Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ενώ το έχω στο αθόρυβο, έκανε 2-3 φορές έναν δυνατό ήχο κάτι μεταξύ...χαλασμένης κιθάρας και σπάσιμο γυαλιου. Εν τω μεταξυ ειναι εντονος ηχος και πολυ περιεργος (αφου καταρχην νομιζα πως επαθε καμια ζημια το ηχειο!)

Από μια αναζήτηση που εκανα ειδα υπαρχουν αναφορες για audio/sound issues αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.

Ακόμα δεν εχω περασει ενημερωσεις, ελπιζω ναναι καποιο bug που θα φυγει.

Εχει συμβει σε καναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητησα κ μου εβαλαν ενα τζαμακι απο το καταστημα, αλλα δεν πιανει ολη την οθονη. Ολα ετσι ειναι; Μου ειπαν για να καλυπτει ολη την οθονη πρεπει να βαλω ενα τζαμακι με μαυρα περιθώρια! :/

 

και σε μένα περάσαν τζαμακι στο μαγαζί άλλα στις άκρες από 2 πλευρές ειναι 1mm μικρότερες έτσι φαίνεται το περιθώριο και όταν θες να πατήσεις άκρη οθόνης δεν μπορείς ... Θα πάω να τους κάνω παράπονα κάποια στιγμή γιατί δεν πάει έτσι :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εβαλα μονος μου τζαμακι (nillkin) ετσι ακριβως ειναι!

 

Εχω ενα θεματακι τις τελευταιες ημερες με το viber...δεν μου ερχονται τα μνμ αν δεν ανοιξω την εφαρμογη! Εννοειται πως δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις,αφου το κινητο το εχω εδω και τοσους μηνες και τοσο καιρο ετρεχε υποδειγματικα! Δοκιμασα απεγκατασταση...δοκιμασα διαγραφη cache αλλα και παλι δεν διορθωνεται...καμια ιδεα?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εβαλα μονος μου τζαμακι (nillkin) ετσι ακριβως ειναι!

 

Εχω ενα θεματακι τις τελευταιες ημερες με το viber...δεν μου ερχονται τα μνμ αν δεν ανοιξω την εφαρμογη! Εννοειται πως δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις,αφου το κινητο το εχω εδω και τοσους μηνες και τοσο καιρο ετρεχε υποδειγματικα! Δοκιμασα απεγκατασταση...δοκιμασα διαγραφη cache αλλα και παλι δεν διορθωνεται...καμια ιδεα?

 

Χμμμ βλεπω εχει ερθει update του Viber. 10.5.0.28. Ακομα δεν το εχω κατεβασει. Μηπως αυτο δημιουργει το προβλημα; Το εχεις περασει? Καποιος αλλος που να το εχει περασει; Αν οι ρυθμισεις της συσκευης ειναι σωστες, στειλε ενα email στο viber. Απαντανε κ διορθωνουν ατελειες.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ξεκινησε ενα update πριν απο αυτο...και μολις εβαλα και το τελευταιο δεν διορθωθηκε κατι δυστυχως (εκει πονταρα και ηλπιζα)...ολες οι ρυθμισεις της συσκευης ειναι σωστες οποτε πραγματικα δεν ξερω τι παιζει...μαλλον θα κανω αυτο που λες με το mail στην viber,σε ευχαριστω!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ξεκινησε ενα update πριν απο αυτο...και μολις εβαλα και το τελευταιο δεν διορθωθηκε κατι δυστυχως (εκει πονταρα και ηλπιζα)...ολες οι ρυθμισεις της συσκευης ειναι σωστες οποτε πραγματικα δεν ξερω τι παιζει...μαλλον θα κανω αυτο που λες με το mail στην viber,σε ευχαριστω!

