Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Μπορουν τα παιδια που πηραν την προσφορα να μας πουν περισσοτερες λεπτομερεις? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες είμαι και εγώ κάτοχος του γερασμενου g4 και το σκέφτομαι σοβαρά για το 20 pro. Αναρωτιέμαι αν οι διαφορές σε επιδόσεις που βλέπεις σε κάνουν να αισθάνεσαι δικαιωμένος όσον αφορά τη ν αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Οι διαφορες στις επιδοσεις θα ειναι αδιαμφισβητητες.Και μονο το αγχος του bootloop που δεν θα εχεις,φτανει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο,βεβαια το ''λιγο πιεση''το αφηνω ασχολιαστο οπως και το γεγονος οτι δεν αναφερεται πουθενα στο site τους.Αρα καλη τυχη :)

 

εγω παντως με το που πηγα στον παγκο να δω το 20 pro ηρθε πωλητρια της χαγουει για να μου πει για το night mode και την προσφορα που εχουν . στο mediα -100 ευρω και δωρο ασφαλεια για ενα χρονο για οτι παθει το κινητο

στο πλαισιο μου εστειλα μηνυμα -100 ευρω και μια δωροεπιταγη 100 ευρω για μελοντικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ΔΙΑΒΆΖΩ για φωτογραφία και ΤΊΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ....ΣΤΑ site το βγάζουν μέτριο....αν είναι έτσι...που είναι η τέλεια υλοποίηση;κάρτα μνήμης δεν ΠΑΊΡΝΕΙ,ακουστικά δεν έχει....
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ΔΙΑΒΆΖΩ για φωτογραφία και ΤΊΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ....ΣΤΑ site το βγάζουν μέτριο....αν είναι έτσι...που είναι η τέλεια υλοποίηση;κάρτα μνήμης δεν ΠΑΊΡΝΕΙ,ακουστικά δεν έχει....

Στο θεμα βίντεο ανέκαθεν η Huawei τα πηγαινει μετριότατα. Και στο mate 10 pro το ίδιο. Σε 4Κ για παράδειγμα δεν υπάρχει ούτε ois και το τελικό αποτέλεσμα είναι τραγικό .

Στα site του εξωτερικού πέφτει τρελό κράξιμο για το 98 του dx0mark στο βίντεο του P20 Pro και με αυτά που είδα δεν τους δίνω άδικο. Φανταστείτε ότι το s9 plus που σε βίντεο είναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό πέρνει 91 βαθμούς στο ίδιο site. Δεν έξω πως προκύπτουν αυτές οι βαθμολογίες αλλά αρχίζω και αμφισβητώ την αντικειμενικότητα τους, όπως και πολλοί άλλοι.

Ξαναλέω διαχωρίζω βίντεο και φωτογραφία. Στην φωτογραφία είναι εξαιρετικό .

Link to comment
Share on other sites

Και στο Public σήμερα σήμερα μου είπαν οτι η προσφορά είναι για λιγους. Ειναι αστείοι οι τύποι. Δεν πίεσα γιατί δεν ημουν σίγουρος αν προχωρήσω σε αγορά.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ΔΙΑΒΆΖΩ για φωτογραφία και ΤΊΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ....ΣΤΑ site το βγάζουν μέτριο....αν είναι έτσι...που είναι η τέλεια υλοποίηση;κάρτα μνήμης δεν ΠΑΊΡΝΕΙ,ακουστικά δεν έχει....

 

Σπάνια τραβάω βίντεο σε κινητό, αλλά σε 1080p @60fps είναι πάρα πολύ καλό.

 

Κάρτα μνήμης δεν με ενδιαφέρει αν παίρνει. Αμέτρητες συσκευές έχω αλλάξει, 1 φορά μόνο έβαλα. Τότε που είχα το HTC Desire, κάτι αιώνες πριν δηλαδή, τότε που είχαμε μνήμες 8 & 16 GB. Περιττό και αυτό την εποχή των cloud.

