Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα στειλει εμαιλ το Σαββατοκύριακο, να ρωτησω αν ειναι εκθεσιακο και απαντησαν τη Δευτέρα πρωι οτι ειναι ολα τους τα τηλέφωνα καινουρια και σφραγισμενα.

 

Το μεσημερι της ιδιας μερας δοκιμασα να τους πάρω τηλέφωνο, αλλα δεν το σηκωσε κανεις, ελεγε παρακαλω περιμενετε, συνομιλουν με πελατες κλπ, το αφησα επίτηδες να καλει για πανω απο μιση ωρα, μεχρι που εκλεισε.

 

Χθες το πρωι πηρα ξανα τηλεφωνο, μετα απο κανα 20λεπτο το σηκωσε μια κοπελα και με διαβεβαίωσε τελικα πως το δεμα ειχε φυγει και θα παραλαμβανα σύντομα, οποτε τελικα μου ηρθε μηνυμα αργοτερα απο κουριερ και ολα καλα.

 

Μου περασε κ εμενα απ το μυαλο να το βαλω παραλαβη απο καταστημα αλλα λεω ασε καλυτερα να το φερουν σπιτι, στο κατάστημα θα χει κοσμο και κορωναιους..

 

Τελικα ηρθε σφραγισμενη συσκευη κανονικα και λογω του οτι ηταν στο android 8 οταν την ανοιξα, απ το πρωι στις 7 κανει ενημερωσεις τη μια πισω απ την αλλη. Τωρα ειμαστε στην 9.1 που κοντευει να κατέβει, ομως η μπαταρια εχει πεσει στο 35% μονο απο τα διαρκη κατεβάσματα και εγκατάσταση ενημερώσεων, οποτε με ανησυχει λιγο αυτο. Αντε να δουμε τι θα δουμε..

 

Το nova 5T δεν ειναι μεγαλουτσικο σε διαστασεις; Ειναι ομως πιο τουμπανο ο επεξεργαστης του σιγουρα, αλλα η καμερα του να ειναι επιπεδου p20-p30 ή να ειναι σαν των lite?

Edited by yz8826
τροποποιηση τελευταιας παραγραφου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

 

 

Το nova 5T δεν ειναι μεγαλουτσικο σε διαστασεις; Ειναι ομως πιο τουμπανο ο επεξεργαστης του σιγουρα, αλλα η καμερα του να ειναι επιπεδου p20-p30 ή να ειναι σαν των lite?

 

κατι ενδιαμεσο λογικα.. ανωτερη απο του lite και κατωτερη απ του 30 πιστευω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον κρατουσε την αναπνοη του εν αναμονη του ανδροιδ 10 , να τον ενημερωσω οτι βασει πληροφοριων που ειδαν το φως , αυτο θα καθυστερησει κανα δυο μηνακια ακομα.

 

Μεχρι τοτε , πλενουμε χερακια (πλενουμε και κανα κινητο που και που , εστια μικροβιων ειναι) , δεν ακουμπαμε ο,τι βρουμε οταν βγαινουμε εξω , κραταμε αποστασεις , συμπεριφερομαστε σαν να εχουμε τον ιο και #μενουμεσπιτι ;)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μωρε ας την παρει στα σίγουρα κ ας αργησει. Μη μας ξεχασουν μόνο φοβαμαι..

 

Το p30 lite, μου εβγαζε τη beta 10 μεσω hicare, απ το Γεναρη.

Στο p20, μετα απ τα τοσα updates που εκανα, αλλαξε το hicare σε support και δε βλεπω να μου εμφανίζει κατι για beta.

Σας εμφανιζει εσας τίποτα εκει; Πως μπορει κάποιος να εγκαταστησει τη beta 10 στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Επισης αυτο το πραγμα που το κατω μερος της οθονης ειναι λιγο μπεζ, τι κολπο ειναι παλι; Διαβαζα ενα τοπικ σε ξενο φορουμ που ελεγαν πως το εχουν ολα τα p20 αυτο το ελαττωμα. Εχετε κ εσεις το ίδιο θεμα; Διορθωνεται καθολου αν αφαιρεσεις την προεγκατεστημενη ζελατινα ή απλα μαθαινεις να ζεις με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μωρε ας την παρει στα σίγουρα κ ας αργησει. Μη μας ξεχασουν μόνο φοβαμαι..

