Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 4g+ ναι είναι ενεργό μόνιμα κι αν θες να το απενεργοποιείς από το κρυφό menu "επιλογές για προγραμματιστές" επιλογή συνάθροιση παροχών LTE.

 

Για την ειδοποίηση του WiFi all πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-εφαρμογές πάνω δεξιά 3 τελίτσες κι επιλέγεις εμφαν. διεργασίες συστήματος, μετά υπηρεσίες τηλεφώνου κι επιλέγεις ειδοποιήσεις, στο υπενθυμίσεις ενεργοποιείς το ήπιες ειδοποιήσεις και τελείωσες.

 

Για 4g only χρειάζεσαι την εφαρμογή setedit (settings database editor) και να σβήσεις κάποια νούμερα σ'ενα entry. Οδηγίες σ' αυτό θα βρεις στο xda απλά προσοχή να μην κάνεις λάθος.

 

Στις πληροφορίες συσκευής δες αν έχει 2 imei. Αν έχει 2 είναι δικαρτο.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση θα το κοιταξω. αμα ειναι να κανω καποιο λαθος στην συσκευη και εχω προβληματα δεν θελω να το πειραξω με την εφαρμογη setedit.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 738
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση θα το κοιταξω. αμα ειναι να κανω καποιο λαθος στην συσκευη και εχω προβληματα δεν θελω να το πειραξω με την εφαρμογη setedit.

 

Δυσκολο δεν ειναι αρκει να εχεις μια ιδεα και να μπορεις να ακολουθησεις πιστα καποιες οδηγιες.

Για την ακριβεια παντως αυτο που κανει ειναι να ξεκλειδωνει ολα τα προτυπα στην επιλογη δικτυου.

Το μονο 4G το εμφανιζει ως LTE.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο δεν ειναι αρκει να εχεις μια ιδεα και να μπορεις να ακολουθησεις πιστα καποιες οδηγιες.

Για την ακριβεια παντως αυτο που κανει ειναι να ξεκλειδωνει ολα τα προτυπα στην επιλογη δικτυου.

Το μονο 4G το εμφανιζει ως LTE.

 

σε ευχαριστω χρειαζεται ειπες να κανω root ; το κινητο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω χρειαζεται ειπες να κανω root ; το κινητο; .

 

Όχι τίποτα, ούτε bootloader ξεκλειδώνεις ούτε τίποτα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα σας , υπαρχει τροπος να βγαλω τις ειδησεις οταν κανω scroll αριστερα ; στην κεντρικη οθονη; .

 

Απο οτι βλεπω η συσκευη δεν εχει την δυνατοτητα αποθηκευσης των sms στην καρτα σημ πολυ κακο αυτο!! :mad:

 

 

τελος υπαρχει τροπος να ξυπναει η οθονη με διπλο πατημα επανω χωρις να χρειαζεται να παταω στο πληκτρο στα δεξια;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite
  • 1 month later...

τελικα ειναι μονοκαρτο το κινητο μου , εχει ενα imei , σημερα μου εβγαλε να του περασω και νεα αναβαθμιση λογισμικου. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα δανεική μία συσκευή για να στείλω την δική μου τέλη του μήνα για αλλαγή μπαταρίας, και τώρα που προσπαθώ να στήσω μόνο τα βασικά, δεν βρίσκω dark theme.

Δεν έχει το EMUI 9 dark theme στα Settings του;
Με search που έκανα δεν μου εμφάνισε κάποιο αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsiftsism said:

Πήρα δανεική μία συσκευή για να στείλω την δική μου τέλη του μήνα για αλλαγή μπαταρίας, και τώρα που προσπαθώ να στήσω μόνο τα βασικά, δεν βρίσκω dark theme.

