Jump to content

[Note 8] Οδηγός: Debloat εφαρμογών χωρίς Root


asdfaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μαζί με όλα κάτι έσβησα και επηρέασε την edge γραμμή εργαλείων και δεν την σέρνει πλέον να την ανοίξει....κρίμα και δεν ξέρω. Και τι ήταν Άκυρο τελικά.... απλά για κάποιο λόγο είχε πάει από την αριστερή πλευρά..

 

Ε μην σβήνετε εφαρμογές άκυρες. Σβήστε 10-20 βασικές και τέρμα δεν χρειάζεται άλλες. Αν πας οθόνη edge στα πλαίσια edge είναι on η off?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μια χαρά και σε S7 edge!

Όποια όμως εφαρμογή από αυτές την ξαναεγκαταστήσεις από το playstore ξαναγίνεται εφαρμογή συστήματος (πχ το Instagram που δοκίμασα)!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να απεγκαταστήσει το utube? Έχω το τροποποιήμενο utube χωρις διαφημίσεις utube Vanced, αλλα αναγκαστικά κραταω και το original γιατι αν πχ παγωσεις το original utube, δεν παίζουν τα βίντεο πχ στο playstore, επειδή βλεπει μονο το original utube.

Δεν ξερω αν αντι να το παγωσεις, να το αφαίρεσεις τελειως, αν αλλαξει κατι, αν και δεν το νομίζω.

Αν το δοκίμασει κανενας ας γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να απεγκαταστήσει το utube? Έχω το τροποποιήμενο utube χωρις διαφημίσεις utube Vanced, αλλα αναγκαστικά κραταω και το original γιατι αν πχ παγωσεις το original utube, δεν παίζουν τα βίντεο πχ στο playstore, επειδή βλεπει μονο το original utube.

Δεν ξερω αν αντι να το παγωσεις, να το αφαίρεσεις τελειως, αν αλλαξει κατι, αν και δεν το νομίζω.

Αν το δοκίμασει κανενας ας γράψει.

 

Εγώ το έχω σβήσει το original youtube έχω το Vanced και το OG. Tο OG παιζει τα videos απο το Gplay έχω την donate έκδοση δεν έχει διαφήμισης και εχει πολλά ωραία πράγματα και γενικά είναι πιο παραμετροποιήσιμο απο το Vanced. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σβήσει το original youtube έχω το Vanced και το OG. Tο OG παιζει τα videos απο το Gplay έχω την donate έκδοση δεν έχει διαφήμισης και εχει πολλά ωραία πράγματα και γενικά είναι πιο παραμετροποιήσιμο απο το Vanced. Δοκίμασε το.

Thanks.. Μαλλον καλύτερη επιλογή απο το να έχεις 2 ίδια utube :lol:

Απο οτι καταλαβαίνω παντως μονο με το Vanced δεν παίζουν τα βίντεο απο playstore.

Αρα τι το πάγωσω, τι το απεγκαταστήσω το utube ενα και το αυτο. Απλα κερδίζω τον αποθ χώρο..

Link to comment
Share on other sites

Thanks.. Μαλλον καλύτερη επιλογή απο το να έχεις 2 ίδια utube :lol:

Απο οτι καταλαβαίνω παντως μονο με το Vanced δεν παίζουν τα βίντεο απο playstore.

Αρα τι το πάγωσω, τι το απεγκαταστήσω το utube ενα και το αυτο. Απλα κερδίζω τον αποθ χώρο..

 

Tα έβαλα και τα 2 χθες και τα έκανα test να δω πιο θα κρατήσω. Aλλα το OG μου άρεσε καλύτερα γιατί προσφέρει πιο πολλά πράγματα. Nομίζω όμως ότι σταμάτησαν το support στο OG.

Link to comment
Share on other sites

Tα έβαλα και τα 2 χθες και τα έκανα test να δω πιο θα κρατήσω. Aλλα το OG μου άρεσε καλύτερα γιατί προσφέρει πιο πολλά πράγματα. Nομίζω όμως ότι σταμάτησαν το support στο OG.
Λέγεται vanced YouTube πλεον.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται vanced YouTube πλεον.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του λείπουν κάποια settings και dark mode που να είναι dark και όχι γκρι σε android 8. Αμα τα βάλουν ok θα είναι και το vanced.

Link to comment
Share on other sites

Του λείπουν κάποια settings και dark mode που να είναι dark και όχι γκρι σε android 8. Αμα τα βάλουν ok θα είναι και το vanced.

Μήπως την πατησες σαν και μενα που εκανα update και απο μαυρο έγινε γκρι? Αν πας στο site ομως υπάρχει ακομα μαυρη έκδοση. Δοκίμασε αυτη που γραφει white black και απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής επέλεξε μαυρο θέμα. Εκτός και αν δε δουλευει σε oraio.

