Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε κι εμένα η 10άρα.

 

Γρήγορες εντυπώσεις:

  • Πολύ πιο όμορφο το περιβάλλον. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι στο "ανοιχτό" θέμα, οι γραμματοσειρές φαίνονται πολύ έντονες. Αυτό με κατευθύνει απευθείας στη χρήση του σκούρου θέματος όπου αυτό το θέμα δε φαίνεται να υπάρχει (ή δε μου χτυπάει στο μάτι). Σε κάθε περίπτωση και το σκούρο θέμα όμορφο είναι
  • Η συσκευή φαίνεται ένα τικ πιο γρήγορη
  • Η μπαταρία μου φαίνετια λίγο χειρότερη από την 9.1 αλλά μπορεί να θέλει χρόνο για να στρώσει (όχι απίθανο)
  • Μπήκε ένας browser της Huawei
  • Στην κάμερα δεν παρατήρησα μεγάλες αλλαγές (έχει μικρές πάντως)

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα,

 

θα ηθελα την βοηθεiα σας για το P20 DUAL PRO, εβαλα στο κινητο δευτερη καρτα sim και το προβλημα μου ειναι οτι οταν μιλαω απο τη sim1 ή την SIM2 και με καλουν ειτε στην sim1 ειτε στην sim2 δεν μου εμφανιζει οτι με καλουν και αυτος που με καλει ακουει να χτυπαει κανονικα το τηλεφωνο.

γνωριζει καποιος να μου πει τι ρυθμισες πρεπει να κανω για να μην χανω κλησεις?

θα εκτιμουσα παρα πολυ τις οποιες απαντησεις σας.

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

θα ηθελα την βοηθεiα σας για το P20 DUAL PRO, εβαλα στο κινητο δευτερη καρτα sim και το προβλημα μου ειναι οτι οταν μιλαω απο τη sim1 ή την SIM2 και με καλουν ειτε στην sim1 ειτε στην sim2 δεν μου εμφανιζει οτι με καλουν και αυτος που με καλει ακουει να χτυπαει κανονικα το τηλεφωνο.

γνωριζει καποιος να μου πει τι ρυθμισες πρεπει να κανω για να μην χανω κλησεις?

θα εκτιμουσα παρα πολυ τις οποιες απαντησεις σας.

Δημητρης

 

Υπαρχει θεμα για το P20 PRO εδω. Ρωτα εκει καλυτερα για πιο σιγουρες απαντησεις.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κάποιο update τελευταία και σέρνεται και κολλάει.. Έχει Android 10 Kai emui 10 αυτό ήταν πριν?? Γιατί ξέχασα πότε τελευταία φορά τσέκαρα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κάποιο update τελευταία και σέρνεται και κολλάει.. Έχει Android 10 Kai emui 10 αυτό ήταν πριν?? Γιατί ξέχασα πότε τελευταία φορά τσέκαρα

 

Οταν θυμηθεις ποτε τσεκαρες τελευταια φορα , θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω σημαντικες αλλαγες μετα το update. Το format με τις γραμματοσειρες κλπ δεν με τρελενει, προτιμουσα το προηγουμενο. Επισης εχω την εντυπωση πως ειναι ενα τικ πιο αργο οταν πληκτρολογω. Για την καταναλωση μπαταριας δεν εχω ακομα αποψη. Αν παρατηρησω σημαντικη διαφορα θα επανελθω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κανείς το android auto αν δουλεύει καλά μετά την αναβάθμιση σε Emui 10;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγες μερες χρησης με το emui 10 μπορω να πω οτι δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Απο εκει που ηταν εντελως smooth τωρα μου κανει μερικα lags ειδικα οταν γραφω email ή οταν γραφω στο ιντερνετ οπως τωρα.

Δεν εκανα factory reset - ποτε δεν κανω.

Θα δοκιμασω ενα wipe cache μηπως και..

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα θεμα που εμφανισε μετα το update. Παω να κατεβασω ενα αρχειο απο το email δεν κατεβαινει ποτε και παραμενει κολλημενο στο downloading και το cancel δεν λειτουργει. Πρεπει να κανω restart για να σταματησει το δηθεν downloading.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου τρώει κάτι freeze, μου το έκανε πχ. στο chrome. Πάλευε να το ανοίξει αλλά ήταν κενά τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου τρώει κάτι freeze, μου το έκανε πχ. στο chrome. Πάλευε να το ανοίξει αλλά ήταν κενά τα πάντα.

 

Ναι δυστυχως τρωει αρκετα lags μετα την αναβαθμιση. Ελπιζω να ακολουθησει διορθωτικο update.

