Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να αποκτήσω το κινητό και έχω βρει ένα κατάστημα που μου το δίνει 586 με τιμολόγιο μήπως γνωρίζει κάποιος άλλος αν υπάρχει άλλο κατάστημα πιο φθηνό;
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες πως πάει το op 6 σε σχέση με p20 pro?
Δεν ακουμπάει. Καλό αλλά μέχρι εκεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακουμπάει. Καλό αλλά μέχρι εκεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιεικής είσαι στο χαρακτηρισμό καλό. Εγώ θα έλεγα μέτριο στην πίσω κάμερα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Επιεικής είσαι στο χαρακτηρισμό καλό. Εγώ θα έλεγα μέτριο στην πίσω κάμερα

 

Ναι εεεε.... Και έλεγα για πρώτη φορά να δοκίμαζα κάποια στιγμή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι εεεε.... Και έλεγα για πρώτη φορά να δοκίμαζα κάποια στιγμή...

Φέτος το op6 έχει και πολύ υψηλό Sar, που για κάποιους είναι deal breaker. Περίμενα ότι θα έδιναν και μεγαλύτερη βαρυτητα στην κάμερα, αλλά ο πήχης δεν ανέβηκε ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε μια επανεκκίνηση χωρίς λόγο ενώ το είχα στο τραπέζι. Το έχει κάνει και το Mate 10 που έχω δυο τρεις φορές. Περίεργο έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε μια επανεκκίνηση χωρίς λόγο ενώ το είχα στο τραπέζι. Το έχει κάνει και το Mate 10 που έχω δυο τρεις φορές. Περίεργο έτσι;

 

Από περιέργεια είχες μέρες να το κλήσεις ή να κάνεις επανάκινηση? Ρωτάω γιατί και σε εμένα το είχε κάνει στο ξεκάρφωτο μια φορά που το είχα σε συνεχή λειτουργία 4 μέρες.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωρίζει καποιος

Έχω τον φόρτιση αυτοκινήτου του Oneplus 3T που είναι dash charge

Με το P20 pro έχω fast charge με αυτό τον φορτιστή?

 

Όχι φυσικά, άλλο το ένα, άλλο τό άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν κλείνω ποτέ το κινητό πειράζει?

 

 

Επίσης στο επίσημο site της huawei δεν βλέπω φορτιστή αυτοκίνητου

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

Το βρισκω 640€ απο Ιταλια.

- Ισχυει η εγγυηση εδω?

- Θα λειτουργει το vowifi της cosmote ή θελει αλλο firmware? Αν οχι, μπορω ευκολα να βαλω το καταλληλο?

 

πολυ σπαστικο αυτο που κανει με την φωτεινοτητα, να την κατεβαζει απο μονο του.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα το OnePlus 6 που είχα. P 20 pro δεν είναι με την καμία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωρίζει καποιος

Έχω τον φόρτιση αυτοκινήτου του Oneplus 3T που είναι dash charge

Με το P20 pro έχω fast charge με αυτό τον φορτιστή?

 

Οχι αγαπητε.Ο φορτιστης των Oneplus κινητων επειδη ειναι τεχνολογια της Oppo λειτουργει μονο με τα Oneplus κινητα.Το ιδιο ισχυει και για τα ιδια τα κινητα οτι μονο με τους συγκεκριμενους φορτιστες φορτιζουν γρηγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα.

 

Το βρισκω 640€ απο Ιταλια.

- Ισχυει η εγγυηση εδω?

- Θα λειτουργει το vowifi της cosmote ή θελει αλλο firmware? Αν οχι, μπορω ευκολα να βαλω το καταλληλο?

 

πολυ σπαστικο αυτο που κανει με την φωτεινοτητα, να την κατεβαζει απο μονο του.

 

Απο την στιγμη που μιλαμε για Ευρωπαικο μοντελο η εγγυηση λογικα ισχυει κανονικα για εδω τουλαχιστον για επισκευη του κινητου.

Για αντικατασταση ομως ή επιστροφη χρηματων(αν τυχει στο μελλον)εκει παιζει ρολο εν μερη και το καταστημα αγορας/πωλητης.

 

Αρα καλου κακου παρε ενα τηλεφωνο στο επισημο service της Huawei και ρωτησε πριν κανεις την οποια αγορα.