 

Αν εννοείς ότι δεν έχει θύρα ακουστικών 3.5mm, ήταν για μένα άλλος ένας λόγος αγοράς. Μιας και μου αρέσει η συσκευή μου να έχει όσο το δυνατόν λιγότερες "τρύπες". Μια για όλα είναι ΟΚ (type C). Ακουστικά δίνει στη συσκευασία. Μάπα είναι αλλά δίνει. Μπορείς να πάρεις BT ακουστικά και θα ξενοιάσεις από τα καλώδια. Έβγαλε τα Huawei Freebuds.

 

Επίσης, δεν έγραψες ότι δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχύτητά απόκρισης και εφαρμογών τι λέει? Ειδα ενα βίντεο συγκριτικό με το s9+ και το s9 ηταν πιο γρήγορο παντού. Ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Δε θα μου φαινόταν περίεργο αυτό μιας και ο επεξεργαστής που φοράει είναι για να "αντιμετωπίσει'' τον 835.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή είναι επιπέδου S9+.... Ανάλογα τι προτιμάτε άλλοι θα μείνουν στο S9+ και άλλοι στο P20 PRO...

Εγώ προς το παρόν είναι κατά ενθουσιασμενος με το P20 PRO και έχω να ενθουσιαστω έτσι από την έλευση του S8+ με το infinity display. Και όταν λέω κατά ενθουσιασμενος εννοώ σε όλο το φάσμα της συσκευής και όχι μόνο με την καμερα. Με Note 8 & S9+ ήταν λες και είχα ακόμα το s8+....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tsiglas πες μας δηλαδή τι εννοείς. Απο θεμα ταχύτητας, καμερας, ακουστικής, μπαταριας? Τι?

Αν και νωρίς δηλαδή θα ήθελα μια εβδομάδα ακόμα ώστε η συσκευή να μάθει τον τρόπο που την χειρίζομαι προσωπική μου εμπειρία μετα απο 1 μόνο φόρτιση:

Μπαταρία αρκετά καλύτερη του ήδη πολύ καλού S9+ στο επίπεδο του Mate 10

Οθόνη ένα κλικ κάτω από το S9+ προσωπικά μου άρεσει πάρα πολύ

Ήχος πάρα πολύ καλός ο δεύτερος καλύτερος μετά το S9+ αλλά υπάρχουν στιγμές που όταν στο S9+ απομονώνε το 2ο ηχείο (πχ σε ringtone όταν το είχες στην τσέπη σου ή στο χέρι σου) ο ήχος ήταν τραγικός, εδώ αυτό δεν συμβαίνει τα 2 ηχεία λειτουργούν σε όλες τις συνθήκες.

Σήμα, wifi, gps σε κορυφαία επίπεδα με μόνη διαφορά το σημα λίγο καλύτερο του s9+ (βλέπε δείκτες Sar)

WIFI με το S9+ έμπαινα σπίτι στον 2ο όροφο και εφόσον πέρναγε και κανένα 3 λεπτό άκουγα τα mail να έρχονται πολλές φορές ερχόντουσαν όταν ενεργοποιουσα την οθόνη , στο p20 pro (όπως και στο Mate 10) παρκάρω το αυτοκίνητο και ταυτόχρονα σκάνε τα mail.

Δακτύλικο, Κάμερα, αρκετά καλύτερα από S9+

Κεντρικό πλήκτρο με δακτύλικο κλείδωμα μπροστά & Gesture ώστε να μην χρησιμοποιείτε NAV bar (στο S9+ η NAV bar πρέπει να καταλάμβανε και 2,5 ίντσες από τις 6,3 της οθόνης), αν και είναι υποκειμενικό, είναι από μόνα τους λόγος προτίμησης από οποιαδήποτε άλλη συσκευή

Ποιότητα κατασκευής, κράτημα στο χέρι, ομορφιά και τα 3 στα επίπεδα του S9+

Και μετά τα εξτραδακια, ir blaster (προσωπικά όταν έχω συσκευή που το υποστηρίζει ξεχνάω τα κοντρόλ, χθες έστηνα το AnyMote για 3 ώρες, σε 7 συσκευές)

