Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω alcantara στο αμάξι :p

 

Την ειχα παρει Κ εγώ και δε μου φάνηκε κατι το ιδιαίτερο. Δε με βολεύει αυτή η αίσθηση στο κράτημα, δε μ αρέσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο ωραία είναι ρε σεις; Εμένα δεν μου γεμίζει τόσο το μάτι.

 

Μήπως φταίει η τιμή ; :lol:

Αν skroutzάρεις είναι πιο όμορφη....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω alcantara στο αμάξι :p

 

Την ειχα παρει Κ εγώ και δε μου φάνηκε κατι το ιδιαίτερο. Δε με βολεύει αυτή η αίσθηση στο κράτημα, δε μ αρέσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γούστα είναι αυτά. Εγώ έχω 4 θήκες μέχρι στιγμής και αυτή μου κάθησε καλύτερα από όλες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν skroutzάρεις είναι πιο όμορφη....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γούστα είναι αυτά. Εγώ έχω 4 θήκες μέχρι στιγμής και αυτή μου κάθησε καλύτερα από όλες.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάλι 27-30 ευρώ βγαίνει. Δεν την λες και φθηνή.

 

http://prntscr.com/ma4gks

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω alcantara στο αμάξι :p

 

Την ειχα παρει Κ εγώ και δε μου φάνηκε κατι το ιδιαίτερο. Δε με βολεύει αυτή η αίσθηση στο κράτημα, δε μ αρέσει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Συμφωνώ. Εμένα μου φαίνεται χοντροκομμένη.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω.Αποφαση πολυ της στιγμης και ακομα δεν πιστευω οτι το εχω.Σε χρωμα Lilac Purple και ειναι τελειο.Πηρα και θηκη spigen και τωρα ψαξιμο προστασια οθονης

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το πιο ολοκληρωμένο κινητό ακόμη και τώρα που κοντεύει ένα χρόνο από την παρουσίασή του ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το πιο ολοκληρωμένο κινητό ακόμη και τώρα που κοντεύει ένα χρόνο από την παρουσίασή του ;)
Ναι και εγώ νομίζω ότι μετά το note 9 και την αναβάθμιση σε pie είναι το πιο ολοκληρωμένο μέχρι την παρουσίαση του επόμενου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα την Screen knight την ειχα και στο σ7 edge και ηταν οτι καλυτερο για edge.Κανα καλο τζαμι παιζει στο σ9 η θα με αφησετε να το ανακαλυψω μονος με δοκιμες? :p ahahahah

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

πηρα την Screen knight την ειχα και στο σ7 edge και ηταν οτι καλυτερο για edge.Κανα καλο τζαμι παιζει στο σ9 η θα με αφησετε να το ανακαλυψω μονος με δοκιμες? :p ahahahah
Με την σειρα από καλύτερο προς χειροτερο:

Dome

T max

Και μετά τα κινέζικα .

Πάντα με υv κόλλα, όλα τα άλλα τζάμπα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία του t-max περιέχει και την uv λάμπα;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OK... Είδα βίντεο και την περιέχει.

 

Η θήκη της samsung πετάει το tempered glass;

 

Κι αν ναι, έχετε να προτείνετε κάποια θήκη που δεν δημιουργεί τέτοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα μήνα χρήσης και με μιά προστασία οθόνης της πλάκας αποφάσισα να βάλω την dome λίγο ακριβή άλλα αν σκεφτούμε πως σε περίπτωση σπασίματος η οθόνη κοστίζει κοντά στα 300 ευρό δεν το σκέφτεσαι καν.

λοιπόν η τοποθέτηση είναι αρκετά εύκολη πραγματικά έχω βάλει τόσες και τόσες αυτή έκατσε καλύτερα από ολες χωρίς φουσκάλες χωρίς τίποτα το μόνο που μου έσπασε τα νεύρα είναι τα ''μαξιλαράκια'' δεξιά και αριστερά γιατί με το που τα έβαζα μου άνοιγε την συσκευή γιατί πατιόταν τα κουμπιά την προτείνω ασυζητητί

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το s9 plus με την θηκη spigen ultra hybrid clear εχω αγορασει 2 φορες το PanzerGlass 3D Tempered Glass, και τις 2 φορες ομως μου εσπασε οταν το εβγαλα να καθαρισω την οθονη επειδη περασε νερο η υγρασια επειδη βραχηκε.

 

1) Η θηκη εχει κιτρινισει και ετσι εκφτομαι να την αντικαταστησω με την Spigen Liquid Crystal Clear αξιζει η να παω στην αντιστοιχη της samsung? με ενδιαφερει να ειναι αδιαφανη, αρα αν μπορειτε να προτεινετε κατι?

 

2) Για προστασια της οθονης τι προτεινετε ειτε σε μεμβρανη ειτε τζαμι? θελω να μπορω να το βαλω στο νερο η να βραχει χωρις να μπαινει νερο αναμεσα!

