Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Επειδή τρέχει μια προσφορά αυτές τις μέρες στα 175€, είναι εύκολο κάποιος να μου πει εν συντομία τα υπέρ και τα κατά της συσκευής;

Ενδιαφέρομαι για τη σύζυγο για χρήση κατά βάση browsing, φωτογραφίες, λίγες κλήσεις και καθόλου παιχνίδια.

Σ αυτή τη τιμή είναι vfm, είμαι κι εγώ σε τριλημμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε περάσει για λίγες μέρες από τα χέρια μου, το έδωσα σε συνάδελφο αφού πήρα το p20 pro, που με συντροφεύει 2 χρόνια σχεδόν τώρα, είμαι σε σκέψεις..

α) να κρατήσω το pro όσο πάει....

β) να πάρω το 1+ nord από το Κωτσόβολο στα 362€ (έχω κάνει ήδη παραγγελία) και το p20 pro να το κάνω δώρο, ή

γ) Να πάρω το p20 του θέματος και να το κάνω δώρο, κρατώντας το p20 pro(και ακυρώνω τη παραγγελία του 1+nord);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σ αυτή τη τιμή είναι vfm, είμαι κι εγώ σε τριλημμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε περάσει για λίγες μέρες από τα χέρια μου, το έδωσα σε συνάδελφο αφού πήρα το p20 pro, που με συντροφεύει 2 χρόνια σχεδόν τώρα, είμαι σε σκέψεις..

α) να κρατήσω το pro όσο πάει....

β) να πάρω το 1+ nord από το Κωτσόβολο στα 362€ (έχω κάνει ήδη παραγγελία) και το p20 pro να το κάνω δώρο, ή

γ) Να πάρω το p20 του θέματος και να το κάνω δώρο, κρατώντας το p20 pro(και ακυρώνω τη παραγγελία του 1+nord);

 

Φίλε βάζεις πολλές παραμέτρους!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επειδή τρέχει μια προσφορά αυτές τις μέρες στα 175€, είναι εύκολο κάποιος να μου πει εν συντομία τα υπέρ και τα κατά της συσκευής;

Ενδιαφέρομαι για τη σύζυγο για χρήση κατά βάση browsing, φωτογραφίες, λίγες κλήσεις και καθόλου παιχνίδια.

 

Εχουμε και λεμε :

Υπερ

1. Σχετικα δυνατος επεξεργαστης , αναλογικα για την χρονια που κυκλοφορησε. Για την χρηση που το προοριζεις θα πηγαινει νερακι.

2. Πολυ γρηγορος fingerprint sensor. Απο τους γρηγοροτερους που εχω ζησει.

3. Καμερα. Σε συνθηκες καλου φωτισμου , βγαζει πολυ καλες φωτος και τιμια βιντεος. Σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν ειναι και τοπ.

4. super slow motion (960fps) για οποιον παιζει με αυτα τα πραγματα.

5. 24mp στην selfie camera για οποιον ειναι του σπορ αυτου.

6. Οθονη αξιοπρεπης.

7. Διαρκεια μπαταριας , αξιοπρεπης για το μεγεθος της.

 

Κατα

1. Πηρε Ανδροιδ 10 και δεν παει παρακατω.

2. Δεν παιρνει sd card οποτε τα 64 μπορει να ειναι για καποιους λιγα.

3. Η μπαταρια για καποιους ισως να ειναι ανεπαρκης αναλογως την χρηση.

4. Δεν εχει 3.5mm υποδοχη αλλα περιεχει adapter usb-c -> 3.5mm στην συσκευασια.

5. Δεν εχει amoled οθονη για οποιον αγαπα τις amoled :)

6. Υπαρχει σε ολα τα huawei (στα περισσοτερα βασικα ) μια ταση το software της καμερας να ρετουσαρει υπερ του δεοντος τις φωτογραφιες. Δεν ειναι ο,τι το καλυτερο πολλες φορες.

7. Δεν ξερω αν ειναι τοσο πολυ value for money. Με λιγα περισσοτερα λεφτα υπαρχουν πιο δυνατα κινητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ αυτή τη τιμή είναι vfm, είμαι κι εγώ σε τριλημμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε περάσει για λίγες μέρες από τα χέρια μου, το έδωσα σε συνάδελφο αφού πήρα το p20 pro, που με συντροφεύει 2 χρόνια σχεδόν τώρα, είμαι σε σκέψεις..

