Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυνατότητα απόκρυψης των soft keys έχει;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Με έχει εντυπωσιάσει στις νυχτερινές λήψεις χωρίς φλας!

 

Τοτε δεν εχεις δει τι κανει το "google camera" :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λειτουργικό port της GCAM με night mode για το Ρ20?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν εχεις δει τι κανει το "google camera" :)

 

παρέθεσε μας μερικά δείγματα με gcam να δούμε τι κάνει:)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λειτουργικό port της GCAM με night mode για το Ρ20?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η gcam δουλευει καλυτερα σε ο,τι ειναι πιο κοντα στο hardware των pixels , μιας και προερχεται και προοριζεται απο/για αυτα.Δεδομενου αυτου του γεγονοτος λοιπον , η gcam δουλευει καλα σε snapdragon επεξεργαστες και σε συσκευες με ανοιχτο/ξεκλειδωτο/προσβασιμο το camera2api.

Εχουν βγει καποια ports για exynos/kirin αλλα δεν τα λες και απροβληματιστα.Το P20 δεν εχει ξεκλειδωτο camera2api οποτε και να δουλεψει (καποια ports ψιλοδουλευουν) , το αποτελεσμα δεν ειναι καλυτερο απο αυτο της stock camera.

 

Ψαχνω να βρω καποια φωτο απο το Nokia 8/gcam που επαιζα πριν καιρο με night mode αλλα δεν βρισκω καποια.Οχι πως σε συνθηκες καλου φωτισμου δεν κανει την διαφορα , απλα στο night mode δινει ρεσιταλ.

 

Nokia 8 stock : αλανα

Nokia 8 gcam : αλανα

Τραβηγμενες την ιδια μερα 2 λεπτα διαφορα.Φαινεται ξεκαθαρα η ανωτεροτητα της gcam.Καλυτερη αντιθεση χρωματων που συναπεγεται καλυτερες λεπτομερειες.Τσεκαρε συννεφα...τεντα στα δεξια...στο κτιριο στο κεντρο βαθος που κανει κατι αναγλυφα στην προσοψη...

 

Νυχτερινες ληψεις δεν βρισκω αλλα απο οσα κινητα με "night mode" που δοκιμασα , το gcam κανει την καλυτερη δουλεια.Ολα δουλευουν με τον ιδιο τροπο αλλα η gcam εχει αλγοριθμους τρελους που κανουν de-noise απιστευτο...

 

ΥΓ : για τον φιλο που ρωταγε αν εχει ΑΙ η καμερα.Παρε παρακατω ενα δειγμα απο "greenery".

Με ΑΙ -> κηπος

Χωρις ΑΙ -> κηπος

Οπου "ανιχνευσε" πρασιναδα..του αλλαξε τα φωτα...για κανα instagram καλη ειναι.Για αποτυπωση της πραγματικοτητας..ουτε καν.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και από έμενα αγόρασα και εγώ ένα p20 πριν από μερικές μέρες (η αγορά έγινε από plaisio ) . προσπαθω να κάνω update και ειναι *κολλημένο* στην 8 ακολούθησα ότι οδηγούς βρήκα άλλα τζίφος . Η συσκευή ειναι L28 8.1.0.170 (C431) μίλησα και με το support της huawei και η απάντηση τους ήταν η συσκευή σας ειναι εγκεκριμένη για το android 9 τίποτα άλλο . Υπάρχει άλλος παθών ?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς Hicare

Αναζήτηση αναβαθμίσεων

Δεν έρχεται ΟΤΑ η μετάβαση από 8 σε 9

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υπολογιστή, κάνε μια δοκιμή να κάνεις αναβάθμιση από το husuite.

Το δοκίμασα αλλά τζίφος και από εκεί .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατάς Hicare

Αναζήτηση αναβαθμίσεων

Δεν έρχεται ΟΤΑ η μετάβαση από 8 σε 9

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το πρώτο που δοκίμασα ήταν Άλλα δεν .......

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τζίφος και από εκεί .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

το πρώτο που δοκίμασα ήταν Άλλα δεν .......

Κάρτα ΣΙΜ έχεις.βαλει;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα ΣΙΜ έχεις.βαλει;

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι εννοείτε , έχω δοκιμάσει και 2 διαφορετικές από 2 διαφορετικους παροχους , και μετά και από hard factory reset .

Ποια έκδοση έχεις εσύ ?

Edited by radiohan
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει ότι βρήκε την 9 αλλά δεν την περνάει, ή δεν την βρίσκει καν;

Αν δεν την βρίσκει, αναμονή.

Αν την βρίσκει και δεν μπορεί να την περάσει, μην το παλεύεις άλλο. Πήγαινέ το στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν την βρίσκει καν, είχα την εντύπωση πως το p20 είχε πάρει την 9, αλλά μάλλον όχι όλες οι εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα 219€.....από Public 4/64.

