Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα και εγώ εδώ στην παρέα σας... 2.00+ η ώρα και μόλις τελείωσα κατά 95% το στισιμο...

Πρώτη εικόνα καλή μετά από όλα αυτά που έχουν περάσει απ τα χέρια μου... Προσωπικά μου αρέσει η διαφορετικοτητα του notch και θα ήθελα να φαίνεται σε κάθε εφαρμογή αλλά αντίθετα υπάρχει προς το παρόν σε λίγες.

Κατά τα άλλα καλό είναι, τηλέφωνα παίρνει,μιλάς άνετα, τραβάς καμία φώτο, κανείς κανένα serf στο Internet... Όλα καλά....

Από αύριο θα ψαχτεί αναλυτικά.

Σαν πρώτη διαπίστωση όλα καλά (εκτός τον ήχο μηνυμάτων στο Viber που δεν λένε να τον φτιάξουν στην Huawei)

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη πέρα από σκρουτζ και στις μεγάλες αλυσίδες παίζει μόνιμα προσφορά.

Πήγαινε σε όποια μεγάλη αλυσίδα θέλεις και ζητα - 150 ευρώ και θα στο δώσουν.

Η βοντα δίνει μάλιστα - 20% με οποιαδήποτε κάρτα πιστωτική...!

Άρα πάμε στα 829 vs 879

Ο καθένας τα βάζει κάτω και αποφασίζει μετά...

 

Nαι αλλα συγκρινεις τιμη προϊοντος που κλεινει 1 μην στην αγορα με ενα που βγηκε μολις τωρα!

Για καποιον ειναι καλυτερο να περιμενει καμια προωθητικη ενεργεια της huawei και μετα να αποφασισει!

 

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html

Ιδιο ακριβώς προϊόν...ίδια ακριβώς εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία.

 

To πόσο πουλάει το ΠΛΑΣΙΟ μικρή σημασία έχει, παρόλο που και εκεί με τον ένα ή τον αλλο τρόπο (κουπόνια, κάρτες κτλ) μπορεί να φτάσει και κάτω από 800.

 

https://www.amazon.it/Huawei-Smartphone-Marchio-Nero-Italia/dp/B07C33ZKML/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1524111456&sr=8-3&keywords=p20+pro

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την official θήκη είμαι ευχαριστημένος πάντως 9bcb518462aee7b61d85a172761615ac.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalkd580934b478ed97c8b1ba52cff2058d8.jpg

Που μπορώ να βρω αυτή την θήκη και αν γίνεται να μου πεις αν καλύπτει τις κάμερες γιατί αυτή που είχε μέσα το δικό μου (μαύρο) είναι διαφανή και οριακή με τις κάμερες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω αυτή την θήκη και αν γίνεται να μου πεις αν καλύπτει τις κάμερες γιατί αυτή που είχε μέσα το δικό μου (μαύρο) είναι διαφανή και οριακή με τις κάμερες
Κωτσοβ. Είναι official της Huawei είναι ποιοτική , άριστη εφαρμογή, δεν γλιστράει και καλύπτει τις κάμερες.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες και εγώ κάτοχος. Τα έχω δίπλα δίπλα με το ΝΟΤΕ8 και τα συγκρίνω.

Είναι σίγουρα αναβάθμιση στην κάμερα, σίγουρα αναβάθμιση στον ήχο.

Δεν το κρύβω, βολεύει ΠΟΛΥ ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη.

Θα τα κρατήσω και τα δύο μερικές μέρες ακόμα αλλά μάλλον θα με κερδίσει το Ρ20 pro

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο update το έχουν πάρει κάποιοι και άλλοι όχι. Πως γίνεται. Εμένα από πλαίσιο τίποτα ακόμα. Ξέρουμε κάτι για αυτό?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο update το έχουν πάρει κάποιοι και άλλοι όχι. Πως γίνεται. Εμένα από πλαίσιο τίποτα ακόμα. Ξέρουμε κάτι για αυτό?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το πήρα από κοτσοβολο χθες και με το που το άνοιξα έκανα δοκιμή για update και τσουπ πετάχτηκε η 107.... Βέβαια μόλις έβαλα σιμ της Vodafone έκανε ξανά επανάκινηση για να περάσει λογισμικό της Vodafone πράγμα που δεν μου πολύ άρεσε.... Ξέρει κανείς γιατί ξηγηθηκε έτσι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες το acr δουλεύει εεε????

 

Εγώ έχω το Ρ20 (όχι το pro) και το acr λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Ρ20 (όχι το pro) και το acr λειτουργεί άψογα.

 

Ειχαν κάτι θεματάκια οι εγγραφές μετά το update. Έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει.