α) να κρατήσω το pro όσο πάει....

β) να πάρω το 1+ nord από το Κωτσόβολο στα 362€ (έχω κάνει ήδη παραγγελία) και το p20 pro να το κάνω δώρο, ή

γ) Να πάρω το p20 του θέματος και να το κάνω δώρο, κρατώντας το p20 pro(και ακυρώνω τη παραγγελία του 1+nord);

 

Πουλα σε μενα σε πολυ προνομιακη τιμη το pro που μου αρεσουν οι amoled οθονες και σου δινω το p20 και καντο δωρο οπου θες :)

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρε κάποιος το κινητό με την προσφορά στα 175€? Ρωτάω γιατί το παρήγγειλα το περασμένο Σάββατο 05/09 και μου είπαν ότι θα το παραλάμβανα 9-11/09. Απόψε τηλεφώνησαν από MediaMarket και είπαν ότι ακυρώθηκε η παραγγελία γιατί είχε γίνει λάθος και δεν έτρεχε τέτοια προσφορά. Και ότι μου δίνουν δώρο ένα εκπτωτικό κουπόνι 20€...για παρηγοριά. Όταν επέμεινα ήπαν πως δεν δόθηκε κανένα κινητό σε αυτή την τιμή. Αν κάποιος φίλος το πήρε με αυτή την προσφορά παρακαλώ να ενημερώσει για να το δικδικήσουμε και οι υπόλοιποι. Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήρε κάποιος το κινητό με την προσφορά στα 175€? Ρωτάω γιατί το παρήγγειλα το περασμένο Σάββατο 05/09 και μου είπαν ότι θα το παραλάμβανα 9-11/09. Απόψε τηλεφώνησαν από MediaMarket και είπαν ότι ακυρώθηκε η παραγγελία γιατί είχε γίνει λάθος και δεν έτρεχε τέτοια προσφορά. Και ότι μου δίνουν δώρο ένα εκπτωτικό κουπόνι 20€...για παρηγοριά. Όταν επέμεινα ήπαν πως δεν δόθηκε κανένα κινητό σε αυτή την τιμή. Αν κάποιος φίλος το πήρε με αυτή την προσφορά παρακαλώ να ενημερώσει για να το δικδικήσουμε και οι υπόλοιποι. Ευχαριστώ,

 

Σε "διπλανο" φορουμ που επεσε συρμα για αυτην την προσφορα , και παρακολουθουσα τις εξελιξεις , δεν ειδα να το πηρε κανεις. Εγινε αυτο που περιγραφεις , ακυρωσεις και εκπτωτικο κουπονι. Εχω αγορασει κατα καιρους διαφορα πραγματα τεχνολογιας απο διαφορες χωρες του κοσμου , ιδιωτες ή εταιριες , για διαφορους σκοπους. Τετοιους ερασιτεχνισμους μονο στην Ελλαδα εχω συναντησει. Ακομα και οι ιδιωτες στο εξωτερικο , πιο επαγγελματικα φερονται.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νεα εκδοση σημερα 10.0.0.182 (537ΜΒ). Στο reboot , αναφερθηκε σε αυτο το feature.

Δεν ξερω αν ηταν τυχαιο ή αν μπηκε με την αναβαθμιση αυτη.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το update σε μένα εμφανίστηκε μόνο αλλάζοντας στο hi care (υποστήριξη) την περιοχή από Ελλάδα σε Πορτογαλία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξίζει το κινητάκι για δεύτερο λέτε ή έχει φάει τα ψωμιά του;

Στα 161 βγαίνει με eurobank επιστροφή απο Γερμανό

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητάκι για δεύτερο λέτε ή έχει φάει τα ψωμιά του;

Στα 161 βγαίνει με eurobank επιστροφή απο Γερμανό

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξίζει ναι. είναι ταχύτατο και με πολύ καλή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητάκι για δεύτερο λέτε ή έχει φάει τα ψωμιά του;

Στα 161 βγαίνει με eurobank επιστροφή απο Γερμανό

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε αυτα τα λεφτα και για πρωτο και για δευτερο αξιζει. Παντα εχει να κανει βεβαια και με την χρηση που κανει ο καθενας μας.

