Jump to content

[Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που δουλεύω φουλ facebook και instagram θα δω κάποια βελτίωση?

 

Αμα κλήσης εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι θα δεις διαφορα. Απλά το fb και το instagram ρουφάνε το αίμα απο ολα τα κινητά. Kλεισε ότι δεν χρειάζεσαι και δεν θα πάει χαμένο. Και εγω το εχω το instagram και viber δεν είναι τόσο δραματικά όσο τα λέω. Aπλά κάποιες μικρές αλλαγές μπορούν να δώσουν ένα μεγάλο boost.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κάνω update σε oreo με ήδη εγκατεστημένο SABS θα έχω πρόβλημα ή πρέπει να το απεγκαταστήσω πρώτα και μετά να το εγκαταστήσω ξανά?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω update σε oreo με ήδη εγκατεστημένο SABS θα έχω πρόβλημα ή πρέπει να το απεγκαταστήσω πρώτα και μετά να το εγκαταστήσω ξανά?

 

Δεν το έχω κάνει αυτό αλλα σβηστό καλού κακού γιατί ίσος να δημιυργήσει πρόβλημα. Και μετα κανε update. Bασικά και themes άμα χρησιμοποιείς για να αλλάξεις χρώματα σε system ui. settings. navigation bar. status bar. σβηστά όλα και μετά κανε update.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρασα oreo και αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών,έστησα από την αρχή και ξανά πέρασα το SABS.

Αλλά τις διαφημίσεις αν και πέρασα ολόκληρες τις 2 λίστες https://raw.githubusercontent.com/mmotti/mmotti-host-file/master/wildcard_standard_hosts.txt & https://adaway.org/hosts.txt δεν τις κόβει.

Έχει σταματήσει να λειτουργεί ή κάτι κάνω εγώ λάθος;Κάνω αντιγραφή όλο το λινκ όπως το έβαλα πιο πάνω,αλλά στο recent activity,γράφει,blocked in the last 1 days: 0 :(

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα oreo και αφού έκανα επαναφορά εργοστασιακών,έστησα από την αρχή και ξανά πέρασα το SABS.

Αλλά τις διαφημίσεις αν και πέρασα ολόκληρες τις 2 λίστες https://raw.githubusercontent.com/mmotti/mmotti-host-file/master/wildcard_standard_hosts.txt & https://adaway.org/hosts.txt δεν τις κόβει.

Έχει σταματήσει να λειτουργεί ή κάτι κάνω εγώ λάθος;Κάνω αντιγραφή όλο το λινκ όπως το έβαλα πιο πάνω,αλλά στο recent activity,γράφει,blocked in the last 1 days: 0 :(

 

Tο sabs σταμάτησε τις αναβάθμισης γιατί η Samsung έκλαιγε και το σταμάτησαν. Λειτουργεί στην oreo έκδοσις αλλα ίσος να έχει κάποια προβλήματα και να μην κάνει block τα πάντα. Πάντως το 80% λειτουργεί προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο για τις διαφημίσεις ,θα σου πω μολις σχολασω,ευκολακι είναι ;)

 

χαχαχαχ να μας πεις μετά δεν ξέρω άλλους τρόπους. Mονο να μην χρειάζεται να ανοίγουμε Vpn να μας τρώει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί του έκανα ένα off / on και πήρε μπρος.

Αλλά μάλλον όντως δεν τα πιάνει όλα. π.χ το tapatalk...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο εχτες το βράδυ μου είχε κλειδώσει youtube kai όλους τους broswer . Του εκανα ενα off/on και δεν δουλεύει δεν μπορει να μπει στο on.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για τις διαφημίσεις πάτε ρυθμίσεις - manage block domains - subscribe to providers.

Πατάτε add new και γράφετε https://goo.gl/GbSyNf

Θα πρέπει να γίνει οπως είναι στο screenshot μου, με το 6591 νουμερακι.