Μετρητής μπαταρίας Bluetooth, εγγραφή συνομιλιών

Ότι αφορά το βίντεο το 4κ αν και έχει πολύ καλή εικόνα χωρίς ois το ξεχνάμε οπότε υποχρεωτικά σε fhd το οποίο είναι αρκετά καλο αλλά κάτω από τον ανταγωνισμό (αλλά προσωπικά έχω τραβήξει 10 βίντεο τα τελευταία 4 χρόνια ενώ έχω βγάλει περισσότερες από 3000 φωτογραφίες)

Ταχύτητα κύλισης και ανοίγματος εφαρμογών αν και νωρίς ακόμα είναι στα επίπεδα του s9+ ίδιο με το Mate 10 και αρκετά καλύτερο του Note 8

Αυτά για αρχή αλλά ο κάθε ένας πρέπει να επιλέγει με το τι γουστάρει να χρησιμοποιεί περισσότερο...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Ενδιαφερομαι να το αγορασω .Ειχα s7 edge ,s8 ,s8 plus Και τωρα εχω ενα xiaomi Mi note 3.Με ενδιαφερει το κινητο να μην κολλαει πουθενα,η μπαταρια, με ενδιαφερει να εχει δυνατη ανοιχτη ακροσαση αλλα και ακουστικο να ακουω καλα και καθαρα τον αλλο.

 

Τα εχει αυτα;

 

Υ.Γ. Επισης η προσφορα που ακουω απο πλαισιο 100 + 100 ευρω τι ακριβως ειναι ; ισχυει ακομη;

 

Αμα εχεις xiaomi note 3 κα θες το 20 pro ειναι τεραστιες οι διαφορες.Θα νομιζεις οτι σε απηγαγαν εξωγηινοι και οταν σε επεστρεψαν στη γη σε αφησαν με 'διαστημικη' συσκευη να επικοινωνεις.:p:lol: Χαχαχαχα μα το συζητας τωρα ; Huawei p20 pro αυριο το πρωι

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω τον φίλο Τσάγκας για την λεπτομερή ανάλυση που μας έκανε. Όχι δεν εννοώ Redmi Note 3 αλλά mi Note 3 καμία σχέση δηλαδή το MI Note 3 είναι κορυφαίο στην κατηγορία του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διάβασα σε προηγούμενες σελίδες για την προσφορά του πλαισίου με τα -100€ και την δωροεπιταγή των 100€ και κάποιοι έλεγαν ότι δεν είναι για όλους, εάν όντως ισχύει, μπορώ να δώσω σε όποιον το θέλει το μαιλ που μου έστειλε το πλαίσιο με την εν λόγω προσφορά. Να πω εδώ ότι μόνο καλό πελάτη του πλαισίου δεν με λέει κάνεις. Ούτε θυμάμαι πότε ηταν η τελευταία φορά που πήρα κάτι από εκεί. Αν γίνεται πάντως και το θέλει κάποιος του προωθώ το μαιλ μιας και δεν πρόκειται να το αγοράσω εγώ. Έχω το mate 10 pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Edited by spiros_kef
Link to comment
Share on other sites

Στο ifix it δείχνει πως και οι 3 κάμερες διαθέτουν OIS ελπίζω στα επόμενα update να το δούμε στα 4Κ .

Επίσης οι οθόνες 5.8, 6, 6.1 δείχνουν ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο είτε με τα nav buttons είτε οχι ακόμα και στο YouTube,θεωρώ το viewing experience δεν αλλάζει σε αυτές τις ίντσες και δεν μιλάω για amoled,ips, lcd, 1080 ,4Κ μιλάω καθαρά για το μέγεθος . Τι κάνει το μάρκετινγκ ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά να προσθέσω πως μετά από τόσα Samsung έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του.. νομίζω δεν μου έχει ξανά συμβεί να τελειώνω την μέρα μου (από τις 5:30 π.μ. μέχρι τις 11 το βράδυ) με 40%..