 

Το p30 lite, μου εβγαζε τη beta 10 μεσω hicare, απ το Γεναρη.

Στο p20, μετα απ τα τοσα updates που εκανα, αλλαξε το hicare σε support και δε βλεπω να μου εμφανίζει κατι για beta.

Σας εμφανιζει εσας τίποτα εκει; Πως μπορει κάποιος να εγκαταστησει τη beta 10 στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Επισης αυτο το πραγμα που το κατω μερος της οθονης ειναι λιγο μπεζ, τι κολπο ειναι παλι; Διαβαζα ενα τοπικ σε ξενο φορουμ που ελεγαν πως το εχουν ολα τα p20 αυτο το ελαττωμα. Εχετε κ εσεις το ίδιο θεμα; Διορθωνεται καθολου αν αφαιρεσεις την προεγκατεστημενη ζελατινα ή απλα μαθαινεις να ζεις με αυτο;

 

Το P30 Lite , ειναι καινουργια σειρα και δεχεται περισσοτερη αγαπη και φροντιδα απο την παλιοτερη P20 σειρα.Ειναι λογικο και αναμενομενο.

Beta δεν υπαρχει για την P20 σειρα.Υπηρξε καποια στιγμη αλλα δεν ηταν για ολους.Εσκασε επιλεκτικα σε καποιες χωρες και καποιους χρηστες.

Αυτο με το μπεζ χρωμα δεν ξερω πως το εννοεις.Εβαλα καποιο λευκο φοντο και δεν βλεπω καποιον διαφορετικο/περιεργο χρωματισμο στο δικο μου.Εχεις καποια φωτο απο το δικο σου ή απο καπου ονλαιν να δω πως ειναι ?Την ζελατινα δεν την βγαζεις επουδενι λογο.Ειναι η μοναδικη προστασια στην ουσια που εχει η οθονη του κινητου.Δεν εχει gorilla glass.Εχει αυτην την ζελατινα.Ο,τι ζορι/ζημια/κλπ που ειναι να φαει η οθονη την τρωει η ζελατινα.

 

Τελος να αναφερθω στις θηκες.Οταν πρωτοπηρα το κινητο ειχα παρει και μια ζελατινιενια θηκη γιατι δεν ηξερα οτι ερχοταν με θηκη στην συσκευασια.Χρησιμοποιησα λοιπον την αγορασμενη θηκη μεχρι που αρχισε να κιτρινιζει και εκτοτε αρχισα να χρησιμοποιω την θηκη που ειχε το κινητο στην συσκευασια του.Μετα απο μηνες χρησης αυτης της θηκης τι παρατηρω?Οτι στο κατω μερος στην γωνια του κινητου , εχει γδαρθει το κινητο ! εχει φυγει το μαυρο χρωμα του και εχει μεινει ενα γκρι/ασπρο σημειο.... αν ειναι δυνατον! δεν μου εχει πεσει ποτε..δεν εχει μεινει ουτε λεπτο εκτος θηκης και... γδαρθηκε?!?!?

Τελοσπαντων ...εμεις να ειμαστε καλα :)

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το τοπικό και θα καταλάβεις.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20/help/yellow-tint-screen-t3781542/amp/

 

Στη δεύτερη σελίδα έχει και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το τοπικό και θα καταλάβεις.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20/help/yellow-tint-screen-t3781542/amp/

 

Στη δεύτερη σελίδα έχει και φωτο.

 

Ουτε εγω παρατηρησα κατι τετοιο, το τσεκαρα με λευκο φοντο :worry:

 

 

Τελος να αναφερθω στις θηκες.Οταν πρωτοπηρα το κινητο ειχα παρει και μια ζελατινιενια θηκη γιατι δεν ηξερα οτι ερχοταν με θηκη στην συσκευασια.Χρησιμοποιησα λοιπον την αγορασμενη θηκη μεχρι που αρχισε να κιτρινιζει και εκτοτε αρχισα να χρησιμοποιω την θηκη που ειχε το κινητο στην συσκευασια του.Μετα απο μηνες χρησης αυτης της θηκης τι παρατηρω?Οτι στο κατω μερος στην γωνια του κινητου , εχει γδαρθει το κινητο ! εχει φυγει το μαυρο χρωμα του και εχει μεινει ενα γκρι/ασπρο σημειο.... αν ειναι δυνατον! δεν μου εχει πεσει ποτε..δεν εχει μεινει ουτε λεπτο εκτος θηκης και... γδαρθηκε?!?!?

