Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το xz2 τώρα που έχει πέσει η τιμή του. Έχω δει πολλά reviews αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη. Έτσι αν μπορείτε να μου αναφέρετε τα μειονέκτημά τα του, που έχετε δει με το καιρό και γενικά αν σας έχει βγάλει προβλήματα.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τοποθεσίας, δεν μπορώ να επιλέξω αν θα κάνει χρήση GPS, δεδομένων ή wifi; θέλω ας πούμε μόνο με δεδομένα, δεν γίνεται; το ψάχνω στις ρυθμίσεις τοποθεσίας αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Ή όλα ανοιχτά ή όλα κλειστά;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειονεκτημα ισως οτι ειναι λιγο βαρυ αλλα συνηθιζεται αμεσως.Εγω εξω το εχω χωρις θηκη και τζαμακι και το κραταω ανετα στο χερι!
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που κοίταξα στο σκρουτζ ήταν στα 350. Πιστεύω ότι είναι καλή τιμή.

Διαβάζω σε ξένα φόρουμ για προβλήματα όπως ευαισθησία στην οθόνη αφής, παραμόρφωση ήχου από το ηχείο. Εσύ όμως δεν έχεις τέτοια προβλήματα ε?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από κωτσόβολο. Δεν μπορώ να μπω με τίποτα στο recovery. Όσο και να το παίδεψα. Παίζει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλο; κάτι δεν πατάω σωστά; την ξέρω τη διαδικασία.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του recovery διάβασα πως το κινητό δεν μπαίνει πάρα μόνο αν είναι με ρουτ. Ισχυει; Βλεπω τη διαδικασία με το πάτημα power+volume up σε διάφορα videos που δεν αναφέρει περί ρουτ, το κάνω αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Το έχει καταφέρει κανείς σε μη πειραγμένη συσκευή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του recovery διάβασα πως το κινητό δεν μπαίνει πάρα μόνο αν είναι με ρουτ. Ισχυει; Βλεπω τη διαδικασία με το πάτημα power+volume up σε διάφορα videos που δεν αναφέρει περί ρουτ, το κάνω αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Το έχει καταφέρει κανείς σε μη πειραγμένη συσκευή;

πατάς συνεχόμενα power button + volume και δεν γίνεται κάτι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

πατάς συνεχόμενα power button + volume και δεν γίνεται κάτι?

 

Όχι. Δεν γίνεται τίποτα. Ανοίγει κανονικά, όχι σε recovery.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχουν recovery mode τα Xperia;

Δε νομίζω,δε λεω να του περάσεις custom.

Μαμα δεν έχουν.

 

Δεν το ήξερα. Έβλεπα κάτι βιντεακια που δεν εξηγούσαν αν το τηλέφωνο ήταν μαμά και έμπαιναν recovery κανονικά με το κλασικό power +volume up.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει.

δεν ξερω εαν ειχες samsung,αυτη εχει recovery mode που μοιαζει αρκετα στα custom χωρις φυσικα πολλες απο τις δυνατοτητες τους.

τα sony δεν εχουν τετοιο πραγμα,του βαζεις αφου πρωτα ξεκλειδωσεις bootloader.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει.

δεν ξερω εαν ειχες samsung,αυτη εχει recovery mode που μοιαζει αρκετα στα custom χωρις φυσικα πολλες απο τις δυνατοτητες τους.

τα sony δεν εχουν τετοιο πραγμα,του βαζεις αφου πρωτα ξεκλειδωσεις bootloader.

 

Ευχαριστω. Ειχα μπερδευτει με τα βιντεος.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Εχω τις ρυθμισεις στους χαρτες και στο google assistant να μου ερχονται ειδοποιησεις για την καθημερινη μου διαδρομη δουλεια σπιτι, σπιτι δουλεια. Στην προηγουμενη συσκευη περα απο την ειδοποιηση, οταν ερχοταν ξυπναγε και η οθονη και πεταγε παραθυρο με τις πληροφοριες της διαδρομης.

Οι ρυθμισεις στις εφαρμογες ειναι οι ιδιες αλλα ενω ερχεται η ειδοποιηση τωρα με το σονυ δεν ενεργοποιειται η οθονη.

Πρεπει να κανω κατι αλλο; εχω παει στη διαμορφωση ειδοποιησεων και εχω βαλει να εμφανιζεταιολο το περιεχομενο αλλα τιποτα, απο τις προτιμησεις της οθονης κλειδωματος εχω βαλει αφυπνηση οθονης κατα τη ληψη ειδοποιησεων και παλι τιποτα...... Τι αλλο μπορω να κανω;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις ενεργοποιημενο τιποτα stamina mode κλπ για εξοικονομιση ενεργειας?

Αυτα συνηθως κοβουν παρασκηνιο και γινεται τουρλομπουκι

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις ενεργοποιημενο τιποτα stamina mode κλπ για εξοικονομιση ενεργειας?

Αυτα συνηθως κοβουν παρασκηνιο και γινεται τουρλομπουκι

 

Το έχω ενεργοποιημένο αλλά το έχω βάλει να μπαίνει σε stamina στο 20% της μπαταρίας. Λογικά από το 100% μέχρι το 20% δεν θα έπρεπε να υπήρχε θέμα, σωστά;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...