 

Και εμένα στο P20 pro με τα τελευταία τρία updates του viber καθυστερούν οι ειδοποιήσεις. Θα τους στείλω και εγώ αναφορά, αν δεν βγει update σύντομα που να το διορθώνει, θα την βγάλω από την αυτόματη διαχείριση, λογικά έτσι θα είναι οκ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην onscreen navigation bar οταν πατας παρατεταμενα το τετραγωνο κανει διαχωρισμο οθονης. Ξερουμε αν υπαρχει κατι παρομοιο οταν χρησιμοποιειται το fingerprint sensor για πλοηγηση; Το gesture κ τα 2 δαχτυλα απο το τερμα της οθονης δεν με βολευουν...
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποιο full face τζαμακι? μη παει για πεταμα το 10ευρο...

 

το πηρα και εγω πριν λιγες μερες 296ε με το -10% του Γερμανου, αν και εχω αρχισει να το μετανιωνω τωρα που ειδα τα specs του P30 lite που θα κοστιζει το ιδιο μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποιο full face τζαμακι? μη παει για πεταμα το 10ευρο...

 

το πηρα και εγω πριν λιγες μερες 296ε με το -10% του Γερμανου, αν και εχω αρχισει να το μετανιωνω τωρα που ειδα τα specs του P30 lite που θα κοστιζει το ιδιο μαλλον.

 

Δες Spigen ή nilkin αλλα φιλος μου που ειχε βαλει full screen ειχε αλλαξει 2-3 σε ενα μηνα, γιατι εσπαγε πολυ ευκολα. Γι αυτο κ προσωπικα προτιμησα ενα κλασικο που ειναι οπως στη φωτο που ανεβασα.

 

Κατα τα λοιπα ημουν κι εγω μεταξυ P20 και P30 Lite αλλα προσωπικα θεωρουσα το P30 Lite καλυτερο στο μεγεθος, notch και λογισμικο (φοραει εργοστασιακα τα Android 9 και οχι με update). Τα specs και η καμερα του P20 θεωρω πως ειναι αρκετα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέμα που πρόσεξα. Οταν μιλαω στο τηλεφωνο και το εχω στο αφτί (οπότε κλεινει η οθόνη), οταν παταω το κουμπι να ρυθμίσω την ενταση δεν κανει τίποτα; :blink: Πρέπει να το φερω μπροστά μου για να ρυθμίσω την ένταση! Το οποίο φυσικά δεν βοηθάει ιδιαίτερα εκτός κι αν μιλάω με Hands-free... Ετσι δουλεύει by default? :wacko:

 

Edit: Σε Viber και Whatsapp το εχω δοκιμασει. Θα το τεσταρω και σε κανονικό τηλέφωνο αλλά λογικά θα πρέπει να λειτουργεί με τον ιδιο τροπο.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα από μόνο του έσβησε φώτο και video στα καλά καθούμενα:wacko:

 

Μήπως τιποτα με το Cloud; Το εχεις ενεργοποιημένο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 3-4 μέρες χρήσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το μονο που περιμενα καλυτερο (για ναυαρχίδα του 2018) είναι το scrolling το οποιο δεν ειναι άψογο - δεν ξέρω αν ευθυνεται το tempered glass γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέμα που πρόσεξα. Οταν μιλαω στο τηλεφωνο και το εχω στο αφτί (οπότε κλεινει η οθόνη), οταν παταω το κουμπι να ρυθμίσω την ενταση δεν κανει τίποτα; :blink: Πρέπει να το φερω μπροστά μου για να ρυθμίσω την ένταση! Το οποίο φυσικά δεν βοηθάει ιδιαίτερα εκτός κι αν μιλάω με Hands-free... Ετσι δουλεύει by default? :wacko:

 

Edit: Σε Viber και Whatsapp το εχω δοκιμασει. Θα το τεσταρω και σε κανονικό τηλέφωνο αλλά λογικά θα πρέπει να λειτουργεί με τον ιδιο τροπο.

