Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: έχω dome glass από τον Δεκέμβρη μου το ειχαν βαλει τα παιδια στο techface στο Αιγάλεω και κανένα πρόβλημα άλλα έχει γεμίσει γρατζουνιές από κλειδί και τέτοια και επειδή τώρα μένω Κρήτη Χανιά σκέφτομαι να αλλάξω τζαμακι. έχει δοκιμάσει κανείς το panzerglass (μίας και μονο κοτσοβολος και public παίζουν μονο εδω)καμία γνώμη μιας και βλέπω ότι Ούτε κόλλες Ούτε τίποτα δεν έχει και σκέφτομαι να το βάλω μόνος μου αξίζει ? η να παραγγείλω πάλι dome και μιας που δεν έχω εμπειρία να φοβάμαι μην το βάλω χάλια ? ευχαριστώ
Μην βάλεις τίποτε άλλο, είναι τρελή υποχώρηση, και απογοήτευση μαζί.

Και αφού μπορείς να ζητήσεις κάλυψη εγγύησης, δεν βλέπω τον λόγο να το συζητάμε ακόμα...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα πρόσφατα την PITAKA MAGCASE για το S9+.

H τιμή της απο 40-45€. Δεν την λες και φτηνή.

 

Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής.

Είναι ενα όμορφο cover (δεν μπορώ να την πω θήκη).Δίνει πολύ παραπάνω πρόσφυση στο κράτημα, σε σχέση με σκέτο το κινητό.

Δεν προσθέτει καθόλου όγκο και βάρος στο σύνολο και σίγουρα το προστατεύει απο γρατζουνιές.Επίσης έχει ενσωματωμένες μεταλλικές πλάκες στον πλάτη για να κρατιέται μαγνητικά σε μαγνητικά holder αυτοκινήτου.

 

Ομως (πάντα υπάρχει ενα "όμως"), θεωρώ οτι σε πτώση δεν θα προστατεύσει το κινητό, με δεδομένο οτι ειναι εξαιρετικά λεπτή κι ολο το σοκ της κρούσης με το έδαφος θα το φάει το κινητό.Κουμπιά και κάμερα δεν προστατεύονται, αφου δεν καλύπτονται με κάποιο τρόπο.

Επίσης αν γυρίσουμε μπρούμητα το κινητό (με την οθόνη κάτω) δεν παρέχεται κανενός είδους προστασίας, αφού δεν υπάρχουν υπερυψωμένα χείλη.

 

Ενημερωτικά είναι απόλυτα συμβατή με το whitestone dome tempered glass.

 

Με λίγα λόγια είναι ενα καταπληκτικό cover (εμφάνιση, βάρος) για όποιον θέλει μια μίνιμουμ προστασία και δεν έχει μανταλάκια στα χέρια, όπως εγω.

 

Για κάποιον που θέλει πιο ισχυρή προστασία, θα πρέπει να κοιτάξει αλλού (προσωπικά πήγα σε spigen tough armour).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα την PITAKA MAGCASE για το S9+.

 

H τιμή της απο 40-45€. Δεν την λες και φτηνή.

 

 

 

Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής.

 

Είναι ενα όμορφο cover (δεν μπορώ να την πω θήκη).Δίνει πολύ παραπάνω πρόσφυση στο κράτημα, σε σχέση με σκέτο το κινητό.

 

Δεν προσθέτει καθόλου όγκο και βάρος στο σύνολο και σίγουρα το προστατεύει απο γρατζουνιές.Επίσης έχει ενσωματωμένες μεταλλικές πλάκες στον πλάτη για να κρατιέται μαγνητικά σε μαγνητικά holder αυτοκινήτου.

 

 

 

Ομως (πάντα υπάρχει ενα "όμως"), θεωρώ οτι σε πτώση δεν θα προστατεύσει το κινητό, με δεδομένο οτι ειναι εξαιρετικά λεπτή κι ολο το σοκ της κρούσης με το έδαφος θα το φάει το κινητό.Κουμπιά και κάμερα δεν προστατεύονται, αφου δεν καλύπτονται με κάποιο τρόπο.

 

Επίσης αν γυρίσουμε μπρούμητα το κινητό (με την οθόνη κάτω) δεν παρέχεται κανενός είδους προστασίας, αφού δεν υπάρχουν υπερυψωμένα χείλη.