Δεν έχει το EMUI 9 dark theme στα Settings του;
Με search που έκανα δεν μου εμφάνισε κάποιο αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Στο 9 θυμάμαι ήταν στο menu μπαταρία αλλά μόνο για συσκευές με oled οθόνη. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο 9 θυμάμαι ήταν στο menu μπαταρία αλλά μόνο για συσκευές με oled οθόνη. 
Μάλλον θα έχει OLED οθόνη.
Κοίταξα παντού, και στο Display (που βρίσκεται στο Mate μου) και στο Battery μενού, δεν βρήκα τίποτα.

Αναγκαστικά με light mode, ευτυχώς θα είναι ελπίζω για λίγες μέρες που θα μείνω χωρίς τη δική μου συσκευή.


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήλθε update από 9.1.0.392 σε 9.1.0.397.

"Η ενημέρωση αυτή βελτιώνει την ασφάλεια του συστήματος με ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας"

Καλό το ότι δε μας έχουν ξεχάσει...

 

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, Yoda said:

Μου ήλθε update από 9.1.0.392 σε 9.1.0.397.

"Η ενημέρωση αυτή βελτιώνει την ασφάλεια του συστήματος με ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας"

Καλό το ότι δε μας έχουν ξεχάσει...

 

Η Huawei το παλεύει, τι να κάνει όμως κι αυτή που δέχεται άνισο πόλεμο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 24/11/2021 at 8:52 ΜΜ, Yoda said:

Μου ήλθε update από 9.1.0.392 σε 9.1.0.397.

"Η ενημέρωση αυτή βελτιώνει την ασφάλεια του συστήματος με ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας"

Καλό το ότι δε μας έχουν ξεχάσει...

 

ναι ειδα οτι με αυτην την αναβαθμιση εξαφανιστηκε το λογοτυπο volte . Και ενω υπαρχει η ενδειξη 4g+ δεν εμφανιζεται τωρα πια το volte . Κριμα παντως!! , ευτυχως λειτουργει κανονικα το 4g calling. 

Yπαρχει τροπος να εχουμε διπλο πατημα στην οθονη και να αναβει; . 

Επισης υπαρχει τροπος να αποθηκευσουμε sms στην καρτα σημ; ή καπου αλλου ; 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και συνεχίζει,,,

Μου ήλθε update από 9.1.0.397 σε 9.1.0.401.

(Η ενημέρωση αυτή βελτιώνει την ασφάλεια του συστήματος με ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 25/6/2021 at 3:28 ΜΜ, PapaDarxon said:

 

Το 4g+ ναι είναι ενεργό μόνιμα κι αν θες να το απενεργοποιείς από το κρυφό menu "επιλογές για προγραμματιστές" επιλογή συνάθροιση παροχών LTE.

 

Για την ειδοποίηση του WiFi all πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-εφαρμογές πάνω δεξιά 3 τελίτσες κι επιλέγεις εμφαν. διεργασίες συστήματος, μετά υπηρεσίες τηλεφώνου κι επιλέγεις ειδοποιήσεις, στο υπενθυμίσεις ενεργοποιείς το ήπιες ειδοποιήσεις και τελείωσες.

 

Για 4g only χρειάζεσαι την εφαρμογή setedit (settings database editor) και να σβήσεις κάποια νούμερα σ'ενα entry. Οδηγίες σ' αυτό θα βρεις στο xda απλά προσοχή να μην κάνεις λάθος.

 

Στις πληροφορίες συσκευής δες αν έχει 2 imei. Αν έχει 2 είναι δικαρτο.

Καλημέρα προσπαθώ  να βρω τις ειδοποιήσεις να επιλεξω ηπιεσ και δεν το βρίσκω για να μην ακούγεται θόρυβος όταν γυρίζει σε Wi-Fi calling. .

Όσο για την συνάθροιση παροχων lte ούτε αυτήν την βρίσκω. 

Θέλω να δω άμα πιάνει καλύτερη κάλυψη με απλό 4g διότι παρουσιάζει προβλήματα η Vodafone στο 4g ανά τακτά χρονικά διαστήματα. 

Επιπλέον δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης από το 112 ενώ είναι ενεργες.Γιατί γίνεται αυτό  .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...