Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αλλά όταν πηγαίνω να κάνω το εικονίδιο εξαφανίζεται..

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής, σου βγάνει ένα συννεφάκι uninstall , αφήνεις το εικονίδιο της εφαρμογής και πατάς το uninstall.

Δε γίνεται με σύρσιμο από το εικονίδιο της εφαρμογής στο uninstall...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Θεωρώ πως καλύτερα Ρυθμίσεις > Εφαρμογές επιλέγεις την εφαρμογή, Κλείσιμο > καθαρισμός δεδομένων κλπ και μετά διαγραφή

 

Δηλαδή τα βήματα https://support.google.com/googleplay/answer/2521768?hl=el

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής, σου βγάνει ένα συννεφάκι uninstall , αφήνεις το εικονίδιο της εφαρμογής και πατάς το uninstall.

Δε γίνεται με σύρσιμο από το εικονίδιο της εφαρμογής στο uninstall...

Σε ευχαριστώ, τώρα το είδα.

Και μία ακόμα ερώτηση: Στο Android 8 στην Διαχείριση υπήρχε στις ρυθμίσεις επάνω δεξιά επιλογή να κάνεις εικονίδιο κάποια εφαρμογή, π.χ. μπαταρία, τώρα στο 9 έχει αφαιρεθεί.

Υπάρχει άλλος τρόπος να το κάνει κανείς, π.χ. να κάνεις εικονίδιο την Ψηφιακή ισορροπία που είναι εφαρμογή συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με το που το άνοιξα μου βγήκε μήνυμα αν θέλω να κάνω εγκατάσταση την νέα ενημέρωση, πάτησα ναι, έκανε επανεκκίνηση και μετά από λίγη ώρα είχε περάσει.

Πιστεύω να ήταν ασφαλείας, γιατί δεν παρατήρησα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα με το τελευταίο update σε 9.0.0.203 παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν λίγο πιο σκοτεινές από ότι πριν σε low light conditions... μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει αυτό ή είναι ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα με το τελευταίο update σε 9.0.0.203 παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν λίγο πιο σκοτεινές από ότι πριν σε low light conditions... μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει αυτό ή είναι ιδέα μου?

Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά.

Όταν μπεις στην εφαρμογή κάμερας πήγαινε στο μενού "Επαγγελματική" και έλεγξε το AV αν είναι στο 0, και αν θεωρείς ότι είναι σκοτεινή παίξε λίγο με τις τιμές αυτής της ρύθμισης που είναι για την έκθεση σιγά-σιγά μην το ανεβοκατεβάσεις απότομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Νέος κάτοχος κι εγώ, γενικά ευχαριστημένος.

Όταν το πήρα, είχε Android 8.1 και έκανα restore τις εφαρμογές μέσω του standard Android (Google) backup system (επαναφορά από το cloud κτλ). Μετά από 2-3 ώρες μου ήρθαν τα διαδοχικά update και τέλος το Android 9 (εννοείται είχαν μπει ιο εφαρμογές όλες). Και έρχεται η ερώτηση (κρίσεως προφανώς): να κάνω ένα factory reset ή όχι;

Γενικά ξέρω πως προτείνεται το factory rest σε major android version bumps, γι αυτό ρωτάω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Νέος κάτοχος κι εγώ, γενικά ευχαριστημένος.

Όταν το πήρα, είχε Android 8.1 και έκανα restore τις εφαρμογές μέσω του standard Android (Google) backup system (επαναφορά από το cloud κτλ). Μετά από 2-3 ώρες μου ήρθαν τα διαδοχικά update και τέλος το Android 9 (εννοείται είχαν μπει ιο εφαρμογές όλες). Και έρχεται η ερώτηση (κρίσεως προφανώς): να κάνω ένα factory reset ή όχι;

Γενικά ξέρω πως προτείνεται το factory rest σε major android version bumps, γι αυτό ρωτάω..

