Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε λάθος θήκη για το S9 Plus, Nillkin Super Frosted Shield Anti-dust Back Case Cover Κόκκινη (S9+). Τώρα αν είναι και αυθεντική μη με ρωτάτε, δε γνωρίζω, καλή φαίνεται.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος, βρίσκεται Θεσσαλονίκη και έχει όρεξη να έρθει να παραλάβει στέλνει pm (δωρεάν φυσικά).

Αν φύγει θα ενημερώσω αυτό το σχόλιο.

 

Pic 1

Pic 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος απο Θεσσαλονίκη που έχει βάλει whitestone σε s9plus να με βοηθήσει γιατί σε note8 που το είχα βάλει δεν μου κολλησε καλά. Στείλτε pm ευχαριστώ.

 

Αγάπη

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω την MSVII , ωραια αισθηση ,πολυ καλη επιλογη

εξαιρετικη! την αγοραζω παντα σε ολα μου τα κινητα μαζι με την baseus ultra thin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική επιλογή και η MOFI, τη συστήνω ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν βάζω ποτέ θήκες πήρα να δοκιμάσω για τις διακοπές την Samsung Alcandara και η αίσθηση είναι μοναδική σαν να χαϊδεύεις πανάκριβο supercar.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν βάζω ποτέ θήκες πήρα να δοκιμάσω για τις διακοπές την Samsung Alcandara και η αίσθηση είναι μοναδική σαν να χαϊδεύεις πανάκριβο supercar.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

ψιλο παρεξηγημένη την έχω? σαν μάληνη δε μοιάζει αυτή?

Link to comment
Share on other sites

ψιλο παρεξηγημένη την έχω? σαν μάληνη δε μοιάζει αυτή?
Είναι για να καταλάβεις σαν σουέντ αλλά χωρίς να λερώνει τόσο εύκολα και επίσης πλένεται και γίνεται σαν καινούργια. Μπορεί να έχεις δει τέτοιο υλικό στα καθίσματα ακριβών αυτοκινήτων. Αρνούμαι να βάλω πλαστικούρα στο τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ψιλο παρεξηγημένη την έχω? σαν μάληνη δε μοιάζει αυτή?
Όχι μη το λες μωρέ... παρεξηγημένη μα γιατί;;

Φοβερή στην αφή και πολύ εύκολη στη συντήρηση. Προτείνεται ανεπιφύλακτα! :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη το λες μωρέ... παρεξηγημένη μα γιατί;;

Φοβερή στην αφή και πολύ εύκολη στη συντήρηση. Προτείνεται ανεπιφύλακτα! :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

βαλτε και κανα λινκ να δουμε περι τινος προκειται

Link to comment
Share on other sites

βαλτε και κανα λινκ να δουμε περι τινος προκειται

 

ψαξε στο youtube φιλε να δεις πως είναι ακριβώς

 

Εχει κανείς domeglass με την alcantara παίδες?

Γιατί ειναι και ακριβή θήκη, δεν κάνει 2 ευρώ και να πεις ότι την πετάς μετά επειδή δεν τεριάζει με το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο youtube φιλε να δεις πως είναι ακριβώς

 

Εχει κανείς domeglass με την alcantara παίδες?

Γιατί ειναι και ακριβή θήκη, δεν κάνει 2 ευρώ και να πεις ότι την πετάς μετά επειδή δεν τεριάζει με το γυαλί.

 

Ναι. Κανένα θεμα

Τέλειος συνδυασμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη το λες μωρέ... παρεξηγημένη μα γιατί;;

Φοβερή στην αφή και πολύ εύκολη στη συντήρηση. Προτείνεται ανεπιφύλακτα! :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Εσύ την έχεις και δεν την προτείνεις για να καταλάβω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα σας ως νέο μέλος ερχόμενος από το s7. To samsung s9 plus θα έρθει από εβδομάδα και σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν την θήκη https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-593cs22923-samsung-galaxy-s9-plus-case-crystal-clear/?attribute_pa_color=crystal-clear και αυτό το τζαμάκι που είναι συμβατό https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=oleophobic-coating.

Τι λέτε είναι καλός ο συνδυασμός ή να αγοράσω το προτεινόμενο whitstone και από ποιο κατάστημα για να έρθει πιο γρήγορα ?

Link to comment
Share on other sites

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα σας ως νέο μέλος ερχόμενος από το s7. To samsung s9 plus θα έρθει από εβδομάδα και σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν την θήκη https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-593cs22923-samsung-galaxy-s9-plus-case-crystal-clear/?attribute_pa_color=crystal-clear και αυτό το τζαμάκι που είναι συμβατό https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=oleophobic-coating.

Τι λέτε είναι καλός ο συνδυασμός ή να αγοράσω το προτεινόμενο whitstone και από ποιο κατάστημα για να έρθει πιο γρήγορα ?

 

Εχω τον συνδυασμο Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear και Whitestone dome glass στο s9 plus εδω και περιπου 20 μερες. Ταιριαζει καλα με το dome glass, δεν εχει εμφανιστει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης. Ειμαι ικανοποιημενος απο την θηκη με μονο αρνητικο της οτι η πλατη της γρατζουνιεται παρα πολυ ευκολα, αλλα προσωπικα δεν με ενοχλει, ισα ισα μου υπενθυμιζει απο τι κακουχιες εχει γλυτωσει η συσκευη. :p

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο youtube φιλε να δεις πως είναι ακριβώς

 

Εχει κανείς domeglass με την alcantara παίδες?

