Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα..!! θα ήθελα να μου πει κάποιος αν και την είχα βρει αυτή την ρυθμίση στις αρχές που πήρα το κινητό και δεν μπορώ να την ξαναβρώ..το πώς ενεργοποιούμε οταν έρχονται η ειδοποιήσεις να ανάβει το κινητό..

Οκ.το βρήκα..στραβομαρα είχα

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Η θηκουλα αυτη πως σας φαινεται ; Θα ηθελα διαφανη και δεν ξερω ποια ειναι πιο ασφαλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/spigenr-ultra-hybrid-gia-to-huawei-p20-pro-crystal-clear

 

Την πήρες τελικά; ψάχνω κι εγώ μια πλήρως διαφανή,που να φαίνεται ο καθρέφτης του κινητού και να γυαλίζει (σε μαύρο το έχω),αλλά δεν θέλω να αφήνει ίχνος δαχτυλιάς και να μην ελκύει σκόνες,χνούδια κτλ και να μην γλυστράει. Όλα αυτά δεν τα κάνει αυτή που έρχεται στην κούτα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το tempered glass της Nillkin 3D CP-MAX είναι απλά καταπληκτικόΠαιδιά δεν έχω λόγια full adhesive τέλεια εφαρμογή χωρίς ίχνος dot matrix, rainbow effect, εφαρμόζει τέλεια με ένα καλό καθάρισμα της οθόνης, με προσοχή στην σκόνη και όπως προ είπα ενώ είναι full cover με τα μαύρα γύρο γύρο έχει κόλλα παντού και εφαρμόζει τελεια

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-Full-Cover-Tempered-Glass-3D-CP-MAX-Screen-Protector-For-HUAWEI-P20-Pro/163003362582?epid=10018157626&hash=item25f3c1ed16:g:~awAAOSwbX1a1YPO

Η τοποθέτηση παιχνίδι το τοποθέτης ίσια και το αφήνεις μόνο του να απλωθεί - κολλήσει στην οθόνη...

Να πω ακόμα ότι στις φωτογραφίες φαίνεται να έχει ένα μόνο κόψιμο για το ηχείο... Αυτό δεν ισχύει (πάλι καλά κάνεις δεν θα ήθελε φαντάζομαι να καλύπτει την μπροστινή κάμερα) έχει ένα άνοιγμα μακρόστενο που αφήνει ακάλυπτη την ευθεία ακουστικό, αισθητήρας, κάμερα και ένα πολύ μικρό για το notification led light

Μου έκανε τρομερή εντύπωση και η συσκευασία που ήταν εξερετικη σε σχέση με περσινά tempered της Nillkin.

Μαζί μου ήρθε και αυτή η θήκη https://www.ebay.com/itm/For-Hauwei-slim-soft-TPU-phone-case-protective-skin-carbon-fiber-rubber-Gel/132554399558?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=431904714679&_trksid=p2060353.m2749.l2649 που μετά από δοκιμή 10 θηκών για όποιον θέλει μια λεπτή θήκη με καλό κράτημα να κολλάει η συσκευή στα χέρια χωρίς ίχνος δακτυλίων είναι απλά εξαιρετική πολύ όμορφη και υπέροχη η αίσθηση του carbon που στην αφη του είναι εξαιρετικό, καμία σχέση με τις φωτογραφίες του ebay το αδικούν πάρα πολύ έχει αυτή την αίσθηση του υφάσματος - βελούδο με μια ωραία διακριτική γυαλάδα ... Εντάξει δεν δίνει την ασφάλεια της spigen rugged armor αλλά δεν δινει και καθόλου όγκο στην συσκευή και αντίθετος την βρίσκο πιο όμορφη από την spigen. Στην κάμερα η προστασία είναι περίπου 1mm μόνο...

Μαζι με το tempered glass της Nillkin είναι το απόλυτο πακέτο μιας και εφάπτονται τέλεια χωρίς να μένει κενό περιμετρικά ώστε να περνάει σκονη

Μετά από τόσες δοκιμές είναι η πρώτη φορά που ειμαι ενθουσιασμενος...

 

Φίλε Tsiglas,αυτή που βάζω από κάτω στο λινκ,βλέπεις να έχει διαφορές με αυτήν που πήρες; γιατί είναι αρκετά πιο φτηνή από το λινκ που έβαλες.