 

Οσο για αυτο που λες με την αυτοματη φωτεινοτητα,το μονο σπαστικο ειναι οτι υπαρχει και σε προηγουμενα μοντελα και η Huawei δεν το εχει φτιαξει ακομα.

 

Και την 4000 μπαταρια και την 1080p οθονη γιαυτο και εξακολουθει και τις βαζει.Γιατι απο θεμα καταναλωσης ενεργειας τα Huawei εχουν προβλημα.

Γιαυτο και σε διαφορα συγκριτικα τα βλεπεις να ειναι κοντα σε μετρησεις με αλλα κινητα με μεγαλυτερη αναλυση και μικροτερη μπαταρια.

Τουλαχιστον σου βαζει μπολικη μπαταρια,δεν τσιγκουνευεται οπως η Samsung.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.

δυστυχως δεν προλαβα την προσφορα στην Ιταλια, οποτε μαλλον θα παρω καποιο μεταχειρισμενο απο εδω. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν περάσει μεμβράνη απο Media Markt αν είναι ευχαριστημένοι αν αξίζει τον κόπο, και αν την περνάνε με κάποιο μηχάνημα ή με το χέρι.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε WiFi ταχύτητα όταν έχετε ανοικτό το Bluetooth..Δουλεύει νορμάλ η σέρνεται?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε μια επανεκκίνηση χωρίς λόγο ενώ το είχα στο τραπέζι. Το έχει κάνει και το Mate 10 που έχω δυο τρεις φορές. Περίεργο έτσι;
Την επόμενη φορά να τσεκάρεις την θερμοκρασία του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Οχι αγαπητε.Ο φορτιστης των Oneplus κινητων επειδη ειναι τεχνολογια της Oppo λειτουργει μονο με τα Oneplus κινητα.Το ιδιο ισχυει και για τα ιδια τα κινητα οτι μονο με τους συγκεκριμενους φορτιστες φορτιζουν γρηγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο την στιγμη που μιλαμε για Ευρωπαικο μοντελο η εγγυηση λογικα ισχυει κανονικα για εδω τουλαχιστον για επισκευη του κινητου.

Για αντικατασταση ομως ή επιστροφη χρηματων(αν τυχει στο μελλον)εκει παιζει ρολο εν μερη και το καταστημα αγορας/πωλητης.

 

Αρα καλου κακου παρε ενα τηλεφωνο στο επισημο service της Huawei και ρωτησε πριν κανεις την οποια αγορα.

 

Οσο για αυτο που λες με την αυτοματη φωτεινοτητα,το μονο σπαστικο ειναι οτι υπαρχει και σε προηγουμενα μοντελα και η Huawei δεν το εχει φτιαξει ακομα.

 

Και την 4000 μπαταρια και την 1080p οθονη γιαυτο και εξακολουθει και τις βαζει.Γιατι απο θεμα καταναλωσης ενεργειας τα Huawei εχουν προβλημα.

Γιαυτο και σε διαφορα συγκριτικα τα βλεπεις να ειναι κοντα σε μετρησεις με αλλα κινητα με μεγαλυτερη αναλυση και μικροτερη μπαταρια.

Τουλαχιστον σου βαζει μπολικη μπαταρια,δεν τσιγκουνευεται οπως η Samsung.

Δηλαδή τι πρόβλημα κατανάλωσης έχουν; θεμα software;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι πρόβλημα κατανάλωσης έχουν; θεμα software;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως δεν έχω δει κάτι περίεργο στ

ην κατανάλωση... Ίσα ίσα που η συσκευή σκίζει σε θέμα αυτονομίας σε όλα τα σενάρια χρήσης... Αν δεν το δεις δεν το πιστεύεις...

Παιδιά μιλάμε για εξαιρετική αυτονομία...Τώρα αν είναι ενεργοβόρος ο kirin πόσος με ενδιαφέρει όταν μου δίνει τουλάχιστον 20% πάνω από το S9+....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε WiFi ταχύτητα όταν έχετε ανοικτό το Bluetooth..Δουλεύει νορμάλ η σέρνεται?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Kαι τα δύο πάντα ανοιχτά και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα δύο πάντα ανοιχτά και όλα ΟΚ.
βρήκα τι έφταιγε με κάποια βοήθεια .Το amazfit app. της xiaomi. όταν κλείνεις το ρολόι αλλά αφήνεις ανοιχτό το bluetooth σου κόβει το wifi. απίθανο. ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρήκα τι έφταιγε με κάποια βοήθεια .Το amazfit app. της xiaomi. όταν κλείνεις το ρολόι αλλά αφήνεις ανοιχτό το bluetooth σου κόβει το wifi. απίθανο. ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άβυσσος η ψυχή του Κινέζου (και των 2)....Όλα καλά λοιπόν....

