Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχει κανείς από Αθήνα την Clear View Standing Cover σε Μαύρο χρώμα για s9 σε καλή κατάσταση που να μην την θέλει?
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχε προσφορά ο Γερμανός τη hyperknit και είπα να την πάρω για αλλαγή. Μου αρέσει πάρα πολύ. Είναι σε κόκκινο χρώμα. Δεν ξέρω πώς θα καθαρίσει όταν λερώσει, που θα λερώσει, σαν υφασμάτινη είναι, αλλά τέτοια αίσθηση είχα να δω από την original sandstone πλάτη του 1+1 μου! Είναι λεπτή αλλά εξέχει λίγο στις γωνίες για καλύτερη προστασία, όπως η σιλικόνης της samsung.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μετά από μια πτώση που είχε τι κιν μου εσπασε το tempered glass. Επειδή έχω κόλλα αλλα και το μηχανηματακι (doom) υπαρχει μονο του το

tempered glass? Για να μην αγοράζω ολόκληρη την συσκευασία?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εαν με αυτή τη θήκη που παράγγειλα θα έχω θέμα αν αγοράσω τη whitestone dome για το s9;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια πτώση που είχε τι κιν μου εσπασε το tempered glass. Επειδή έχω κόλλα αλλα και το μηχανηματακι (doom) υπαρχει μονο του το

tempered glass? Για να μην αγοράζω ολόκληρη την συσκευασία?

 

Κάποια καταστήματα στο ali έχουν επιλογή, να στείλουν όλο το πακέτο ή μόνο τζάμι. Το doom, εκτός από βιντεοπαιχνίδι, τι είναι; :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Εδώ έχει την hyperknit 3,50 ευρώ. Και την κόκκινη, και για το s9. Έχω ήδη την κόκκινη και μ' αρέσει πολύ, τσίμπησα και τη γκρι :happy:

 

https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-samsung-galaxy/thikes-samsung-galaxy-s9-plus/samsung-galaxy-s9-plus-official-hyperknit-gray.html

 

Έχει έκπτωση και σε άλλες απ' ότι είδα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο να αγοράσει κάποιος μια θήκη για ένα τόσο ακριβό κινητό που προστατεύει μόνο το πίσω μέρος του κινητού και καθόλου το μπροστά που είναι και το πιο ευαίσθητο.
Link to comment
Share on other sites

Δε μ' αρέσουν καθόλου οι θήκες με πορτάκι, για μπροστά προτιμώ τζαμάκι. Κι αν η πίσω θήκη έχει ανασηκωμένες άκρες, ακόμα καλύτερα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο να αγοράσει κάποιος μια θήκη για ένα τόσο ακριβό κινητό που προστατεύει μόνο το πίσω μέρος του κινητού και καθόλου το μπροστά που είναι και το πιο ευαίσθητο.

Δεν αντέχω καθόλου τον έξτρα όγκο. Αν και αισθητικά μου αρέσουν (τα πορτάκια) σε τόσο μεγάλα κινητά, με τον τρόπο που τα χρησιμοποιώ, δεν βολεύουν. Για παράδειγμα δεν χωράνε στην θήκη μπράτσου όταν πάω για τρέξιμο. Και δεν γίνεται να αλλάζω θήκες κάθε τρείς και λίγο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει την hyperknit 3,50 ευρώ. Και την κόκκινη, και για το s9. Έχω ήδη την κόκκινη και μ' αρέσει πολύ, τσίμπησα και τη γκρι :happy:

 

https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-samsung-galaxy/thikes-samsung-galaxy-s9-plus/samsung-galaxy-s9-plus-official-hyperknit-gray.html

 

Έχει έκπτωση και σε άλλες απ' ότι είδα.

την εχω παρει κι εγω αυτη την θηκη και δεν την αλλαζω με τιποτα.μπορει να δειχνει καπως ογκωδης αλλα καθετε πολυ καλα στο κινητο.επισης ειναι αρκετα λεπτη και μπορω να φορτισω ασυρματα το κινητο χωρις να βγαλω την θηκη.την ειχα παρει 3.5 ευρο με πολυ δυσπιστια μηπως ηταν τιποτα εκθεσιακη η μεταχειρησμενη αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη ηταν ολοκαινουργια.επισης το καταστημα εχει πολυ καλες τιμες για επωνυμα προιοντα.εχω ξανα αγορασει κι'αλλες φορες απο εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εχω παρει κι εγω αυτη την θηκη και δεν την αλλαζω με τιποτα.μπορει να δειχνει καπως ογκωδης αλλα καθετε πολυ καλα στο κινητο.επισης ειναι αρκετα λεπτη και μπορω να φορτισω ασυρματα το κινητο χωρις να βγαλω την θηκη.την ειχα παρει 3.5 ευρο με πολυ δυσπιστια μηπως ηταν τιποτα εκθεσιακη η μεταχειρησμενη αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη ηταν ολοκαινουργια.επισης το καταστημα εχει πολυ καλες τιμες για επωνυμα προιοντα.εχω ξανα αγορασει κι'αλλες φορες απο εκει.