 

 

 

Ενημερωτικά είναι απόλυτα συμβατή με το whitestone dome tempered glass.

 

 

 

Με λίγα λόγια είναι ενα καταπληκτικό cover (εμφάνιση, βάρος) για όποιον θέλει μια μίνιμουμ προστασία και δεν έχει μανταλάκια στα χέρια, όπως εγω.

 

 

 

Για κάποιον που θέλει πιο ισχυρή προστασία, θα πρέπει να κοιτάξει αλλού (προσωπικά πήγα σε spigen tough armour).

Σε ευχαριστώ πολύ για τις επισημάνσεις σου!

Με ενδιέφερε η αγορά της, αλλά μετά από αυτά, θα μείνω με την Spigen Neo Hybrid Urban Arctic Silver μου.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μην βάλεις τίποτε άλλο, είναι τρελή υποχώρηση, και απογοήτευση μαζί.

Και αφού μπορείς να ζητήσεις κάλυψη εγγύησης, δεν βλέπω τον λόγο να το συζητάμε ακόμα...

 

Από που και ως που υπάρχει εγγύηση σε τέτοιες περιπτώσεις;; Γρατζουνιες από την χρήση έχει, δεν του ξεκόλλησε κανένα τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Για τα παντα σε καλυπτει η εταιρια,εμενα παλι δευτερη φορα μου το αλλαξανε με μολις 9 ευρω τα μεταφορικα.στην τελικη ας το βγαλει και ας το σπασει αν θεωρει οτι δεν θα το αλλαξουν.σε 3 μερες μου ειχαν στειλει παλι το νεο απο Αγγλια.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει χρησιμοποίηση κανείς κάτι τέτοιο?

 

ναι, δε βολευει στην αφη και κιτρινιζει πολυ γρηγορα η μπρος πισω θηκη αφου ειναι απλο tpu.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, δε βολευει στην αφη και κιτρινιζει πολυ γρηγορα η μπρος πισω θηκη αφου ειναι απλο tpu.

Ευχαριστώ πολύ και ότι ήθελα να την πάρω. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...οπότε άκυρο τρώει ...πάμε για κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποίηση κανείς κάτι τέτοιο?

 

Εγώ έχω της niklin, αγορασμένη από skroutz λιγότερο από 8 ευρώ. Τέλεια.

Μου κιτρίνισε μετά από 1 χρόνο και την άλλαξα με ίδια.

Είναι παρα πολύ λεπτή.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το σετάκι της Spiegen να μας πει εντυπώσεις?

https://www.spigen.com/products/galaxy-s9-case-thin-fit-360

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το σετάκι της Spiegen να μας πει εντυπώσεις?

https://www.spigen.com/products/galaxy-s9-case-thin-fit-360

 

Το γυαλί της spigen έχει κολα περιμετρικά και μπάζει σκόνη. Οι θήκες γενικά είναι καλές.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί της spigen έχει κολα περιμετρικά και μπάζει σκόνη. Οι θήκες γενικά είναι καλές.

Για τις θήκες γνωρίζω, μόνο αυτές χρησιμοποιώ. Ευχαριστώ για την πληροφορία για το τζαμάκι. Όντως όσα είναι με κόλλα περιμετρικά και σκόνη μαζεύουν και ξεκολλάνε εύκολα.

Άρα για τη δική μας οθόνη νομίζω μονόδρομος είναι το dome whitestone.

Εκτός αν έχει δοκιμάσει κανείς αυτά:

1) https://www.skroutz.gr/s/16588604/T-MAX-UV-Tempered-Glass-Galaxy-S9.html

2) https://www.skroutz.gr/s/17486403/Forever-UV-9H-Full-Cover-Tempered-Glass-Liquid-Dispersion-Tech-Samsung-Galaxy-S9.html

3) https://www.skroutz.gr/s/16766720/Bestsuit-UV-Nano-9H-Full-Cover-Tempered-Glass-Liquid-Dispersion-Tech-Samsung-Galaxy-S9.html

που είναι αρκετά πιο φτηνά από Dome Whitestone αλλά ίδιας λογικής.

Όποιος τα έχει δοκιμάσει ας μας πει την άποψη του.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει κανείς υπόψη του κάποιο μαγαζί στη Αθήνα για τζαμάκι στο S9; Ξαναρωταω μπας και..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει κανείς υπόψη του κάποιο μαγαζί στη Αθήνα για τζαμάκι στο S9; Ξαναρωταω μπας και..

