Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αφηνει φυσαλιδες γιατι εφαρμοζεται με υγρο.Οι φουσκιτσες υπαρχουν για το πολυ 24 ωρες και χανονται. Τελεια εφαρμογη.

Μαλιστα,οσο ειναι φρεσκια,μπορεις να την μετακινησεις ελαφρα για να την φερεις τελεια επανω σε καθε σημειο του κινητου.

Προσεχε ομως,αν βαλεις στην πλατη,ζητα να ειναι ομοιομορφη και να εχει εγκοπες μονο για καμερα και αποτυπωμα. Εμενα κανανε μaλaκιa αλλα βαρεθηκα να το παω πισω γιατι δεν με ενοχλει (εχει εγκοπες επανω οπως ειναι η εμπρος ζελατινα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο να το χαρείτε και οι δύο σας:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο να το χαρείτε και οι δύο σας:)

 

Ευχαριστώ. Έχω εντυπωσιάσει από την αίσθηση στο χέρι και το ποσό ποιοτικό και στιβαρό είναι σαν κατασκευή. Κόσμημα κανονικό. Φαντάζομαι ότι και σαν λειτουργία θα μείνω ευχαριστημένος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχω εντυπωσιάσει από την αίσθηση στο χέρι και το ποσό ποιοτικό και στιβαρό είναι σαν κατασκευή. Κόσμημα κανονικό. Φαντάζομαι ότι και σαν λειτουργία θα μείνω ευχαριστημένος.

 

μέχρι βαρεμάρας...:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλουν στα media το κινητό για αυτή την zagg;

Εάν θες να βγεί μετά;

Σαν αίσθηση είναι σαν να φοράς θήκη;γιατί σκέτα όλα τα κινητά πάντα μου φεύγανε ακόμα και το τουβλακι το z5c ενώ με θήκη ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

5-10 λεπτακια η τοποθετηση.Στην αρχη φαινεται χαλια αλλα στο 24ωρο πανω γινεται τελεια.Η αποδειξη ειναι και εγγυηση.

Μια την αλλαξα επειδη την εκανα βαθυ σημαδι απο αιχμηρο αντικειμενο και δεν επανερχοταν.Και μια την αλλαξα επειδη την ειχανε βαλει στραβα.

Μονη δεν ξεκολλησε καμια και για κανεναν λογο.

Βγαινει πανευκολα αμα σηκωσεις μια ακρη και την τραβηξεις. Σαν υδροτζελ σκληρο ειναι.

Εχει πολυ καλυτερη προσφυση το χερι απο οτι σκετο αλλα οχι καλυτερη προσφυση απο μια θηκη σιλικονης-καουτσουκ εκτος αν ειναι τελειως για τα μπαζα θηκη.

Στον χειρισμο με τα δαχτυλα το τζαμι δεν αντικαθιστατε ποτε αλλα και αυτη η μεμβρανη ειναι παρα πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Το xz2 εχει καλυτερη φωτογραφικη ακομα και το βραδυ,πιο συχνες αναβαθμισεις,πιο καλο και γρηγορο service,πιο πολλα themes απ'το play store,πιο καλο ηχο... απο το lg v30.
Link to comment
Share on other sites

Το xz2 εχει καλυτερη φωτογραφικη ακομα και το βραδυ,πιο συχνες αναβαθμισεις,πιο καλο και γρηγορο service,πιο πολλα themes απ'το play store,πιο καλο ηχο... απο το lg v30.

Ανέβασε μας κάποιο συγκριτικό ανάμεσα στα 2 σε θέμα φωτογραφίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά στο redmi note 7 πέρασα το wifi calling με τον εξής τρόπο..

1 Βρήκα συμβατή συσκευή και έβαλα την κάρτα μου sim και έστειλα το μήνυμα στην Cosmote για ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

2 Πάτησα *#*#869434#*#* στον dialer που απενεργοποιεί τον έλεγχο της συσκευής!