 

Εγώ πάλι έχω παιδευτει πολύ να βρω μια θήκη στα γούστα μου....

Οι λεπτές που μου αρέσουν αφήνουν την πισω κάμερα εκτεθημενη και αυτες που την προστατεύουν είναι κουμουτσες ή αλλάζουν ολόκληρο το σχέδιο του τηλέφωνου.

Πήρα και την original σιλικόνης μια χαρά θήκη αλλά όπου μα όπου και να την ακουμπήσω μαζέψει σκόνη και ότι άλλο... Την βάζω στο κρεβάτι σε ροζ σεντόνι, τσουπ μέσα στο ροζ χνουδι (εννοείτε ότι το σεντόνι δεν μαδαει με τίποτα) και να μην φεύγει με τίποτα... Την ακουμπάω οπουδήποτε και μετά έχω την αίσθηση στο χέρι ότι έχει γεμίσει ψίχουλα τα οποία δεν φεύγουν ούτε με πανάκι, αντίθετα όπως πας να την καθαρίσεις μένει πάνω και χνουδι από το πανάκι το οποίο είναι ιδικό για καθάρισμα κρυστάλλων.. Τραγικό...

Αύριο παίρνω για δοκιμή και την spigen armor και βλέπουμε....

Έχω δοκιμάσει και 4 από Κίνα, περιμένω και 2,3 ακόμα.... Αντε να δούμε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

βρήκα τι έφταιγε με κάποια βοήθεια .Το amazfit app. της xiaomi. όταν κλείνεις το ρολόι αλλά αφήνεις ανοιχτό το bluetooth σου κόβει το wifi. απίθανο. ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπαρχει θεμα μ αυτο, αλλα οχι εξαιτιας του P20 Pro.

Το bluetooth χρησιμοποιει την ιδια συχνοτητα λειτουργιας μ εκεινη του WiFi δηλαδη τα 2,4GHz.

Ετσι λοιπον, υπαρχουν παρεμβολες και το bluetooth ριχνει κατα πολυ την ταχυτητα του WiFi.

Απο την αλλη, τα συγχρονα modem/router χρησιμοποιουν και την μπαντα των 5GHz, οποτε αν χρησιμοποιεις αυτη, τοτε δε θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι πρόβλημα κατανάλωσης έχουν; θεμα software;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιταξε να δεις αν σκεφτουμε οτι τα τελευταια huawei κινητα εχουν 4000 μπαταρια και 1080p οθονη,η αυτονομια της συσκευης επρεπε να ειναι αρκετα πιο πανω και να εχει πολυ πιο μεγαλες διαφορες απο παρομοια κινητα τυπου Oneplus που εχουν μικροτερη μπαταρια.

 

Αρα σιγουρα το software και το skin της huawei παιζουν ρολο σε αυτο.Βεβαια και παλι εχει την καλυτερη αυτονομια απο ολες τις ναυαρχιδες .

Link to comment
Share on other sites

Wifi tongle (switch) που να δουλεύει με το κινητό έχει βρει κανείς? Μου φαίνεται ότι οι προγραμματιστες όλοι δουλεύουν και φτιάχνουν προγράμματα για τα τηλέφωνα της Samsung (HD widget, extra widget άλλοτε δουλεύουν άλλοτε όχι, μου έχουν σπάσει τα νεύρα). Δεν είχα τα προβλήματα αυτά με τα Samsung μαμωτο!

 

Υ. Γ. Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.

ΚΟΥΦΟΟΟΟ!!!

Το wifi switch των HD Widgets και Elixir δουλεύει (ανοίγει κλείνει wifi) αρκεί να είναι ανοικτό το τηλ. (να μην είμαστε σε airplane mode). Όλα τα άλλα τους switches δουλεύουν κανονικά, το WiFi στριμένο!

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...