Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με αυτήν https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-huawei-p20-lite-p-TEL.048174 δεν είχα κανένα πρόβλημα και μάλιστα όταν την είχα και στο p10 με έσωσε και από πτώσεις κάνα δυο φορές.

Σου κάνει καλή εφαρμογή; Εγώ πήρα αυτήν και περιμετρικά είχε αέρα που δεν έφευγε με τίποτα, σαν να μην μπορούσε να κολλήσει καλά.

https://tokinito.gr/accessories/smartphones/screen-protection/huawei/p20-lite/flexible-tempered-glass-forcell-huawei-p20-lite.html

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα να μην εφαρμόζουν καλά τα screen protectors.

 

Επίσης, έχει notification led? Βλέπω στις ρυθμίσεις να αναφέρεται ως pulse, αλλά δεν έχει καταφέρει να το δω να δουλεύει.

Edited by wael
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 738
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Led δουλεύει κανονικά, απλα ειναι μικρό. Για tempered εγώ δοκίμασα ένα της nillkin αλλά δεν μου άρεσε όπως καθόταν και το έβγαλα.
Link to comment
Share on other sites

Σου κάνει καλή εφαρμογή; Εγώ πήρα αυτήν και περιμετρικά είχε αέρα που δεν έφευγε με τίποτα, σαν να μην μπορούσε να κολλήσει καλά.

https://tokinito.gr/accessories/smartphones/screen-protection/huawei/p20-lite/flexible-tempered-glass-forcell-huawei-p20-lite.html

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα να μην εφαρμόζουν καλά τα screen protectors.

 

Επίσης, έχει notification led? Βλέπω στις ρυθμίσεις να αναφέρεται ως pulse, αλλά δεν έχει καταφέρει να το δω να δουλεύει.

Το led δουλεύει, αναβοσβήνει ένα πράσινο φωτάκι πολύ απαλά. Εγω που σαν εφαρμογή email έχω βάλει το BlueMail εχω ένα έντονο μπλε να αναβοσβήνει όταν έχω email.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με αυτήν https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-huawei-p20-lite-p-TEL.048174 δεν είχα κανένα πρόβλημα και μάλιστα όταν την είχα και στο p10 με έσωσε και από πτώσεις κάνα δυο φορές.

Εγω επειδή δεν μπορώ το γυαλί το εχω ασφαλίσει με 35 ευρώ για ενα χρόνο για σπασιμο γυαλιού μπρος πίσω, κλοπή και νερό.

Link to comment
Share on other sites

Το Led δουλεύει κανονικά, απλα ειναι μικρό. Για tempered εγώ δοκίμασα ένα της nillkin αλλά δεν μου άρεσε όπως καθόταν και το έβγαλα.

 

Υπαρχει και full cover? δεν θελω να κανει κενα αερος στο πλαι

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και full cover? δεν θελω να κανει κενα αερος στο πλαι
Αυτό σε εμένα δεν έκανε κενά γύρω γυρω. Αλλά δεν καθόταν και τέλεια. Είχε μέσα κάποια κενά. 2388d506a7f4bcd8672eb59417b91336.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σε εμένα δεν έκανε κενά γύρω γυρω. Αλλά δεν καθόταν και τέλεια. Είχε μέσα κάποια κενά. 2388d506a7f4bcd8672eb59417b91336.jpg

Ακουμπάει σε όλο το τζάμι ή έχει κενά δεξιά και αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπάει σε όλο το τζάμι ή έχει κενά δεξιά και αριστερά;
Σε όλο δεν γίνεται γιατί είναι λίγο κυρτή η οθόνη. Αλλά δεν αφήνει πολύ κενο.
Link to comment
Share on other sites

Στο p10 που είχα μπορούσα να διαιρεσω την οθόνη και να έχω πάνω - κάτω δυο διαφορετικές εφαρμογές. Στο p20 lite δεν το βρίσκω για να το ενεργοποιήσω. Μήπως γνωρίζει κανείς;;;

 