 

Γαλάτσι δαγκωτό...

Δεν θυμάμαι όνομα, ψάξε 1-2 σελίδες πίσω :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Mrs Mobile repair solutions.

Ξέρουμε και το κόστος;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιο τζαμακι γνωστης εταιρειας; ειναι με κολα γυρο γυρο η τυπου whitedome;
Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες. Μάλλον είναι κάποιο κινέζικο με UV αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάτι στη τοποθέτηση. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θεμα ειναι πως το βγαζουμε μετα. Μου ειπε οτι πρεπει να ξαναπάς εκεί. Αλλά φαντάζομαι με κάνα uv λαμπάκι θα βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

20€ έτοιμο, τοποθετημένο...

Ευχαριστώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

20€ έτοιμο, τοποθετημένο...

 

Πηγα χτες. Μάλλον είναι κάποιο κινέζικο με UV αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάτι στη τοποθέτηση. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θεμα ειναι πως το βγαζουμε μετα. Μου ειπε οτι πρεπει να ξαναπάς εκεί. Αλλά φαντάζομαι με κάνα uv λαμπάκι θα βγαίνει

μήπως είναι κάτι τέτοιο; το είχα ξαναβάλει παλιότερα και είχε κάτσει πολύ καλά!

 

https://es.aliexpress.com/item/32933230398.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.274263c0jF2F4R

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες. Μάλλον είναι κάποιο κινέζικο με UV αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάτι στη τοποθέτηση. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θεμα ειναι πως το βγαζουμε μετα. Μου ειπε οτι πρεπει να ξαναπάς εκεί. Αλλά φαντάζομαι με κάνα uv λαμπάκι θα βγαίνει

 

Μην ανησυχείς βγαίνει εύκολα. Μόνο αν θες να βγεί χωρίς να σπάσει, θέλει πολύ προσοχή. Η κόλα είναι σαν "μαστίχα", μαλακιά και δεν αφήνει υπόλοιπα στο κινητό. Εχω αλλάξει αρκετά τζαμάκια τέτοια στο S7e και στο S9+μου

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Αγόρασα τελικά το τζαμάκι το παρακάτω.

Μέχρι τώρα όλα καλά. Βέβαια μετά από καμιά βδομάδα θα δείξει. Έχω και τη Spigen Rugged Armor Tough και είναι πολύ οριακά case friendly το τζαμάκι.

Αφή πάρα πολύ καλή (δεν χρειάζεται ενεργοποίηση της επιλογής "ευαισθησία αφής"), όπως και ευκρίνεια πάρα πολύ καλή.

Πριν είχα το Dome Whitestone αλλά λόγω λάθος μάλλον τοποθέτησης πολύ γρήγορα μου έκανε κενά κάτω από την οθόνη. Τώρα που το έβγαλα να βάλω το καινούργιο, χρειάστηκε πολύ τρίψιμο με υγρό οθόνης για να καθαρίσει τελείως η οθόνη πριν βάλω το καινούργιο.

https://www.skroutz.gr/s/16766720/Bestsuit-UV-Nano-9H-Full-Cover-Tempered-Glass-Liquid-Dispersion-Tech-Samsung-Galaxy-S9.html

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες. Μάλλον είναι κάποιο κινέζικο με UV αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάτι στη τοποθέτηση. Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει.

 

Τελικά το παίρνω πίσω το σχόλιο μου. Την πρώτη φορά άρχισε να ξεκολλάει σε μια γωνία το τζαμάκι. Το πήγα το άλλαξε. Τη δεύτερη τα ίδια. Πάω και να μου λέει ότι εγώ φταίω, κάτι κάνω εγώ. Το έβγαλε εντελώς σε 5' (ίσως για να το δώσει σε κάποιον άλλον; ) και μου έδωσε τα χρήματα μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα

 

Ξερει κανεις που μπορω να βρω την μπροστινη οθονη αφης (εστω και μεταχειρισμενη) για samsung s9 διοτι αυτη που εχω επειτα απο πτωσεις τα παιξε; το κινητο λειτουργει κανονικα και σε καταστημα που πηγα και ρωτησα μου ειπαν οτι χρειαζεται αλλαγη η οθονη και το κοστος ειναι 200€ περιπου... Υπαρχει περιπτωση να τη βρω καπου φθηνοτερα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...