Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν η εγκατάσταση της εφαρμογής έχει γίνει σωστά θα πρέπει μόλις την ανοίξεις να την κάνεις turn on, θα κάνει update μόνη της τους providers που έχει από προεπιλογή. Εάν δουλεύει σωστά μετά από λίγο θα πρέπει στο recent activity να δεις από ποιες εφαρμογές έχει κόψει τις διαφημίσεις.

Εάν θέλεις να προσθέσεις δικούς σου providers ακολούθησε τις οδηγίες που υπάρχουν στο post 60 από τον Da_rudakos.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ αγορίνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κατεβάσει τη τελευταία έκδοση 1.0 από το παραπάνω αγγλικό σάιτ.

Άλλαξα το apk με τον editor.

Έκανα revoke το Knox key μου που είχε λήξει από τον Γενάρη.

Δίνω admin δικαίωμα στην εφαρμογή.

Κάνω paste το Knox key αλλά είτε πατήσω submit key είτε όχι μου βγάζει activation failed.

Όπως βλέπετε από το screenshot το κλειδί δε ξεκινά από KLM.

Καμιά ιδέα;0b2e53abda0edad38f2bd6475d8e5212.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει τη τελευταία έκδοση 1.0 από το παραπάνω αγγλικό σάιτ.

Άλλαξα το apk με τον editor.

Έκανα revoke το Knox key μου που είχε λήξει από τον Γενάρη.

Δίνω admin δικαίωμα στην εφαρμογή.

Κάνω paste το Knox key αλλά είτε πατήσω submit key είτε όχι μου βγάζει activation failed.

Όπως βλέπετε από το screenshot το κλειδί δε ξεκινά από KLM.

Καμιά ιδέα;0b2e53abda0edad38f2bd6475d8e5212.jpg

 

Σβήσε το sabs κάντο install και μην το αλλάξεις όνομα. Βάλε απλά το key. Και δες τι θα κάνει. Eγώ όταν το έκανα update έβαλα το νέο key μέσα από το sabs. Gιατί το είχα κάνει ήδη install εδω και μηνες. Mήπως δεν το έκανες copy όλο το key? μικρό φαίνεται.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο, fail activation.

Όλο το key κάνω paste, είναι 5μιση σειρές φαντάσου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο, fail activation.

Όλο το key κάνω paste, είναι 5μιση σειρές φαντάσου.

 

Kανε revoke το key. Σβήσε το sabs. Βάλε την έκδοση 0.0.9 την προηγουμενη. Και κανε το κλασικό install όπως γράφω και όπως ξέρεις. E θα γίνει τότε. Aν δεν γίνει ίσος το κλείδωσαν. Tι να πω... θα βρούμε λύσηAν δεν λειτουργήσει θα κοιτάξω μήπως μπορείς με adhell είναι ο αδερφός του sabs αυτό. Aφού και εγώ που έχω root. Mε sabs είμαι γιατί κάνει και freeze επειδή βαριέμαι το titanium backup. Aν πάθη τίποτα θα αλλάξω κινητό xDDD

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστησα απο την αρχή με τη νέα αναβάθμιση.

Όλα έπαιξαν αμέσως,με τη τελευταία έκδοση, απλά ενημερωτικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου κάνει, θα κάνω την αναβάθμιση μόλις γυρίσω σπίτι και θα προσπαθήσω πάλι. Η μετονομασία στο .apk αρχείο χρειάζεται και για την έκδοση 1.0 του SABS?

 

edit: Έκανα revoke key και έβαλα την προηγούμενη έκδοση του sabs και δούλεψε κομπλέ. Έβαλα για τις διαφημίσεις το https://goo.gl/GbSyNf και έκανα load το lightdisable.txt

 

Αυτό που έχω απορία τώρα είναι πως μπορώ να βάλω πάλι τον launcher της samsung. Θα μπεί μόνιμα κάποια στιγμή ο Nova αλλά θέλω να τον αγοράσω για να κάνω κάποιες απαραίτητες ρυθμίσεις

Edited by minarokeftes
Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης θέμα με την Συλλογή, με το που την ανοίξω δεν εμφανίζει καμία φωτογραφία και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει μήνυμα οτι σταμάτησε να λειτουργεί...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσης θέμα με την Συλλογή, με το που την ανοίξω δεν εμφανίζει καμία φωτογραφία και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει μήνυμα οτι σταμάτησε να λειτουργεί...:cry:

Δοκιμασε να σβήσεις τα δεδομένα απο συλλογή μηπως φτιάξει. Εκεί που λέει, αποθήκευση, εκκαθάριση δεδομένων.

Για τον launcher της σαμσουνγκ, αν τον εχεις κλεισει στο sabs, ανοιξε παλι το αρχική Touchwiz.