Είμαι ανάμεσα στο p10 και το p20 lite. Μιας και πέρασαν και τα 2 από τα χέρια σας τι εντυπώσεις έχετε? Και όσον αφορά τις κάμερες ειδικά για σελφι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Mairo0la_
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο p10 και το p20 lite. Μιας και πέρασαν και τα 2 από τα χέρια σας τι εντυπώσεις έχετε? Και όσον αφορά τις κάμερες ειδικά για σελφι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στο μόνο που μπορεί να είναι καλύτερο το p20 lite είναι η μπαταρία. Στα υπόλοιπα δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Το p10 είναι όχι μόνο καλύτερο, πολύ καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που μπορεί να είναι καλύτερο το p20 lite είναι η μπαταρία. Στα υπόλοιπα δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Το p10 είναι όχι μόνο καλύτερο, πολύ καλυτερο.

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σύγκριση γενικά. Το ένα έχει οθόνη 5,1 και το άλλο 5,84 με ίδιες διαστάσεις και βάρος συσκευών. Το θέμα είναι τι προτιμάει και που δίνει βάρος ο καθένας. Αν κάποιος βολεύεται με τη μικρότερη οθόνη πάει καρφί στο P10.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει σύγκριση γενικά. Το ένα έχει οθόνη 5,1 και το άλλο 5,84 με ίδιες διαστάσεις και βάρος συσκευών. Το θέμα είναι τι προτιμάει και που δίνει βάρος ο καθένας. Αν κάποιος βολεύεται με τη μικρότερη οθόνη πάει καρφί στο P10.

Ακριβώς.. Προσωπικά θα προτιμούσα το p20 lite απο το p10 λογω ανετης οθόνης. Και ας ειναι μειον στα περισσότερα υπόλοιπα. Τι να την κανεις τη μεγαλύτερη επεξ ισχύ οταν στραβωνεσαι για να δεις στην οθονη. Μονο οποίος θελει μικρη οθονη πάει στο p10. Και οποιος θελει μικρή οθονη, κανει βασικη χρήση οπότε η επεξ ισχυ παει χαμενη.

Ασε που το p20 lite παει εξαιρετικά καλα για τα βασικα. Και τα γράφω αυτα, εχοντας το νοτε 8 και παίρνοντας μονο ναυαρχίδες γιατι θελω και μεγάλη οθονη και επεξ ισχυ. Οπότε δεν σκοπεύω να παρω το p20 lite, αλλα ξαναλεω μου αφησε αριστη εντύπωση. Ακόμα και σαν ποιότητα κατασκευής μου αφησε αριστη εντύπωση. Κατι που μονο απο κοντα βλέπεις. Απο τις φωτο δεν ειχα αποψη. Για τη συντριπτική πλειοψηφία των μεσων χρηστων άριστη συσκευή μολις πεσει λιγο η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είπα ότι το p20 lite δεν είναι καλό. Αλλά στην ερώτηση ποιο από τα δύο είναι καλύτεροη απάντηση είναι αυτή που είπα. Άσχετα από το μέγεθος της οθόνης και της συσκευής. Σε όλα υπερτερεί το p10 εκτός από μπαταρία. Και αυτό δεν είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν ξεκινάω να συντάξω ένα νέο SMS, μου εμφανίζει λίστα ονομάτων, προφανώς ως ιστορικό, προκειμένου να επιλέξω όνομα από όσους έχω ήδη στείλει μήνυμα, κάτι παρόμοιο δηλαδή με τις κλήσεις. Ενώ όμως από το ιστορικό κλήσεων μπορείς να διαγράψεις ονόματα, στα SMS δεν φαίνεται να υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει, ή όντως δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

εγω(στο p20 lite του σπιτιου δηλαδη) εχω ενα προβλημα. Οταν μιλαει στο τηλ δε μπορει παραλληλα να χρησιμοποιησει data για να μπει ιντερνετ. Αυτο συμβαινει με μια καρτα sim, ειτε σε 4G, ειτε σε 3G. Σας κανει κατι τετοιο; τι ρυθμισεις μπορει να εχετε διαφορετικες;
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι λέει..