 

Τελικά αυτό μου το κανει μονο σε Viber και WhatsApp. Σε κανονική κλήση λειτουργεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως ενεργοποιεις το spell correction; Οχι auto correction. Απλα να μου υπογραμμιζει τη λάθους λεξη και να παταω να το διορθωσω manually.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω φορτιστή για το αυτοκίνητο αλλά η Huawei στο site έχει 2-3 μοντέλα. Ξέρει κανείς ποιος είναι ο πιο κατάλληλος?

 

Εγώ έχω πάρει τον AP38 με δυο θέσεις η μία υποστηρίζει Supercharge 22,5W, πολύ γρήγορος, έχω μείνει ευχαριστημένος. Αν θέλεις κάτι πιο καινούριο υπάρχει ο CP37 που υποστηρίζει Supercharge 40W, αλλά είναι για τις πιο νέες συσκευές Mate 20 Pro, P30 κλπ. Ωστόσο και με αυτόν θα κάνεις τη δουλειά σου και θα είσαι και καλυμμένος και για το μέλλον αν αγοράσεις άλλη συσκευή.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζει με τον δικο του φορτιστή, λέει super charging και απ οτι βλεπω δεν υπαρχει ρυθμιση για κανονική φορτιση. Ειναι ΟΚ αυτο για την διαρκεια ζωης της μπαταριας ή πρεπει να φορτιζουμε με μικροτερο φορτιστή οταν δεν βιαζομαστε;
Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση καινούργιας συσκευής ανάμεσα σε 2-3 συσκευές και το P20 καθώς στην τιμή που είναι αξίζει,θα ήθελα να ρωτήσω εντυπώσεις που έχετε για την συσκευή

για τυχόν προβλήματα

αν σε netflix εχει streaming σε 1080 HD

από ανθεκτικότατα πως είναι λογού γιαλού μπροστά και πίσω είναι κάτι που με προβληματίζει για τυχόν πτώση έστω και με θήκη

αν έχει gorilla glass από ότι βλέπω δεν το αναφέρει πουθενά

Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση καινούργιας συσκευής ανάμεσα σε 2-3 συσκευές και το P20 καθώς στην τιμή που είναι αξίζει,θα ήθελα να ρωτήσω εντυπώσεις που έχετε για την συσκευή

για τυχόν προβλήματα

αν σε netflix εχει streaming σε 1080 HD

από ανθεκτικότατα πως είναι λογού γιαλού μπροστά και πίσω είναι κάτι που με προβληματίζει για τυχόν πτώση έστω και με θήκη

αν έχει gorilla glass από ότι βλέπω δεν το αναφέρει πουθενά

 

Μετά από 10 μερες χρησης ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα δεν εχω αντιμετωπισει εως τωρα. Ίσως θα ήθελα πιο δυνατό το ηχειο - οταν ακουω μουσική η youtube στο μεγάφωνο, η ένταση προσωπικά δεν με ικανοποιεί.

Κάμερα καταπληκτική - αν και δεν συνηθιζω να τραβαω φωτο και βιντεο και ουτε το επελεξα για την καμερα του.

Μπαταρία μου βγαζει 5 ωρες SOT εκτός απο μερικες μερες που μιλησα περισσοτερο και χρησιμοποιησα αρκετά την καμερα οποτε μου εδωσε 4 ωρες και κάτι.

Η συσκευή δεν εχει gorilla glass. Για το αν ειναι ανθεκτική σε πτωση θα πρεπει να μας πει καποιος που αντιμετωπισε πτωση. Ευτυχως ακομα δεν μου εχει συμβει.

Netflix δεν χρησιμοποιω επομενως δεν μπορω να βοηθησω αλλα εχει οθονάρα.

Επίσης εχει πολυ δυνατό σήμα. Προχθές βρέθηκα σε απομακρυσμένη περιοχη παρέα με εναν κάτοχο Xiaomi και εναν Samsung. Ο Xiaomi δεν ειχε καθόλου σημα (ισως η συσκευη δεν υποστηριζε 800ρα μπαντα), ο Samsung ειχε σημα 3G και το P20 είχε καμπάνα 4G! Και οι 3 μας με χρήση ιδιου παρόχου (Cosmote) !!