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009104516519.html?wid=1433363#goodsDetail

 

και επίσης αυτή:

https://www.ebay.com/itm/For-HUAWEI-P20-Pro-Nillkin-Full-Cover-Tempered-Glass-3D-CP-MAX-Screen-Protector/223012692835?hash=item33ec97a363:g:KlcAAOSwGMJa1Yjd

που λογικά έχεις την ίδια (ε;) ξέρουμε πόσο παχιά είναι (πχ είναι 0,2mm;).

Η "αίσθηση του υφάσματος - βελούδο με μια ωραία διακριτική γυαλάδα" με έχει λίγο μπερδέψει. Δεν είναι από ύφασμα,ε;; :p

Μπορείς να βγάλεις μια φώτο πως είναι πραγματικά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Tsiglas,αυτή που βάζω από κάτω στο λινκ,βλέπεις να έχει διαφορές με αυτήν που πήρες; γιατί είναι αρκετά πιο φτηνή από το λινκ που έβαλες.

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009104516519.html?wid=1433363#goodsDetail

 

και επίσης αυτή:

https://www.ebay.com/itm/For-HUAWEI-P20-Pro-Nillkin-Full-Cover-Tempered-Glass-3D-CP-MAX-Screen-Protector/223012692835?hash=item33ec97a363:g:KlcAAOSwGMJa1Yjd

που λογικά έχεις την ίδια (ε;) ξέρουμε πόσο παχιά είναι (πχ είναι 0,2mm;).

Η "αίσθηση του υφάσματος - βελούδο με μια ωραία διακριτική γυαλάδα" με έχει λίγο μπερδέψει. Δεν είναι από ύφασμα,ε;; :p

Μπορείς να βγάλεις μια φώτο πως είναι πραγματικά;

 

Ναι αυτή είναι η θήκη.... Οχι δεν είναι ύφασμα... Σιλικόνης με καρμπόν είναι αλλα έχει περίεργη και εξαιρετική αίσθηση.... Στην κάμερα προστατεύει οριακά 0,5 με 1mm...

Δυστυχώς ειπα να κάνω ενα διάλειμμα στο s9+ (για 2η φορά) για να εκτιμήσω ακομα.περισσοτερο το P20 PRO οπότε ότι αξεσουάρ ειχα έφυγαν με την συσκευή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχθές το πήρα και εγώ το κινητό και ήθελα να ρωτήσω ενώ μου δίνει την δυνατότητα να έχω δύο Facebook messenger κτλ δεν μου δίνει την επιλογή να έχω δύο Viber.

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η θήκη.... Οχι δεν είναι ύφασμα... Σιλικόνης με καρμπόν είναι αλλα έχει περίεργη και εξαιρετική αίσθηση.... Στην κάμερα προστατεύει οριακά 0,5 με 1mm...

Δυστυχώς ειπα να κάνω ενα διάλειμμα στο s9+ (για 2η φορά) για να εκτιμήσω ακομα.περισσοτερο το P20 PRO οπότε ότι αξεσουάρ ειχα έφυγαν με την συσκευή

 

Χαράς στο κουράγιο σου να αλλάζεις συσκευές. Το tempered glass της Nillkin ήταν πάνω από 0,2mm ; δε βλέπω να γράφει ούτε στο official site της nillkin.. δε θέλω να προσδίδει πάχος.. πάντα με απλές ζελατίνες ήμουν ,πρώτη φορά θα βάλω tempered.. να φανταστώ δαχτυλιές δεν θα κάνει καθόλου; γιατί η εργοστασιακή ζελατίνη γίνεται ένα μαύρο χάλι.

Link to comment
Share on other sites

Χαράς στο κουράγιο σου να αλλάζεις συσκευές. Το tempered glass της Nillkin ήταν πάνω από 0,2mm ; δε βλέπω να γράφει ούτε στο official site της nillkin.. δε θέλω να προσδίδει πάχος.. πάντα με απλές ζελατίνες ήμουν ,πρώτη φορά θα βάλω tempered.. να φανταστώ δαχτυλιές δεν θα κάνει καθόλου; γιατί η εργοστασιακή ζελατίνη γίνεται ένα μαύρο χάλι.

 

Η Nillkin βγάζει 3 γυαλιά...

1.amazing H 3mm

2.amazing H+ 2,6mm

3.CP-MAX 3D (full glue) 3mm

Το 2ο είναι το καλύτερο αλλά αφήνει κενά περιμετρικά της οθονης

Το 3ο είναι εκπληκτικό και αυτό χωρίς κανένα κενό περιμετρικά και απόλυτη ασφάλεια

Από δαχτυλιές όλα είναι αρκετά καλύτερα της μεμβράνης και όταν μαζέψει με ένα πανάκι χωρίς κόπο γίνεται καινούργιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως μην δίνεται μεγάλη σημασία σε αυτά που γράφουν για την κάμερα...

