Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τίθεται θέμα για το συγκεκριμένο. :)

 

Μπορεί να είναι εκπληκτικό... Αλλά 50 ευρώ για ένα τζαμακι είναι υπερβολικό οκ 1000 ευρώ συσκευή είναι ΑΛΛΑ ίσως είναι καλύτερα να κάνει κάποιος μια ασφάλεια με 30 ευρώ και να το έχει ξεσκέπαστο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πάντως ειμαι της άποψης edge οθόνη και προστασία αυτής είτε με τζάμι είτε με ζελατίνα δεν συμβαδίζει... μονο θηκη.

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s9-plus/products/galaxy-s9-plus-case-neo-hybrid?variant=570843824129

και για παρακολουθηση ποδοσφαίρου-ταινίες https://www.spigen.com/collections/galaxy-s9-plus/products/galaxy-s9-plus-case-slim-armor?variant=571680718849

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να φανταστώ τηλέφωνο και μάλιστα ακριβό, χωρίς tempered glass. Το S7 που είχα μου είχε πέσει πολλές φορές και είχα σπάσει 2 τζαμάκια αλλά η οθόνη άθικτη. Με μόνο θήκη, αν πέσει θα τη γλυτώσει η οθόνη σε περίπτωση που το δάπεδο είναι ίσιο. Αν πέσει σε κανένα ανώμαλο έδαφος, σε κανένα πετραδάκι, θα την κλαίω την οθόνη.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ειμαι της άποψης edge οθόνη και προστασία αυτής είτε με τζάμι είτε με ζελατίνα δεν συμβαδίζει... μονο θηκη.

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s9-plus/products/galaxy-s9-plus-case-neo-hybrid?variant=570843824129

και για παρακολουθηση ποδοσφαίρου-ταινίες https://www.spigen.com/collections/galaxy-s9-plus/products/galaxy-s9-plus-case-slim-armor?variant=571680718849

 

Φιλε μου.. ειναι το μοναδικο τζαμακι που καλυπτει τις καμπυλες της οθονης μας.. Edge οθονη μονο με τζαμακι.. Γιατι αν σπασει καποιου αυτη τη περιοδο εκτός οτι θα δωσει 250€ + για νεα οθονη.. θα περιμενει και πολύ καιρο γιατι ακομα δεν υπάρχουν αμεσα τα ανταλλακτικα για τη συσκευη μας.. Δε καταλαβαινω τι εννοεις με το δεν συμβαδιζει; Δοκιμασε το Dome και δε θα δεις καμια διαφορα θα ειναι σαν να μην εχεις βαλει κατι .. βασικα θα δεις.. δε θα έχει δαχτυλιες η οθονη σου..

Και οσον αφορα την τιμη .. Μ.Ο. αλλαζα 2 με 3 "καλα" τζαμακια αξιας το καθ' ενα ~20€+, γιατι απλα ξεκολλουσαν σε βαθος χρονου και δεν ειχαν καλη αισθηση στο touch, με το Dome το παιρνεις μια και καλη ενα καλο και δε φοβασαι.. Στο τελος θα νομίζετε πως το πουλαω εγω το τζαμακι. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν μπορώ να σας καταλάβω οκ στην κακή στιγμή μια φορά να σας πέσει.. Αλλά πολλές φορές πέσιμο; γιατί;; τώρα στο s9 plus έβαλα για πρώτη φορά τζαμακι θέλω να πιστεύω ούτε αυτό θα μ πέσει πάνω από 1 με 2 φορές το χρόνο κ ίσως ούτε κ αυτές.. Αν δεν το έχω πουλήσει κιόλας.. Δεν σας κατηγορώ ίσως εγώ το πάρα προσέχω κ αγχώνομαι περισσότερο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν μπορώ να σας καταλάβω οκ στην κακή στιγμή μια φορά να σας πέσει.. Αλλά πολλές φορές πέσιμο; γιατί;; τώρα στο s9 plus έβαλα για πρώτη φορά τζαμακι θέλω να πιστεύω ούτε αυτό θα μ πέσει πάνω από 1 με 2 φορές το χρόνο κ ίσως ούτε κ αυτές.. Αν δεν το έχω πουλήσει κιόλας.. Δεν σας κατηγορώ ίσως εγώ το πάρα προσέχω κ αγχώνομαι περισσότερο
Περισσότερο με ενδιαφέρει να διατηρήσω την οθόνη χωρίς γρατσουνιές, παρά το να μου σπάσει.

