Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από θέμα κατανάλωσης πως σας φαίνεται?

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω βολευτεί με τον Chrome αλλα κάθε έκδοση του είναι ακόμα πιο ενεργοβόρα από την προηγουμενη.

Δε θα δεις καμιά διαφορά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

Εδω θα σου πουν σχεδόν ολοι p20 pro, αν ρωτήσεις το ιδιο στο thread του s9+, σχεδόν ολοι θα σου πουν το s9+.

Αν το ρωτήσεις σε thread αλλου κινητου, θα σου πουν ολοι οτι ειναι καλύτερο και απο τα 2.

100% αυτο που γραφω και ας ακούγεται ειρωνικό. ;)

Αμα δεν με πιστεύεις κανε το τεστ μονος σου, ρωτα το ιδιο, και θα δεις αν εχω δικιο με οτι συνεπάγεται για την αμεροληψια ολων. Εγω το εχω κανει το τεστ για να το γράφω..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα σου πουν σχεδόν ολοι p20 pro, αν ρωτήσεις το ιδιο στο thread του s9+, σχεδόν ολοι θα σου πουν το s9+.

Αν το ρωτήσεις σε thread αλλου κινητου, θα σου πουν ολοι οτι ειναι καλύτερο και απο τα 2.

100% αυτο που γραφω και ας ακούγεται ειρωνικό. ;)

Αμα δεν με πιστεύεις κανε το τεστ μονος σου, ρωτα το ιδιο, και θα δεις αν εχω δικιο με οτι συνεπάγεται για την αμεροληψια ολων. Εγω το εχω κανει το τεστ για να το γράφω..

Έχεις δίκιο αλλα σε μπαταρία τι θα απαντούσες;; σε αυτό τον τομέα 4000 είναι 4000.

Σε σήμα έχεις δει διάφορες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο αλλα σε μπαταρία τι θα απαντούσες;; σε αυτό τον τομέα 4000 είναι 4000.

Σε σήμα έχεις δει διάφορες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σου αρνητικά; η sdcard που είναι θέμα προσωπικο αλλα εμενα με χάλασε που δεν εχει, ναι πηρα otgreader αλλα δεν είναι το ίδιο εχω και cloud, και στο slow motion δεν ξερω του s9 νομίζω τραβάει βίντεο μεγάλης διαρκείας και κάνει slow motion την κίνηση που επιλέγεις η ανιχνεύει εδω slow motion τραβάς μονο και τίποτα αλλο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλα σε μπαταρία τι θα απαντούσες;; σε αυτό τον τομέα 4000 είναι 4000.

Το μονο αντικείμενικο που μπορείς να συγκρινεις ειναι οντως η μπαταρία που ειναι καλύτερο το p20, ολα τα υπολοιπα, παρε το αυγό και κουρευτω.. Τα κινητα έχουν ερθει σε επίπεδο ναυαρχιδας τόσο κοντά, ακόμα και σε design, που δεν εχει νόημα πλέον να τσακωνεσαι ποιο ειναι καλύτερο. Απλα επιλεγείς ποιο απο τα συν πλην σου ταιριάζει περισσότερο στις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολα τα μελη

 

ειναι καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα με την αυτονομια της συσκευης και τη φορτιση;;;;;;;;

 

σας ενημερωνω οτι χρησιμοποιω το δικο του φορτιστη και δεν ξεπερναει τα 1,9Α φορτισης...

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολα τα μελη

 

ειναι καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα με την αυτονομια της συσκευης και τη φορτιση;;;;;;;;

 

σας ενημερωνω οτι χρησιμοποιω το δικο του φορτιστη και δεν ξεπερναει τα 1,9Α φορτισης...

Δηλαδή τι εννοείς αυτονομία; 2 μερες με φουλ χρήση τα πάντα ανοικτά. Για φόρτιση δεν ξέρω πως το βλέπεις;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολα τα μελη

 

ειναι καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα με την αυτονομια της συσκευης και τη φορτιση;;;;;;;;

 

σας ενημερωνω οτι χρησιμοποιω το δικο του φορτιστη και δεν ξεπερναει τα 1,9Α φορτισης...

 

Φιλε ότι αφορα την αυτονομια η συσκευη είναι σε κορυφαια επίπεδα...θα πρεπει με παρα πολύ βαρια χρηση (με παιχνίδια κτλ) να βγαζεις ανετα την ημερα και να εχεις και υπολοιπο (εγω προσωπικα βγαζω το λιγοτερο 44 ωρες με 6-7 ωρες οθονη)

Οσο για τον φορτιστη και γενικος την φορτιση είναι παρα πολύ γρηγορη χωρις αστάθειες κτλ...