Τελοσπαντων ...εμεις να ειμαστε καλα :)

 

Κριμα φιλε μου, ελπιζω να ειναι μικρο και να μην φαινεται ιδιαιτερα. Εγω το εχω σε μια spigen liquid crystal ειναι λιγο πιο παχια απο την μαμισια αλλα προστατευει καλυτερα. Δοκιμασα και την αυθεντικη της huawei με την υφασματινη επενδυση μεσα, αλλα δεν μου αρεσε γιατι "κολλαει" στην τσεπη οταν πας να βγαλεις το κινητο

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω παρατηρησα κατι τετοιο, το τσεκαρα με λευκο φοντο :worry:

 

Αυτο ειναι ενθαρρυντικό. Μακάρι να μην έχουν θέμα γενικά τα p20, γιατί αν διαβάσεις εκεινο το τοπίκ, γινόταν χαμός εκείνη την περίοδο με το θέμα αυτό και ενώ τα αντικατεστησαν διάφοροι δύο και τρεις φορές, διαπίστωσαν πως είχαν όλα το ίδιο πρόβλημα τελικά.

 

Για να δείτε πιο εύκολα αν δείχνει μπεζ, βάλτε το πληκτρολόγιο σε ανοιχτό χρώμα γκρι και γυρτε το τηλεφωνο στα πλάγια, ώστε να καλύπτει όλη την οθόνη και παρατηρήστε αν υπάρχει χρωματική διαφορά στη δεξιά και την αριστερή πλευρά του, ειδικά στα σημεία που είναι γκρι.

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Κριμα φιλε μου, ελπιζω να ειναι μικρο και να μην φαινεται ιδιαιτερα. Εγω το εχω σε μια spigen liquid crystal ειναι λιγο πιο παχια απο την μαμισια αλλα προστατευει καλυτερα. Δοκιμασα και την αυθεντικη της huawei με την υφασματινη επενδυση μεσα, αλλα δεν μου αρεσε γιατι "κολλαει" στην τσεπη οταν πας να βγαλεις το κινητο

 

Δεν φαινεται.Τι να φανει..αφου ειναι σε σημειο που καλυπτει η θηκη.Αλλα ειναι μ@λακια να βγαζεις την θηκη να την καθαρισεις και να βλεπεις γδαρσιματακι στο κινητο ..απο τι ? Απο την ιδια την θηκη ? Αν ειναι δυνατον.

 

@yz8826

Εμενα δεν εχει κατι παντως...Ισως να υπηρχαν παρτιδες με τετοιο θεμα..τι να σου πω...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Με τι έκδοση ανδροιδ ήρθε το δικο σας; Εμένα είχε την 8.0 και χρειάστηκαν πολλά updates μέχρι να φτάσει στην 9.1, αρα λογικά ήταν απ τις πρώτες παρτίδες, ή όλα έρχονταν με την 8.0?

Πως μπορούμε να δούμε αν είναι τα δικά σας και το δικό μου από διαφορετικές παρτίδες;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που ήταν από τα πρώτα το έχει αυτό. Στην αρχή ξενέρωσα αλλά στο φινάλε είναι τόσο λίγο εμφανές που πλέον δεν το βλέπω καν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το μπορω ομως, με εκνευριζει και το θεωρω βλακεια να χεις πληρωσει για καινουριο τηλεφωνο και να βλεπεις συνεχεια κατι μπεζ στο κατω μερος να σου τη σπαει, ειδικα αν εχεις μαθει να χρησιμοποιεις ψυχρο λευκο κιολας.