Αν και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά το μόνο απροβλημάτιστο είναι:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κι άλλος το bug να είναι στο Instagram και πάνω στη μπάρα να εμφανίζεται το εικονίδιο του ξυπνητηριού;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κι άλλος το bug να είναι στο Instagram και πάνω στη μπάρα να εμφανίζεται το εικονίδιο του ξυπνητηριού;

 

Δεν νομίζω... Τουλάχιστον σε μένα χωρίς ενεργοποιημενω ξυπνητήρι δεν το κάνει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία (για μένα τουλάχιστον) μέτρια προς ικανοποιητική.

Έχω όλη μέρα το τηλ στο power saving mode για να με βγάλει μια μέρα.

Σήμερα που πήγα ταξίδι από 06.00 το πρωί μέχρι 21.16 είμαι σε 16%..

 

Ίσως καθαρίσω την cache όπως ειδα σε ένα άλλο forum μήπως και έχει θεματακια από την μεταφορά εφαρμογών μέσω της εφαρμογής της Huawei από το προηγούμενο τηλέφωνο μου..

 

Εννοείται η ανάλυση οθονης είναιι σε HD+ και έχω βάλει το "μαύρο" θέμα.

 

Παρεπιπτόντως ξέρει κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε ξεχωριστά την ένταση ήχου στις ειδοποιήσεις ?

 

530a2a0d9259840da418dbcdda74e4b6.jpg 7e280bc7ec9a8bb3f2b47cdd6bb691d7.jpg d94f5e91e1babe1ca9f64632b82a4eaa.jpg8d64658f49db73e9c921af50aed5328b.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία (για μένα τουλάχιστον) μέτρια προς ικανοποιητική.

Έχω όλη μέρα το τηλ στο power saving mode για να με βγάλει μια μέρα.

Σήμερα που πήγα ταξίδι από 06.00 το πρωί μέχρι 21.16 είμαι σε 16%..

 

Ίσως καθαρίσω την cache όπως ειδα σε ένα άλλο forum μήπως και έχει θεματακια από την μεταφορά εφαρμογών μέσω της εφαρμογής της Huawei από το προηγούμενο τηλέφωνο μου..

 

Εννοείται η ανάλυση οθονης είναιι σε HD+ και έχω βάλει το "μαύρο" θέμα.

 

Παρεπιπτόντως ξέρει κανείς αν μπορούμε να ρυθμίσουμε ξεχωριστά την ένταση ήχου στις ειδοποιήσεις ?

 

530a2a0d9259840da418dbcdda74e4b6.jpg 7e280bc7ec9a8bb3f2b47cdd6bb691d7.jpg d94f5e91e1babe1ca9f64632b82a4eaa.jpg8d64658f49db73e9c921af50aed5328b.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Δεν την έχεις την ανάλυση στο φουλ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχεις την ανάλυση στο φουλ;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι. Την έχω βάλει HD+

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ενεργοβορα καταναλωση σχεδον 4 ωρες περιμενουμε καλυτερα αποτελεσματα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πάλι εγώ θα αρχίσω να βάζω sot 6, 7 ώρες σε 40 - 45 ώρες.... Θα πέσετε να με φάτε πάλι....

Παρεμπιπτόντως το τηλέφωνο μου το έστησα από το μηδέν και μάλιστα μετά το νέο update έγινε εκ νέου επαναφορά εργοστασιακων μιας και δεν το είχα στήσει ακόμα.... Για την ώρα σήμερα μετά την 1η φόρτιση είμαι από τις 7.00 έως τώρα (στις 22.00) με υπόλοιπο 64% και αρκετό σκάλισμα, φώτο, σετάρισμα ... Οθόνη 3 ώρες και κάτι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Τουλάχιστον σε μένα χωρίς ενεργοποιημενω ξυπνητήρι δεν το κάνει...

 

Λοιπόν, την πάτησα.

Κανένα bug.

Έχω το ξυπνητήρι ενεργοποιημένο και έχει το ανάλογο εικονίδιο δεξιά του notch.

Μπαίνω instagram και κάποιες στιγμές δουλεύουν τα location services, βγάζει το ανάλογο εικονίδιο και αυτομάτως πετά το εικονίδιο του ξυπνητηριού από τα δεξιά, στα αριστερά του notch.

Κουλό αλλά συμβαίνει.

 

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα:

 

Οι αντιγραφές, όταν κάτι δουλεύει σωστά, καλό είναι να γίνονται. Εμένα δεν με ενοχλεί. Και εξηγούμαι.

Από την πρόσφατη εμπειρία μου με το iPhone X, με το faceID είχες τη δυνατότητα να κάνεις ενεργοποίηση οθόνης, να δεις τα notification τα οποία έχεις ρυθμίσει να έχουν κρυφό περιεχόμενο και αναφέρεται μονάχα από ποια εφαρμογή είναι το εκάστοτε notification, για παράδειγμα ένα like από το insta, αναφερόταν σκέτο σαν Instagram. Μόλις κοιτούσες το τηλέφωνο, άνοιγε το λουκετάκι και εμφανιζόταν το περιεχόμενο του κάθε Notification και μόλις έσυρες το δάκτυλό σου, τότε ξεκλείδωνε και η συσκευή.

