Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

P20 dual στα 400€ με επιστροφή yellows.

 

Αξίζει;

320€ βγαίνει στο πλαίσιο αν έχεις καρτα eurobank.

Μέχρι σήμερα όμως....

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπέρα στο φορουμ . Οσα ατομα πηρατε την pie εχετε δει βελτιωση σε καμερα και αυτονομια ?? ευχαριστω :)

 

Είναι πολύ νωρίς για διαπιστώσεις αλλά σε κάμερα μου φαίνεται ίδιο και σε αυτονομία ίδιο ή λίγο χειρότερο.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για διαπιστώσεις αλλά σε κάμερα μου φαίνεται ίδιο και σε αυτονομία ίδιο ή λίγο χειρότερο.

 

ευχαριστω πολύ για τημ αμεση απαντηση….για την αυτονομια λιγο που το εψαξα το λενε αρκετοι...αλλα λενε μετα από λιγο στρωνει….για να δουμε….να σαι καλα φιλε μου....:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για τημ αμεση απαντηση….για την αυτονομια λιγο που το εψαξα το λενε αρκετοι...αλλα λενε μετα από λιγο στρωνει….για να δουμε….να σαι καλα φιλε μου....:)

 

Μακάρι γιατί μου άρεσε που η μπαταρία έπεφτε με το σταγονόμετρο όταν δεν το χρησιμοποιούσα το ιντερνετ.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι και αυτό με την γρήγορη φωτογραφία δεν δουλεύει το ίδιο καλά με πριν .

 

τελικα γιατι με κάθε αναβαθμιση αφηνουν και μερικα κουσούρια ?? ας ελπιζουμε σε μελλοντικο update...να φτιαξει...αυτό το επιβαιβεωσε και φιλος...

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

320€ βγαίνει στο πλαίσιο αν έχεις καρτα eurobank.

Μέχρι σήμερα όμως....

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

 

Είναι ακόμα στο σάιτ και έκανα παραγγελία 2πμ σήμερα. Παίζει να το περάσουν;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??

Εγώ το έκανα από την αρχή στις πιο ενεργοβόρες όπως το fb, instagram, tweter, αλλά δεν το έκανα στο viber που το χρησιμοποιώ συχνά κάθε μέρα, όπως το έκανα επίσης να κλείνουν και σε όλα τα παιχνίδια, καιρός κλπ, τα έκλεισα να ανοίγουν όταν θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

χτες το βράδυ από μόνο του αναβάθμισε σε 9. θα με συμβουλεύατε να το κάνω ενα factory reset σημερα για ομολότερη λειτουργία? εχω να κερδισω κατι απο αυτη την μπελαλίδικη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

χτες το βράδυ από μόνο του αναβάθμισε σε 9. θα με συμβουλεύατε να το κάνω ενα factory reset σημερα για ομολότερη λειτουργία? εχω να κερδισω κατι απο αυτη την μπελαλίδικη διαδικασία?

 

Δουλεψε το τωρα χωρις reset να πειραματιστεις με το νεο λειτουργικο και το Σ/Κ που θα εχεις ελευθερο χρονο του κανεις ενα factory reset και το στηνεις ως νεα συσκευη χωρις την χρηση καποιου backup.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα από την αρχή στις πιο ενεργοβόρες όπως το fb, instagram, tweter, αλλά δεν το έκανα στο viber που το χρησιμοποιώ συχνά κάθε μέρα, όπως το έκανα επίσης να κλείνουν και σε όλα τα παιχνίδια, καιρός κλπ, τα έκλεισα να ανοίγουν όταν θέλω εγώ.

 

ευχαριστω πολύ για την αναλυτικη και αμμεση απαντηση...θα πειραματιστω και εγω ….αλλωστε εγινε τουμπανο στην 9 με το θεμα μπαταριας...ας δωσουμε λιγο παραπανω…..:) να σαι καλα αδερφε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι γιατί μου άρεσε που η μπαταρία έπεφτε με το σταγονόμετρο όταν δεν το χρησιμοποιούσα το ιντερνετ.

 

προσωπικα εχω ακουσει πολύ καλα λογια για το greenify που βοηθαει τη μπαταρια….δε ξερω πως συμπεριφέρεται στην 9....πιο κατω φιλος...με συμβουλεψε να ''παγωσω'' καποιες εφαρμογες και να τις ανοιγω οποτε θελω...και πιστευω θα εχει αποτέλεσμα.... δε θελω να είμαι υπερβολικος αν δεν είναι καλυτερα στην 9 η μπαταρια είναι περιπου το ιδιο...:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε το τωρα χωρις reset να πειραματιστεις με το νεο λειτουργικο και το Σ/Κ που θα εχεις ελευθερο χρονο του κανεις ενα factory reset και το στηνεις ως νεα συσκευη χωρις την χρηση καποιου backup.
Γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί τι;

Αν εννοείς γιατί να μην επαναφέρεις backup ο λόγος είναι ότι το restore backup αναιρεί το reset.