Για ψυχολογικούς λόγους δηλαδή, να μην το βλέπω μετά, γιατί ξέρετε πολύ καλά πως θα συμβεί μία φορά και με τον πιο απίθανο τρόπο. Και φυσικά με ενδιαφέρει το ίδιο και για λόγους μεταπώλησης αύριο/μεθαύριο.

 

Προς το παρόν σκέφτομαι Dome ή μια εγγύηση και να το αφήσω ως έχει.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που είχα το S7 Edge και μετά δεν ξανα ασχολήθηκα με τζαμάκια καθώς σχεδόν τίποτα δεν του ταίριαζε στο S8 Plus Επίσης δεν του έβαλα καθόλου και ούτε θα βάλω στο S9 plus τώρα αν ένα τζαμάκι κάθεται στο S9 Plus δε με ενδιαφέρει πια εμένα καθώς και η καινούρια αναλογία οθόνης το κάνει πιο άνετο στο χέρι οπότε δεν πέφτει το τηλέφωνο και χαίρομαι περισσότερο τη συσκευή μου κατά αυτό τον τρόπο Αυτή είναι βέβαια προσωπική μου άποψη και δεν σημαίνει ότι μπορεί και άλλα παιδιά να έχουν την ίδια άποψη με μένα εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να δεχτώ ότι μπορεί το τηλέφωνό μου να είναι σαν προφυλακτικό υπάρχει φορές που βγάζω και τη θήκη και το αφήνω τελείως γυμνό:D

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτό

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=galaxy+s9+t+max+glass

 

Έχει ακριβώς ίδια μέθοδο τοποθέτησης με το Dome μόνο που είναι 15-20€ φθηνότερο.

 

Και αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, είναι case friendly?

Έχω την Spigen Neo Hybrid Case.

 

Όπα τι αντιγραφή είναι αυτή? :blink::blink: Αν κάνει βέβαια την δουλειά του, γιατί όχι!!! Γιατί καλό το Whitestone αλλά το παράκαναν με την τιμή :mad:

Πάντως εδώ στο βίντεο (που δεν καταλαβαίνω Χριστό τι λέει ο τύπος) μια χαρά μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω και φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά στην τοποθέτηση και πάνε χαμένα τα 40ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια χρήματα ειναι κ το Whitestone Dome. Με κάποια προσφορά από amazon ,αξίζει το dome.

40 για απομίμηση δεν αξίζει για μένα.

Έχει κ το aliexpress τέτοιο στυλ, οικονομικά.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι εκπληκτικό... Αλλά 50 ευρώ για ένα τζαμακι είναι υπερβολικό οκ 1000 ευρώ συσκευή είναι ΑΛΛΑ ίσως είναι καλύτερα να κάνει κάποιος μια ασφάλεια με 30 ευρώ και να το έχει ξεσκέπαστο..
Αν δε σε νοιάζει να χάσεις τη συσκευή μέχρι την επισκευή σίγουρα.

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιάζει να χάσεις τη συσκευή μέχρι την επισκευή σίγουρα.