 

Δε θα τη χαρακτήριζα ογκώδη, μια χαρά είναι. Ξεχωρίζει από όλες τις άλλες σε υφή κι επίσης απορροφάει τρελά όταν πέφτει ακόμη και τον ήχο, πέφτει βελούδινα :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δε θα τη χαρακτήριζα ογκώδη, μια χαρά είναι. Ξεχωρίζει από όλες τις άλλες σε υφή κι επίσης απορροφάει τρελά όταν πέφτει ακόμη και τον ήχο, πέφτει βελούδινα :p

Φίλε να δείχνει είπα δεν ανέφερα ότι είναι. Άλλωστε εξηγώ ότι είναι αρκετά λεπτή και φορτίζει εύκολα με τον ασύρματο φορτιστή Απλά είναι συμπαγές θήκη και νομίζεις ότι είναι ογκώδης εγώ συνηθισμένος επι σχεδόν ενάμιση χρόνο φόραγα στο κινητό Ultra thin θήκες 0,3 mm και φορώντας αυτήν είχα στο μυαλό μου ότι Θα απογοητευτώ όμως προς μεγάλη μου έκπληξη μου άρεσε πάρα πολύ η θήκη κι αναρωτιόμουν μέσα μου Τόσο καιρό που ρίσκαραν να σπάσω το κινητό μου με τις παλιό θήκες που έπαιρνα βέβαια έπαιξε ρόλο και η τιμή που την πήρα όταν την πρωτοείδα δει κοστίζει γύρω στα 35 ευρώ Τι γλυκό κοίταζα Γιατί μου άρεσε και το χρώμα και η υφή της άλλα τόσα χρήματα δεν τα έδωσα καλά τώρα σε αυτή την τιμή Πού υπάρχει στο κατάστημα είναι χάρισμα να την πάρει όλος ο κόσμος και θα με θυμηθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ψάχνω ακουστικά (ψείρες) και, πέρα από τα μανίσια της AKG, έχετε να προτείνεται κάτι καλό και απόλυτα συμβατό με την συσκευή; Σχετικά ευέλικτο μπάτζετ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δειχνω τα παρακατω τα οποια φυσικα δεν ειναι με καλωδιο αλλα ειναι bt. Τα εχω 2 μηνες .Κανουν οσο τρεις καφεδες τζαμπα πραμα:p και κανω μια χαρα τη δουλεια μου .Δεν στεναχωριεμαι εαν τα χασω.Εχουν πολυ καλη αποδοση ειδικα με ενεργο το dolby atmos οταν βλεπω youtube η μουσικη ,η ραδιο στο net . Για ομιλια δεν χρησιμοποιω και τα δυο ταυτοχρονα αλλα το ενα το οποιο κρατα καπου 3-τεσσερις ωρες το δεξι μολις τελειωσει το βαζω στη θηκη να φορτισει παιρνω το αριστερο το οποιο κρατα αλλες τρεις-τεσσερις ωρες...--->>> https://www.skroutz.gr/s/16419687/Xiaomi-Mi-True-Wireless-Earbuds-Basic-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

96119425_1439938049511669_5723573036121063424_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeF5kGM-7V0iKbgc7nEH20MMg7X_L4QVbwODtf8vhBVvA3Q-0p-loDj7oa5MiX98zX23dRPZ7h81KvTx5DeMq5VR&_nc_ohc=6iBmrdPZSvkAX_BOE_R&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-2.xx&_nc_tp=14&oh=e17e39f52fda435aee43c6f3f7a7c30b&oe=5EDAC38D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Αυτά που λέει ο φίλος swind και συμφωνώ σε όσα λέει, πολύ τίμια για τα λεφτά τους αλλά πριν από 15 μέρες άλλαξα επίπεδό.. :)

Galaxy buds plus.. εντάξει είναι αλλού τα ακουστικά, ποιότητα ήχου, ambient sound, τέλεια έφαρμογη στα αυτιά. Άψογη συνεργασία με το s9..

Τα πήρα από αγγελία εδώ Στο myphone, εννοείται σφραγισμένα σε πολύ τίμια τιμή.

Αν μπορείς να διαθέσεις 90 περίπου ευρώ πάρτα Δεν θα το μετανιώσεις.

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ειναι πολυ καλα αλλα αμα εχεις θεμα με τη χασουρα εγω εχω χασει καμια 10αρια χαχα πρεπει να την βγαζεις με τα φτηνα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει υπόψιν του κάνεις για αυτό εδώ το τζαμακι? Έσπασα το whitestone dome και δεν περισσεύουν 40 ευρώ για το ανταλλακτικό..