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διάβασα σε προηγούμενες σελίδες για την προσφορά του πλαισίου με τα -100€ και την δωροεπιταγή των 100€ και κάποιοι έλεγαν ότι δεν είναι για όλους, εάν όντως ισχύει, μπορώ να δώσω σε όποιον το θέλει το μαιλ που μου έστειλε το πλαίσιο με την εν λόγω προσφορά. Να πω εδώ ότι μόνο καλό πελάτη του πλαισίου δεν με λέει κάνεις.

 

Το θεμα ειναι οτι πεφτει παραπληροφοριση στο κομματι αυτο και παιρνουν ορισμενοι στο λαιμο τους αλλα ατομα.

Ξεκινησαμε πριν λιγο καιρο αρχικα απο τις κρυφες δωροεπιταγες του Πλαισιου των 200ευρω,μετα πηγαμε στο''ολες οι αλυσιδες πριν Κωτσοβολου δινουν αυτη την προσφορα ''και τωρα αλλος συμφορουμιτης μας λεει οτι απο mediamarkt που ρωτησε του ειπαν για -100ευρω και δωρο 1 χρονο ασφαλεια.

 

Και φυσικα ετσι την ''πατησε'' και ο συμφορουμιτης που πηγε και ρωτησε στο Πλαισιο οπως λεει πιο πισω και του λενε οτι ειναι προσφορα παλι για λιγους.

 

Γιαυτο εγω κατι σελιδες πιο πισω ειχα βαλει το link απο την προωθητικη ενεργεια της huawei για πληρωμη με καρτα της Alpha.

Αν δηλαδη παει καποιος και πει στην αλυσιδα για την προσφορα αυτη και του πουν οχι τι θα πει?Οτι του το ειπαν αυτο καποιοι σε ενα forum ασχετως αν δεν υπαρχει πουθενα επισημη ανακοινωση?Εχει καταντησει ψιλο γελειο αυτο το θεμα και σιγουρα ενδιαφερει αρκετο κοσμο. Τουλαχιστον γραψτε οτι ειναι προσφορα μονο αναλογα το καταστημα ξερω γω για να το εχει υποψη του ο καθενας αν εχει ορεξη και χρονο να παει να ρωτησει τις αλυσιδες,οχι οι μεν να λενε οτι ισχυει για τις γνωστες αλυσιδες περαν του Κωτσοβολου και οι δε οτι ειναι προσφορα για λιγους.......

 

Οσο για την καμερα του P20 pro σε περιπτωση που δεν εχει γινει ξεκαθαρα εχει ισως την καλυτερη καμερα στο κομματι της φωτογραφιας συγκεκριμενα και το video του λογω του kirin 970 περιοριζεται μεχρι 4κ 30fps(δεν εχει ομως OIS και δεν αξιζει),αλλα απο πλευρας ποιοτητας το καλυτερο αποτελεσμα το προσφερει σε 1080p 60fps.

 

Κατι που λογικα θα φτιαχτει με το καλο στο επομενο Mate pro με τον δυνατοτερο Kirin 980.

 

Γιαυτο και οι προσφορες σκανε η μια μετα την αλλη γιατι περαν της οθονης(design)και στην καμερα εχει τρελες ομοιοτητες με το φθηνοτερο Mate 10 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ απλά να προσθέσω πως μετά από τόσα Samsung έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του.. νομίζω δεν μου έχει ξανά συμβεί να τελειώνω την μέρα μου (από τις 5:30 π.μ. μέχρι τις 11 το βράδυ) με 40%..

 

Ειναι απο τις πολυ εξυπνες κινησεις που εκανε η Huawei και με το mate 10 pro αρχικα που εμεινε σε Full hd αναλυση και μετα που εβαλε 4000 μπαταρια στην συσκευη(ακομα και ας ειναι πιο ενεργοβορο απο αλλες συσκευες).Αυτο επισης σημαινει καλυτερη αυτονομια και σε βαθος χρονου αφου ακομα και μετα απο 2χρονια χρησης πχ αν χασει ενα ποσοστο θα ειναι παλι πανω απο τον μεσο ορο.