Το P20 PRO έχει με διαφορά την καλύτερη κάμερα και μάλιστα όσο σκοτεινιαζει η ψαλίδα μεγαλώνει ακόμα παραπάνω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@Tsiglas πήρα το amazing H+ pro,αφού είναι το πιο διακριτικό και το καλύτερο όπως λες. Τα κενά όπως λες περιμετρικά της οθόνης,ελπίζω να μην είναι χειρότερα της προεγκατεστημένης μεβράνης. Μου κόστισε 5 ευρώ με έναν κωδικό που παίζει από το ίδιο το ebay και σε μικροαγορές πάνω από 5$ σου κάνει δώρο 3$.

https://www.ebay.com/itm/272210359978

Απ'ότι βλέπω τώρα ξεπούλησε. Λογικό.

κι αυτός από κάτω το δίνει λίγο πιο φτηνά (το είδα μετά που παράγγειλα από τον πιο πάνω)

https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-H-PRO-9H-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P10-P20-Pro/163021979689?hash=item25f4de0029%3Am%3AmNhJ1tC1tcdsdF2vvwe0y3Q&var=462122637516

Και επίσης πήρα και την θήκη σιλικόνης/καρμπόν που λες,πολύ φθηνά (1,8€):

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009104516519.html?wid=1433363

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάποια θήκη εντελώς διαφανή,ώστε και με την θήκη να συνεχίζει να καθρεφτίζει το κινητό(το έχω σε μαύρο),να μην κάνει δαχτυλιές,να μην μαζεύει σκόνη και να μην γλιστράει το κινητό,να μου πει παρακαλώ.

Όλα αυτά δεν τα κάνει η θήκη που έρχεται μαζί με την κούτα του κινητού.

Edited by IwnDrag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχθές το πήρα και εγώ το κινητό και ήθελα να ρωτήσω ενώ μου δίνει την δυνατότητα να έχω δύο Facebook messenger κτλ δεν μου δίνει την επιλογή να έχω δύο Viber.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Υπαρχει μια εφαρμογη για τον σκοπο αυτο, λεγεται "Parallel space". Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα λενε οτι δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Μου χρειάζεται ένα έξτρα καλώδιο φόρτισης usb type c.. Προσέχω κάτι πριν αγοράσω κάποιο;

 

Να είναι 5Α,αν θα το χρησιμοποιείς με τον φορτιστή της huawei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπάρχει κάποια εφαρμογή video που σε desktop mode να παίζει εντελώς full screen? Μόνο η μαμά εφαρμογή το κάνει αλλά δεν υποστηρίζει υπότιτλους

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

[/color]Πάντως μην δίνεται μεγάλη σημασία σε αυτά που γράφουν για την κάμερα...

Το P20 PRO έχει με διαφορά την καλύτερη κάμερα και μάλιστα όσο σκοτεινιαζει η ψαλίδα μεγαλώνει ακόμα παραπάνω...

Συνυπογράφω επιστρέφοντας για 4η φορά στο P20 Pro (3η φορά σε ένα μήνα :lol:).

Στο ενδιάμεσο πειραματίστηκα και πάλι με note 8, s9+ , iphone X αλλά φωτογραφικά ο βασιλιάς λέγεται P20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το wallet?

Έβαλα μια κάρτα της Πειραιώς επιτυχώς Mastercard αλλά μια maestro της εθνικής δεν το κάνει

Γενικά είναι ασφαλής η εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα πήρα το p20 το απλό, αλλά μου φενεται πολύ αργό, έκανε κάνεις σας μετάβαση απ το απλό στο pro, να μου πει αν όντως έχει μεγάλες διαφορές απ το pro?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενθουσιαστεί με το κινητό σε όλα του γενικά, αλλά για πρώτη φορά ένιωσα ότι με πρόδωσε ένα βράδυ θέλοντας να βγάλω μια σέλφι με την παρέα μου νύχτα .. Ενώ τράβαγα εμένα και την παρέα μου από πίσω που ηταν τρεις, ενάμιση μέτρο πιο πίσω με δύο, εστιάζει εμένα μόνο που ήμουν μπροστά και τους άλλους πίσω τους έβγαζε θολούς...το έκανα και στην ρύθμιση "πορτρέτο" και στην ρύθμιση "φωτογραφία" και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο έξι φορές που το έκανα,ενώ του φίλου μου με το s8 την του την έβγαλε μια χαρά. Αν έχει κάποιος γνώμη για αυτό ας το πει Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενθουσιαστεί με το κινητό σε όλα του γενικά, αλλά για πρώτη φορά ένιωσα ότι με πρόδωσε ένα βράδυ θέλοντας να βγάλω μια σέλφι με την παρέα μου νύχτα .. Ενώ τράβαγα εμένα και την παρέα μου από πίσω που ηταν τρεις, ενάμιση μέτρο πιο πίσω με δύο, εστιάζει εμένα μόνο που ήμουν μπροστά και τους άλλους πίσω τους έβγαζε θολούς...το έκανα και στην ρύθμιση "πορτρέτο" και στην ρύθμιση "φωτογραφία" και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο έξι φορές που το έκανα,ενώ του φίλου μου με το s8 την του την έβγαλε μια χαρά. Αν έχει κάποιος γνώμη για αυτό ας το πει