Στη συνέχεια ξετικαρετε τη πρώτη επιλογή και πατάτε update all.

Turn sabs off, turn sabs on και επανεκκίνηση το τηλ.

Λογικά είστε οκ!!4978e5912c644485a11c18710b71395b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για τις διαφημίσεις πάτε ρυθμίσεις - manage block domains - subscribe to providers.

Πατάτε add new και γράφετε https://goo.gl/GbSyNf

Θα πρέπει να γίνει οπως είναι στο screenshot μου, με το 6591 νουμερακι.

Στη συνέχεια ξετικαρετε τη πρώτη επιλογή και πατάτε update all.

Turn sabs off, turn sabs on και επανεκκίνηση το τηλ.

Λογικά είστε οκ!!4978e5912c644485a11c18710b71395b.jpg

 

 

 

 

Καταπληκτικο!!!!

Χιλια μπραβο φιλαρακο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tο sabs σταμάτησε τις αναβάθμισης γιατί η Samsung έκλαιγε και το σταμάτησαν. Λειτουργεί στην oreo έκδοσις αλλα ίσος να έχει κάποια προβλήματα και να μην κάνει block τα πάντα. Πάντως το 80% λειτουργεί προς το παρόν.

 

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι από διπλανό νήμα galaxy S7 edge.

Τώρα βρήκα αυτό το νήμα.

Χρησιμοποιούσα και εγω το sabs και είδα ότι σταμάτησε η εξέλιξη.

Βρήκα όμως ένα sait που φαίνεται ότι είναι η συνέχεια του.

Για κοιτάξτε η πιο έμπειροι να μας πείτε

https://zozzle.co.uk/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι από διπλανό νήμα galaxy S7 edge.

Τώρα βρήκα αυτό το νήμα.

Χρησιμοποιούσα και εγω το sabs και είδα ότι σταμάτησε η εξέλιξη.

Βρήκα όμως ένα sait που φαίνεται ότι είναι η συνέχεια του.

Για κοιτάξτε η πιο έμπειροι να μας πείτε

https://zozzle.co.uk/

Ετσι φαίνεται.. Τωρα τι υποτίθεται οτι βελτίωσανε δεν ξερω. Τελευταία επίσημη έκδοση ηταν η 009 και αυτη υποτίθεται είναι η επόμενη, 1.0

Την εγκατεστησα πανω στην προηγ, αφου αλλαξα ονομα κλπ. Το πηρε μια χαρα και δουλεύει οκ.

Διαφορες δεν βλέπω. Αν και το προηγ ηταν 3.5 mb και αυτο 4.

Λογικα περιέχει βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι από διπλανό νήμα galaxy S7 edge.

Τώρα βρήκα αυτό το νήμα.

Χρησιμοποιούσα και εγω το sabs και είδα ότι σταμάτησε η εξέλιξη.

Βρήκα όμως ένα sait που φαίνεται ότι είναι η συνέχεια του.

Για κοιτάξτε η πιο έμπειροι να μας πείτε

https://zozzle.co.uk/

 

Παρα πολύ ωραίο νέο. Δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση το tutorial μου για να το βάλω εκεί το site :( έκανα και εγώ update από 0.9 σε 1 μια χαρά είναι. Aρα πολύ πιθανό να ύπαρξη και sabs για android P

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ ωραίο νέο. Δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση το tutorial μου για να το βάλω εκεί το site :( έκανα και εγώ update από 0.9 σε 1 μια χαρά είναι. Aρα πολύ πιθανό να ύπαρξη και sabs για android P

Μονο που δεν ξέρουμε ουτε καν τι έχουν αλλάξει, δεν βλέπω κάποιο φορουμ ή κατι παρόμοιο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που δεν ξέρουμε ουτε καν τι έχουν αλλάξει, δεν βλέπω κάποιο φορουμ ή κατι παρόμοιο εκεί.