 

 

Edit: λύθηκε το πρόβλημα που ανέφερα :p

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

εγω(στο p20 lite του σπιτιου δηλαδη) εχω ενα προβλημα. Οταν μιλαει στο τηλ δε μπορει παραλληλα να χρησιμοποιησει data για να μπει ιντερνετ. Αυτο συμβαινει με μια καρτα sim, ειτε σε 4G, ειτε σε 3G. Σας κανει κατι τετοιο; τι ρυθμισεις μπορει να εχετε διαφορετικες;
Φυσικό είναι για dual SIM standby συσκευή. Μόνο αν είναι dual SIM active θα λειτουργούσαν και οι δύο κεραίες ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα μου είναι ή μετά από αρκετή χρήση ανεβάζει θερμοκρασία; δεν έχω το κινητό. Επεξεργαστικα γνωστού μου
Link to comment
Share on other sites

Ενώ βαζω κανονικα ηχους σε επαφες σε γενικο και στο ξυπνητηρι, μετα από update -νομιζω- μου επαναφερει σε ολες τις κατηγοριες τον προεπιλεγμενο ηχο...

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι το τηλέφωνο δημιουργεί έναν φάκελο huawei/themes/cacheringtone στην εσωτερική μνήμη στον οποίο φάκελο τοποθετεί τα αρχεία που θέλω να χρησιμοποιήσω ως ήχους κλήσης επαφών, ξυπνητήρι κλπ.

Αυτόν τον φάκελο τον διαγράφει το CleanMaster και το SecurityMaster κατά την διαδικασία εκκαθάρισης από περιττά αρχεία, με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να επαναφέρει ως ήχους τους προεπιλεγμένους του συστήματος. Προς το παρών έχω καταργήσει τα 2 προγράμματα και χρησιμοποιώ το αντίστοιχο πρόγραμμα της Huawei και παρακολουθώ το τι θα συμβεί.

Το ερώτημα όμως είναι αν υπάρχει κάποιος ο οποίος να χρησιμοποιεί τα προγράμματα αυτά και να επιλέγει και αυτός διαφορετικούς ήχους κλήσης για να μου πει αν αντιμετώπισε ανάλογα προβλήματα ή αν πρέπει να ψαχτώ περισσότερο....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι το τηλέφωνο δημιουργεί έναν φάκελο huawei/themes/cacheringtone στην εσωτερική μνήμη στον οποίο φάκελο τοποθετεί τα αρχεία που θέλω να χρησιμοποιήσω ως ήχους κλήσης επαφών, ξυπνητήρι κλπ.

Αυτόν τον φάκελο τον διαγράφει το CleanMaster και το SecurityMaster κατά την διαδικασία εκκαθάρισης από περιττά αρχεία, με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να επαναφέρει ως ήχους τους προεπιλεγμένους του συστήματος. Προς το παρών έχω καταργήσει τα 2 προγράμματα και χρησιμοποιώ το αντίστοιχο πρόγραμμα της Huawei και παρακολουθώ το τι θα συμβεί.

Το ερώτημα όμως είναι αν υπάρχει κάποιος ο οποίος να χρησιμοποιεί τα προγράμματα αυτά και να επιλέγει και αυτός διαφορετικούς ήχους κλήσης για να μου πει αν αντιμετώπισε ανάλογα προβλήματα ή αν πρέπει να ψαχτώ περισσότερο....

 

Ποιο είναι το αντίστοιχο της HUAWEI;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας, η κοπελα μου πηρε σημερα το P20 lite. προσωπικα εχω το lg g6 και εχω βαλει μια εφαρμογη του cstark για καλυτερη καμερα. υπαρχει καποιο αντιστοιχο εξωτερικο προγραμμαπου να βελτιωνει την καμερα; (χωρις να λεω οτι ειναι κακια)

 

Ps μην κραξετε ειχα ανεκαθεν lg και ποτε huawei

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...