Μήπως είχες ενεργοποιημενο το δεξί εικονίδιο που θολώνει το φόντο... Την είχα πάθει και εγώ έτσι στις αρχές σε μια σελφι με πολλά άτομα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες ενεργοποιημενο το δεξί εικονίδιο που θολώνει το φόντο... Την είχα πάθει και εγώ έτσι στις αρχές σε μια σελφι με πολλά άτομα

 

Αν εννοείς για την επιλογή "πορτρέτο" που είναι για τον καλλωπισμό δεξιά μια ρύθμιση δεν έχει κάποια σχέση αυτό, όπου και το πάω και τώρα που το δοκίμασα τα πράγματα από πίσω μου πάλι θολά τα δείχνει. Στην επιλογή "φωτογραφία δεν έχει κάποιο κουμπί δεξιά ή αριστερά.. Τι να πω

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για την επιλογή "πορτρέτο" που είναι για τον καλλωπισμό δεξιά μια ρύθμιση δεν έχει κάποια σχέση αυτό, όπου και το πάω και τώρα που το δοκίμασα τα πράγματα από πίσω μου πάλι θολά τα δείχνει. Στην επιλογή "φωτογραφία δεν έχει κάποιο κουμπί δεξιά ή αριστερά.. Τι να πω

 

Συγνώμη δεν είχα καταλάβει την απάντηση σου.. Αλλά όπως και να έχει το βρήκα.. τελικά έφταιγε Όχι το δεξί αλλά το αριστερό εικονίδιο που είχα ενεργοποίηση το " "καλιτεχνικο θόλωμα" ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά σε ευχαριστώ .. Μα λέω και εγώ.. Η κινηταρα μας!!!

 

ξαναβγαλε με την παρεα σελφι να μας πεις τελικα αν το δικο σου η το s8 τελικα την εβγαλε καλυτερα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης σε κλειστούς, σκοτεινούς χώρους....

Είχα S9+, πήρα P20 pro και τώρα ξανά έχω S9+.... Στην φωτογραφία ιδιαίτερα την πισω το P20 PRO ειναι εξαιρετικό...

Την ημέρα με πολύ ήλιο οκ έχει ανεβασμένο το sharpinnes (αυτό είναι κάτι που σε άλλους αρέσει και άλλους όχι) αλλα έρχεται αναβάθμιση (η 132 και όχι η 131 που βλέπουμε στο FF) που μιλάει ακριβώς για αυτήν την βελτίωση στην κάμερα και όχι μόνο.

Περιμένουμε και το GPU TURBO και γενικός έρχονται πολύ δυνατά updates μέχρι τον Αύγουστο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης σε κλειστούς, σκοτεινούς χώρους....

Είχα S9+, πήρα P20 pro και τώρα ξανά έχω S9+.... Στην φωτογραφία ιδιαίτερα την πισω το P20 PRO ειναι εξαιρετικό...

Την ημέρα με πολύ ήλιο οκ έχει ανεβασμένο το sharpinnes (αυτό είναι κάτι που σε άλλους αρέσει και άλλους όχι) αλλα έρχεται αναβάθμιση (η 132 και όχι η 131 που βλέπουμε στο FF) που μιλάει ακριβώς για αυτήν την βελτίωση στην κάμερα και όχι μόνο.

Περιμένουμε και το GPU TURBO και γενικός έρχονται πολύ δυνατά updates μέχρι τον Αύγουστο

 

ετσι ακριβως φιλε μου,το p20 pro απο αυτα που εχω δει ειναι πολυ δυνατο και ειναι στις δικες μου επιλογες για αντικατασταση του s8+ αλλα μεχρι τοτε μπορει να προλαβω και τα νεα μοντελα που θα βγουν!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...