Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σεβαστή η άποψή σου αλλά δες διαστάσεις και βάρος του Mate 10 Lite σε σχέση με αυτό. Εγώ θέλω μεγάλη οθόνη αλλά δεν μπορώ τα κινητά "παντόφλες". Αν δε το πετύχεις σφραγισμένο από ελληνικό κατάστημα 100 ευρώ κάτω από την τιμή του, το χτυπάς χωρίς δεύτερη σκέψη, είναι κόσμημα.

 

Δεν αντιλεγω απλως καλυτερα λιγοτερες συσκευες και καλυτερο after market για αυτες που διαθετει! Φανταζομαι συμφωνεις με αυτο διοτι ειναι κριμα να εχεισ συσκευη με bug και να πρεπει να αλλαξεις συσκευη επειδη πολυ απλα δεν βγηκε update.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η δική μου αγορά έγινε από κατάστημα Cosmote.

Ακόμη πιο περίεργο. Και εμένα είναι από Κωτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα υπάρχει επιλογή για εγκοπή. Τι έκδοση λογισμικού έχετε;

 

Το χρώμα του led ρυθμίζεται από κάπου για τις εφαρμογές ή γενικά; Δε βρήκα επιλογή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορω τον λογο υπαρξεις αυτου του κινητου το οποιο ειναι αντιγραφη των Mate 10 Lite & Honor 7x χανοντας τι μπορστινη διπλη καμερα και βεβαια κερδιζεισ το notch για αυτους που τους αρεσει! Ρε Huawei αντι να βγαζεις 10 αντιγραφα του ιδιου κινητου δωσε καμμια αναβαθμηηση στα κινητα που εχεις στην αγορα! Πραγματικα απιστευτη εταιρια! Και λεγαμε την Samsung με της αναβαθμισεις της!!!! Μπορει ολοι να βριζουν την Apple αλλα σε αυτον τον τομεα ειναι αιωνες μπροστα απο τον ανταγωνισμο! ακομα και απο αυτο το Pixel. οχι ομως στον τρομακτικο βαθμο τον αλλον ΟΕΜ!!! Ισως το project treble να σωσει λιγο την κατασταση αλλα και παλι....

OREO 1 χρονο σχεδον μετα στην κυκυλοφορια 5% μπραβο!!!!! αλλα λεφτα ζητανε να παρεισ νεα συσκευη! Οσο καλη και να ειναι εαν το software χωλαινει τελος. Βλεπε Microsoft & Windows Phone. καλα specs αλλα..... αληθεια αυτο που ειναι? Να παρουμε την Νικολουλη?:lol:

 

To p20 lite Ειναι καλυτερο , το mate 10 lite δυστυχως εχει απο τις χειροτερες οθονες που εχω δει προσωπικα τα τελευταια χρονια .Γωνιες θεασης σκετο τοπιο στην ομιχλη:pΤο p20 lite ειναι αριστουργημα μπροστα του .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

To p20 lite Ειναι καλυτερο , το mate 10 lite δυστυχως εχει απο τις χειροτερες οθονες που εχω δει προσωπικα τα τελευταια χρονια .Γωνιες θεασης σκετο τοπιο στην ομιχλη:pΤο p20 lite ειναι αριστουργημα μπροστα του .
Έτσι ακριβώς. Το mate 10 lite έχει οθόνη για γέλια η ασπριλα πάει σύννεφο και όχι μόνο υπό γωνία. Και το p20 αλλά και το p smart ευτυχώς έχουν πολύ μα πολύ καλύτερες οθόνες.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα ότι το κινητό έχει led notifications. Εγώ εκτός απο το blue mail που έχω κατεβάσει και όντως δίνει αυτή τη δυνατότητα, για τις κλήσεις και τα μηνύματα δεν έχω βρει κάτι. Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε σε μένα υπάρχει επιλογή για εγκοπή. Τι έκδοση λογισμικού έχετε;

 

Το χρώμα του led ρυθμίζεται από κάπου για τις εφαρμογές ή γενικά; Δε βρήκα επιλογή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

ANE LX1 8.0.0.112(C432)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την αντιπροσωπεία της huawei greece κατευθείαν.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα η αγορα έγινε απο το Phonegalery.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διάβασα ότι το κινητό έχει led notifications. Εγώ εκτός απο το blue mail που έχω κατεβάσει και όντως δίνει αυτή τη δυνατότητα, για τις κλήσεις και τα μηνύματα δεν έχω βρει κάτι. Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ

 

Άκυρο το βρήκα, απλά το ledάκι είναι πολύ αδύναμο.