Οποτε οτιδήποτε διαφορετικο είναι για σερβις.....πεταξου μεχρι την μιχαλακοπουλου και αστω εκει να το δουνε...ισως εχεις πεσει σε ελλατωματικη μπαταρια....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι εννοείς αυτονομία; 2 μερες με φουλ χρήση τα πάντα ανοικτά. Για φόρτιση δεν ξέρω πως το βλέπεις;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aπό περιέργεια, μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τις διεργασίες που έχεις, Screen on time and processes?

 

Εγώ με σχεδόν τα πάντα κλειστά, την περισσότερη μέρα συνδεδεμένος στο wifi και SOT 6 ώρες, θέλω ανά ημερα φόρτιση.

 

Edit: Μόλις τώρα κατάλαβα ότι ενώ έχω κάνει restrict for background activity and automatic start το Facebook συνεχίζει και τρέχει. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το σταματήσω τελείως?

Edited by andreasermones
Link to comment
Share on other sites

αρχικα η αυτονομια μου δεν ειναι και πολυ καλη συμφωνα με αυτα που εχω δει και συγκεκρινει με γνωστους που εχουν την ιδια συσκευη!δλδ το κινητο νυχτα ας πουμε απο 1-8 το πρωι χανει γυρω στο 12-14% ενω ειναι σε αδρανεια με ανοιχτο το aod και το wifi!επισης μια φορα που μου πηγε στο 8% και του εβαλα ultra εξοικονομιση εκλεισε μετα απο 15 λεπτα ενω επρεπε να κρατησει 2 ωρες!!!

οσο αφορα τη φορτιση εχω μηχανημα που καταγραφει volt και amber και διχνει οτι φορτιζει στα 1.8Α και μερικες φορες επεφτε στα 0.4 -0.5 και ξανανεβαινε με κλειστη συσκευη!!!!!!ξερω οτι το fast charge και super charge mode δεν ειναι συνεχεια παρα μονο σε συγκεκριμενα ποσοστα!

αρα λεω ειναι η μπαταρια η τροφοδοτικο συσκευης που ρυθμιζει την κατανομη του ρευματος...το πηγα και στο service και μου ειπαν δεν εχει τπτ κατι που δεν ισχυει διοτι το κινητο μετα την επαναφορα εργοστασιακων που μου εκαναν (ασχετο αλλα τους πηρε 2 μερες :mad :;) ) συνεχιζει να δουλευει οπως πριν...

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μήπως έχει πρόβλημα με τα νέα της Google και δεν ανανεώνονται? Και επίσης που μπορούμε να γράψουμε suggestions μήπως και φτιάξουν την Aod?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μήπως έχει πρόβλημα με τα νέα της Google και δεν ανανεώνονται? Και επίσης που μπορούμε να γράψουμε suggestions μήπως και φτιάξουν την Aod?

Κι εμένα μου έχει τύχει να κολλήσει το widget από τις ειδήσεις αλλά και του gmail

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μήπως έχει πρόβλημα με τα νέα της Google και δεν ανανεώνονται? Και επίσης που μπορούμε να γράψουμε suggestions μήπως και φτιάξουν την Aod?

 

Υπάρχει τέτοιο θέμα λόγω του update της Google..

κανέ τα εξής:

ρυθμίσεις, εφαρμογές, υπηρεσίες google play, αποθηκευτικός χώρος, εκκαθάριση cache και μετά διαχείρηση χώρου και διαγραφή όλων των δεδομένων. Restart και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι κι εχω νεες μετρησεις της συσκευης σημερα!

χθες το αφησα παλι να παει στο 8% του εβαλα ultra εξοικονομιση τπτ παλι!

το βαζω να φορτισει 1.9Α το μαξιμουν και καθε 15 δευτερα επεφτε στο 0Α ανεβαινε στα 0.4Α μετα στα 1.9Α κ.λ.π.

Τ ανοιγω οταν πηγε στο 16% και μου εβγαλε οτι θελει 2 ωρες και 47 λεπτα για πληρη φορτιση!

το πηγα ξανα σημερα στο service με screenshots ολα τα στοιχεια και τις μετρησεις και τπτ!!!

any ideas?;?;?;?

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι κι εχω νεες μετρησεις της συσκευης σημερα!

χθες το αφησα παλι να παει στο 8% του εβαλα ultra εξοικονομιση τπτ παλι!

το βαζω να φορτισει 1.9Α το μαξιμουν και καθε 15 δευτερα επεφτε στο 0Α ανεβαινε στα 0.4Α μετα στα 1.9Α κ.λ.π.

Τ ανοιγω οταν πηγε στο 16% και μου εβγαλε οτι θελει 2 ωρες και 47 λεπτα για πληρη φορτιση!