 

Η μονη ξενερα ειναι που εβγαλε την θυρα ακουστικων και απο την P σειρα.

 

Κριμα που δεν ισχυει στα νεα μοντελα η 3ετης εγγυηση vip που ισχυε στα προηγουμενα.

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/

Link to comment
Share on other sites

Νταξει βρε παιδια θελετε ολοι τελειο 4κ βιντεο λες και το 1080p ειναι κακο η δεν σας αρκει η δεν "βλεπετε" μη τρελαθουμε κιολας μια χαρα βιντεο εχει επειδη σε μερικα βιντεο στο youtube το κανουν συγκριση με s9 και υπερτερει ενω αλλες εκατονταδες συσκευες της αγορας ειναι κατω του p20 pro το βαφτιζουμε κακο γιατι δεν ξεπερνα το s9.Εαν θελετε να τα ειχε ολα καλυτερα θα εκανε κανα 1200αρι και μετα θα γκρινιαζατε οτι ειναι πανακριβο.Ο χου:p
Link to comment
Share on other sites

Νταξει βρε παιδια θελετε ολοι τελειο 4κ βιντεο λες και το 1080p ειναι κακο η δεν σας αρκει η δεν "βλεπετε" μη τρελαθουμε κιολας μια χαρα βιντεο εχει επειδη σε μερικα βιντεο στο youtube το κανουν συγκριση με s9 και υπερτερει ενω αλλες εκατονταδες συσκευες της αγορας ειναι κατω του p20 pro το βαφτιζουμε κακο γιατι δεν ξεπερνα το s9.Εαν θελετε να τα ειχε ολα καλυτερα θα εκανε κανα 1200αρι και μετα θα γκρινιαζατε οτι ειναι πανακριβο.Ο χου:p

 

Εχεις μερικο δικιο στο παραπανω.

 

Το κινητο εφαγε τρελη διαφημιση για τις δυνατοτητες της καμερας του και φυσικα ειναι μοντελο του 2018 που ζηταει κοντα 900ευρω.

Δεν επεσε κραξιμο επειδη πχ δεν τραβαει σε 4κ 60fps,αλλα γιατι σε 4κ δεν εχει OIS.

Δες στο 4:27 ποσο διαφορα εχει το 4κ με το 1080p λογω του OIS,

 

Τελος μην ξεχνας οτι ο μοναδικος ανταγωνιστης του ως τωρα ειναι μονο το S9 και το αδιαφορο Sony XZ2.

Κατσε να βγουν αργοτερα το νεο mate,pixel,iphone(αυτο το αναφερω κυριως για την δυνατοτητα του video),ισως και σε HTC/LG μερια και το Note 9 και εκει να δεις πως ξαφνικα το τωρινο wow factor της καμερας θα παει περιπατο και εκει οι συγκρισεις θα ειναι πολυ πιο εντονες απο οτι ειναι τωρα.

 

Γιαυτο και η Huawei(και η Samsung)πετανε προσφορες παντου γιατι θελουν να πιασουν οσο μεγαλυτερη μεριδα κοσμου μπορουν απο τωρα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να προσβαλω καποιον ξερω οτι γινεται απο συνηθεια και ρουτινα θα μπορουσαμε να γραφουμε οτι το πολυ καλο βιντεο του p20 pro δεν ειναι στα επιπεδα το s9 και οχι οτι ειναι χαλια γιατι ενας χρηστης που μπαινει διαβαζοντας τα τελευταια ποστ θα νομιζει οτι ειναι κανα χαλι μαυρο επειδη δεν εχει ois αλλωστε το οις βγηκε γιαυτους που δεν εχουν σταθερο χερι οκ εξηπηρετει αλλα δεν σημαινει ντε και καλα θα τραβηξει χαλι βιντεο επειδη δεν εχει. Κατα ταλλα δεν συμφωνω απολυτα για την καμερα ,ειναι πολυ καλη με τα εχτραδακια που εχει παραπανω το τελικο αποτελεσμα μπορει να μην κανει την οαο διαφορα με το s9 αλλα ειναι κατι υπερ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω κακιστη την καμερα του S9 γι αυτα που διαφημιστηκε και αποτελεσε και τον λογο που το εδωσα. Εντελως ψευτικα χρωματα τοσο σε still photos οσο και στο βιντεο. Η σταθεροποιηση στο βιντεο, βεβαια, ειναι κορυφαια.