Γενικά στα 350 ευρώ νομίζω ειναι εξαιρετική επιλογή. Στα 500 ευρώ δεν θα το αγόραζα. Αν και γενικά δεν αγοράζω πλέον κινητά ακριβότερα των 400 ευρώ διοτι δεν τα θεωρώ VFM.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μερες χρησης ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα δεν εχω αντιμετωπισει εως τωρα. Ίσως θα ήθελα πιο δυνατό το ηχειο - οταν ακουω μουσική η youtube στο μεγάφωνο, η ένταση προσωπικά δεν με ικανοποιεί.

Κάμερα καταπληκτική - αν και δεν συνηθιζω να τραβαω φωτο και βιντεο και ουτε το επελεξα για την καμερα του.

Μπαταρία μου βγαζει 5 ωρες SOT εκτός απο μερικες μερες που μιλησα περισσοτερο και χρησιμοποιησα αρκετά την καμερα οποτε μου εδωσε 4 ωρες και κάτι.

Η συσκευή δεν εχει gorilla glass. Για το αν ειναι ανθεκτική σε πτωση θα πρεπει να μας πει καποιος που αντιμετωπισε πτωση. Ευτυχως ακομα δεν μου εχει συμβει.

Netflix δεν χρησιμοποιω επομενως δεν μπορω να βοηθησω αλλα εχει οθονάρα.

Επίσης εχει πολυ δυνατό σήμα. Προχθές βρέθηκα σε απομακρυσμένη περιοχη παρέα με εναν κάτοχο Xiaomi και εναν Samsung. Ο Xiaomi δεν ειχε καθόλου σημα (ισως η συσκευη δεν υποστηριζε 800ρα μπαντα), ο Samsung ειχε σημα 3G και το P20 είχε καμπάνα 4G! Και οι 3 μας με χρήση ιδιου παρόχου (Cosmote) !!

Γενικά στα 350 ευρώ νομίζω ειναι εξαιρετική επιλογή. Στα 500 ευρώ δεν θα το αγόραζα. Αν και γενικά δεν αγοράζω πλέον κινητά ακριβότερα των 400 ευρώ διοτι δεν τα θεωρώ VFM.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε αναζήτηση καινούργιας συσκευής ανάμεσα σε 2-3 συσκευές και το P20 καθώς στην τιμή που είναι αξίζει,θα ήθελα να ρωτήσω εντυπώσεις που έχετε για την συσκευή

για τυχόν προβλήματα

αν σε netflix εχει streaming σε 1080 HD

από ανθεκτικότατα πως είναι λογού γιαλού μπροστά και πίσω είναι κάτι που με προβληματίζει για τυχόν πτώση έστω και με θήκη

αν έχει gorilla glass από ότι βλέπω δεν το αναφέρει πουθενά

 

Και γω πρόσφατα το αγόρασα περίπου δυο εβδομάδες, αλλά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Έρχομαι από Honor 8, οπότε είδα διαφορά σε όλους τους τομείς. Κάμερα δεν το συζητώ και ειδικά στο video με τη σταθεροποίηση. Μπαταρία δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά, με δυο κάρτες sim που χρησιμοποιώ και όλα ανοιχτά, πληροφορίες τοποθεσίας, wifi, δεδομένα εκτός σπιτιού, χαλαρά μιάμιση μέρα και 5 ώρες sot. Βέβαια η Huawei το πετυχαίνει αυτό κλείνοντας τις εφαρμογές, αλλά είναι τόσο γρήγορο που δε με απασχολεί, συν τις εφαρμογές που θέλω συνέχεια ανοιχτές τις έχω βάλει να τις κρατά ανοιχτές από τις ρυθμίσεις. Οθόνη έχει πολύ ωραία αν και θα την ήθελα λίγο πιο φωτεινή όταν είμαι κόντρα ήλιο, αν και μπορείς και πάλι να διακρίνεις.

