Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συσκευή Huawei pro p20 αγορασμένη από αμαζον. Ιτ καλύπτεται από την εγγύηση και σέρβις εδώ Ελλάδα ή πρέπει να σταλεί πίσω στο αμαζον?

 

Αφού είναι εντός ευρωπαϊκής ένωσης δεν βλέπω κάποιο λόγο ναμην σε καλύπτει κανονικά.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή Huawei pro p20 αγορασμένη από αμαζον. Ιτ καλύπτεται από την εγγύηση και σέρβις εδώ Ελλάδα ή πρέπει να σταλεί πίσω στο αμαζον?

 

Εξαρτάται. Αν η συσκευή είναι ευρωπαϊκή όλα καλά. Αν όμως είναι για Ασία τότε δεν καλύπτεται. το ότι την πήρες από το ευρωπαϊκό Amazonδεν σε καλύπτει 100%

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

βλεπω νεα ενημερωση στο firmware finder 128a 500mb,με το wifi Ολα καλα,με το gps παλι μου εκανε κατι κολπακια ,εχει παρατηρήσει κανείς κατι αντίστοιχο?

 

Όταν εννοείς κολπάκια εννοείς ότι σου βγάζει αυτό:

Google play services are updating?

Γιατί υπάρχει θέμα με το τελευταίο update του google play services κ επηρεάζει το gps

Link to comment
Share on other sites

σαν να ειχε μια καθυστερηση να βρει δορυφορο και μεσα στατετραγωνα με εχανε για λιγο ενω ειχα στριψει ,αυτο εβγαζε οτι παω ευθεια.ειδα οτι ειναι κ πιο ζεστο σε σε σχεση με το s8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ igo primo το ανοίγω και ώσπου να βάλω διεύθυνση έχει κλειδώσει και είμαι έτοιμος...

Εναν από τους πιο ταχύτατους δείκτες φοράει το Huawei..... Και από σταθερότητα δεν έχω παρατηρήσει τίποτα καμία 10αρια φορές που το εχω δουλέψει.... Μιλάμε για Αθήνα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν τα Huawei είχαν φοβερούς πομποδέκτες. Σε όλους τους τομείς.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

P20 pro με κλειστά τα μάτια τα έχω δουλέψει κ τα 2

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

 

Μπαταρία κερδίζει το p20 σε σήμα έχει κομπλέ και το s9 plus κ εκπληκτικό ακουστικό για συνομιλίες.. Επίσης τα samsung έχουν χαμηλό δείκτη Sar) ακτινοβολία) τώρα στα υπόλοιπα άλλα κερδίζει το ένα αλλά το άλλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

 

Σε θέμα μπαταρίας p20 pro με κλειστά τα μάτια... Αν και το s9+ έχει καλή μπαταρία το P20 PRO έχει ιδανική.... Σε θέμα λήψη σήματος και τα 2 κορυφαία , WiFi θα έλεγα ένα κλικ καλύτερο το P20 PRO σε δικές μου δοκιμές

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

Αν αυτά τα δύο είναι η παράγοντες επιλογής τότε πας σε p20 χωρίς σκέψη. Αλλά συνολικά το s9 είναι ποιο ολοκληρωμένη συσκευή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα δύο είναι η παράγοντες επιλογής τότε πας σε p20 χωρίς σκέψη. Αλλά συνολικά το s9 είναι ποιο ολοκληρωμένη συσκευή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Ως προς τι πιο ολοκληρωμένη συσκευή;

Να θεωρήσω ότι είχες κ p20 pro κάποια στιγμή;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τι πιο ολοκληρωμένη συσκευή;

Να θεωρήσω ότι είχες κ p20 pro κάποια στιγμή;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P20 pro δεν είχα ποτέ αλλά είχα για κάποιους μήνες mate 10 pro που πέραν του designe και τις κάμερες είναι το ίδιο τηλέφωνο . Ποιο ολοκληρωμένη συσκευή είναι γιατί παίρνει sd card, έχει ασύρματη φόρτιση, καλύτερη οθόνη, καλύτερα ηχεία, καλύτερο επεξεργαστή. Δεν είπα ότι το s9 είναι τρομερά καλύτερη συσκευή απλά στα σημεία είναι ποιο ολοκληρωμένη συσκευή. Βέβαια χάνει σε μπαταρία και κάμερα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

P20 pro δεν είχα ποτέ αλλά είχα για κάποιους μήνες mate 10 pro που πέραν του designe και τις κάμερες είναι το ίδιο τηλέφωνο . Ποιο ολοκληρωμένη συσκευή είναι γιατί παίρνει sd card, έχει ασύρματη φόρτιση, καλύτερη οθόνη, καλύτερα ηχεία, καλύτερο επεξεργαστή. Δεν είπα ότι το s9 είναι τρομερά καλύτερη συσκευή απλά στα σημεία είναι ποιο ολοκληρωμένη συσκευή. Βέβαια χάνει σε μπαταρία και κάμερα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Τον καλύτερο επεξεργαστή τι τον κάνεις; Που ήδη 2μιση εβδομάδες μετά που είναι στα χέρια μου και ήδη αργεί;

4 μήνες το Mate 10 pro και άλλες 2μιση εβδομάδες το P20 Pro και ποτέ δεν κατάλαβα πτώση απόδοσης.