Edited by michaels_v2
Link to comment
Share on other sites

Όλες κιτρινίζουν δυστυχώς αργά ή γρήγορα. Εγώ έχω συνηθίσει πια και μου αρέσει σε black onyx s7 edge που έχω φαίνεται πιο "πολεμικό" έχει πάρει ένα military χρώμα μετά από δυόμισι περίπου χρόνια χρήσης... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρομαι στην liquid crystal clear που σκέφτεσαι να πάρεις κι εσύ ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Για να βγάλω το dome glass απλά το σηκώνω από μια άκρη και το ξεκολλάω? Ή θέλει άλλη διαδικασία? πχ ζέσταμα με σεσουάρ πρώτα?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Για να βγάλω το dome glass απλά το σηκώνω από μια άκρη και το ξεκολλάω? Ή θέλει άλλη διαδικασία? πχ ζέσταμα με σεσουάρ πρώτα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι την αγορα της προταση της t max που θα τοποθετηθει σε s9 plus!

 

1) Θα εχω θεμα με το να μην εφαρμοζει η θηκη spigen ultra hybrid crystal clear ?

 

2) Με το γυαλακι αυτο αν μπει το κινητο σε νερο υπαρχει περιπτωση να παρει νερα αναμεσα στην οθονη και το γυαλι?

Link to comment
Share on other sites

 

Βάλτε το νύχι στην άκρη και ανασηκωσε το αργά χωρίς να το ζορίσεις θα σε παει μόνο του απλά με προσοχή μην το ζορίσεις και σπάσει.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες αυτό https://m.aliexpress.com/item/32950696836.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32950696836&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=3427amp-WxiR8hUyeX0114iAb-oZoA1549086908708

 

Το τοποθέτησα και είναι τέλειο. Είναι πιο λεπτό από του 10 εύρου που έχει συστηθεί εδώ στο παρελθόν (το ειχα αλλά το έβγαλα λόγο λάθους εγκατάστασης) και με πιο ωραίο κόψιμο στις άκρες.

Προσοχή να παραγγείλετε το case friendly , αυτο με την μεγάλη οπή στην πάνω μεριά.. Το έχω με την γνήσια alcantara και καθετε σωστά.

 

Tips:

Α)Κατά την εγκατάσταση απόλυτα αλφαδιασμενο το τηλέφωνο

Β) Για να μην περάσει σκόνη κτλ , δεν χρειάζεται να κλείνεστε στο μπάνιο. Έναν βραστηρας με νερό σχεδόν γεμάτος στο δωμάτιο που ειστε και με σηκωμένο το καπάκι,ώστε να μην σταματάει, είναι αρκετός για να κάνετε τον απαραίτητο ατμό ώστε να μην πετάει ούτε κόκος σκόνης.

Γ) Πολύ καλό curing στις edge πλευρές. Παράλληλα το πρώτο 24ωρο ,αν είναι δυνατόν, καλύτερα χωρίς θήκη.

Δ) Την κόλλα απλωστε την όπως στην εικόνα περίπου (οβάλ, για να ταξιδέψει πιο εύκολα κατά μήκος)

Ε) Επειδή πάντα υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά, ΟΛΕΣ οι οπές κλειστές με σελοτειπ.

 

Για νεότερα (αν ξεκολλήσει στις edge) κτλ θα ενημερώσω.8a74dc19c593b067234ed5d7b7272240.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει το τζάμι αυτό εδώ και ένα μήνα απόλυτα ικανοποιημένος κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χτες αυτό https://m.aliexpress.com/item/32950696836.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32950696836&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=3427amp-WxiR8hUyeX0114iAb-oZoA1549086908708

 

Το τοποθέτησα και είναι τέλειο. Είναι πιο λεπτό από του 10 εύρου που έχει συστηθεί εδώ στο παρελθόν (το ειχα αλλά το έβγαλα λόγο λάθους εγκατάστασης) και με πιο ωραίο κόψιμο στις άκρες.

Προσοχή να παραγγείλετε το case friendly , αυτο με την μεγάλη οπή στην πάνω μεριά.. Το έχω με την γνήσια alcantara και καθετε σωστά.

 

Tips:

Α)Κατά την εγκατάσταση απόλυτα αλφαδιασμενο το τηλέφωνο

Β) Για να μην περάσει σκόνη κτλ , δεν χρειάζεται να κλείνεστε στο μπάνιο. Έναν βραστηρας με νερό σχεδόν γεμάτος στο δωμάτιο που ειστε και με σηκωμένο το καπάκι,ώστε να μην σταματάει, είναι αρκετός για να κάνετε τον απαραίτητο ατμό ώστε να μην πετάει ούτε κόκος σκόνης.

Γ) Πολύ καλό curing στις edge πλευρές. Παράλληλα το πρώτο 24ωρο ,αν είναι δυνατόν, καλύτερα χωρίς θήκη.

Δ) Την κόλλα απλωστε την όπως στην εικόνα περίπου (οβάλ, για να ταξιδέψει πιο εύκολα κατά μήκος)

Ε) Επειδή πάντα υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά, ΟΛΕΣ οι οπές κλειστές με σελοτειπ.

 

Για νεότερα (αν ξεκολλήσει στις edge) κτλ θα ενημερώσω.8a74dc19c593b067234ed5d7b7272240.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο λιγο με τις οπες με αγχωσε.Και ακουτικο πανω κτλ η μονο θυρα φορτισης θυρα ακουστικων οτι εχει κατω δηλαδη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παν ενδεχόμενο τα έκλεισα όλα. Εμένα βέβαια δεν μου ξερασε καθόλου κόλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...