Εγω που σκεφτομαι να παρω κανα καινουργιο , στην ουσια και κινητο των 1000 να παρω παλι τα ιδια πραγματα θα κανω με το P20, δεν θα μου φανουν χρησιμα τα παραπανω. Μας πιανει λιγο η καταναλωτικη μανια και η πορωση για το καινουργιο.

Yποτιθεται οτι το P20 ηταν ναυαρχιδα (μαζι με το Pro) οταν βγηκε και ναυαρχιδα με 170 ευρω αυτην την στιγμη δεν παιρνεις , αν και υπαρχουν κινητα με καλυτερα specs απο το P20 στο ευρος 250-350...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε παιδιά.. Βέβαια σε αυτή την τιμή έχουν και το honor 20. Με 6 ραμ 128 ρομ, νεότερο chipset άρα μια επιπλέον αναβάθμιση και 4πλη κάμερα χωρίς ois όμως. Τούμπανο και αυτό

Edit :189 έχει αλλά δεν θα κολλήσουμε στο δεκάρικο..

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αξίζει καλύτερα από το P20 και το Honor 20 στις προσφορές που τα έβγαλαν ;

 

Μεταξυ των 2 κινητων , το honor 20 , τουλαχιστον στα χαρτια , φαινεται ανωτερο κινητο. Η ελλειψη OIS ισως παιξει ρολο σε καποιον που εχει μανταλακια στα χερια :) αλλα δεν νομιζω μονο αυτο το χαρακτηριστικο να υπερισχυει ολων των υπολοιπων.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή βέβαια δεν υπάρχει το honor στο site.. Μάλλον ήταν λίγα κομμάτια και εξαντλήθηκε. Το nova 5t που είναι ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο το έχουν στα 329 να φανταστείτε

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδώ και ένα μήνα δεν μου αναγνωρίζει τα ενσύρματα ακουστικά, δοκίμασα και τα ακουστικά της γυναίκας μου από το P20 pro που ουσιαστικά είναι τα ίδια και δεν αναγνωρίζει ούτε αυτά.

Τι να φταίει;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει πάρει τπτ χνουδια στο βύσμα ή έχει οξείδωθει και δεν κάνει καλή επαφή όταν τα κουμπώνεις;

 

δεδομένα μπορείς να μεταφέρεις ενσύρματα από το κινητό στο λαπτοπ ας πούμε; (αν και δεν είναι η ίδιες επαφές μπορεί να δείξει κάτι για το πρόβλημα)

 

επίσης μετά από επανεκκίνηση τρέξε την εφαρμογή ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ της Huawei, στην καρτέλα υπηρεσίες έχει διαγνωστικά για την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει πάρει τπτ χνουδια στο βύσμα ή έχει οξείδωθει και δεν κάνει καλή επαφή όταν τα κουμπώνεις;

 

 

 

δεδομένα μπορείς να μεταφέρεις ενσύρματα από το κινητό στο λαπτοπ ας πούμε; (αν και δεν είναι η ίδιες επαφές μπορεί να δείξει κάτι για το πρόβλημα)

 

 

 

επίσης μετά από επανεκκίνηση τρέξε την εφαρμογή ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ της Huawei, στην καρτέλα υπηρεσίες έχει διαγνωστικά για την συσκευή.

Φόρτιση και μεταφορά δεδομένων γίνονται κανονικά χωρίς πρόβλημα μόνο τ ακουστικά δεν διαβάζει

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπάρχει επιλογή για να κρύψουμε το notch;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή για να κρύψουμε το notch;
Ρυθμίσεις - Οθόνη - Περισσότερες - Εγκοπή.0a8dd5c008bae62c6cb54127be6abfff.jpg

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μου ήρθε χθες το βράδυ μια ενημέρωση, δεν ξέρω τι ήταν, αλλά μου πρόσθεσε νέες εφαρμογές που τις απεγκατέστησα αμέσως
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...