 

Το θεμα ειναι, αυτο το προβλημα τελικα αφορουσε μονο τις πρωτες παρτιδες ή γενικα ολη τη σειρα? Ενας χρηστης στη δευτερη σελιδα αυτου του τοπικ το εθιξε τοτε στις αρχες και μαλιστα το αναφερει ως "ικτερο" στο κατω μερος της οθονης, αλλα δεν ειδα να του εδωσαν πολυ σημασια.. Μηπως ειναι ολα ετσι και απλα καποιοι δεν το αντιλαμβανονται? Πως θα μπορουσαμε να δουμε τι παρτιδα ειναι τα τηλεφωνα, υπαρχει κανας κωδικος που να το δειχνει αυτο?

 

Αν ειναι και ειναι ολα ετσι, μη μπω στη διαδικασια να στελνω πισω τωρα doa κλπ, γιατι κατι μου λεει οτι παιζει να μη το αντιληφθουν στο σερβις και να τη στειλουν πακετο πισω τη συσκευη ή να στειλουν καινουρια αλλη και να εχει το ιδιο θεμα, με αποτελεσμα να μπω τζαμπα στην ταλαιπωρια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Με τι έκδοση ανδροιδ ήρθε το δικο σας; Εμένα είχε την 8.0 και χρειάστηκαν πολλά updates μέχρι να φτάσει στην 9.1, αρα λογικά ήταν απ τις πρώτες παρτίδες, ή όλα έρχονταν με την 8.0?

Πως μπορούμε να δούμε αν είναι τα δικά σας και το δικό μου από διαφορετικές παρτίδες;

 

Kι εμενα με android 8 ηταν, θυμαμαι πολλες ενημερωσεις απανωτες μεχρι να φτασει στην 9.1

 

Δοκιμασα κι αυτο με το πληκτρολογιο που ανεφερες πιο πανω και παλι δεν παρατηρησα κατι. Αν δεν ειναι πολυ εντονο δεν πιστευω οτι αξιζει να ασχοληθεις, πιο πολυ ταλαιπωρια θα ειναι και αντε να εξηγεις στο σερβις οτι ειναι προβλημα αυτο, να τους πεισεις..

Δοκιμασες να πειραξεις τη θερμοκρασια χρωματων της οθονης να δεις αν επηρεαζεται αυτο

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα, αλλα δεν αλλάζει κάτι. Θα αλλαζε μόνο αν το γυρνούσα σε θερμα χρώματα, γιατί θα γινόταν όλη η οθονη όπως το κατω σημείο μετά λογικά, αλλα ειμαι φαν του ψυχρού λευκού, οποτε δεν.

Αυτο σκέφτομαι, ότι μπορεί να μπλέξω γιατί σιγά μην κάτσει κάνεις να το ψειρισει εκεί στο σέρβις, αλλά μια δοκιμή θα μας πείσει..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ότι η 10αρα θα καθυστερήσει και θα πάει για Απριλη η Μάη.

 

Και εγω το ιδιο διαβασα. Σελιδα 47 ποστ #704 του παροντος θεματος :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω το κινητό περίπου 1,5 μήνα. Ειναι υπέροχο, δε το συζητώ, απλώς με απασχολεί λιγο η μπαταρία! Εχω την αίσθηση οτι τον τελευταίο καιρό πεφτει πολυ γρήγορα!Έχω κανει ρυθμίσεις (χαμηλη φωτεινότητα, κλεισιμο οθονης στα 15 δευτ, στην εκκίνηση εφαρμογών τα έχω όλα κλειστά εκτος απο messenger και viber)...όταν παω στη χρήση μπαταρίας πρώτο που μου εχει είναι το fb με 29% και ακολουθεί messenger 12%. Να έχουν παθει κανα κολλημα αυτες οι εφαρμογές και να "τρωνε" την μπαταρία έτσι γρήγορα τον τελευταίο καιρο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εχω το κινητό περίπου 1,5 μήνα. Ειναι υπέροχο, δε το συζητώ, απλώς με απασχολεί λιγο η μπαταρία! Εχω την αίσθηση οτι τον τελευταίο καιρό πεφτει πολυ γρήγορα!Έχω κανει ρυθμίσεις (χαμηλη φωτεινότητα, κλεισιμο οθονης στα 15 δευτ, στην εκκίνηση εφαρμογών τα έχω όλα κλειστά εκτος απο messenger και viber)...όταν παω στη χρήση μπαταρίας πρώτο που μου εχει είναι το fb με 29% και ακολουθεί messenger 12%. Να έχουν παθει κανα κολλημα αυτες οι εφαρμογές και να "τρωνε" την μπαταρία έτσι γρήγορα τον τελευταίο καιρο;