 

Η καμερα του P20 Pro ειναι σαφως καλυτερη και με τις νεες ναυαρχιδες που ερχονται (pixel, lg, htc) θα μεινει γρηγορα πισω η καμερα του S9.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

το πολυ καλο βιντεο του p20 pro δεν ειναι στα επιπεδα το s9 και οχι οτι ειναι χαλια γιατι ενας χρηστης που μπαινει διαβαζοντας τα τελευταια ποστ θα νομιζει οτι ειναι κανα χαλι μαυρο επειδη δεν εχει ois αλλωστε το οις βγηκε γιαυτους που δεν εχουν σταθερο χερι οκ εξηπηρετει αλλα δεν σημαινει ντε και καλα θα τραβηξει χαλι βιντεο επειδη δεν εχει.

Σύμφωνα με το Dx0Mark η κάμερα του P20 Pro τραβάει το καλύτερο βίντεο σε κινητό και με διαφορά από τον δεύτερο. Αυτό είναι κάτι που δεν ισχύει σύμφωνα με τα όσα έχω δει στο youtube και σύμφωνα με τα σχόλια που αφήνουν οι χρήστες στα διάφορα forums. Το Mate 10 Pro που είχα 2-3 φορές ήταν ένα επίσης πολύ καλό τηλέφωνο σε φωτογραφία, άλλα έπασχε εξίσου στο θέμα του video. Και δεν συζητάμε μόνο για 4Κ όπου χωρίς OIS είναι useless, αλλά και στις λοιπές αναλύσεις. Προσωπικά αυτό που είδα και σε 1080 ήταν χειρότερο από του s8....με το s9+ ή το iphone x/8 plus καμία σύγκριση.

Αυτό δεν σημαίνει ότι το βίντεο είναι χαλιά....απλά όταν παίζεις στο 1000αρικο αναπόφευκτα η σύγκριση γίνεται με την κορυφή.

 

Ξαναλέω επίσης ότι διαχωρίζουμε το κομμάτι φωτογραφία και video.

 

Υ.Γ: Διαφωνώ απόλυτα για την γνώμη που έχεις για το ois.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω κακιστη την καμερα του S9 γι αυτα που διαφημιστηκε και αποτελεσε και τον λογο που το εδωσα. Εντελως ψευτικα χρωματα τοσο σε still photos οσο και στο βιντεο. Η σταθεροποιηση στο βιντεο, βεβαια, ειναι κορυφαια.

Έχει τα λιγότερο κορεσμένα χρώματα (και πιο κοντά στην πραγματικότητα) από κάθε samsung στο παρελθόν. Λιγότερο και από του iphone, για πρώτη φορά όσο θυμάμαι. Περίμενα και εγώ ακόμη περισσότερα πράγματα από την κάμερα του s9 plus, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι κορυφαία. Σίγουρα μέσα στα 3 πρώτα, ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός (video, still photo, potrait, zoom κτλ).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θελω να δώσω το σ8 για αυτό το κινητό, αλλά με ξενερωνουν στο ότι δεν κάνει zoom στα 40mpxl και δεν έχει το iOS είναι δυνατόν σχεδόν ένα χιλιάρικο και να μην έχει αυτά τα βασικά?

Και κάτι άλλο τα ακουστικά που δεν παίρνει εννοεί ότι παίρνει μόνο ασύρματα? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...