Γιατί ειναι και ακριβή θήκη, δεν κάνει 2 ευρώ και να πεις ότι την πετάς μετά επειδή δεν τεριάζει με το γυαλί.

Εγώ. Και σε s9+ και πριν σε s8+ και είναι άψογος συνδυασμός.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ την έχεις και δεν την προτείνεις για να καταλάβω.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Το προτείνεται που γράφω δε το είδες?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα σας ως νέο μέλος ερχόμενος από το s7. To samsung s9 plus θα έρθει από εβδομάδα και σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν την θήκη https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-593cs22923-samsung-galaxy-s9-plus-case-crystal-clear/?attribute_pa_color=crystal-clear και αυτό το τζαμάκι που είναι συμβατό https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=oleophobic-coating.

Τι λέτε είναι καλός ο συνδυασμός ή να αγοράσω το προτεινόμενο whitstone και από ποιο κατάστημα για να έρθει πιο γρήγορα ?

 

φίλε επειδή απο το s8 ταλεπωρίεμαι με τα τζαμάκια. το μόνο που αξίζει και το βάζεις μια φορά και τέλος, είναι το whitstome. Το οποίο είναι συμβατό με 9/10 θήκες της αγοράς, (για την συγκεκριμένη δεν ξέρω να σου πω). Εχω δύο spigen μία neo hybrid και είναι just (αλλά κάνει το κινητό πολύ χοντρό), και μία Liquid air που ακουμπάει πάνω στο τζάμι και παίζει να το σπρώξει (εκεί απλά κόβεις λίγο τη θήκη με ένα καλό μαχαίρι).

 

Πάντως μην πάρεις διάφανη θήκη γιατί κιτρινίζει μετά απο κάποιο διάστημα και φένεται χάλια.

Edited by socratis_g
Link to comment
Share on other sites

φίλε επειδή απο το s8 ταλεπωρίεμαι με τα τζαμάκια. το μόνο που αξίζει και το βάζεις μια φορά και τέλος, είναι το whitstome. Το οποίο είναι συμβατό με 9/10 θήκες της αγοράς, (για την συγκεκριμένη δεν ξέρω να σου πω). Εχω δύο spigen μία neo hybrid και είναι just (αλλά κάνει το κινητό πολύ χοντρό), και μία Liquid air που ακουμπάει πάνω στο τζάμι και παίζει να το σπρώξει (εκεί απλά κόβεις λίγο τη θήκη με ένα καλό μαχαίρι).

 

Πάντως μην πάρεις διάφανη θήκη γιατί κιτρινίζει μετά απο κάποιο διάστημα και φένεται χάλια.

 

Να προτιματε φιμε θηκες σιλικονης δεν κιτρινιζουν ποτε.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Και σε s9+ και πριν σε s8+ και είναι άψογος συνδυασμός.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το προτείνεται που γράφω δε το είδες?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Νόμιζα ότι μιλάς ειρωνικά.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς γυαλί της nillkin? Παλιά ήταν κορυφή αλλά έχω καιρό να πάρω. Επίσης βλέπω ότι η spigen βγάζει θήκες που είναι αρκετά χοντρες ακόμα και η σιλικόνη η απλή, ενώ η nillkin πιο κομψή. Έχετε να προτείνετε καμία θήκη λεπτή λοιπόν αλλά με καλή προστασία γύρω γύρω εκτός από αυτές ? Ακόμα και η γνήσιες της Samsung, όλες χοντρες μου φαίνονται. Ειδικά η σιλικόνη και η alcantara

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς γυαλί της nillkin? Παλιά ήταν κορυφή αλλά έχω καιρό να πάρω. Επίσης βλέπω ότι η spigen βγάζει θήκες που είναι αρκετά χοντρες ακόμα και η σιλικόνη η απλή, ενώ η nillkin πιο κομψή. Έχετε να προτείνετε καμία θήκη λεπτή λοιπόν αλλά με καλή προστασία γύρω γύρω εκτός από αυτές ? Ακόμα και η γνήσιες της Samsung, όλες χοντρες μου φαίνονται. Ειδικά η σιλικόνη και η alcantara

 

Νικόλα το tempered glass της nillkin το δοκίμασα (για 5 λεπτά) στο s8 plus.

Πρώτων έχανε σε απόκριση, και δεύτερον δεν συνεργαζόταν με θήκες spigen (liquid Air) που είναι από τις αγαπημένες μου.

Και εξαρτάται από το τι θεωρεί ο καθένας καλό.

Πχ δεν δέχομαι με τίποτα να χάνει σε απόκριση οθόνης,

Να μην συνεργάζεστε με θήκες, να μην αφήνει ούτε χιλιοστό φουσκαλα.

Γι αυτό στο s9 plus έμεινα με μεμβράνη spigen.

Συνεργάζεται με θήκες, δεν αφήνει φουσκάλες, δεν χάνει απόκριση η οθόνη.

Τα άσχημο είναι η αίσθηση στο χέρι, η προστασία, και τέλος τα χρώματα οθόνης που λέμε.

 

Θα δοκιμάσω όμως κάποια στιγμή και το tempered glass της spigen.

 

 

Χοντρή η alcantara?

Τότε πας σε nillkin nature, η σε skin...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...