Το Netflix ναι έχει κανονικά και FHD, στις ρυθμίσεις που έριξα μια ματιά στο Download video quality έχει επιλογή για High.

Ανθεκτικότητα που αναφέρεις, πρώτη φορά στη ζωή μου που έχει πέσει κινητό την πρώτη μέρα που το πήρα και άλλη μία φορά την αμέσως επόμενη μέρα από ένα μέτρο περίπου, ευτυχώς που είχα βάλει τη θήκη που έχει μέσα το πακέτο η οποία πάντως είναι τρομερά λεπτή και προστασία οθόνης αυτή που είχε πάνω μια απλή ζελατίνα. Δεν έπαθε τίποτα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι και λίγο τύχη, πως θα πέσει, που θα πέσει κλπ

Συμφωνώ πάντως και με το φίλο παραπάνω στα 329 που παίζει η τιμή είναι πολύ καλό.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Και γω πρόσφατα το αγόρασα περίπου δυο εβδομάδες, αλλά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Έρχομαι από Honor 8, οπότε είδα διαφορά σε όλους τους τομείς. Κάμερα δεν το συζητώ και ειδικά στο video με τη σταθεροποίηση. Μπαταρία δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά, με δυο κάρτες sim που χρησιμοποιώ και όλα ανοιχτά, πληροφορίες τοποθεσίας, wifi, δεδομένα εκτός σπιτιού, χαλαρά μιάμιση μέρα και 5 ώρες sot. Βέβαια η Huawei το πετυχαίνει αυτό κλείνοντας τις εφαρμογές, αλλά είναι τόσο γρήγορο που δε με απασχολεί, συν τις εφαρμογές που θέλω συνέχεια ανοιχτές τις έχω βάλει να τις κρατά ανοιχτές από τις ρυθμίσεις. Οθόνη έχει πολύ ωραία αν και θα την ήθελα λίγο πιο φωτεινή όταν είμαι κόντρα ήλιο, αν και μπορείς και πάλι να διακρίνεις.

Το Netflix ναι έχει κανονικά και FHD, στις ρυθμίσεις που έριξα μια ματιά στο Download video quality έχει επιλογή για High.

Ανθεκτικότητα που αναφέρεις, πρώτη φορά στη ζωή μου που έχει πέσει κινητό την πρώτη μέρα που το πήρα και άλλη μία φορά την αμέσως επόμενη μέρα από ένα μέτρο περίπου, ευτυχώς που είχα βάλει τη θήκη που έχει μέσα το πακέτο η οποία πάντως είναι τρομερά λεπτή και προστασία οθόνης αυτή που είχε πάνω μια απλή ζελατίνα. Δεν έπαθε τίποτα, αλλά σε γενικές γραμμές είναι και λίγο τύχη, πως θα πέσει, που θα πέσει κλπ

Συμφωνώ πάντως και με το φίλο παραπάνω στα 329 που παίζει η τιμή είναι πολύ καλό.

 

Ευχαριστώ,σαν συσκευή στην τιμή που που έχει τώρα είναι τελεία πραγματικά,πραγματικά είναι θέμα τύχης προχθές μου έπεσε η συσκευή nexus 6p μέσα στο σπίτι με την πλάτη κάτω στο πάτωμα και έσπασε η οθόνη και δεν δείχνει τίποτα από χειρότερα πεσίματα δεν έπαθε τίποτα και έτυχε αυτό και μας χαιρέτισε,να πω την αλήθεια φοβήθηκα το γυαλί μπροστά πίσω γενικώς στις συσκευές που το έχουν,τελικά πήρα το mi a2 ήθελα και Nokia 7 plus δεν υπήρχε σε νορμάλ τιμή άμεσα διαθέσιμο

να είστε καλά για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...