Η οθόνη ναι, είναι καλύτερη και αυτή του Samsung είναι το 100% όμως, του P20 Pro (που είναι με τη σειρά της καλύτερη από αυτή του Mate 10 pro) είναι το 90% και δεν το λες κακή οθόνη αυτό.

Η εμπειρία χρήσης ήχου είτε μέσω ακουστικών που δίνει στη συσκευασία, είτε μέσω ηχείων, είναι συγκλονιστική για κινητό. Αναφέρομαι στο S9 plus φυσικά. Και εκεί ναι.

Ασύρματη φόρτιση μου είναι άχρηστη και την θεωρώ άχρηστη από τη στιγμή που δεν ζω στην Αγγλία αλλά στην Ελλάδα. Εκεί ας πούμε θα μου έλειπε, αφού πήγαινα στο ξενοδοχείο να φάω πρωινό και είχε στα τραπέζια ειδικό χώρο για να τοποθετείς το κινητό σου και από κάτω είχε μηχανισμό ασύρματης φόρτισης. Εδώ δεν έχουμε τέτοια κόλπα.

Από την άλλη η γρήγορη φόρτιση της Huawei, είναι η καλύτερη στον κόσμο.

Συνδέω το S9 plus με το αμάξι μου και σε καμιά ώρα διαδρομής, είναι ζήτημα αν πήρε 3%. Συνέδεα με το P20 Pro και έπαιρνε καμιά 15αριά τουλάχιστον. Σε 4άρα μπαταρία έτσι; Δεν θα αναφερθώ καν στην αυτονομία που είναι δεδομένα παραπάνω.

 

Sd card στην εποχή του cloud ----> εσείς θα πάτε τη χώρα 50 χρόνια πίσω :lol:

Πραγματικά ρε παιδιά, δεν βρίσκετε τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα θέλετε να πείτε και γράφετε μαργαριτάρια.

Σαν να γυρίσω να σου πω εγώ την αστειότητα ότι το Huawei έχει iR blaster. Έχει. Και; Μια μ@λακί@ και μισή για μένα που το έχει.

Ο μισός πλανήτης έχει iPhoneZ με single SIM και άνευ θύρας microSD. Bitch pliz. :cool:

 

Κάποια πράγματα είναι specs. Αυτά σε θεωρητικό βαθμό φανερώνουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.

Υπάρχει κάτι άλλο που λέγεται εμπειρία χρήσης. Και εκεί υπάρχουν μη μετρήσιμα δεδομένα (αλλά και μετρήσιμα σαφώς).

 

Ούτε το S9 plus είναι τέλειο, είναι το P20 Pro του πεταματού.

Πιάνω τον εαυτό μου να λέει πόσο πολύ μου είχαν λείψει κάποια πράγματα που δεν είχα στο Huawei, όπως η Always on Display, που για μένα είναι λόγος αγοράς, αλλά και να μου έχουν λείψει άλλα από το P20 Pro όπως οι καλύτερες κάμερες, η αυτονομία και η γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξής δίλημμα, p20 PRO η s9+??? Σε ότι έχει να κάνει με την μπαταρία και το σήμα

Εάν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο

 

P20 pro και στα δύο. Μπαταρία ξεκάθαρα, το λένε όλοι. Από σήμα στο σπίτι μου έχω οριακά cosmote. Με το S9 έχανα κάποιες κλήσεις. Με το P20 pro μιλάω κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Τον καλύτερο επεξεργαστή τι τον κάνεις; Που ήδη 2μιση εβδομάδες μετά που είναι στα χέρια μου και ήδη αργεί;

4 μήνες το Mate 10 pro και άλλες 2μιση εβδομάδες το P20 Pro και ποτέ δεν κατάλαβα πτώση απόδοσης.

Η οθόνη ναι, είναι καλύτερη και αυτή του Samsung είναι το 100% όμως, του P20 Pro (που είναι με τη σειρά της καλύτερη από αυτή του Mate 10 pro) είναι το 90% και δεν το λες κακή οθόνη αυτό.

Η εμπειρία χρήσης ήχου είτε μέσω ακουστικών που δίνει στη συσκευασία, είτε μέσω ηχείων, είναι συγκλονιστική για κινητό. Αναφέρομαι στο S9 plus φυσικά. Και εκεί ναι.

Ασύρματη φόρτιση μου είναι άχρηστη και την θεωρώ άχρηστη από τη στιγμή που δεν ζω στην Αγγλία αλλά στην Ελλάδα. Εκεί ας πούμε θα μου έλειπε, αφού πήγαινα στο ξενοδοχείο να φάω πρωινό και είχε στα τραπέζια ειδικό χώρο για να τοποθετείς το κινητό σου και από κάτω είχε μηχανισμό ασύρματης φόρτισης. Εδώ δεν έχουμε τέτοια κόλπα.

Από την άλλη η γρήγορη φόρτιση της Huawei, είναι η καλύτερη στον κόσμο.