Το τελευταίο διάστημα το παρατήρησα και επειδή το εχω ενάμιση χρόνο υπέθεσα ότι μπορεί να οφείλεται στη παλαιότητά της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω το κινητό περίπου 1,5 μήνα. Ειναι υπέροχο, δε το συζητώ, απλώς με απασχολεί λιγο η μπαταρία! Εχω την αίσθηση οτι τον τελευταίο καιρό πεφτει πολυ γρήγορα!Έχω κανει ρυθμίσεις (χαμηλη φωτεινότητα, κλεισιμο οθονης στα 15 δευτ, στην εκκίνηση εφαρμογών τα έχω όλα κλειστά εκτος απο messenger και viber)...όταν παω στη χρήση μπαταρίας πρώτο που μου εχει είναι το fb με 29% και ακολουθεί messenger 12%. Να έχουν παθει κανα κολλημα αυτες οι εφαρμογές και να "τρωνε" την μπαταρία έτσι γρήγορα τον τελευταίο καιρο;

 

Καντες disable για 1 μερα και δες αν εχει διαφορα.

Ξερω ειναι δυσκολο να μην τα δουλεψεις στο κινητο για 1 μερα αλλα αναγκαιο κακο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα μια ενημέρωση .387 security update Μαρτίου ήταν 229mb

 

Σε ένα ξένο site διάβασα Απρίλio θα αρχίσει το global update για p20 και mate 10 για κάποιες χώρες εκτός Κίνας, μπορεί να είναι και η Ελλάδα σε αυτές αλλιώς πάμε για Μάιο

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καντες disable για 1 μερα και δες αν εχει διαφορα.

Ξερω ειναι δυσκολο να μην τα δουλεψεις στο κινητο για 1 μερα αλλα αναγκαιο κακο.

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή!

Απεγκατέστησα fb και messenger και φαινόταν οντως για 12 ωρες λιγο καλύτερα η μπαταρια (με ανοιχτο wifi, εν συγκρίσει με οταν ειναι αυτες οι εφαρμογες μεσα). Μετά τις 12 ωρες τις ξανα εγκατέστησα. Οντως μου εβγαλε μνμ το κιν καποια στιγμη οτι το messenger ειναι ενεργοβόρο (βεβαια με βάση τη μπαταρία που κοίταξα, το fb "τραβάει περισσότερη").

Σήμερα μου εκανε και διάφορα, χθες ήταν στο 21 %, το απενεργοποίησα. Σήμερα το ανοιξα ξανά, και με το που άνοιξα wifi έκανε ενα drop λες και εκανε αντιστροφη μετρηση σχεδον! Επεσε στο 14% και μετα σταθεροποιήθηκε. Δε ξερω αν την εριξαν οι εφαρμογές που συγχρονίζονταν ,επειδή συνδέθηκαν στο wifi. Αλλα και παλι ειναι λογικο;

Έχει λιγες ώρες που έβγαλα το fb και έβαλα το fb lite. Φαίνεται η μπαταρία να λειτουργεί πιο νορμαλ προς το παρον.

Σημείωση: Δεν έχω παιχνίδια στο κινητό ή κάτι άλλο που να "κουράζει" την μπαταρία. Έχω αφαιρέσει ο,τι περιττή εφαρμογή είχε και έχω μόνο αυτα που χρειάζομαι για επικοινωνία δηλ viber,gmail,fb,messenger

 

Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

Καλό μήνα να έχουμε!

Edited by msland
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Καναμε στο κινητο Επαναφορα εργοστασιακων Ρυθμισεων

Και τωρα που ζηταει παλι το μαιλ και τον κωδικο που βαλαμε στην αρχη

Το μαιλ το βαζουμε, αλλα ο μας λεει , οτι ο κωδικος ειναι ΛΑΘΟΣ !

δεν μπορουμε να το κανουμε ενεργοποιηση,

Τι μπορουμε να κανουμε?

Το Ρ20 αγοραστηκε απο τα public πριν απο 2 μηνες

Ευχαριστω

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...