Jump to content

Sony Xperia XA2


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το xa2 είναι πανέμορφο και ποιοτικότατο ..νταξει σαρ μαρ και τλ κτλ κτλ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικο τηλεφωνο! Καμερες φανταστικες μπρος-πισω, μπαταρια κραταει τουλαχιστον 2 μερες...

Πολυ ποιοτικο σε αισθηση! Αρκετα ποιοτικοτερο απο το Μ4 Aqua που ειχα πριν!

Θα ηθελα να ειχα δει το μπλε πριν αγορασω αλλα τελικα αρκεστηκα στο μαυρο!

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz.gr κάποιος με το username σου έχει αφήσει θετική αξιολόγηση για τη συσκευή.

 

Καλησπερα εγω ειμαι αυτος που αφησε θετικη αξιολογηση φιλε μ επειδη το ειχα απο κοντα σε ενα καταστημα και μ αρεσε σε ασημη οπου το ειχαν ανοιχτο κιολας εκει στην βιτρινα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζητησα σημερα να μου βγαλουν απο το κουτι του το ασημι χρωμα γιατι δεν το ειχαν live και ξετρελαθηκα.Εχει τρομερη εμφανιση και ειναι βολικοτατο στο χερι.

 

Καλησπερα σιγουρα το Ασημι το χρωμα ειναι σκετη τρελλα απ οτι το μαυρο.

Η διαφορα του με το XA2Ulra ειναι μονο λιγο μεγαλυτερη η οθονη ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει πεσει και λιγο η τιμη του στα 299 ευρω.

 

Και στην Κυπρο εχει πεσει η τιμη του λιγο στα 299ευρω αλλα αν το παραγγειλεις Ονλινε γλυτωνεις ενα 10ευρω.

 

https://store.mtn.com.cy/Item/Details/75394

 

image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα το πηρα χθες το τηλεφωνακι παιδια. Ειχε 60% μπαταρια ετσι το φορτησα μεχρι να παει στο 100%. Ειμαι απο χθες ολη μερα πανω του με 4G (Το δειχνει Η+) και με wifi απο προγραμματα εβαλα ινσαγραμ φβ viber και μουσικα προγραμματα. Τωρα εχει 79% δηλ διαρκει δυο μερες η μπαταρια του ουτε με το S9 - HuaweiP20 δεν βγαζω τοσες μερες παρα μονο μια μερα και αυτη με το ζορι.

 

Φωτογραφιες unboxing:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο σαββατο να εχουμε. Με το καλημερα κοσμε μολις πηγα να ανεβασω καποιες φωτογραφιες στο φβ ενω ειχα ανοικτο και το chrome εκεινη την στιγμη με 4G (H+) ζοριστηκε και εκανε επανεκκινηση απο μονο του. Πρωτη φορα μου εκανε κατι τετοιο. Η μπαταρια του ομως ειναι αψογη ανετα βγαζω 3 μερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ραδιοφωνο FM εχει παιδια καθως ειναι βασικο χαρακτηριστικο για εμενα...

Καλημερα φιλε μ ναι φυσικα και εχει Ραδιοφωνο FM.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Παντως δειχνει παρα πολυ αξιολογη και ομορφη συσκευη (ειδικα το ασημί),παρα το μικρο κοστος της...Σκεφτομαι σοβαρα να το τσιμπησω για 1η συσκευη προς αντικατασταση του G5 μου που πιστευω εχει φαει τα ψωμια του.Δυστυχως το βαλάντιό μου πλεον δεν μου επιτρεπει να παω σε flagship μοντελο,οποτε πιστευω το xa2 θα ειναι μια καλη επιλογη... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Mη μπερδεύεσαι, άλλο το 4G και άλλο το Η+

@bill_thes Δεν ειναι η αλλιωτικη ονομασια του 4G+ φιλε μ το H+ ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

@bill_thes Δεν ειναι η αλλιωτικη ονομασια του 4G+ φιλε μ το H+ ;

 

οχι τρελέ μου.. δες εδώ τις διαφορές αναλυτικά

https://telecomtalk.info/difference-between-g-e-3g-h-4g-symbols-we-find-out/121666/

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον κοντά 2 εβδομάδες μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το πήρα βέβαια 299 και θεωρώ καλοπληρωμενο για αυτό που είναι...

Όταν θα πέσει η τιμή στα 249 θα είναι πολύ δυνατό value for money.