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Επίσης εγω το OG το εχω αντικαταστησει με ymusic

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-music-sound-stream-youtubes-t3399722

Βέβαια είναι κυρίως για μουσική αλλα κατεβαζει και βίντεο απο utube αν θες. Επίσης κατεβάζει και μετατρεπει σε mp3. Λεει "music" αλλα στην ουσια YouTube video player, downloader, encoder σε mp3 κλπ ειναι.

Και εχει και μια φοβερη επιλογή που λίγοι εχουν παρει χαμπαρι.

Κατεβαζεις Shazam, κανεις λογαριασμό και login εκεί. Μετα στο ymusic κάνεις ξανα login στο Shazam με τον ίδιο λογαριασμό.

Αποτέλεσμα : ακους πχ ενα τραγούδι σε μια καφετέρια, το κανεις αναζήτηση στο Shazam και στο βρισκει. Ανοίγεις ymusic, πας στην καρτελα Shazam από εκεί και βλέπεις το τραγούδι που ειχες ψαξει πριν. Το πατάς το βρίσκει στο utube και το κατέβαζεις σε mp3..(ή και σε βίντεο αμα θες). Πρώτα χρησιμοποιουσα 3 πρόγραμματα για να το κανω αυτο.

Πολυ καλο..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως την πατησες σαν και μενα που εκανα update και απο μαυρο έγινε γκρι? Αν πας στο site ομως υπάρχει ακομα μαυρη έκδοση. Δοκίμασε αυτη που γραφει white black και απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής επέλεξε μαυρο θέμα. Εκτός και αν δε δουλευει σε oraio.

https://vanced.azurewebsites.net/APKs?type=NONROOT

Επίσης εγω το OG το εχω αντικαταστησει με ymusic

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-youtube-music-sound-stream-youtubes-t3399722

Βέβαια είναι κυρίως για μουσική αλλα κατεβαζει και βίντεο απο utube αν θες. Επίσης κατεβάζει και μετατρεπει σε mp3. Λεει "music" αλλα στην ουσια YouTube video player, downloader, encoder σε mp3 κλπ ειναι.

Και εχει και μια φοβερη επιλογή που λίγοι εχουν παρει χαμπαρι.

Κατεβαζεις Shazam, κανεις λογαριασμό και login εκεί. Μετα στο ymusic κάνεις ξανα login στο Shazam με τον ίδιο λογαριασμό.

Αποτέλεσμα : ακους πχ ενα τραγούδι σε μια καφετέρια, το κανεις αναζήτηση στο Shazam και στο βρισκει. Ανοίγεις ymusic, πας στην καρτελα Shazam από εκεί και βλέπεις το τραγούδι που ειχες ψαξει πριν. Το πατάς το βρίσκει στο utube και το κατέβαζεις σε mp3..(ή και σε βίντεο αμα θες). Πρώτα χρησιμοποιουσα 3 πρόγραμματα για να το κανω αυτο.

Πολυ καλο..

 

χαχαχααχχα αυτό έπαθε το κινητό του φίλου μου όταν έκανα update σε android Oreo του έγινε γκρι. Και περιμένουμε update να γίνει full dark. Αυτο το site πρωτη φορα το βλεπω θα του τα δοκιμάσω μετά και τα 2. Το πολύ πολύ να αγοράσει το andromeda και να τα κάνει όλα μαύρα με το substratum όπως και εγώ καποια στιγμη. Απλά το substratum δεν θα δουλεύει στο android P το έχει κάνει block η google για non root.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να κατεβάζετε βίντεο ή mp3 βαλτε το videoder. Ρίξτε μια ματιά. Τα κατεβάζει κιόλας κατευθείαν από όπου βλέπετε κάποιο βιντεο οπως yt κλπ και τα μετατρέπει.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να κατεβάζετε βίντεο ή mp3 βαλτε το videoder. Ρίξτε μια ματιά. Τα κατεβάζει κιόλας κατευθείαν από όπου βλέπετε κάποιο βιντεο οπως yt κλπ και τα μετατρέπει.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Πολυ χρησιμο ποστ. Οντως κατεβαζει τα παντα, και λειτουργει με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως το Youtube. Αν επαιζε και στο background οπως το ogYouyube θα ηταν αψογο. Το og δυστυχως σταματησε να εξελισεται.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Το vanced πως κατέβαζει? Εγώ προς το παρών βλέπω με κλειστεί οθόνη... Και βάζω να παίζει και να έχω άλλη εφαρμογή ανοιχτή... Είναι βασικά κάτι σαν το youtube red μου έβγαλε ειδοποίηση... Μετά που το έβαλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Οδηγός: Debloat εφαρμογών χωρίς Root

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...