Link to comment
Share on other sites

 

ANE LX1 8.0.0.112(C432)

 

Εμένα είναι .108, αλλά τώρα έβγαλε ειδοποίηση για update στην .112

 

Τη λειτουργια να αναβει η οθονη οταν υπαρχει ειδοποιηση την εχει?Το p20 pro νομιζω την εχει.

 

Υπάρχει ναι..

 

 

Άκυρο το βρήκα, απλά το ledάκι είναι πολύ αδύναμο.

 

Που βρίσκεται;

 

 

Edit: με το update σε .112 εμφανίστηκε η επιλογή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Άρα το θέμα λύθηκε με το update στην .112. Για το λεντακι η διαδρομη είναι εφαρμογές και ειδοποιήσεις - γραμμή κατάστασης - παλμός ειδοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Άρα το θέμα λύθηκε με το update στην .112. Για το λεντακι η διαδρομη είναι εφαρμογές και ειδοποιήσεις - γραμμή κατάστασης - παλμός ειδοποίησης.
Ναι αυτό υπήρχε ήδη, απλά έλεγα μήπως είχε περισσότερη παραμετροποίηση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε το "κρύψιμο" του notch(μαρτυρά το πόσο πιο ωραίο θα ήταν-προσωπική άποψη).
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από προχθές Σάββατο του κινητού.. 399 από Κοτσόβωλο με κάρτα Bonus και συνδεση VODAFONE οπότε με την εξαργύρωση πόντων θα κινηθώ κοντά στα 300. Μια χαρά τιμή για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Μπλε χρώμα που μου έκανε από την αρχή κλικ. Γενικές εντυπώσεις απόλυτα θετικές. Ακόμη και η μπαταρία δεύτερη μέρα σήμερα με αρκετή χρήση και κρατάει ποσοστό 40%. Ωραία οθόνη, καλό σχήμα και βάρος.

Παρήγγειλα και τζαμάκι και θήκη και ελπίζω να μην έχω θέματα με την εφαρμογή τους, θα ξέρω την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ο αδερφή μου, δεν μπορώ να βρω το split screen.

Βλέπω έχει αρκετές ελλείψεις με το mate 10 lite που έχω εγώ. και την οθόνη την βρίσκω αισθητά πιο μικρή, αν και στα χαρτιά είναι μόνο 0,1" διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την μπαταρία του.

Έχει κάνενας εμπειρία με wifi, δεδομένα, bluetooth συνέχεια ανοιχτά; Με τυπικό σερφάρισμα/chat κλπ, πόσες ώρες οθόνη βγάζει; Την ημέρα την έχει άνετα;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ο αδερφή μου, δεν μπορώ να βρω το split screen.

Βλέπω έχει αρκετές ελλείψεις με το mate 10 lite που έχω εγώ. και την οθόνη την βρίσκω αισθητά πιο μικρή, αν και στα χαρτιά είναι μόνο 0,1" διαφορά

Κρατάς πατημένο το recents. Έτσι είναι από default στο Android.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την μπαταρία του.

Έχει κάνενας εμπειρία με wifi, δεδομένα, bluetooth συνέχεια ανοιχτά; Με τυπικό σερφάρισμα/chat κλπ, πόσες ώρες οθόνη βγάζει; Την ημέρα την έχει άνετα;

Δεν έχει την αυτονομία του redmi note 4 αλλά σίγουρα έχει ικανοποιητική μπαταρία, ένα 4ωρο οθόνης θα το έχεις σίγουρα πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας....ειμαι σε αναζήτηση συσκευής και σκέφτομαι η το p20 lite η mate 10 litε ,οι διαφορες νομιζω μικρές.

Θα ηθελα να μαθω αν το p20 lite διαθέτει pc mode. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας....ειμαι σε αναζήτηση συσκευής και σκέφτομαι η το p20 lite η mate 10 litε ,οι διαφορες νομιζω μικρές.

Θα ηθελα να μαθω αν το p20 lite διαθέτει pc mode. Ευχαριστω

Pc mode δεν έχει κανένα από τα δύο. Αν θέλεις τη γνώμη άσε το mate 10 lite γιατί η οθόνη του είναι μέτρια προς κακή. Αν θέλεις μια άλλη εναλλακτική εκτός του p20 δες και το p smart είναι εξαιρετικό.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...