το πηγα ξανα σημερα στο service με screenshots ολα τα στοιχεια και τις μετρησεις και τπτ!!!

any ideas?;?;?;?

 

φιλε μου έχεις χρησιμοποιήσει άλλο φορτιστή?

 

κατέβασε το GSAM για να δεις λίγο τις θερμοκρασίες μπαταρίας, ίσως σου κάνει throttling η συσκευή όταν φορτίζει?

 

Το service τι σου είπε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας κάνω πολύ χαλαρή χρήση της συσκευης... Οι 2 τελευταίες μετρήσεις έχουν ακριβώς την ίδια εικόνα αλλά όπως είπα με πολύ χαλαρή χρήση.

Όπως και να έχει ή αυτονομία της συσκευης είναι εξαιρετική ακόμα και σε κατάσταση αναμονής...

AOD, GPS, NFC, Data μόνιμα απενεργοποιημενα και άνοιγμα μόνο όταν τα χρειαστώ, όπως και το wifi το βράδυ κλειστό.

27460099677_ceb897d54f_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi by GumJd tsiglas, on Flickr"]27460099677_ceb897d54f_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

27460125387_34b7b36480_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi 1 by GumJd tsiglas, on Flickr"]27460125387_34b7b36480_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi 1 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

27460142687_ea2e314898_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi 2 by GumJd tsiglas, on Flickr"]27460142687_ea2e314898_z.jpgHuawei p20 pro light use only wifi 2 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα στη παρεα σας κι εγω με το νεο P20 Pro.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα στη παρεα σας κι εγω με το νεο P20 Pro.

 

Καλός όρισες στην εκλεκτή παρέα μας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δουλεύω ταυτόχρονα oneplus 6 και iPhone x και πριν είχα Samsung Galaxy note 8 και s9 plus σας λέω μην κουνηθείτε από εδώ. Χθες βγήκε και update στο fx equalizer pro και σταμάτησε να κρασαρει στο Huawei και έτσι έφτιαξε πολύ και ο ήχος στα ακουστικά και ηχεία bluetooth που έχω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον δεν έχει ενημερωθεί και ενδιαφέρεται σταματάει το ξεκλείδωμα του bootloader σε όλες τις συσκευές της Huawei από προχθές και για όσες είναι αγορασμένες πριν την 24/5/2018 έχουν ένα χρονικό περιθώριο 2 μηνών ακόμα...

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου αλλά για άλλους είναι deal breaker.

https://gr.gizchina.com/2018/05/26/huawei-allazei-stasi-kai-apagoreyei-to-xekleidoma-toy-bootloader-ton-syskeyon-tis/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι κι εχω νεες μετρησεις της συσκευης σημερα!

χθες το αφησα παλι να παει στο 8% του εβαλα ultra εξοικονομιση τπτ παλι!

το βαζω να φορτισει 1.9Α το μαξιμουν και καθε 15 δευτερα επεφτε στο 0Α ανεβαινε στα 0.4Α μετα στα 1.9Α κ.λ.π.

Τ ανοιγω οταν πηγε στο 16% και μου εβγαλε οτι θελει 2 ωρες και 47 λεπτα για πληρη φορτιση!

το πηγα ξανα σημερα στο service με screenshots ολα τα στοιχεια και τις μετρησεις και τπτ!!!

any ideas?;?;?;?

 

Χρησιμοποιείς το σωστό καλώδιο των 5Α; Το έχεις τσεκάρει; το γράφει στη άκρη του κοντά στο βύσμα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες στην εκλεκτή παρέα μας....

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου , δεν το μετανιωσα για την αλλαγη απο το 9αρι στο 20 Pro. Μονο ο ηχος λιγο με χαλασε , εχω την εντυπωση οτι η ενταση του ειναι χαμηλοτερη απο το mate 9 . Κατα τα αλλα η καμερα ειναι ολα τα λεφτα. Με τις ειδοποιησεις ολα ακαλ δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα..

Θα δειξει στη πορεια αν παρουσιαστει κατι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους τους φιλους.....πολυ ευχαριστημενος απο τη συσκευη...ωστοσο αν δε κανω λαθος μερικες φορες στις φωτος εχει θεμα το white balance (π.χ. πιο κιτρινωπες σε καποια τοπια και πρασιναδα)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δουλεύω ταυτόχρονα oneplus 6 και iPhone x και πριν είχα Samsung Galaxy note 8 και s9 plus σας λέω μην κουνηθείτε από εδώ. Χθες βγήκε και update στο fx equalizer pro και σταμάτησε να κρασαρει στο Huawei και έτσι έφτιαξε πολύ και ο ήχος στα ακουστικά και ηχεία bluetooth που έχω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από φωτογραφίες πως πάει το op 6 σε σχέση με p20 pro?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...