Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παίδες να ρωτήσω κάτι; Όταν βγάλω μια φωτογραφία και πάω να την ορίσω σαν ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζεται κάτω κατω θολή. Συμβαίνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία? Ξέρει που κυμαίνονται οι τιμές κλπ?

 

Πρέπει να είναι γύρω στα 20 στο επίσημο service.

Μην το πας αλλού, γιατί το Honor 8 (το έχω σαν δεύτερο) το πήγα σε ένα άλλο κατάστημα, δεν ξέρω τι μπαταρία μου έβαλε και πολύ ακριβότερα, και μέσα σε ένα μήνα μετά από μισή ώρα μου σβήνει αφού κατέβει ταχέως στο 65% και όταν το βάζω στην φόρτιση δείχνει 0%.

Οπότε μόνο αντιπροσωπεία για γνήσια μπαταρία και πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είχες αγορασμένες εφαρμογές.

Αν όχι, γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο email;

 

Μα αυτο ειναι το προβλημα, ΖΗΤΑΕΙ τον κωδικο απο το μαιλ που βαλαμε στην αρχη !

δεν δεχεται αλλο μαιλ

Εφαρμογες δεν εχουμε, τι μπορουμε να το κανουμε ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι γύρω στα 20 στο επίσημο service.

Μην το πας αλλού, γιατί το Honor 8 (το έχω σαν δεύτερο) το πήγα σε ένα άλλο κατάστημα, δεν ξέρω τι μπαταρία μου έβαλε και πολύ ακριβότερα, και μέσα σε ένα μήνα μετά από μισή ώρα μου σβήνει αφού κατέβει ταχέως στο 65% και όταν το βάζω στην φόρτιση δείχνει 0%.

Οπότε μόνο αντιπροσωπεία για γνήσια μπαταρία και πουθενά αλλού.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνηθίζω να σχολιάζω εταιρείες και συσκευές. Όμως, παρά την αρχική συμπάθεια που μου δημιουργήθηκε από την πρώτη εμπειρία που είχα με το P20 Pro, οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ δεν θα ξαναπροτιμήσω κινητό τηλέφωνο της Huawei.

 

Η πολιτική που εφάρμοσε από το καλοκαίρι του 2019 για το μόνιμα κλειδωμένο bootloader έχει τελικά περισσότερα μειονεκτήματα απ' όσο φανταζόμουν.

Κι αυτό γιατί, αν και κατά το παρελθόν έχω μπει στη διαδικασία να κάνω Root, είχα σταματήσει να ασχολούμαι με το "άθλημα".

 

Έλα όμως που διέγραψα όλες τις φωτογραφίες & βίντεο που είχα στο κινητό.

Έλα όμως που χωρίς Rooted κινητό, δεν υπάρχει εφαρμογή που να μπορεί να επαναφέρει τις φωτογραφίες (στο αρχικό τους μέγεθος, όχι thumbnails) και τα βίντεο.

Έλα που τα επίσημα service της Huawei επίσης δεν μπορούν να το κάνουν (φαντάζομαι για τον ίδιο λόγο).

 

Πίκρα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς το cloud σαν υπηρεσία ήρθε σαν λύση σε αυτό. Δεν θέλω να υποστηρίξω την εταιρία αλλά στόχος της , όπως και πολλών άλλων, είναι να πουλήσουν μαζί και αυτές τις υπηρεσίες. Με το 5G νομίζω ότι θα καθιερωθεί υποχρεωτικά καθώς οι πάροχοι προσπαθούν να μεταθέσουν την χρήση ανά όγκο δεδομένων .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Απεγκατέστησα fb και messenger και φαινόταν οντως για 12 ωρες λιγο καλύτερα η μπαταρια (με ανοιχτο wifi, εν συγκρίσει με οταν ειναι αυτες οι εφαρμογες μεσα). Μετά τις 12 ωρες τις ξανα εγκατέστησα. Οντως μου εβγαλε μνμ το κιν καποια στιγμη οτι το messenger ειναι ενεργοβόρο (βεβαια με βάση τη μπαταρία που κοίταξα, το fb "τραβάει περισσότερη").

Σήμερα μου εκανε και διάφορα, χθες ήταν στο 21 %, το απενεργοποίησα. Σήμερα το ανοιξα ξανά, και με το που άνοιξα wifi έκανε ενα drop λες και εκανε αντιστροφη μετρηση σχεδον! Επεσε στο 14% και μετα σταθεροποιήθηκε. Δε ξερω αν την εριξαν οι εφαρμογές που συγχρονίζονταν ,επειδή συνδέθηκαν στο wifi. Αλλα και παλι ειναι λογικο;

Έχει λιγες ώρες που έβγαλα το fb και έβαλα το fb lite. Φαίνεται η μπαταρία να λειτουργεί πιο νορμαλ προς το παρον.

Σημείωση: Δεν έχω παιχνίδια στο κινητό ή κάτι άλλο που να "κουράζει" την μπαταρία. Έχω αφαιρέσει ο,τι περιττή εφαρμογή είχε και έχω μόνο αυτα που χρειάζομαι για επικοινωνία δηλ viber,gmail,fb,messenger

 

Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

Καλό μήνα να έχουμε!