 

Για δοκιμάστε λίγο και στα sony μήπως πιάνει γιατί το xz2 δεν το έχω πια για να το τεσταρω εγώ

 

Υ.Γ. Στο xda το βρήκα αυτό και έγραφε για miui αλλά δε νομίζω να χάνουμε κάτι για μια δοκιμή. Αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει στο παρελθόν πάει κατευθείαν στο βήμα 2

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση είναι ταχεία ή όχι; Μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιοδήποτε ασύρματο φορτιστή η όχι; Έχω δει κάτι βάσεις αυτοκινήτου για κινητό που κάνουν και ασύρματη φόρτιση. Μπορεί να δημιουργηθεί θέμα στην μπαταρία;

 

Αν το κινητό φοράει θήκη, γίνεται να φορτίζει ασύρματα ή όχι.

Λυπάμαι για τα πολλά ερωτήματα αλλά δεν είχα πιο πριν συσκευή που να το κάνει αυτό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιονδήποτε ασύρματο φορτιστή μιας και σχεδόν όλοι το ίδιο πρωτόκολλο υποστηρίζουν (Qi). Προτίμησε επώνυμο μόνο για ευνόητους λόγους.

 

Όσον αφορά τις θήκες, σε όλες τις συσκευές ακόμα και με rugged θήκες και ζελατίνα στη πλάτη, η ασύρματη φόρτιση δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ασύρματο φορτιστή της belkin. Φορτίζει με όλες τις θήκες. Είναι 10w και φορτίζει σε όση ώρα φορτίζει ο απλός φορτιστής. Αν ήταν 5w θα φόρτιζε πιο αργά. Απλά, προτιμησα το πιο ακριβό μοντέλο που έχει δικό του μετασχηματιστη και καλωδιο για να μη δεσμευω τον φορτιστή του κινητού.

Σίγουρα υπάρχουν και φθηνότεροι.

 

https://www.skroutz.gr/s/15423644/Belkin-Boost-Up-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-F7U050vfBLK.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στον ασύρματο φορτιστή ανάλογα τι μετασχηματιστή του βάλεις θα δώσει και τον αντίστοιχο χρόνο φόρτισης; μπορώ να πάρω οτιδήποτε δηλαδή και να του συνδέσω τον φορτιστή του zx2;

 

Η συσκευή, το τηλέφωνο έχει κάποια ειδική ρύθμιση για αργή ή γρήγορη φόρτισης ή θα φορτίσει αργά ή γρήγορα ανάλογα με τον μετασχηματιστή; (κυρίως για την ενσύρματη αναφέρομαι).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελαστικοτητα το sim tray οποτε ειναι μια χαρα,μη το φοβασαι.zagg εχω κι εγω μπρος πισω συο ΧΖ3 που εχει κυρτες ακρες ωστοσο δεν ξεκολλησε ποτε.τελος οι θηκες κι απολαμβανω τη συσκευη οπως ειναι. Λιγο πλαστικη αισθηση αλλα προφυλασσει και αυτοεπουλωνεται σε μικρα σημαδια. Εχει 6 μηνες εγγυηση.

Καλοριζικο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασε καποιον αλλον launcher και δες αν κολλαει ακομα.Καλοριζικο!

 

ΥΓ:Αν βγαζετε και φωτογραφιες,καντε ενα κοπο να εμπλουτισετε το σχετικο νημα.

 

Τελικά έπεσα σε ελαττωματικό μοντέλο,το touch sensivity έχει όντως πρόβλημα. Έφυγε πίσω στο κατάστημα περιμένω νέα τους από δευτέρα -τρίτη που θα το παραλάβουν για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στον ασύρματο φορτιστή ανάλογα τι μετασχηματιστή του βάλεις θα δώσει και τον αντίστοιχο χρόνο φόρτισης; μπορώ να πάρω οτιδήποτε δηλαδή και να του συνδέσω τον φορτιστή του zx2;

 

Η συσκευή, το τηλέφωνο έχει κάποια ειδική ρύθμιση για αργή ή γρήγορη φόρτισης ή θα φορτίσει αργά ή γρήγορα ανάλογα με τον μετασχηματιστή; (κυρίως για την ενσύρματη αναφέρομαι).

 

Ο ασυρματος φορτιστης ειναι φτιαγμενος να δουλεψει στα watt που οριστηκαν απο το εργοστασιο. Οτι τροφοδοσια και να βαλεις,αν ειναι 5 watt μεχρι εκει μπορει και οχι παραπανω.Οι περισσοτεροι ασυρματοι φορτιστες χρησιμοποιουν τον κανονικο φορτιστη που πηρες με το κινητο.Στην ουσια μονο το πιατακι αγοραζεις.

