Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε android 10 του xz2 8216 έχω προβλήματα στο ότι:

δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήση χρησιμοποιώντας ταυτόχρονα μικρόφωνο και κάμερα( ή το ένα ή το άλλο σε viber skype),

δεν μπορώ να κάνω κλήση με ανοιχτή ακρόαση μόνο το ακουστικό στο αυτί.

Η μόνη περίπτωση να κάνω βιντεοκλήση να χρησιμοποιώ τα παρεχόμενα ακουστικά μικρόφωνο λειτουργεί κανονικά.

Επίσης αρκετές φορές μου βγάζει μήνυμα ότι: η οθόνη δεν ανταποκρίνεται, και κολάι.

Ενημέρωσα sony europε αλλά τίποτα.

κανείς με ίδιο πρόβλημα;

 

Εμενα μου κάνει κολλήματα που δεν έκανε και έχω θέματα με τον ήχο κλήσης κάποιες φορές που βγαίνει σαν "μασημένος" και το ίδιο μου κάνει στον ήχο έναρξης όταν ενεργοποιώ τη συσκευή. Επίσης το δακτυλικό δεν είναι αυτό που ήταν. Έχω παρατηρήσει πως ζωριζεταθ και η μνήμη. Στο multitasking δεν είναι η συσκευή που ήταν πριν πάρει androud 10.

Πολλα προβλήματα. Έχω κάνει 2 φορές επαναφορά τίποτα... Έχω κάνει μέσα από το companion εκεί που λέει repair, τίποτα πάλι.... Το πήρα απόφαση πως όσο κρατήσω ακόμα τη συσκευή έχω παντρευτεί αυτά τα προβλήματα. Εκτός και βγάλει καμία αναβάθμιση που τα διορθώνει.

Είμαι λίγο ψείρας ok, αλλά αυτά θα ενοχλούσαν και τον πιο αναίσθητο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κριμα μιας και ψηνομουν για χζ2 compact η εστω χζ1....αλλα με αυτα που ακουω προβληματιζομαι

 

Καλά δεν είναι του πεταμού μια χαρά τρέχει τα πάντα, ειδικά αν προέρχεσαι από κατώτερη συσκευή. Μιλάμε για λεπτομέρειες τώρα σε σχέση με το πριν. Αναλόγως τη συσκευή έχεις τώρα θα είναι αναβάθμιση. Τρέχει τα πάντα για πλάκα και έχει συμβατότητα με τα πάντα χωρίς προβλήματα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κάνει κολλήματα που δεν έκανε και έχω θέματα με τον ήχο κλήσης κάποιες φορές που βγαίνει σαν "μασημένος" και το ίδιο μου κάνει στον ήχο έναρξης όταν ενεργοποιώ τη συσκευή. Επίσης το δακτυλικό δεν είναι αυτό που ήταν. Έχω παρατηρήσει πως ζωριζεταθ και η μνήμη. Στο multitasking δεν είναι η συσκευή που ήταν πριν πάρει androud 10.

Πολλα προβλήματα. Έχω κάνει 2 φορές επαναφορά τίποτα... Έχω κάνει μέσα από το companion εκεί που λέει repair, τίποτα πάλι.... Το πήρα απόφαση πως όσο κρατήσω ακόμα τη συσκευή έχω παντρευτεί αυτά τα προβλήματα. Εκτός και βγάλει καμία αναβάθμιση που τα διορθώνει.

Είμαι λίγο ψείρας ok, αλλά αυτά θα ενοχλούσαν και τον πιο αναίσθητο.

 

Καλό απόγευμα, ευχαριστώ για την απάντηση , έχω κάνει repair με εγκατάσταση λογισμικού μέσω companion, χτες συγκεκριμένα , στην αγγλική χωρίς να εγκαταστήσω κανένα πρόγραμμα εκτός τα προεγκατεστημένα , το πρόβλημα ίδιο ( δν μπρώ να χρησιμοποιήσω μικ σε ανοιχτή ακρόαση και σε google duo call λειτουργεί ή το ενα κάμερα ή το άλλο μικρόφωνο ποτέ μαζί).Στη συνέχεια έκανα hard reset με εγκατάσταση λογισμικού στη Ελληνική γλώσσα. ίδιο πρόβλημα , εγκατέστησα τα προγραμματά μου και το χρησιμοποιώ με βαριά καρδιά και μένος για τη mama Sony διότι με stock rom 8 και udpadate to android 9 λειτουργούσε άψογα....το αναβάθμισε σε 10 δημιουργόντας προβλήματα χωρίς να μπορεί να λύσει αυτά με τις αναβαθμίσεις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ .

Γηράσκω αεί διδιασκόμενος (68 γαρ ετών) , μακρυά από Sony από τούδε και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια υπάρχει το κινητό σε καμμια προσφορά;

 

Θες και δεύτερο; :lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα.Αγόρασα καινούργιο το κινητό προ ημερών από φυσικό κατάστημα germanos.Είχα μέχρι τώρα xz1 αλλά μου έπεσε και έσπασε η οθόνη.Επίσης έχω xz2 premium.Γενικά είμαι sony fan!Το πρόβλημα με το νέο μου xz2 είναι ότι είναι cosmote branded και εγώ: έχω κάρτα vodafone.Το περίεργο είναι ότι όταν την έβαλα δεν μου ζήτησε sim unlock ή κάτι τέτοιο.Δηλαδή η σύνδεση τηλεφωνίας λειτουργεί κανονικά. Δέχομαι και κάνω κλήσεις χωρίς πρόβλημα.Άρα δεν είναι carrier locked.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω δεδομένα δικτύου...Σαν να είναι μόνο τα δεδομένα κλειδωμένα στους άλλους παρόχους πλην cosmote....Πολύ περίεργο δεν είναι?Ξέρει κανείς λύση?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των δικτύων κάπου θα βρεις ρυθμίσεις internet

Αφού πρώτα έχεις συνδεθεί σε WiFi πάτα να κατεβάσεις τις ρυθμίσεις για τον πάροχο. Αν δεν το κάνει αυτόματα μπες και βάλε χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για τη Vodafone

 

 

 

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια άμα κάνω εγγραφή στην εφαρμογή play station υπάρχουν και δωρεάν παιχνίδια για να παίξει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...