 

Ο τρόπος που λειτουργεί το android (linux τύπου) δε σου δημιουργεί πρόβλημα. Εγώ έχω θέμα πχ αν μια εφαρμογή κρασάρει την κάνω φουλ uninstall αντί να καθαρίζω απλά τα δεδομένα της. Έχω τα πάντα σε μεμονωμένα backup (πχ whatsapp, google photos) και η επαναφορά μου παίρνει 45 λεπτά να έρθει στην ίδια κατάσταση. Αν δεν είσαι υποχόνδριος μην κάνεις. Παλαιότερα σε άλλη συσκευή είχα προβλήματα με την εφαρμογή google γιατί προσπάθησαν να ενισχύσουν το "όλα τα βλέπω/ακούω" και στο update μου άφησε κουσούρι. Το P20 είναι μια σταθερή συσκευή με κοινότητα στα forum της huawei που αν έχεις πρόβλημα που οφείλεται σε bug θα το διορθώσουν εν καιρώ

Να προσθέσω πως τα σφάλματα μπορεί να είναι πολλά και να μην τα βλέπεις. Παρα ταυτα αν δεις πως η συσκευή δεν ανταποκρίνεται ή είναι αργή ή ότι άλλο περίεργο το factory reset είναι μια εύκολη λύση αντί να κάθεσαι να βρεις τι δε δουλεύει σωστά

Edited by const_ili
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ρ20 μαζί με την original θήκη του.

Τελευταία παρατήρησα ότι ενώ το έχω αφημένο κάπου ανοίγει μόνο του για λίγο δείχνοντας την ώρα δεξιά και μετά κλείνει στην ώρα που είναι ρυθμισμένη η οθόνη να κλείνει.

Αυτό δεν καταναλώνει άδικα μπαταρία χωρίς λόγο;

Υπάρχει τρόπος να μην το κάνει; (αν όχι στις ρυθμίσεις, αν το σκεπάσω ή το βάλω μπρούμυτα σταματάει να ανοίγει αυτόματα);

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ρ20 μαζί με την original θήκη του.

Τελευταία παρατήρησα ότι ενώ το έχω αφημένο κάπου ανοίγει μόνο του για λίγο δείχνοντας την ώρα δεξιά και μετά κλείνει στην ώρα που είναι ρυθμισμένη η οθόνη να κλείνει.

Αυτό δεν καταναλώνει άδικα μπαταρία χωρίς λόγο;

Υπάρχει τρόπος να μην το κάνει; (αν όχι στις ρυθμίσεις, αν το σκεπάσω ή το βάλω μπρούμυτα σταματάει να ανοίγει αυτόματα);

 

Αν δεν έχεις θήκη smart view αυτό πρέπει να είναι κάποιο πρόβλημα. Έβαλες μήπως κάποια ζελατίνα δικιά σου στη συσκευή;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις θήκη smart view αυτό πρέπει να είναι κάποιο πρόβλημα. Έβαλες μήπως κάποια ζελατίνα δικιά σου στη συσκευή;

Όταν το αγόρασα στο media markt μου έβαλαν μία θήκη σιλικόνης στην οθόνη, τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σε όλους τους φίλους... ερώτηση σχετικά με την γρήγορη φόρτιση και τον φορτιστή που έρχεται μαζί με το τηλέφωνο. Δεν έχω εμπειρία σε κινητά με δυνατότητα γρήγορης φόρτισης.

ερώτηση 1. είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε μόνο το δικό του φορτιστή για καλύτερη και πιο γρήγορη φόρτιση?

ερώτηση 2. θα πρέπει να αποφεύγω ολονύχτιες φορτίσεις?

ερώτηση 3. το καλώδιο usb έχει στην άκρη μωβ ακροδέκτες που σημαίνει ότι μπορεί να υποστηρίξει πολλά αμπερ (νομίζω 5Α). Για να συνδέσω άλλο καλώδιο στον δικό του αντάπτορα θα πρέπει να προσέξω να είναι και αυτό με τις ίδιες προδιαγραφές? Βλέπω ότι σε μερικά καλώδια λέει 3Α max...

ερώτηση 4. χρησιμοποιούμε χωρίς πρόβλημα φορτιστές 5V/2A από άλλο τηλέφωνο και powerbanks σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστηριζει call recording στο android 9;Ξερετε αν εχει ενσωματομενη τετοια λειτουργια;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους τους φίλους... ερώτηση σχετικά με την γρήγορη φόρτιση και τον φορτιστή που έρχεται μαζί με το τηλέφωνο. Δεν έχω εμπειρία σε κινητά με δυνατότητα γρήγορης φόρτισης.