 

https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s9-plus/uv-flexible-nano-full-tempered-glass-galaxy-s9-plus-detail.html

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εβαλα την whitestone dome glass.Εξαιρετικη.Αλλα για καποιον λογο,δεν προσεξα καλα,εχει κολλησει λιγο προς τα κατω,προτεινεται να την ζεστανω με σεσουαρ και να την σπρωξω ελαφρα προς τα πανω και να την περασω ξανα απ το UV ή να μην την πειραξω καθολου?:worry:..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματακια.

1) ψάχνω φορτιστή αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα είναι γνήσιος; Αυτός με το fast charge που είχε στη συσκευασία είναι στα 15W? Υπάρχει τεράστιο ευρος τιμών για το φαινομενικά ίδιο προϊόν άρα κάτι δεν πάει καλά. Στην Smartec μου είπαν 9 ευρώ φορτιστής και 6 καλώδιο. Σε πλαίσιο έχουν ένα κιτ στα 14 ευρώ νομίζω. Είναι άραγε το ίδιο απλά το ένα είναι κιτ και το άλλο ξεχωριστές συσκευασίες; Στο public το έχουν 22 νομίζω...

Υπάρχει κάποιος άλλος φορτιστής aftermarket καλύτερος;

 

2) έχει βρει κάποιος aftermarket πίσω τζάμι σε χρώμα sunrise gold? Γιατί όπου κοίταξα φέρνουν ένα αλλο χρυσό...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματακια.

1) ψάχνω φορτιστή αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα είναι γνήσιος; Αυτός με το fast charge που είχε στη συσκευασία είναι στα 15W? Υπάρχει τεράστιο ευρος τιμών για το φαινομενικά ίδιο προϊόν άρα κάτι δεν πάει καλά. Στην Smartec μου είπαν 9 ευρώ φορτιστής και 6 καλώδιο. Σε πλαίσιο έχουν ένα κιτ στα 14 ευρώ νομίζω. Είναι άραγε το ίδιο απλά το ένα είναι κιτ και το άλλο ξεχωριστές συσκευασίες; Στο public το έχουν 22 νομίζω...

Υπάρχει κάποιος άλλος φορτιστής aftermarket καλύτερος;

 

2) έχει βρει κάποιος aftermarket πίσω τζάμι σε χρώμα sunrise gold? Γιατί όπου κοίταξα φέρνουν ένα αλλο χρυσό...

 

Ευχαριστώ!

 

Εφόσον μίλησες με Smartec, φαντάζομαι ότι, η λύση που σου πρότειναν μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστη. Και ταιριαστή με τη συσκευή.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

https://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-s10-ulc-wireless-fast-charger-pad-ep-p1100bb-black-p-TEL.059139

 

Καλή φάση, το παρέλαβα προχθές με την προσφορά (τρέχει ακόμα). Με τον παλιό φορτιστή του 1+1 που έχω στη δουλειά και με απενεργοποιημένη τη γρήγορη φόρτιση στο κινητό, φόρτισε από το 15% σε 2μισι ώρες. Για να το αμολάω στο γραφείο, είναι ότι πρέπει. Θα δοκιμάσω, από περιέργεια, και με το μαμίσιο φορτιστή.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω πόση ώρα και δε μπορώ να βρω πόσα watt υποστηρίζει η ασύρματη φόρτιση του S9, γιατί θέλω να πάρω fast wireless charger.

15w?10w?9w? Τα επίσημα specs αναφέρουν Qi 2.0 αλλά ΠΟΣΑ watt υποστηρίζονται;

 

Ο ενσύρματος φορτιστής είναι 2V, 1.69A οπότε 15w. Αλλά ο ασύρματος;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πόση ώρα και δε μπορώ να βρω πόσα watt υποστηρίζει η ασύρματη φόρτιση του S9, γιατί θέλω να πάρω fast wireless charger.

15w?10w?9w? Τα επίσημα specs αναφέρουν Qi 2.0 αλλά ΠΟΣΑ watt υποστηρίζονται;

 

Ο ενσύρματος φορτιστής είναι 2V, 1.69A οπότε 15w. Αλλά ο ασύρματος;

 

10watt η ασύρματη φόρτιση. Πιθανόν να μην το βρίσκεις πουθενά, γιατί όταν κυκλοφόρησε, είπε η Samsung ότι υποστηρίζει 15. Όσοι reviewers το δοκίμασαν δεν μπόρεσαν να φορτίσουν πάνω από 10. Θυμάμαι είχε κυκλοφορήσει αρκετά η είδηση, οπότε ίσως το ψιλοέθαψαν το spec :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...