 

Κορυφή, ειδικά στις φωτογραφίες και ποιότητα κλήσεων/σημα

 

Πολύ ικανοποιημένος

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα 219€.....από Public 4/64.

 

Κορυφή, ειδικά στις φωτογραφίες και ποιότητα κλήσεων/σημα

 

Πολύ ικανοποιημένος

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά καταπληκτικό και ειδικά στην τιμή κοντά στα 200€ είναι ευκαιρία.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς 299; Καλοριζικο!

 

219 σε προσφορα πριν 7 ημερες....

 

κυριολεκτω...με δυο χρονια εγγυση και 3 μηνες εγγυση οθονης....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή προσφορα και ευκαιρία!Εγώ το πήρα γύρω στα 293 στην έκδοση βέβαια των 128gb από Σκρουτζ.
Link to comment
Share on other sites

Εσκασε ενα περιεργο update σημερα . Το ονομαζε "System settings update" και ειχε μεγεθος 230kb.Το τι αλλαξε , μονο η huawei ξερει.
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από τους παρόχους είναι

Το έκανε και εμενα

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

κάτοχος κ'γω πλέον του p20 αλλά ακόμη δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένη με την κάμερα, ο βασικός λόγος για τον οποίο διάλεξα το κινητό. Οπότε θέλω τα φώτα σας.Όταν βγάζω π.χ. φωτο στη φύση είναι αρκετά καλές οι φωτογραφίες. Όμως στα πρόσωπα οι φωτογραφίες είναι κάπως θολές, τα χρώματα περίεργα...γενικά δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα. Ελπίζω να φταίει το οτι δεν έχω βρει ακόμη τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Προς το παρόν την εχω ρυθμίσει στα 12MP και εχω απενεργοποιήσει το ΑΙ. Τι ρυθμίσεις θα μου προτείνατε, για να βγαίνουν οι φωτο πιο φυσικές και οχι τοσο ψεύτικες?

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

κάτοχος κ'γω πλέον του p20 αλλά ακόμη δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένη με την κάμερα, ο βασικός λόγος για τον οποίο διάλεξα το κινητό. Οπότε θέλω τα φώτα σας.Όταν βγάζω π.χ. φωτο στη φύση είναι αρκετά καλές οι φωτογραφίες. Όμως στα πρόσωπα οι φωτογραφίες είναι κάπως θολές, τα χρώματα περίεργα...γενικά δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα. Ελπίζω να φταίει το οτι δεν έχω βρει ακόμη τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Προς το παρόν την εχω ρυθμίσει στα 12MP και εχω απενεργοποιήσει το ΑΙ. Τι ρυθμίσεις θα μου προτείνατε, για να βγαίνουν οι φωτο πιο φυσικές και οχι τοσο ψεύτικες?

Ευχαριστώ:)

 

Αρχικα αν μιλαμε για την μπροστινη καμερα τοτε υπαρχει γνωστο θεμα.Το οποιο ειναι οτι κανει beautify τις φωτογραφιες οσο και να κοπαναμε τον κωλο μας κατω.Ακομα και αν βαλεις την σχετικη ρυθμιση στο μηδεν , παλι θα κανει beautify.Τι σκεφτοντουσαν εκει στην huawei δεν μπορω να καταλαβω...Πολυ πιθανο λοιπον ολα αυτα που γραφω να ισχυουν γενικα για το "protrait mode".

Οσον αφορα στην πισω καμερα , το ΑΙ ειναι για instagram-ικες φωτος που δεν μας απασχολει να μην εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.Τεινει να το παρακανει με τα χρωματα.Οποτε εχε το AI κλειστο και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα.Τα mp βαλτα στο 12.

Τοσα ειναι της εγχρωμης καμερας.Η ασπρομαυρη ειναι στα 20mp και οταν λεει οτι θα βγαλει 20mp εγχρωμη φωτογραφια , κανει κατι αλχημειες με τις 2 καμερες.Δοκιμες που εκανα εδειξαν οτι στα 12mp (καθαρα δηλ με την εγχρωμη καμερα) βγαζει περισσοτερες λεπτομερειες απο οτι στα 20mp (εγχρωμη + ασπρομαυρη) ...οποτε μην ψαρωνεις με τα 20 :)

 

YΓ : πολλες φορες αφου πατησεις να βγαλει φωτο , κανει "sharpening".Οταν δεις την σχετικη ενδειξη πρεπει να κρατας το κινητο σταθερο.Αλλιως θα βγει θολη η φωτο.Ποτε κανει sharpening ειναι στην δικη του κριση.Υποθετω αναλογως τις συνθηκες της φωτογραφιας.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...