 

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/Android/comments/8cp46f/notsabs_version_100_changelog/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος :p

Edit, εκει διαβαζω και για το adhell 3, αν και βλέπω γράφει στη σελιδα s8. Αν το βαλει κανεις στο νοτε 8 και δουλεύει σωστα, ας ενημερώσει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

To SABS 1.0 από το παραπάνω link το έχει δοκιμάσει κάποιος σε S9;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To SABS 1.0 από το παραπάνω link το έχει δοκιμάσει κάποιος σε S9;

 

Oχι αλλα θα λειτουργεί λογικά. Nομίζω όλα τα sabs ίδια είναι. Περίμενε να δούμε τι θα σου πουν και τα παιδιά παραπάνω. Κανε ένα search στο xda λογικά θα έχουν την ίδια απορία και αλλα ατομα. Eνας χρηστης λέει.

 

Thanks a lot! It works very well on my S9+, almost all Ads in App is become a black block now.

(PS: the "Apk Editor Pro" is not list on Play Store now, I google the apk file to find it)

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

To SABS 1.0 από το παραπάνω link το έχει δοκιμάσει κάποιος σε S9;
Το sabs 1.0 δεν το δοκίμασα ακόμα, βαριέμαι λίγο το χτίσιμο στο pc.

Το 0.0.9 πάντως λειτουργεί υποδειγματικά εδώ και δύο μήνες στην συσκευή μου.

Και από άποψη διαφημίσεων (ποιό Καλά κ από adaway) άλλα επίσης και με disabler,πχ σε microsoft app.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το sabs 1.0 δεν το δοκίμασα ακόμα, βαριέμαι λίγο το χτίσιμο στο pc.

Το 0.0.9 πάντως λειτουργεί υποδειγματικά εδώ και δύο μήνες στην συσκευή μου.

Και από άποψη διαφημίσεων (ποιό Καλά κ από adaway) άλλα επίσης και με disabler,πχ σε microsoft app.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο χτισιμο σε pc.. Υπάρχει ετοιμο apk για downlod, απλά θέλει αλλαγή ονοματος με apk editor.

Εγω ουτε uninstall την προηγ έκδοση δεν εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χτισιμο σε pc.. Υπάρχει ετοιμο apk για downlod, απλά θέλει αλλαγή ονοματος με apk editor.

Εγω ουτε uninstall την προηγ έκδοση δεν εκανα.

Εμείς που δε το έχουμε βάλει ποτέ χρειάζεται να κάνουμε αυτή την αλλαγή;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που δε το έχουμε βάλει ποτέ χρειάζεται να κάνουμε αυτή την αλλαγή;
Θα ξεκινήσεις τη διαδικασία από την αρχή σύμφωνα με τις οδηγίες, στο κινητό είναι πιο εύκολο απ' ότι στον υπολογιστή. Εάν έχεις το Knox key η διαδικασία είναι 5 λεπτά.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω το S7 edge. Έχω βάλει το sabs. Πρέπει να περάσω αυτά τα txt για να λειτουργήσει; Αν ναι που μπορώ να τα βρω; Λίγο βοήθεια παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το S7 edge. Έχω βάλει το sabs. Πρέπει να περάσω αυτά τα txt για να λειτουργήσει; Αν ναι που μπορώ να τα βρω; Λίγο βοήθεια παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν η εγκατάσταση της εφαρμογής έχει γίνει σωστά θα πρέπει μόλις την ανοίξεις να την κάνεις turn on, θα κάνει update μόνη της τους providers που έχει από προεπιλογή. Εάν δουλεύει σωστά μετά από λίγο θα πρέπει στο recent activity να δεις από ποιες εφαρμογές έχει κόψει τις διαφημίσεις.

Εάν θέλεις να προσθέσεις δικούς σου providers ακολούθησε τις οδηγίες που υπάρχουν στο post 60 από τον Da_rudakos.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: SABS Control Every App-NO ROOT+ 2 SCRIPTS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...