 

Τα ιδια περίεργα μου έκανε το πρωτο διμηνο που το πηρα και ειχα τρελαθει αλλά μετά το διμηνο έστρωσε - εχει να μου τα κανει καιρο αυτά αν και ακομα μετά το 25% ο ρυθμος πτωσης ειναι πιο εντονος απ οτι ειναι ας πουμε απο το 100% στο 50%. Ισως ομως αυτο να σχετιζεται και με την ταχεια φορτιση. Αυτο που του ειχα κανει εγω τοτε που τα εκανε (δεν ξερω αν βοηθησε αυτο η απλα ετυχε και εφτιαξε απο μονο του): το αφησα να ξερφορτισει εντελως μεχρι το 0% (οταν εσβηνε το ανοιγα μεχρι να μην αναβει καν - γιατι σβηνει στο 2% κανονικα) μετά το φορτισα στο 100% σε μια φορτιση, μετά παλι στο 0% (χωρις ενδιαμεση φορτιση οπως παραπανω) και μετά αλλη μια φορτιση στο 100%. Εκτοτε νομιζω στανιαρε. Βεβαια τωρα εκλεισα το χρονο και πιστευω σε κανα 3ημηνο θα αρχισει να κανει νερά η μπαταρία. Τοσα λεφτά για R&D ριχνουν μια μπαταρια της προκοπης 10 χρονια τωρα δεν εχουν φτιαξει....

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στο 10αρι αναβλήθηκε για μέσα Ιουνίου..

https://www.huaweicentral.com/emui-10-device-list-europe/

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στο 10αρι αναβλήθηκε για μέσα Ιουνίου..

 

https://www.huaweicentral.com/emui-10-device-list-europe/

Θα μας σκάσει η Huawei...

Τόσες μέρες μέσα, άνετα θα καναμε ενα clean install να περάσει λίγο η ώρα...

 

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 11 μήνες, χάλασε ο αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων που είχε και χρήση back button (είχα κρύψει τα πλήκτρα οθόνης). Απλά έτσι μια μέρα σταμάτησε να δουλεύει και χάθηκαν και οι ρυθμίσεις του από το μενού.

Αλλάχθηκε η οθόνη εντός εγγύησης μέσω Ts solutions.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω το εξής πρόβλημα, δε ξέρω αν φταίει η οθόνη, αλλά κάποιες φορές (αρκετα σπάνια βεβαια),΄όταν είμαι στην αρχικη οθόνη, με ξεκλείδωτο κινητο και μου έρχεται μυνημα απο messenger (δηλαδη εμφανίζεται το κυκλάκι με την εικονα προφιλ) καποιες φορές αντιδράει σα να πατάω πανω στο κυκλακι και μου ανοίγει τη συνομιλία χωρις να το αγγίξω!! Το παθαίνει κανεις άλλος;

Σας παραθέτω και καποιες ίσως χαζες λεπτομέρειες, αλλα πραγματικά δε ξερω τι μπορει να φταίει:

Το κινητο το έχω σε θηκη-πορτοφόλι. Το κυκλάκι του messenger το εχω τοποθετημένο στο δεξι μερος της οθόνης, οποτε οταν ερχονται μυνήματα "καθεται¨ εκει. τωρα το τοποθετησα αριστερα και αναμένω.

Προσπαθω να καταλάβω αν είναι θεμα οθονης, ή αν εχει καποιο λογισμικο που "διαβαζει" τις συνήθειες μας και εχει "αποφασίσει" απο μονο του μια στο τοσο να το ανοιγει, ή εαν φταίει η θήκη του κινητου- μηπως ετσι οπως το αγκαλιάζει το κινητό το πλαστικο "παταει" εκεινη τη πλευρα..;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

p.s. Το κινητό το έχω 5 μήνες περιπου και το φαινόμενο αυτό το κάνει κανενα 3μηνο περιπου, αλλα οπως ειπα αρκετα σπανια..μεχρι τωρα δηλ να εχει γίνει 6 φορες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To καλό είναι ότι έχει notification Light αλλά διαβάζω ότι ειναι πολύ μικρό, εντυπώσεις από κατόχους;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

To καλό είναι ότι έχει notification Light αλλά διαβάζω ότι ειναι πολύ μικρό, εντυπώσεις από κατόχους;

 

Ειναι μικρο , μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Δηλαδη στο 1 μετρο και με μετριο εως καθολου φωτισμο θα το δεις.Σε καλα φωτιζομενο χωρο , δεν ξερω αν φαινεται ακομα και στο ενα μετρο.Μαλλον οχι.

Με λιγα λογια δεν ειναι να στηριζεσαι σε αυτο ...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το αρθρο το P20 θα παρει και android 11...

Εδω δεν εχουμε παρει ακομα το 10...ποιο ετος θα συμβει το γεγονος?:lol:

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το αρθρο το P20 θα παρει και android 11...

Εδω δεν εχουμε παρει ακομα το 10...ποιο ετος θα συμβει το γεγονος?:lol:

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

 

Καλα τωρα καθεσαι και διαβαζεις αυτο το site;

Θα παρεις τωρα στον μηνα το 10 και τελος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το αρθρο το P20 θα παρει και android 11...

Εδω δεν εχουμε παρει ακομα το 10...ποιο ετος θα συμβει το γεγονος?:lol:

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

 

Σε προηγουμενες σελιδες , ποιος ηταν αυτος που εβαζε λινκς απο το σαιτ αυτο και μια πληροφορια σωστη δεν ειχε ποτε ?

Ελεγε κατι οτι θα επαιρνε την 10αρα και το p20 lite... ο,τι ναναι δηλ.

Το P20 παιρνει (αντε να δουμε ποτε ...) την 10αρα και τελος. Ουτε την 10.1 , ουτε 11 ουτε τιποτα αλλο.Και ευχαριστω να λεμε αν δουμε την 10αρα καποια στιγμη :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορω από που παίρνουν τις πληροφορίες και ανεβάζουν τέτοια άρθρα.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...