Γενικά αν εχεις προβλήματα ανοιξε τα ολα στο sabs να δεις αν φταίει αυτο. Αν ναι, κλεισε λιγοτερα να δεις ποιο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να σβήσεις τα δεδομένα απο συλλογή μηπως φτιάξει. Εκεί που λέει, αποθήκευση, εκκαθάριση δεδομένων.

Για τον launcher της σαμσουνγκ, αν τον εχεις κλεισει στο sabs, ανοιξε παλι το αρχική Touchwiz.

Γενικά αν εχεις προβλήματα ανοιξε τα ολα στο sabs να δεις αν φταίει αυτο. Αν ναι, κλεισε λιγοτερα να δεις ποιο φταίει.

 

Το txt έβαλα το lightdisabler που είναι ανεβασμένο εδώ. Δεν έχω πειράξει τίποτα συγκεκριμένο. Το πρόβλημα με την Συλλογή συνεχίζεται ακόμα....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση το sabs, κόλλησε το κινητό γτ επέλεξα το touchwiz launcher. Κατάφερα να το ανοίξω με nova αλλά δεν μπορώ να βρώ το touchwiz.

 

Η Συλλογή πάντως έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση το sabs, κόλλησε το κινητό γτ επέλεξα το touchwiz launcher. Κατάφερα να το ανοίξω με nova αλλά δεν μπορώ να βρώ το touchwiz.

 

Η Συλλογή πάντως έφτιαξε

 

Μεσα απο τις ρυθμίσεις του νοβα, εκει που γραφει προεπιλογή αρχικης οθονης, αμα πατήσεις πάνω στο νοβα, δε σου δινει επιλογή για τον Touchwiz?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό μου βγάζει

http://i68.tinypic.com/294qe14.jpg

Ωραία, αν διαλέξεις το Samsung experience που γραφει, δεν ανοίγει ο launcher της σαμσουνγκ?

Κανονικα πρέπει, αλλιως κατι δεν παει καλα. Ισως να σβήσεις και τα δεδομενα απο το Samsung experience και να ξαναδοκίμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι βρίσκομαι σε λάθος thread αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω έτοιμα scripts για το s8+;

 

Δεν πειράζει το sabs είναι το ίδιο για όλα τα samsung. Μια ματια που έριξα δεν μπορώ να βρω έτοιμα για s8+. Μπορείς να δοκιμάσεις και μονος σου disable. Μπορείς να ψάξεις και google να βρείς τι κάνει το κάθε app και service πριν το κλείσεις έτσι ώστε να ξέρεις τι είναι χρήσιμο και τι οχι. Δες και το light disable εκεί δεν εχω κλείσει πολλά apps και service. Μπορεί να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει το sabs είναι το ίδιο για όλα τα samsung. Μια ματια που έριξα δεν μπορώ να βρω έτοιμα για s8+. Μπορείς να δοκιμάσεις και μονος σου disable. Μπορείς να ψάξεις και google να βρείς τι κάνει το κάθε app και service πριν το κλείσεις έτσι ώστε να ξέρεις τι είναι χρήσιμο και τι οχι. Δες και το light disable εκεί δεν εχω κλείσει πολλά apps και service. Μπορεί να σε βοηθήσει.
Κάνω τη διαδικασία για το load του txt αλλά μάλλον δεν κάνει τίποτα. Τι μπορεί να κάνω λάθος;ef534bc21a247225f5168893f29533cf.jpgbb6163b32797b60b6a44126f63c4990c.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα δεν κανει Load από αλλα κινητά σε note 8. θέλει χειροκίνητο freeze. Ισος να φταίει η τελευταία έκδοση δεν το έχω ψάξει.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα δεν κανει Load από αλλα κινητά σε note 8. θέλει χειροκίνητο freeze. Ισος να φταίει η τελευταία έκδοση δεν το έχω ψάξει.
Οπότε κάνω χειροκίνητα ότι θέλω από αυτά που έχεις στο txt.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνω χειροκίνητα ότι θέλω από αυτά που έχεις στο txt.

 

Ναι κανε χειροκίνητα και ότι δεν ξέρεις έχει στο google τι κάνει το κάθε service

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κανουν load οι λιστες σε νοτε 8, nougat τουλάχιστον. Πρέπει να γράφει και το .txt, και να ειναι στην εσωτερική μνήμη το αρχείο χυμα, οχι σε φακελο.
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τελευταία έκδοση έκανε εισαγωγή λίστας κανονικά.

Το αρχείο θα πρέπει να είναι στην sd χύμα και όταν γράφεις το όνομα θα πρέπει να το γράψεις μαζί με το .txt72e01f64548c4ab09c83a022d8dc43c6.jpg065f9838836c1f4ea348f4d74501895e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει load. Ναι ξέρω έτσι πρέπει να είναι όπως τα λέτε. Αλλα μάλλον φταίει η last έκδοση η κάτι άλλο. Ούτε save το script κάνει. Δεν μπορώ να ανεβάσω και αλλα :( Μου λεει 0 packages
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...