Ακριβώς το ίδιο πράγμα γίνεται και στο P20 Pro και είναι καταπληκτική λειτουργία. Αυτά καλό είναι να γίνονται λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πάλι εγώ θα αρχίσω να βάζω sot 6, 7 ώρες σε 40 - 45 ώρες.... Θα πέσετε να με φάτε πάλι....

Παρεμπιπτόντως το τηλέφωνο μου το έστησα από το μηδέν και μάλιστα μετά το νέο update έγινε εκ νέου επαναφορά εργοστασιακων μιας και δεν το είχα στήσει ακόμα.... Για την ώρα σήμερα μετά την 1η φόρτιση είμαι από τις 7.00 έως τώρα (στις 22.00) με υπόλοιπο 64% και πάρα πολύ σκάλισμα... Οθόνη 3 ώρες και κάτι...

 

Ούτε για πλάκα εμένα να είναι στο 64% τόσες ώρες..

Ίσως το ξαναστήσω κι εγω απ την αρχή.

 

Στοκ launcher έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για πλάκα εμένα να είναι στο 64% τόσες ώρες..

Ίσως το ξαναστήσω κι εγω απ την αρχή.

 

Στοκ launcher έχεις ?

 

Τα πάντα στοκ... Αλλά η χρήση μου ήταν 90% wifi & 10% 4g με κλειστά Bluetooth, nfc, τοποθεσία.Φωνητικές κλήσεις 30 λεπτά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την μπαταρία την θεωρώ εξαιρετική είναι η τρίτη φόρτιση και κάθε μέρα πάει καλύτεραaf3d99c41f57cfb119c5d7b67d740a60.jpg77012fb17943ef0cb850e806a34557e3.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα... Είχα s7 e κ σίγουρα αυτή είναι καλύτερη...μου βγάζει καλύτερους χρόνους.. Κ σε αναμονή κ σε οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα στοκ... Αλλά η χρήση μου ήταν 90% wifi & 10% 4g με κλειστά Bluetooth, nfc, τοποθεσία.Φωνητικές κλήσεις 30 λεπτά

Αααααα οκ, έτσι λογικά κι εμένα θα βγάλει πολύ :cool:

Δεν ειναι όμως τέτοια η χρήση που κάνω.

Μιλάω πολύ, είμαι πολύ σε 4G, χρησιμοποιώ αρκετά social media, Spotify με Bluetooth ανοιχτό (σύνδεση είτε ακουστικά είτε στο αμάξι), GPS αρκετά κλπ κλπ ..

 

Μάλλον θα δοκιμάσω να παίξω με στοκ launcher μήπως έχω κατανάλωση απο Microsoft Launcher που χρησιμοποιώ γιατί τον βλέπω στην λίστα με τις εφρμογές που μου έχουν καταναλώσει ενέργεια.

Στα screenshot πιο πάνω στοκ launcher έχετε κι εσείς ?

Βλέπω βέβαια μια κάρτα sim πιο πάνω ενω εγώ έχω 2.. και αυτό πρέπει να παίζει το ρόλο του..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Boys μια μικρη χαρη .Εαν καποιος απο σας τις επομενες μερες σε μια πληρη φορτιση 100% και μεχρι να φτασει στο 15% περιπου μονιμα ανοιχτα 3 λειτουργιες: gps , bluetooth , 4G.να δουμε εαν θα βγαλει 6ωρο sot αλλιως δεν το παιρνω.Οχι να απενεργοποιηστε καποιο απο αυτα ομως μονιμα ανοιχτα.Εαν λοιπον καποιος κανει τετοια χρηση παρακαλω ανεβαστε τα ποσοστα μπαταριας.Thanks.
Link to comment
Share on other sites

Boys μια μικρη χαρη .Εαν καποιος απο σας τις επομενες μερες σε μια πληρη φορτιση 100% και μεχρι να φτασει στο 15% περιπου μονιμα ανοιχτα 3 λειτουργιες: gps , bluetooth , 4G.να δουμε εαν θα βγαλει 6ωρο sot αλλιως δεν το παιρνω.Οχι να απενεργοποιηστε καποιο απο αυτα ομως μονιμα ανοιχτα.Εαν λοιπον καποιος κανει τετοια χρηση παρακαλω ανεβαστε τα ποσοστα μπαταριας.Thanks.

 

με όλα αυτά που αναφέρεις ανοικτά και τις δύο κάρτες μέσα πολύ δύσκολο μα πάρεις 6 ώρες sot. Γενικά νομίζω δεν θα βρείς εύκολα flagship συσκευή σήμερα που να βγάζει 6 ώρες οθονή με όλα ανοικτά άν και αυτό εξαρτάται και από τη ποιότητα το δικτύου 4G που έχει ο πάροχος σου δίοτι καταλανώνει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...