 

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να το σπάσεις.. Εκτός κ έχεις κάνει γρατσουνιες και θες να σ τ ο κάνουν καινούργιο οπότε το χαλάς λιγάκι Ε καλά τι είναι ένας μήνας μπροστά στην αιωνιότητα... Τόσο έκαναν σε φίλη για xiaomi στον κωτσοβολο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτά θήκη και τζαμακι κ είμαι πιστεύω προσταευμενος κ όμορφος.. Τη θήκη την πήρα σε μπλε σκούρο κ όχι σε μαύρο..

https://www.e-shop.gr/roar-rico-armor-back-cover-case-for-samsung-galaxy-s9-plus-black-p-TEL.047705

https://www.e-shop.gr/3d-tempered-glass-for-samsung-galaxy-s9-plus-camera-view-black-p-TEL.047650

Το τζαμάκι πώς κάθισε; ειναι καλό ή μάπα το καρπούζι;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι πώς κάθισε; ειναι καλό ή μάπα το καρπούζι;

 

Το τζαμακι καλύπτει όλη την οθόνη εκτός από μισό εκατοστό στις άκρες γύρω γύρω. Θέλει ενεργοποίηση απτις ρυθμίσεις για καλύτερη αφή και δουλεύει κομπλέ αλλιώς χωρίς να το βάλεις στο on θέλει προσπάθεια...

Τέρμα στο πλάι έχει μαζέψει ελάχιστη σκόνη.

Ψιλοξεκολλαει στο πλάι καμία φορά αλλά το πιέζω κ είναι οκ φυσικά είναι καλά κολλημένο το υπόλοιπο εκτός απτις άκρες . Πιστεύω το προστάτευει σε περίπτωση πτώσης αν κ ελπίζω Ναμη το μάθω.. Εμπειρία από τζάμια δεν έχω. έκανα παραγγελία κ για 2 απτο Ali express. Αν κ σαν τη σκέτη οθόνη δεν υπάρχει καλύτερο... Ααα επίσης κάτω απτον ήλιο μερικές φορές έχω κάτι αλλοιώσεις δεν ξέρω αν είναι απτό τζάμι η έτσι είναι η οθόνη πιστεύω την κάνει τη δουλειά του σχετικά σωστά για 7 ευρώ θα δοκιμάσω κ αυτά π πήρα με 1μιση ευρώ το ένα από αλι ελπίζω να σε κάλυψα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,μολις εβαλα το γυαλι της nilkin στο mobile freaks που ειχε προτεινρι ενα παλικαρι ,αψογο σαν να μην φοραει κατι το κινητο ,εχει ολεοφοβικη επιστρωση γλυστραει το χερι αψογα και λιγο που ειδα την διαδικασια ειναι σντιστοιχη του whitestone dome κολλα και μετα υο κινητο σε λαμπα uv και το αποτελεσμα αψογο μαζι με την spigen rugged armor .

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Και εγω εβαλα εκει τζαμακι αλλα στην βδομαδα ξεκολαγε ... εσενα ειχε κανενα προβλημα ??

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι καλύπτει όλη την οθόνη εκτός από μισό εκατοστό στις άκρες γύρω γύρω. Θέλει ενεργοποίηση απτις ρυθμίσεις για καλύτερη αφή και δουλεύει κομπλέ αλλιώς χωρίς να το βάλεις στο on θέλει προσπάθεια...

Τέρμα στο πλάι έχει μαζέψει ελάχιστη σκόνη.

Ψιλοξεκολλαει στο πλάι καμία φορά αλλά το πιέζω κ είναι οκ φυσικά είναι καλά κολλημένο το υπόλοιπο εκτός απτις άκρες . Πιστεύω το προστάτευει σε περίπτωση πτώσης αν κ ελπίζω Ναμη το μάθω.. Εμπειρία από τζάμια δεν έχω. έκανα παραγγελία κ για 2 απτο Ali express. Αν κ σαν τη σκέτη οθόνη δεν υπάρχει καλύτερο... Ααα επίσης κάτω απτον ήλιο μερικές φορές έχω κάτι αλλοιώσεις δεν ξέρω αν είναι απτό τζάμι η έτσι είναι η οθόνη πιστεύω την κάνει τη δουλειά του σχετικά σωστά για 7 ευρώ θα δοκιμάσω κ αυτά π πήρα με 1μιση ευρώ το ένα από αλι ελπίζω να σε κάλυψα

Με κάλυψες, ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω εβαλα εκει τζαμακι αλλα στην βδομαδα ξεκολαγε ... εσενα ειχε κανενα προβλημα ??

