Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα αν μιλαμε για την μπροστινη καμερα τοτε υπαρχει γνωστο θεμα.Το οποιο ειναι οτι κανει beautify τις φωτογραφιες οσο και να κοπαναμε τον κωλο μας κατω.Ακομα και αν βαλεις την σχετικη ρυθμιση στο μηδεν , παλι θα κανει beautify.Τι σκεφτοντουσαν εκει στην huawei δεν μπορω να καταλαβω...Πολυ πιθανο λοιπον ολα αυτα που γραφω να ισχυουν γενικα για το "protrait mode".

Οσον αφορα στην πισω καμερα , το ΑΙ ειναι για instagram-ικες φωτος που δεν μας απασχολει να μην εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.Τεινει να το παρακανει με τα χρωματα.Οποτε εχε το AI κλειστο και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα.Τα mp βαλτα στο 12.

Τοσα ειναι της εγχρωμης καμερας.Η ασπρομαυρη ειναι στα 20mp και οταν λεει οτι θα βγαλει 20mp εγχρωμη φωτογραφια , κανει κατι αλχημειες με τις 2 καμερες.Δοκιμες που εκανα εδειξαν οτι στα 12mp (καθαρα δηλ με την εγχρωμη καμερα) βγαζει περισσοτερες λεπτομερειες απο οτι στα 20mp (εγχρωμη + ασπρομαυρη) ...οποτε μην ψαρωνεις με τα 20 :)

 

YΓ : πολλες φορες αφου πατησεις να βγαλει φωτο , κανει "sharpening".Οταν δεις την σχετικη ενδειξη πρεπει να κρατας το κινητο σταθερο.Αλλιως θα βγει θολη η φωτο.Ποτε κανει sharpening ειναι στην δικη του κριση.Υποθετω αναλογως τις συνθηκες της φωτογραφιας.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην την βασική κάμερα αναφέρομαι. Το αφήνω λοιπόν οπως είναι και βλέπουμε... Οι υπόλοιποι δηλαδή είστε ευχαριστημένοι με την βασική κάμερα οταν τραβάτε πρόσωπα? Δεν τα θωλώνει/αλλοιώνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

για πορτρέτα και φυσικότητα στα πρόσωπα μονο iphone και google (gcam).. όλοι οι υπόλοιποι το παρακάνουν στην επεξεργασία
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην την βασική κάμερα αναφέρομαι. Το αφήνω λοιπόν οπως είναι και βλέπουμε... Οι υπόλοιποι δηλαδή είστε ευχαριστημένοι με την βασική κάμερα οταν τραβάτε πρόσωπα? Δεν τα θωλώνει/αλλοιώνει?

 

Εγω δεν τραβαω προσωπα...θεωρειται "stalking" σε καποιες χωρες :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Σε επόμενο update, ίσως σε android 10,

Θα γίνει πιο φυσική η κάμερα

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η κάμερα.

Κάνει λίγο "ψεύτικες " τις φώτο αλλά ακολουθεί τα κελεύσματα της εποχής(Facebook, Instagram ) κτλ.

 

Στο χειροκίνητο δουλεύει καλύτερα

 

Sent from inner space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η κάμερα.

Κάνει λίγο "ψεύτικες " τις φώτο αλλά ακολουθεί τα κελεύσματα της εποχής(Facebook, Instagram ) κτλ.

 

Στο χειροκίνητο δουλεύει καλύτερα

 

Sent from inner space

 

Εγω θα προτιμούσα πιο φυσική εικόνα και κατά βούληση "πείραγμα" με πρόγραμμα επεξεργασίας. Άσχετο...αν και θα το γνωρίζετε "οι παλιοι" αλλά κρατώντας πατημένη την λήψη, τραβάει πολλές φωτογραφίες με δυνατότητα επιλογής αργότερα. (κατι σαν το live foto του iphone...αν λεγεται ετσι)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτιμούσα πιο φυσική εικόνα και κατά βούληση "πείραγμα" με πρόγραμμα επεξεργασίας. Άσχετο...αν και θα το γνωρίζετε "οι παλιοι" αλλά κρατώντας πατημένη την λήψη, τραβάει πολλές φωτογραφίες με δυνατότητα επιλογής αργότερα. (κατι σαν το live foto του iphone...αν λεγεται ετσι)
Ναι

Βγάζει ριπές

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...για να δω λοιπόν αν βελτιωθεί...αν καταφέρω βεβαια να περάσω πρώτα το 9...γιατι το hisuite μου κάνει κόλπα.:mad:

 

Περνα την 9 αμεσα , γιατι κατα Μαρτη μερια παμε για την 10..

