαύρο καθώς δεν βρίσκω εκθεσιακό για να δω πως ειναι σε αλλο χρώμα.

1.Θα ήθελα να ρωτήσω κατόχους του P20 pro σε twilight χρώμα, τα πλαϊνά τι απόχρωση έχουν, νομίζω ασήμι, απο οτι εχω δει σε βίντεο, αλλά ματ ή γυαλιστερό; Επίσης επειδή είναι ιριδίζων παίρνει πιο πολύ απόχρωση κοντά στο πράσινο ή μωβ;

2.Επειδή είχα παλιότερα το Mate 10 pro και δεν ειχα μείνει ευχαριστημένος απο το βίντεο σε κακό φωτισμό, μπορεί να μου πει κάποιος που το είχε αν είναι βελτιωμένο το P20 pro σε αυτον τον τομέα;

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Twilight χρώμα το είχα όσο διάστημα το κράτησα, προσωπικά το μαύρο του τα σπάει κ το θεωρώ πιο "αντρικό " ουδέτερο και κλασσικό. Η αρχική επιλογή μου (απο τα σχόλια πολλών κι μη έχοντας το δει ζωντανό) με ξενέρωσε με την πρώτη ματιά... μου θύμιζε γυναικεία μπιζουτιερα...τώρα περί ορέξεως βέβαια... αυτά είναι προσωπικά γούστα και αφορούν προσωπικές μου απόψεις. Για άλλους μπορεί να είναι ονειρικός συνδυασμός το twilight.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Twilight χρώμα το είχα όσο διάστημα το κράτησα, προσωπικά το μαύρο του τα σπάει κ το θεωρώ πιο "αντρικό " ουδέτερο και κλασσικό. Η αρχική επιλογή μου (απο τα σχόλια πολλών κι μη έχοντας το δει ζωντανό) με ξενέρωσε με την πρώτη ματιά... μου θύμιζε γυναικεία μπιζουτιερα...τώρα περί ορέξεως βέβαια... αυτά είναι προσωπικά γούστα και αφορούν προσωπικές μου απόψεις. Για άλλους μπορεί να είναι ονειρικός συνδυασμός το twilight.

 

Αυτή ειναι και η δική μου άποψη, το μαυρο που ειδα ειναι πιο ωραιο απο του S9 καθώς καθρεφτίζει και φαίνεται πιο ιδιαίτερο, ενω τα πλαϊνά του ειναι σε ενα ωραίο ματ μαυρο, απλά ρώτησα απο περιέργεια...

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Για το Bluetooth δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω Bluetooth στο αυτοκίνητο...

Για την navigation bar αυτή εξαφανίζεται - απενεργοποιειται τελείως όταν επιλέξεις τα gesture στο κεντρικό πλήκτρο ή το οθονηκο πλήκτρο πλοήγησης... Αν τώρα θέλεις εσύ να βάλεις 3rd party εφαρμογή με gestures δεν γνωρίζω πως θα απενεργιποιησης την navigation bar... Εκτός αν επηλεξεις τα gesture στο πλήκτρο και ταυτόχρονα και την εφαρμογή που θες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου. Να είσαι καλά. Ελπίζω να ξέρει κάποιος να μου απαντήσει και για το Bluetooth

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας το ίδιο πρόβλημα με μένα ? Σε ανοχτή ακρόαση ακούγομαι διακεκομενα και καμμιά φορά καθόλου ενω σε κανονική ακρόαση ακουγομαι τέλεια. Σε καποια ξένα φόρουμς γράφουν σχετικά με κάποια προβλήματα στο μικρόφωνο αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα software η αν εμένα απο κάποια πτωση χάλασε το μικρόφωνο. Αλλα λογικά δεν θα λειτουργούσε ούτε στην κανονική ακρόαση. Εμενα μου το κάνει μόνο σε ανοιχτή. Ακουω πολυ καλά τον άλλο αλλα ακούγομαι και χάνομαι εγω σε αυτόν . Αν κάποιος μπορει να βοηθήσει. Εχω κανει μεχρι και εργοστασιακες ρυθμίσεις επαναφορα αλλα παραμενει. Οπως παραμένει και μετα απο update στην 131.
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...