Στο τοποθετησανε αυτοί; Ποσό κόστισε;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες, ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο τοποθετησανε αυτοί; Ποσό κόστισε;

 

Ναι μου το βαλανε αυτοι και κοστισε 30Ε αλλα μεχρι τωρα εχω παει 3 φορες γιατι ξεκολαγε ... (οχι πολυ εκανε κατι φουσκαλες) Χθες ξανα πηγα μου ξανα εβαλε αλλη και σημερα ξανα ειδα κατι φουσκαλες... δε προκειτε να ξανα παω και 4η φορα ....

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την θήκη την έχει δοκιμάσει κανένας; Σκέφτομαι για την Clear View της Samsung αλλά κοιτάζω και αυτή.

 

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-samsung-galaxy-s9-plus-dermatini-mayro-18133/

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την θήκη την έχει δοκιμάσει κανένας; Σκέφτομαι για την Clear View της Samsung αλλά κοιτάζω και αυτή.

 

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-samsung-galaxy-s9-plus-dermatini-mayro-18133/

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγώ δεν την ξέρω αλλά δείχνει όμορφη πιο πολύ μπροστά..

Σαν τη σκέτη συσκευή τίποτα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα την δω και από κοντά γιατί όντως στην φωτογραφία φαίνεται καλή. Για τζαμάκι υπάρχει κάποια καλή πρόταση σε λογική τιμή;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Θα την δω και από κοντά γιατί όντως στην φωτογραφία φαίνεται καλή. Για τζαμάκι υπάρχει κάποια καλή πρόταση σε λογική τιμή;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Λίγο πάρα πίσω με ρώτησε κιαλλο παιδί για ένα τζάμι από eshop με 7.40 έγραψα ένα μικρο reviews

Γνώμη μ είναι ότι αξίζει αφού δουλεύει κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμαει κανεις την ζελατινα της Spigen NeoFlex Screen Protector
CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμαει κανεις την ζελατινα της Spigen NeoFlex Screen Protector

 

Ναι, πεταμένα λεφτά είναι....και με τα νερά που έριξα μου έβγαλε και μήνυμα ότι ανιχνεύθηκε υγρασία και να περιμένω να στεγνώσει για να το βάλω στο φόρτιστη....

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο για προστασία.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πεταμένα λεφτά είναι....και με τα νερά που έριξα μου έβγαλε και μήνυμα ότι ανιχνεύθηκε υγρασία και να περιμένω να στεγνώσει για να το βάλω στο φόρτιστη....

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο για προστασία.....

 

Και γω συμφωνώ ότι οι ζελατίνες είναι πεταμένα λεφτά... Τζαμακι έβαλα πιο πίσω που προστατεύει.. Με 7 ευρώ από eshop

Πιστεύω το καλύτερο είναι η ασφάλεια με 30 - 35 ευρώ κ βάζεις κ μια θήκη σιλικόνης αδιαφάνη κ είσαι κομπλέ.. Εγώ με το τζαμακι είμαι κομπλέ αλλά μ λείπει η σκέτη οθόνη να το ευχαριστηθώ καλύτερα ποτέ δεν έβαζα τζάμι κ δεν μου έπεφταν κιόλας.. Δώστε μια ευκαιρία στο τζάμι που έχω παραθέσει πιο πίσω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητό απ την τσέπη μέσα στο αυτοκίνητο ενώ οδηγούσα ανάμεσα στην πόρτα του οδηγού και το κάθισμα. Προτείνετε να πάω σε άλλη μάρκα ή να το θεωρήσω κακοτυχία και να πάρω την ίδια. (18€ Νιλλκιν). :confused::cry:

"Φτάσε όπου δεν μπορείς"

Ν.Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...