Τιμιοτατη κάμερα

Τίμιο σέρφινγκ

Τίμια μπαταρία

 

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο σοβαρό bug.

Δεν έχω να πω αναφέρω κάποιο ιδιαίτερο αρνητικο για την συσκευή.

Δηλαδή τα παράπονα μου προς το παρόν από την συσκευή είναι κάτι αστεία του στυλ ότι το notification led σε ένα xiomi που χρησιμοποιούσα πριν άναβε πιο γρήγορα...ενώ αυτό κάνει αρκετά δευτερόλεπτα που σημαίνει μπορεί να μην δεις την ειδοποίηση.

Α...το μοναδικό bug που μου έρχεται τωρα ότι σε κάποιες εφαρμογές όταν έρχεται ειδοποίηση δεν ανάβει την οθόνη παρά μόνο δόνηση ηχο και led.

Παρόλο που το έχω ρυθμίσει αναλόγως.

Π.χ yahoo mail και gmail

Στο viber είναι Οκ π.χ

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον κοντά 2 εβδομάδες μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το πήρα βέβαια 299 και θεωρώ καλοπληρωμενο για αυτό που είναι...

Όταν θα πέσει η τιμή στα 249 θα είναι πολύ δυνατό value for money.

Τιμιοτατη κάμερα

Τίμιο σέρφινγκ

Τίμια μπαταρία

 

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο σοβαρό bug.

Δεν έχω να πω αναφέρω κάποιο ιδιαίτερο αρνητικο για την συσκευή.

Δηλαδή τα παράπονα μου προς το παρόν από την συσκευή είναι κάτι αστεία του στυλ ότι το notification led σε ένα xiomi που χρησιμοποιούσα πριν άναβε πιο γρήγορα...ενώ αυτό κάνει αρκετά δευτερόλεπτα που σημαίνει μπορεί να μην δεις την ειδοποίηση.

Α...το μοναδικό bug που μου έρχεται τωρα ότι σε κάποιες εφαρμογές όταν έρχεται ειδοποίηση δεν ανάβει την οθόνη παρά μόνο δόνηση ηχο και led.

Παρόλο που το έχω ρυθμίσει αναλόγως.

Π.χ yahoo mail και gmail

Στο viber είναι Οκ π.χ

Καλησπερα και καλο σαββατο στο Messenger και στο ινσαγραμ μου ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις το μονο μου θεμα που εχω και δεν ξερω πραγματικα πως να το λυσω ειναι οτι ενω ειχα ανοικτο το ινσαγραμ με 4G+ μου εκανε επαννεκινηση αφου κολλησαν ολα παλι μαυρισε η οθονη. Το κρατουσα πατημενο το κουμπι του power τιποτα η λυση ηταν να εβγαλα την καρτα SIM την υποδοχη και να την ξανα εβαλα τοτε και μονο τοτε φτιαστηκε και δεν μ το ξανα εκανε το προβλημα για την ωρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο σαββατο στο Messenger και στο ινσαγραμ μου ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις το μονο μου θεμα που εχω και δεν ξερω πραγματικα πως να το λυσω ειναι οτι ενω ειχα ανοικτο το ινσαγραμ με 4G+ μου εκανε επαννεκινηση αφου κολλησαν ολα παλι μαυρισε η οθονη. Το κρατουσα πατημενο το κουμπι του power τιποτα η λυση ηταν να εβγαλα την καρτα SIM την υποδοχη και να την ξανα εβαλα τοτε και μονο τοτε φτιαστηκε και δεν μ το ξανα εκανε το προβλημα για την ωρα.

 

Μα και εμένα έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις..απλά ενώ στο viber η sms π.χ φωτίζει και η οθόνη όπως πρέπει στα mail δεν φωτίζει..και το έχω βάλει στις ρυθμίσεις..

 

Επίσης ένα άσχετο μικροθεματακι που είχα είναι ότι είχα θέμα παρεμβολών του bt μου με ένα από τα δύο δίκτυα wifi που έχω σπίτι.

Νομίζω ότι το έφτιαξα με μια αλλαγή καναλιού στις ρυθμίσεις του ρούτερ.