Συνδέω το S9 plus με το αμάξι μου και σε καμιά ώρα διαδρομής, είναι ζήτημα αν πήρε 3%. Συνέδεα με το P20 Pro και έπαιρνε καμιά 15αριά τουλάχιστον. Σε 4άρα μπαταρία έτσι; Δεν θα αναφερθώ καν στην αυτονομία που είναι δεδομένα παραπάνω.

 

Sd card στην εποχή του cloud ----> εσείς θα πάτε τη χώρα 50 χρόνια πίσω :lol:

Πραγματικά ρε παιδιά, δεν βρίσκετε τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα θέλετε να πείτε και γράφετε μαργαριτάρια.

Σαν να γυρίσω να σου πω εγώ την αστειότητα ότι το Huawei έχει iR blaster. Έχει. Και; Μια μ@λακί@ και μισή για μένα που το έχει.

Ο μισός πλανήτης έχει iPhoneZ με single SIM και άνευ θύρας microSD. Bitch pliz. :cool:

 

Κάποια πράγματα είναι specs. Αυτά σε θεωρητικό βαθμό φανερώνουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.

Υπάρχει κάτι άλλο που λέγεται εμπειρία χρήσης. Και εκεί υπάρχουν μη μετρήσιμα δεδομένα (αλλά και μετρήσιμα σαφώς).

 

Ούτε το S9 plus είναι τέλειο, είναι το P20 Pro του πεταματού.

Πιάνω τον εαυτό μου να λέει πόσο πολύ μου είχαν λείψει κάποια πράγματα που δεν είχα στο Huawei, όπως η Always on Display, που για μένα είναι λόγος αγοράς, αλλά και να μου έχουν λείψει άλλα από το P20 Pro όπως οι καλύτερες κάμερες, η αυτονομία και η γρήγορη φόρτιση.

Εντάξει δεν είναι έτσι. Σε πολλούς ενδιαφέρουν αυτά τα μικροπραγματα επίσης σωστά αναφέρεις την πολύ καλή aod της Samsung και επειδή ξέχασα να αναφέρω να πω και την ύπαρξη 3.5 mm για ακουστικά. Πουθενά δεν ανέφερα ότι το p20 είναι για πέταμα. Είναι τα 2 κορυφαία κινητά που δεν μπορεί κανείς ξεκάθαρα να πει ποιο είναι καλύτερο. Overall το s9 έχει κάποια πραγματάκια περισσότερο. Έτσι είναι και δεν αλλάζει αυτό.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη η γρήγορη φόρτιση της Huawei, είναι η καλύτερη στον κόσμο.

Συνδέω το S9 plus με το αμάξι μου και σε καμιά ώρα διαδρομής, είναι ζήτημα αν πήρε 3%. Συνέδεα με το P20 Pro και έπαιρνε καμιά

Eίτε έχει θέμα ο φορτιστής σου είτε το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Eίτε έχει θέμα ο φορτιστής σου είτε το καλώδιο.

 

Παρανόησις. Έπρεπε να το γράψω πιο καθαρά.

Με τη θύρα usb του oem infotainment εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω τι να την κάνω την καλύτερη οθόνη όταν λόγο εξοικονόμησης ενέργειας είναι συνέχεια σε hd, για τα 3,5 jack γιατί είναι κακο; δεν δίνει ακουστικά;; αμα μου πείτε έχουμε σπίτι 3, 5 jack παλια, θα πω και γω εχω ενα τόνο φορτιστές 2.1 Microusb και είναι μεγαλο μείον που έβαλε type c. Και όσο για πιο ολόκληρομενο τα εχω σε αυτό ολα ανοικτά και κρατάει η μπαταρία, σε νοτε 8 ολα απενεργοποιημενα ακόμη και το volte για να μην τρώει μπαταρία... Οποτε τι ολοκληρωμένο; οταν δούλευεις 12 ώρες χωρίς πριζα κοντά θέλεις κινητά με μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Κοιτώντας την κατανάλωση μπαταρίας του Chrome, δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος.

 

Έχει κανεις να προτείνει κάποιον browser με παρόμοια χαρακτηριστικά αλλα καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Κοιτώντας την κατανάλωση μπαταρίας του Chrome, δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος.

 

Έχει κανεις να προτείνει κάποιον browser με παρόμοια χαρακτηριστικά αλλα καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας?

Samsung Internet Browser (beta ή μη).

Θα μείνεις έκπληκτος με τη ταχύτητα του σε σχέση με τον Chrome. Και υποστηρίζει adblockers.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε φάει σκαλωμα το WiFi και σερνοταν..χάλια όμως. Σε γραμμή 100 fiber. Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και έστρωσε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Κοιτώντας την κατανάλωση μπαταρίας του Chrome, δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος.

 

Έχει κανεις να προτείνει κάποιον browser με παρόμοια χαρακτηριστικά αλλα καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας?

 

Samsung Internet Browser φιλε μου!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Samsung Internet Browser φιλε μου!

 

από θέμα κατανάλωσης πως σας φαίνεται?

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω βολευτεί με τον Chrome αλλα κάθε έκδοση του είναι ακόμα πιο ενεργοβόρα από την προηγουμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...