ερώτηση 1. είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε μόνο το δικό του φορτιστή για καλύτερη και πιο γρήγορη φόρτιση?

ερώτηση 2. θα πρέπει να αποφεύγω ολονύχτιες φορτίσεις?

ερώτηση 3. το καλώδιο usb έχει στην άκρη μωβ ακροδέκτες που σημαίνει ότι μπορεί να υποστηρίξει πολλά αμπερ (νομίζω 5Α). Για να συνδέσω άλλο καλώδιο στον δικό του αντάπτορα θα πρέπει να προσέξω να είναι και αυτό με τις ίδιες προδιαγραφές? Βλέπω ότι σε μερικά καλώδια λέει 3Α max...

ερώτηση 4. χρησιμοποιούμε χωρίς πρόβλημα φορτιστές 5V/2A από άλλο τηλέφωνο και powerbanks σωστά?

 

1.Ναι

2. Υπάρχει προστασία που σταματά την φόρτιση όταν πάει 100% αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ πάντως το αφήνω καμιά φορά ολονύχτια φόρτιση χωρίς πρόβλημα.

3. Καλύτερα μόνο original καλώδια και φορτιστές σε ταχυφορτιστές.

4. Δεν το γνωρίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο υποστηριζει call recording στο android 9;Ξερετε αν εχει ενσωματομενη τετοια λειτουργια;

 

Δεν υποστηρίζει απο μόνο του αλλά τα διάφορα προγράμματα call recording δουλευουν κανονικά.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση εκτός ότι πρόσθεσε κουμπάκι για multimedia στα sms τσάκισε και το call recording τουλάχιστον με το acr που έχω εγώ.

workaround κατέβασμα του acr απο το huawei app store.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Βλεποντας την χρηση της μπαταριας μου απο το battery usage βλεπω εδω και 2-3 μερες να καταναλωνει πολυ μπαταρια ενα service το το ονομα huawei data management service. Τις προηγουμενες μερες δεν το ειχα ή τουλαχιστον οχι με τοσο πολυ καταναλωση. Μπορει να υπηρχε καπου χαμηλα. Στελνω και φωτογραφια. Εσεις το εχετε δει? Τι μπορω να κανω?

 

 

NVe1VdX

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση εκτός ότι πρόσθεσε κουμπάκι για multimedia στα sms τσάκισε και το call recording τουλάχιστον με το acr που έχω εγώ.

workaround κατέβασμα του acr απο το huawei app store.

 

Σου παίζει;

Πήγα να την κατεβάσω και έβγαλε notice ότι είναι ασύμβατο με Android 9..

Link to comment
Share on other sites

Σου παίζει;

Πήγα να την κατεβάσω και έβγαλε notice ότι είναι ασύμβατο με Android 9..

 

Ναι κανονικά και με αναγνώριση αριθμών , γράφει μη συμβατότητα με την 9 αλλά δουλευει κανονικά.

Edited by savdown

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και με αναγνώριση αριθμών , γράφει μη συμβατότητα με την 9 αλλά δουλευει κανονικά.

 

Περίεργο, εμένα δε μου έπαιξε, δεν μου βγάζει τη δυνατότητα να πατήσω το κουμπί εγγραφής δλδ, παρά το ότι έχω δώσει το σχετικό δικαίωμα. Θα ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, εμένα δε μου έπαιξε, δεν μου βγάζει τη δυνατότητα να πατήσω το κουμπί εγγραφής δλδ, παρά το ότι έχω δώσει το σχετικό δικαίωμα. Θα ξαναδοκιμάσω.

Το έχω να γράφει αυτόματα δεν πατάω κάποιο κουμπί. Κοίτα απο τις ρυθμίσεις αν η έκδοση που έχεις είναι η ACR 31.4-unChained εγώ αυτήν έχω και παίζει.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά γνωστής αλυσίδας καταστημάτων στα 329€, με το χέρι στην καρδιά, ποιό θα επιλέγατε? Αυτό ή το Pocophone?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...