Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση. Σε κινητό φίλου έβγαλε ξαφνικά ένα εικονίδιο που μοιάζει με φύλλο δεξια ακριβώς από το εικονίδιο της μπαταρίας. Ξέρει κανείς τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 738
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

"λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας " απ το μενού της μπαταρίας.

Αυτό έχει ενεργοποιήσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μετά το πάσχα για την 9 ... πόσο ρεαλιστικό είναι για την Huawei ;

Αξίζει να δώσω το mate9 για το P20 lite ή δεν είναι αναβάθμιση καθόλου;

το ραδιόφωνο με δελεάζει η αλήθεια είναι

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει κατά την γνώμη μου. Το mate είναι mate με ότι συνεπάγεται! Ίσως το p30 lite που θα βγει σε λίγο να είναι αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αιντε να δουμε τι θα δουμε σιγα σιγα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια χαζοκολληματα εχετε και σεις ή μονο σε μενα συμβαινει?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαζοκολληματα εχετε και σεις ή μονο σε μενα συμβαινει?

Εγώ παρατηρώ κάποια κολλήματα αραιά και που μέσα σε εφαρμογές, σε εναλλαγές εφαρμογών κλπ. Ίσως θέλει κανένα reset. Εν τω μεταξύ τα 4GB που έχει μάλλον μόνο για εφέ είναι. Όταν εναλλάσσω εφαρμογές παρατήσω ότι τις ξανά φορτώνει. Θα έπρεπε όλες στη μνήμη να μένουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ κάποια κολλήματα αραιά και που μέσα σε εφαρμογές, σε εναλλαγές εφαρμογών κλπ. Ίσως θέλει κανένα reset. Εν τω μεταξύ τα 4GB που έχει μάλλον μόνο για εφέ είναι. Όταν εναλλάσσω εφαρμογές παρατήσω ότι τις ξανά φορτώνει. Θα έπρεπε όλες στη μνήμη να μένουν.
Εδώ στο OP 6T που έχω με 8gb τα ίδια κάνει. Δυστυχώς παιδιά η RAM καταναλώνεται πλέον με το καλημέρα. Ακόμα και στα pixel τα ίδια συμβαίνουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο OP 6T που έχω με 8gb τα ίδια κάνει. Δυστυχώς παιδιά η RAM καταναλώνεται πλέον με το καλημέρα. Ακόμα και στα pixel τα ίδια συμβαίνουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Κάκιστη διαχείριση μνήμης, ναι πες γεμίζει αλλά με τι εφόσον όλα τα ξανά φορτώνει συνεχώς. Ενώ στη διαχείριση εργασιών συνεχώς έχω πχ 2,5GB άδεια. Εποχές windows 9x σε διαχείριση μνήμης. Ελπίζω με Android 9 να υπάρξει κάποια βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου ήρθε η 174 με ενημέρωση ασφαλείας για τον Φεβρουάριο.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε μενα ηρθε σημερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην 157 είμαι ακόμα (C432) με Vodafone και φυσικά ούτε λόγος για gpu turbo ακόμα... Μάλλον φταίει το ότι το κινητό είναι από Vodafone, μόλις τελειώσει η εγγύηση θα του βάλω generic firmware να το κάνω και dual SIM.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω generic στην 170 είμαι.

Ακόμη και μεταξύ των ιδίων firmware δε δίνονται ταυτόχρονα.

Βέβαια αν έχεις ένα "τόσο" custom όσο της Voda, θα περιμένεις περισσότερο.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε λεγοντας generic rom; Ξερω τις custom που χρειάζονται root κτλ τις treble αλλα genetic πρωτη φορα ακουω. Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε λεγοντας generic rom; Ξερω τις custom που χρειάζονται root κτλ τις treble αλλα genetic πρωτη φορα ακουω.

Generic είναι το αντίθετο της custom.

 

Σημαίνει ότι είναι "απείραχτη" όπως βγήκε από τη μαμά Huawei.

Πχ. Της Voda που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι "πειραγμένη" από τη Voda για να βγάζει λογότυπα κλπ.

 

Μερικές φορές μάλιστα οι πάροχοι κλειδώνουν τη συσκευή να μην παίρνει SIM άλλου πάροχου, παρά μόνο δικές τους.

Αυτές οι ROM βρίσκονται σε χαμηλότερη προτεραιότητα στις αναβαθμίσεις απ'ότι οι generic, και κάποιες δεν παίρνουν και καθόλου αναβαθμίσεις.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι no branded αλλα ειμαι κολλημενος στην 170 ακομα..θα περιμενω μαλλον την περιβοητη major update :lol:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι no branded αλλα ειμαι κολλημενος στην 170 ακομα..θα περιμενω μαλλον την περιβοητη major update :lol:

Ακόμη και στις Generic δε δίνονται όλες ταυτόχρονα. Δίνονται σε batches.

Κι εγώ Generic με 170 είμαι :worry:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η αναβάθμιση 161 σε μένα με ενημερώσεις ασφαλείας Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και εμενα την 174 σημερα. Το θεμα μου ειναι οτι δεν με ειδοποιεί αυτοματα για τις ενημερωσεις, αλλα κανω εγω ψάξιμο στο ελεγχος για ενημερωσεις. Γνωριζει καποιος το γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και εμενα την 174 σημερα.

174 κι εδώ...

Το θεμα μου ειναι οτι δεν με ειδοποιεί αυτοματα για τις ενημερωσεις, αλλα κανω εγω ψάξιμο στο ελεγχος για ενημερωσεις. Γνωριζει καποιος το γιατι;

Στην οθόνη της ενημέρωσης, άνοιξε το μενού (πάνω δεξιά) και έλεγξε ότι έχεις ενεργή την επιλογή: "Αυτόματη ενημέρωση μέσω WiFi"

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...