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω θα προτιμούσα πιο φυσική εικόνα και κατά βούληση "πείραγμα" με πρόγραμμα επεξεργασίας. Άσχετο...αν και θα το γνωρίζετε "οι παλιοι" αλλά κρατώντας πατημένη την λήψη, τραβάει πολλές φωτογραφίες με δυνατότητα επιλογής αργότερα. (κατι σαν το live foto του iphone...αν λεγεται ετσι)

 

Μην μπλεκουμε τις "ριπες" , με ενα mode που εχουν πολλα κινητα , οπως και τα iphone που βγαζουν ενα video 1-2 secs πριν την φωτο.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύεις τοπίο ή κόντρα φωτισμό, δοκίμασε τη ρύθμιση HDR (στα περισσότερα), έχει διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγόρασα, ζήτησα πριν το πάρω και μου έβαλαν προστατευτικό σιλικόνης, είναι σαν να μην έχει, δεν φαίνεται τίποτα, και νομίζω ήταν καλή επιλογή!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στην γυναίκα μου, της το έστησα χθες, καταπληκτικό τηλέφωνο, εγώ έχω ένα pocophone και πραγματικά ζήλεψα το premium του πράγματος. Αν είχε ραδιόφωνο θα το έπαιρνα και εγώ με κλειστά μάτια.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο.το πήρατε αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο.το πήρατε αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

210, μεταχειρισμένο άριστο με εγγύηση 16 μήνες, εγώ περιμένω μήπως το βρω για εμένα σε black friday σε καλύτερη τιμή αυτό ή το pro.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

κάπως κατάφερα να βγάλω την δόνηση, οταν ξεκλειδώνω το κινητό με δακτυλικό....Πως την ξαναβάζω? (εχω ψαξει γενικα στις ρυθμίσεις και στο μενου που έχει τους ήχους, αλλα δεν μπορώ να το βρώ)

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

κάπως κατάφερα να βγάλω την δόνηση, οταν ξεκλειδώνω το κινητό με δακτυλικό....Πως την ξαναβάζω? (εχω ψαξει γενικα στις ρυθμίσεις και στο μενου που έχει τους ήχους, αλλα δεν μπορώ να το βρώ)

Ευχαριστώ!:)

 

Στο "more sound settings" το "vibrate on touch" ειναι.Αν και σε μενα ενω ειναι στο ON , δεν δονειται οταν ξεκλειδωνω με το δαχτυλικο.Τι να πει κανεις :)

Πεταει μια δονηση αν βαλω λαθος δαχτυλο..και καλα σαν να σου λεει..δεν επιασε..ξαναπροσπαθησε...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Στο "more sound settings" το "vibrate on touch" ειναι.Αν και σε μενα ενω ειναι στο ON , δεν δονειται οταν ξεκλειδωνω με το δαχτυλικο.Τι να πει κανεις :)

Πεταει μια δονηση αν βαλω λαθος δαχτυλο..και καλα σαν να σου λεει..δεν επιασε..ξαναπροσπαθησε...

 

Στο On το εχω και γω αλλά τίποτα απο δόνηση στο ξεκλείδωμα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το Signal messenger με το P20; Έχει πρόσβαση στην κάμερα; Εμένα μου δείχνει μια μαύρη οθόνη, ενώ του έχω δώσει όλα τα δικαιώματα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τον Αύγουστο του 2019 έχει να έρθει ενημέρωση ασφαλείας;

 

Ναι εκει εχουμει μεινει. Εχω δει p20 lite φιλου μου , που εχει παρει και του Σεπτεμβριου.Εμας γραμμενους μας εχουν τελειως :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...