Στήνεις ξανά από την αρχή και μετά πάρε ένα backup να το έχεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι;

 

Αν εννοείς γιατί να μην επαναφέρεις backup ο λόγος είναι ότι το restore backup αναιρεί το reset.

 

Στήνεις ξανά από την αρχή και μετά πάρε ένα backup να το έχεις.

Για ποιο λόγο λες αδερφέ ότι πρέπει να το στήσει από την αρχή; με βάση ποιο στοιχείο όλοι εδώ μέσα αναπαράγετε κάτι που δεν έχει βάση;

Εάν το κινητό δεν λειτουργεί όπως πριν ναι να το κάνεις όχι όμως επειδή είναι άγραφος κανόνας της αναβάθμισης...

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο λες αδερφέ ότι πρέπει να το στήσει από την αρχή; με βάση ποιο στοιχείο όλοι εδώ μέσα αναπαράγετε κάτι που δεν έχει βάση;

Εάν το κινητό δεν λειτουργεί όπως πριν ναι να το κάνεις όχι όμως επειδή είναι άγραφος κανόνας της αναβάθμισης...

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε,

Όταν κάνεις αναβάθμιση Android το σύστημα αφού περάσει την νέα έκδοση κάνει ένα optimise των εφαρμογών που είχες στην νέα έκδοση. Αυτό σου δείχνει ότι μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην νέα έκδοση όπως είναι και απλά τις cachαρει. Το αποτέλεσμα είναι ότι μένουν υπολοιματα από την προηγούμενη έκδοση και δεν μιλάω για εφαρμογές απλές αλλά για εφαρμογές συστήματος. Όταν κάνεις επαναφορά σβήνει το σύστημα και το κάνει ξανά εγκατάσταση, οπότε είναι καθαρό από κατάλοιπα.

Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται επαναφορά τότε μην κάνεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι άγραφος νόμος. Μπορεί να σου το επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε έμπειρος τεχνικός. Ακόμα δεν υπάρχει περίπτωση μετά από αναβάθμιση έκδοσης λειτουργικού να είναι όλα Οκ χωρίς επαναφορά. Υπάρχει θέμα απλά δεν θα το έχεις δει γιατί μπορεί να μην σε επηρεάζει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

διορθωστε με αν κανω λαθος...όταν λεμε hard reset....ειτε μεσα από τις ρυθμισεις το κανουμε...ειτε μεσα από συνδυασμο πληκτρων...είναι ακριβως το ιδιο….το cache των προηγουμενων εφαρμογών σβηνει...σωστα ….??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε,

 

Όταν κάνεις αναβάθμιση Android το σύστημα αφού περάσει την νέα έκδοση κάνει ένα optimise των εφαρμογών που είχες στην νέα έκδοση. Αυτό σου δείχνει ότι μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην νέα έκδοση όπως είναι και απλά τις cachαρει. Το αποτέλεσμα είναι ότι μένουν υπολοιματα από την προηγούμενη έκδοση και δεν μιλάω για εφαρμογές απλές αλλά για εφαρμογές συστήματος. Όταν κάνεις επαναφορά σβήνει το σύστημα και το κάνει ξανά εγκατάσταση, οπότε είναι καθαρό από κατάλοιπα.

 

Αν εσύ πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται επαναφορά τότε μην κάνεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι άγραφος νόμος. Μπορεί να σου το επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε έμπειρος τεχνικός. Ακόμα δεν υπάρχει περίπτωση μετά από αναβάθμιση έκδοσης λειτουργικού να είναι όλα Οκ χωρίς επαναφορά. Υπάρχει θέμα απλά δεν θα το έχεις δει γιατί μπορεί να μην σε επηρεάζει.

Εσύ με ποια ιδιότητα επικαλείσαι όσα λες; ποια είναι η εξειδίκευση σου;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με ποια ιδιότητα επικαλείσαι όσα λες; ποια είναι η εξειδίκευση σου;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρονια τεχνικος Η/Υ απο εποχη MS-DOS 6.22

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χρονια τεχνικος Η/Υ απο εποχη MS-DOS 6.22
Ιεκ Όμηρος;

 

Τελοσπαντων, το κινητό τα σπάει έτσι και αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα...στο θεμα αναβαθμισεων παιζει ρολο ο παροχος…?? η ατοπη η ερωτηση ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σπαταλά περισσότερη μπαταρία;

Ελπίζω σε μελλοντική ενημέρωση να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...