Jump to content

Επιλογή smartphone, ταβανι 600Ε


zaitsef87
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλεσπερα παιδια....εχω καιρο να γραψω στο forum σας....(βασικα καμια 4ετια που με την βοηθεια σας κατεληξα στο LG G2)!!

Το οποιο μου αφηνει χρονους σιγα σιγα και ζητημα να με βγαζει καμια βδομαδα ακομη( εβγαλε προβλημα στην αφη)

εχω ταβανι τα 600....και απ'οσα διαβασα εδω ειμαι αναμεσα στο S8+(64gb) και OP5T (8gb/128gb).

To ενα το βρισκω στο scroutz στα 512 με τιμολογιο και το 2ο στα 559 απο τη μαμα εταιρια (δε νομιζω οτι παιρνουν τιμολογιο :p )

Πιο απο τα 2 προτεινετε??

Αν θεωρειτε οτι με ταβανι τα 600 υπαρχει κατι καλυτερο προφανως πειτε το... :D

Αναμενω με αγωνια τα "φωτα" σας

Link to comment
Share on other sites

Από τα δύο που έχεις καταλήξει θα προτιμούσα το OnePlus 5T (8GB/128GB) !!

 

Προτιμώ το "παλιό" , καλό aspect ratio 18:9 του OnePlus και την καλύτερη μπαταρία του !!

Δύο χαρακτηριστικά πολύ βασικά για μένα ! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Huawei mate 10 pro από εμένα. Απλά εκπληκτικό. Με μπαταρία πολύ καλύτερη από του g2. Μόνο αυτό σου λεω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mεταξύ των 2 που έχεις καταλήξει, αν έχεις προτεραιότητα την κάμερα, πήγαινε στο S8+... Αν έχεις προτεραιότητα την ταχύτητα πήγαινε στο OP5T... Οχι ότι σε μέση καθημερινή χρήση, θα καταλάβεις διαφορές στην ταχύτητα, αλλά λέμε... Επίσης μιας και όπως υποθέτω δεν αλλάζεις συχνά συσκευή, ίσως το OP5T με την περισσότερη Ram και τις αναβαθμίσεις, είναι περισσότερο future proof... Σε κάθε περίπτωση, όπως αντιλαμβάνεσαι και εσύ είναι εξαιρετικά και τα 2 (όπως και το Mate Pro που αναφέρθηκε) και θα σε καλύψουν απόλυτα...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πριν 2 βδομάδες ήμουν και γω στο ίδιο δίλημμα ανάμεσα στο 5T, το S8+ και το mate 10 pro.... το 5T το απέρριψα σχεδόν αμέσως λόγω ότι μπροστά στα άλλα δύο η κάμερα του είναι πολύ μέτρια και όσο γρήγορο και να είναι τρελές διαφορές δεν θα δεις γιατί και τα άλλα δύο σφαίρα είναι. Τώρα μεταξύ S8+ και mate 10 pro εκεί έπεσε πολύ διάβασμα μιλάμε έκατσα και διάβασα απο την αρχή εδώ στο forum όλη την ενότητα και του S8+ και του mate 10, όλοι κατέληγαν ότι πάνω κάτω τα κινητά είναι ισάξια με το mate 10 σίγουρα να έχει καλύτερη μπαταρία και ήχο και το s8+ καλύτερη οθόνη και πιο σταθερό software χωρίς πολλά bug. Σε κάμερα πάνω κάτω τα ίδια είναι. Εγώ τελικά διάλεξα το S8+ πρώτον γιατί πολλοί χρήστες του mate αναφέρουν ότι το software έχει ακόμα αρκετά bug και δεύτερον πήγα και τα είδα απο κοντά δίπλα δίπλα και έπαθα πλάκα με την οθονάρα του S8 μιλάμε η Samsung έχει κάνει παπάδες στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

S8+ κι απο εμένα. Παρ' όλο που φτάσαμε 2018 και υπάρχουν ακόμα frame drops στα S series και η υποστήριξη είναι αργή και τελειώνει στα 2 έτη, είναι σαν hardware ό,τι καλύτερο βγάζει η αγορά. Ακομα και το 2021 θα καταλαβαινεις ότι αυτή η συσκευή ήταν ναυαρχίδα και άνω του μέσου όρου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας υπερευχαριστω ολους πραγματικα....η καθε σας απαντηση ερχονταν να συμβαλει και να με βοηθησει ολο και περισσοτερο να καταληξω....

Η αληθεια είναι οτι επαθα περιπου οτι ο φιλος ο elessar...:p

χτες σχεδον δε κοιμηθηκα γιατι διαβαζα τα thread των κινητων και σημερα πηγα να δω απο κοντα S8+ & Mate 10 pro....απιστευτα ειναι η αληθεια και τα 2....και εχοντας το G2 καταλαβαινετε οτι η διαφορα που βιωνα ειναι σημαντικη!!

Παρολαυτα αυτη η οθοναρα το S8+ δε παιζεται....και λεω να παω μια φορα και με την samsung κανοντας την διαδρομη στα smartphone (iphone 4 ---> LG G2 ----> S8+ ):lol::lol::lol:

Σας ευχαριστω πολυ και παλι...ησασταν κατατοπιστικοτατοι!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρόμαστε που βοηθήσαμε... πάντως αν πας σε s8+ που λες θα το χαρείς απίστευτα εγω δύο βδομάδες που το έχω δεν το αφήνω απ τα χέρια μου, μόλις πήρε και oreo θα την βάλεις με το που το αγοράσεις.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με μια "κωλοτουμπα" τελευταιας στιγμης....εφαμιλη της Κομανετση που σιγουρα θα ζηλευε κι ο Τσιπρας....ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΟNEPLUS 5T 8GB/128GB :lol::lol::lol::lol:

Τωρα ξεκιναει το αναλυτικο διαβασμα του νηματος του "νεου μου κινητου"....ελπιζω ολα να πανε καλα και να μην το μετανιωσω:lol::lol::rolleyes::cool:

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η επιλογή σου , αν και άργησες.... !! :happy:

 

Με γεια σου !!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δε θα το μετανιώσεις καθόλου... Είναι φοβερή συσκευή! Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς φίλε! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με μια "κωλοτουμπα" τελευταιας στιγμης....εφαμιλη της Κομανετση που σιγουρα θα ζηλευε κι ο Τσιπρας....ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΟNEPLUS 5T 8GB/128GB :lol::lol::lol::lol:

Τωρα ξεκιναει το αναλυτικο διαβασμα του νηματος του "νεου μου κινητου"....ελπιζω ολα να πανε καλα και να μην το μετανιωσω:lol::lol::rolleyes::cool:

Θες να μας πεις με 2 λογια το σκεπτικο σου?

Link to comment
Share on other sites

εντάξει πολύ καλό και το one plus ουσιαστικά σε σχέση με το S8 χάνει σε κάμερα και οθόνη και κερδίζει λίγο σε ταχύτητα και μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις με 2 λογια το σκεπτικο σου?

 

Θα σου πω....μετρησε το γεγονος οτι δεν αλλαζω συχνα κινητο αρα τα 8gb θα αποτελουν πλεονεκτημα απο τα 2 χρονια και μετα....με "πονουσε" πολυ να αφησω την τελεια οθοναρα του S8+ (ειδικα εχοντας το πιασει στα χερια μου) αλλα η μπαταρια το almost pure android που δεν εχω βιωσει και η οσο μπορει να πει κανεις πιο "ανθεκτικη" κατασκευη...(οσο ξαναλεω μπορει να πει οτι ειναι ανθεκτηκοτερο το OP5T λογω αλουμινιου κι οχι γυαλιου) με εκαναν να γυρω προς τα εκει...

Η καμερα για μενα δεν ειναι θεμα γιατι με τον τροπο που την χρησημοποιω ακομη και του G2 που εχω τωρα μου αρκει!!Mεγαλυτερο προβλημα ηταν ο δεικτης Sar του ΟP5T

Οποτε ειχα....

S8+ : ομορφια, οθονη, Sar VS OP5Τ: ταχυτητα, μπαταρια, oxygen

και τελικα η ζυγαρια εγειρε προς το OP5T παιρνωντας και handsfree:p

:lol::lol::lol::lol:

ΥΓ: ασυρματη φορτηση και αδιαβροχοποιηση δεν τα ειχα οποτε δεν θα μου λειψουν και δεν επιρρεασαν καν....

ΥΓ1: καταπληκτικη η UPS το παρηγγειλα Τριτη απογευμα και σημερα το μεσημερι το ειχα στα χερια μου....ουτε 48 ωρες....με την απλη αποστολη!!

Edited by zaitsef87
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω....μετρησε το γεγονος οτι δεν αλλαζω συχνα κινητο αρα τα 8gb θα αποτελουν πλεονεκτημα απο τα 2 χρονια και μετα....με "πονουσε" πολυ να αφησω την τελεια οθοναρα του S8+ (ειδικα εχοντας το πιασει στα χερια μου) αλλα η μπαταρια το almost pure android που δεν εχω βιωσει και η οσο μπορει να πει κανεις πιο "ανθεκτικη" κατασκευη...(οσο ξαναλεω μπορει να πει οτι ειναι ανθεκτηκοτερο το OP5T λογω αλουμινιου κι οχι γυαλιου) με εκαναν να γυρω προς τα εκει...

Η καμερα για μενα δεν ειναι θεμα γιατι με τον τροπο που την χρησημοποιω ακομη και του G2 που εχω τωρα μου αρκει!!Mεγαλυτερο προβλημα ηταν ο δεικτης Sar του ΟP5T

Οποτε ειχα....

S8+ : ομορφια, οθονη, Sar VS OP5Τ: ταχυτητα, μπαταρια, oxygen

και τελικα η ζυγαρια εγειρε προς το OP5T παιρνωντας και handsfree:p

:lol::lol::lol::lol:

ΥΓ: ασυρματη φορτηση και αδιαβροχοποιηση δεν τα ειχα οποτε δεν θα μου λειψουν και δεν επιρρεασαν καν....

ΥΓ1: καταπληκτικη η UPS το παρηγγειλα Τριτη απογευμα και σημερα το μεσημερι το ειχα στα χερια μου....ουτε 48 ωρες....με την απλη αποστολη!!

Δεν είμαι συγουρος αν είναι η όχι πλεονέκτημα τα 8 gb καθος τα κινιτα τα παρατάνε στο χρόνο dt όσο αφορά την υποστήριξη ουσιαστικά οτιδιοτε πέρα από δύο χρόνια απλά δεν
Link to comment
Share on other sites

Απο που εχει βγει οτι το 5T εχει καλυτερη μπαταρια απο το S8+;

 

Και γω σε αυτα ημουν αναμεσα και πηγα στο S8+, ενας λογος και η ελαφρως καλυτερη μπαταρια του

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά χρήση το OnePlus 5T μένει ζωντανό αρκετά περισσότερο από το S8+

Άσε που φορτίζει και αστραπιαία ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά περισσότερο όχι δεν μένει αλλά ναι έχει λίγο καλύτερη μπαταρία... πάντως τα κινητά τα θεωρώ πάνω κάτω ισοδύναμα σε όλους του τομείς εκτός απ την κάμερα που εκεί είναι σίγουρα καλύτερο το S8+, ίσως και σε ομορφιά να είναι καλύτερο αλλά αυτό είναι τελείως υποκειμενικό.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...