Ο παραπανω που πηρα,δεν ειναι ετσι και εχει δικη του τροφοδοσια.

 

Δεν εχει ειδικη ρυθμιση για την ταχυτητα φορτισης.Ανιχνευει αυτοματα. Αν ο ενσυρματος φορτιστης παρεχει ταχεια φορτιση (QC νομιζω ειναι στο ΧΖ2) τοτε η συσκευη θα φορτιζεται με το maximum οριο που οριζει η Sony.Οσο δυνατος και αν ειναι ο φορτιστης.

Ποιον φορτιστη ειχες μεσα στο κουτι οταν πηρες το τηλεφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έπεσα σε ελαττωματικό μοντέλο,το touch sensivity έχει όντως πρόβλημα. Έφυγε πίσω στο κατάστημα περιμένω νέα τους από δευτέρα -τρίτη που θα το παραλάβουν για έλεγχο.

Κριμα.Ευχομαι να παραλαβεις μια ολοσωστη συσκευη και να την χαρεις απο εδω και περα!

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ο ασυρματος φορτιστης ειναι φτιαγμενος να δουλεψει στα watt που οριστηκαν απο το εργοστασιο. Οτι τροφοδοσια και να βαλεις,αν ειναι 5 watt μεχρι εκει μπορει και οχι παραπανω.Οι περισσοτεροι ασυρματοι φορτιστες χρησιμοποιουν τον κανονικο φορτιστη που πηρες με το κινητο.Στην ουσια μονο το πιατακι αγοραζεις.

Ο παραπανω που πηρα,δεν ειναι ετσι και εχει δικη του τροφοδοσια.

 

Δεν εχει ειδικη ρυθμιση για την ταχυτητα φορτισης.Ανιχνευει αυτοματα. Αν ο ενσυρματος φορτιστης παρεχει ταχεια φορτιση (QC νομιζω ειναι στο ΧΖ2) τοτε η συσκευη θα φορτιζεται με το maximum οριο που οριζει η Sony.Οσο δυνατος και αν ειναι ο φορτιστης.

Ποιον φορτιστη ειχες μεσα στο κουτι οταν πηρες το τηλεφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κριμα.Ευχομαι να παραλαβεις μια ολοσωστη συσκευη και να την χαρεις απο εδω και περα!

 

Έχει αυτον

Output

5.0v 2700mA

9.0v 1800mA

12.0v 1350mA

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυτος ειναι https://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/quick-charger-uch12w/

 

Ειναι ταχυφορτιστης.Με ασυρματη φορτιση θα εχεις πιο αργη φορτιση μαλλον. Θελει λιγο ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρει για συμβατότητα με ΧΖ2 αυτός?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λένε

Εγώ το αφήνω κλειστό πάντα μέχρι το 100%

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λένε,ότι είναι σχεδόν το καλύτερο εύρος.

Γενικά ο μπουσουλας είναι να μη πέφτει η μπαταρία κάτω από 30/20 και να βγαίνει από την φόρτιση 80/90 .

Στο 90% ανάβει πράσινο και το led που σου λέει η Sony δηλαδή βγάλε το .

Βέβαια χάνεις ώρες οθόνη έτσι;

Δηλαδή σε εμένα το xz1 που είναι 2700mah δε ξέρω πόσο έξυπνο είναι για εμένα να του συμπεριφέρομαι σαν να είναι 2500 και κάτω επειδή θα το βγάζω στο 80% .

Εγώ γενικά στα κινητά μου πάντα ήμουν της τζουράς επειδή έχω την πολυτέλεια να έχω κοντά μπριζα και στην εργασία μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα στο τέρμα τα φορτίζω όλα. Αλλά προσπαθώ να μην πέφτει κάτω από 20%

Νταξει κινητά είναι δεν είναι μωρά μη τυχόν το ταισω πολύ και πάθει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αναφέρει για συμβατότητα με ΧΖ2 αυτός?

 

Δεν ξερω γιατι. Αμα μπεις στο site της sony και επιλεξεις να δεις το ΧΖ2, στην μπαρα επανω εχει καποιες επιλογες αναμεσα στις οποιες ειναι και τα αξεσουαρ για το κινητο αυτο.Απο εκει το ειδα. Ας μας πει ο φιλος τι ακριβως εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...