 

Αυτό με το ινσταγκραμ δεν μου έχει συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα, αγόρασα το XA2 ερχόμενος απο iPhone και γενικα ειμαι πολύ ευχαριστημένος απλά όταν μου ερχεται ενα σμς δεν ανάβει η οθόνη. αυτο πως διορθώνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάτοχος του κινητό εδώ και 4 μέρες. Φοβερή αυτονομία μπαταρίας, κρατά 2 μέρες με φουλ χρήση και ανοιχτό bluetooth & gps. Πολύ δυνατές κάμερες με απίστευτη ευκρίνεια σε βίντεο και φωτογραφίες. Κάποια αρνητικά που παρατήρησα είναι πως δεν έχει γυροσκόπιο, θεωρούσα πως είχε πριν το αγοράσω. Το πιο σημαντικό θέμα όμως είναι πως δεν παίρνει καμία tempered glass προστασία οθόνης. Μόλις το αγόρασα πήγα σε μαγαζί και είχε μια γκάμα γυαλιών, Τις δοκιμάσαμε όλες και καμία δεν κρατούσε ή εφάρμοζε σωστά, ασχέτως αν έλεγαν πως είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο. Στο κατάστημα μου είπαν λόγω της ιδιαίτερης κυρτότητας της οθόνης δεν εφαρμόζει καμία προστασία και πρώτη φορά του συνέβη αυτό. Αναγκάστηκα να πάρω μια φλιπ θήκη κάτι που ήθελα να αποφύγω. Θα ήθελα να ακούσω και άλλων γνώμες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη πηρα και ειναι μια χαρα πανω στο τηλεφωνο.

https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/27539978_1710515845677859_5274595431235231664_n.jpg?oh=bec9de7c61a30bedefc8164ec84fb32c&oe=5B1C473B

 

Την ιδια μου εβαλαν και στο πλαισιο οταν το αγορασα αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι την εχουν ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητό εδώ και 4 μέρες. Φοβερή αυτονομία μπαταρίας, κρατά 2 μέρες με φουλ χρήση και ανοιχτό bluetooth & gps. Πολύ δυνατές κάμερες με απίστευτη ευκρίνεια σε βίντεο και φωτογραφίες. Κάποια αρνητικά που παρατήρησα είναι πως δεν έχει γυροσκόπιο, θεωρούσα πως είχε πριν το αγοράσω. Το πιο σημαντικό θέμα όμως είναι πως δεν παίρνει καμία tempered glass προστασία οθόνης. Μόλις το αγόρασα πήγα σε μαγαζί και είχε μια γκάμα γυαλιών, Τις δοκιμάσαμε όλες και καμία δεν κρατούσε ή εφάρμοζε σωστά, ασχέτως αν έλεγαν πως είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο. Στο κατάστημα μου είπαν λόγω της ιδιαίτερης κυρτότητας της οθόνης δεν εφαρμόζει καμία προστασία και πρώτη φορά του συνέβη αυτό. Αναγκάστηκα να πάρω μια φλιπ θήκη κάτι που ήθελα να αποφύγω. Θα ήθελα να ακούσω και άλλων γνώμες.

 

4D Full Cover 3D Curved Tempered Glass For Sony X XC XZ XZP XZS XZ2 XZ2C Screen Protector For Sony Xperia XA XA1 Ultra XA2 Glass

http://s.aliexpress.com/jqiQjA77?fromSns=Αντιγραφή στο πρόχειρο

 

Είχα αυτη...βασικά την έχω ακόμα κάπου.

Εφραμοζε πάρα πολύ καλά αλλά δυσλειτουργουσε η ανταπόκριση της οθόνης...

Πολύ όμως...καθόλου sensitivity ήθελε 2-3 πατήματα..οπότε την εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το είδα σήμερα, χορταστική οθόνη, αλλά οριακά μεγάλο δι εμέ.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Διόρθωση τελικά το μέγεθος είναι οριακά αποδεκτό δεδομένης της μπαταρίας και της οθόνης.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
καλησπερα το αγορασα προσφατα ειναι πολυ καλο αλλα οταν αλλαζω καρτες δεξια αριστερα στην αρχικη οθονη σαν να κολλαει δεν κυλαει ομαλα πως οταν πεφτουν τα fps στα παιχνιδια καπως ετσι ενω οταν το νοιγω ειναι οκ μετα απο λιγο το εμφανιζει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τρεις ερωτήσεις για την συσκευή:

1. Υπάρχει double tap για να ανοίγει η οθόνη ;

2. Υπάρχει δυνατότητα για απόκρυψη και επανεμφάνιση των soft keys ;

3. Υπάρχει η δυνατότητα όταν απαντάει το άλλο μέρος στην κλήση μου τότε να δονείται η συσκευή μου ;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...