 

Στο chrome το κανει και σε μενα και οταν πατησω κεντρικο πληκτρο βγω στην αρχικη οθονη και ξαναμπω στο chrome αυτοματως επανερχεται.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Aπο θερμοκρασίες πώς τα πάει; Και κάτι άλλο λίγο άκυρο.. επειδή πολλοί έχουμε το κινητό συνέχεια πάνω μας, το 1,26 sar στο σώμα προβληματίζει κανέναν ή μόνο εμένα; :p (θα μου πείτε αν σας προβλημάτιζε δεν θα το είχατε πάρει..) Ναι ξέρω πως σε κάθε περίπτωση είναι εντός των ορίων
Link to comment
Share on other sites

Aπο θερμοκρασίες πώς τα πάει; Και κάτι άλλο λίγο άκυρο.. επειδή πολλοί έχουμε το κινητό συνέχεια πάνω μας, το 1,26 sar στο σώμα προβληματίζει κανέναν ή μόνο εμένα; :p (θα μου πείτε αν σας προβλημάτιζε δεν θα το είχατε πάρει..) Ναι ξέρω πως σε κάθε περίπτωση είναι εντός των ορίων

 

Μια χαρα τα παει απο θερμοκρασιες. Ποτε δεν ειχε προβλημα βασικα. Αν και δεν του κανω βαρια χρηση τελευταια , παλιοτερα που επαιζα και κανα παιχνιδακι αμα λαχει , δεν παρατηρησα ποτε κατι. Βεβαια ολα σε νορμαλ συνθηκες περιβαλλοντος. Μην βγει κανενας νταλα μεσημερι στον ηλιο και αρχιζει να παιζει παιχνιδια και πει οτι ζεσταινεται :)

 

Προσωπικα δεν το εχω συνεχεια πανω μου. Μην σου πω καθολου πανω μου. Στο σπιτι κυκλοφορω με το σωβρακο , που ακριβως να το βαλω ? :) Και εξω μεσα στο τσαντακι ...Αρα δεν ανησυχω για το sar που οπως καταλαβες και συ ειναι εντος οριων.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα πάντως κάποιες φορές μου έχει τύχει και εντός σπιτιού να έρθω με το εκάστοτε κινητό μου κοντά π.χ να ξυπνήσω και να το έχω ανοιχτό αγκαλιά :p γι'αυτό ανησυχώ :p Ωραίος ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα πάντως κάποιες φορές μου έχει τύχει και εντός σπιτιού να έρθω με το εκάστοτε κινητό μου κοντά π.χ να ξυπνήσω και να το έχω ανοιχτό αγκαλιά :p γι'αυτό ανησυχώ :p Ωραίος ευχαριστώ :)

 

Σκεψου να αγορασεις κανα αρκουδακι και να κοιμασαι αγκαλια μαζι του...ειναι πιο ασφαλες :) Τωρα σοβαρα , αν κοιμασαι αγκαλια με το κινητο σου , κατι κανεις πολυ λαθος :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Oχι εντάξει συνήθως το κλείνω.. απλά έχει τύχει καναδυό φορές να ξυπνήσω και να το έχω πλακώσει έχοντας ξεχάσει να το κλείσω...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα, χάρηκα γιατί νόμιζα ότι δεν θα είχε άλλη μετά το Android 10

 

Ενημερωσεις ασφαλειας θα παιρνουμε κανονικα μεχρι τοτε που εχει ανακοινωθει. Απλα δεν θα δουμε αλλη εκδοση ανδροιδ :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχθές παρατήρησα ότι στο κινητό μου φούσκωσε η μπαταρία με συνέπεια να ξεκολλήσει η πλάτη θα βάλω φώτο σε λίγο, ευτυχώς είναι ακόμα στην εγγύηση λήγει σε 2 μήνες

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φώτο 1a2fde2f0f48bb10ec9f0d27a9d9c946.jpg4c9a03b1f79f3dcc40ee73a4146bf6e7.jpg905eca5fc029746070f46d689afce3eb.jpgb980ebdda05228035d78c225ea05f820.jpg

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε με την μπαταρία μην τρυπήσει γιατί είναι πολύ επικίνδυνο, κάνει χημική ανάφλεξη. δες βίντεο στο YouTube
Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε με την μπαταρία μην τρυπήσει γιατί είναι πολύ επικίνδυνο, κάνει χημική ανάφλεξη. δες βίντεο στο YouTube
Ευχαριστώ, αν και το χρησιμοποίησα 3 μέρες.

Σήμερα το παρέδωσα στον κούριερ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επειδή τρέχει μια προσφορά αυτές τις μέρες στα 175€, είναι εύκολο κάποιος να μου πει εν συντομία τα υπέρ και τα κατά της συσκευής;

Ενδιαφέρομαι για τη σύζυγο για χρήση κατά βάση browsing, φωτογραφίες, λίγες κλήσεις και καθόλου παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...