Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, για τα screen protector της Spigen, NeoFlex, τι πιστεύετε?

 

Να το πάρεις.

Δεν είναι τζάμι οκ.

Αλλά δεν ξεκκολαει με θήκες, μπαίνει εύκολα, δεν χάνεις απόκριση οθόνης.

Ίσως μειώνει τα χρώματα.

Αλλά έχει βελτιωθεί σε σχέση με το s8 plus και note 8 που επίσης το είχα φορεμένο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το πάρεις.

Δεν είναι τζάμι οκ.

Αλλά δεν ξεκκολαει με θήκες, μπαίνει εύκολα, δεν χάνεις απόκριση οθόνης.

Ίσως μειώνει τα χρώματα.

Αλλά έχει βελτιωθεί σε σχέση με το s8 plus και note 8 που επίσης το είχα φορεμένο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου kountoura.

Είχα χρησιμοποιήσει και εγώ πιο παλιά screen protectors από την spigen (για το S2 και Note 4) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Αν το έχεις εσύ "φορεμένο" πρόσεξες δηλαδή μεγάλη διαφορά με μειωμένα χρώματα? Με τα "τζάμια" δηλαδή αυτό δεν συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου kountoura.

Είχα χρησιμοποιήσει και εγώ πιο παλιά screen protectors από την spigen (για το S2 και Note 4) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Αν το έχεις εσύ "φορεμένο" πρόσεξες δηλαδή μεγάλη διαφορά με μειωμένα χρώματα? Με τα "τζάμια" δηλαδή αυτό δεν συμβαίνει?

 

Σε σχέση με τα παλιά καλά τζάμια της spigen της nillkin για τις φλατ οθόνες αν προσέξεις καλά πιστεύω ότι θα δεις διαφορά στα χρώματα.

 

Στο s8 plus ήταν ποιο εμφανές ότι μειώνει τα χρώματα η spigen neo flex.

Στο s9 plus είναι καλύτερα τα πράγματα, τώρα δεν ξέρω αν έχει διάφορους κωδικός spigen neo flex όπως είχε και για το s7 edge.

 

Εγώ πήρα αυτο με spigen liquid Air και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

https://plusmobi.net/Spigen-SGP-Μεμβράνη-προστασίας-Crystal-Clear-για-Samsung-Galaxy-S9-PLUS-Film-Neo-Flex-HD-Crystal-Clear-case-friendly-593FL22902-Screen-Protector?search=Galaxy%20s9%20plus

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα παλιά καλά τζάμια της spigen της nillkin για τις φλατ οθόνες αν προσέξεις καλά πιστεύω ότι θα δεις διαφορά στα χρώματα.

 

Στο s8 plus ήταν ποιο εμφανές ότι μειώνει τα χρώματα η spigen neo flex.

Στο s9 plus είναι καλύτερα τα πράγματα, τώρα δεν ξέρω αν έχει διάφορους κωδικός spigen neo flex όπως είχε και για το s7 edge.

 

Εγώ πήρα αυτο με spigen liquid Air και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

https://plusmobi.net/Spigen-SGP-Μεμβράνη-προστασίας-Crystal-Clear-για-Samsung-Galaxy-S9-PLUS-Film-Neo-Flex-HD-Crystal-Clear-case-friendly-593FL22902-Screen-Protector?search=Galaxy%20s9%20plus

 

Ναι για το ίδιο μιλάω και εγώ. Άρα θα προχωρήσω και εγώ με την αγορά!! Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,μολις εβαλα το γυαλι της nilkin στο mobile freaks που ειχε προτεινρι ενα παλικαρι ,αψογο σαν να μην φοραει κατι το κινητο ,εχει ολεοφοβικη επιστρωση γλυστραει το χερι αψογα και λιγο που ειδα την διαδικασια ειναι σντιστοιχη του whitestone dome κολλα και μετα υο κινητο σε λαμπα uv και το αποτελεσμα αψογο μαζι με την spigen rugged armor .

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε σκεψη να παω να βαλω το γυαλι του κωτσοβολου μιας και το whitestone δεν ειναι διαθεσιμο για 10 μερες τουλαχιστον ,οσοι το εχετε βαλει ειστε ευχαριστημενοι ? Γιατι και 30 ευρω που κανει δεν ειναι και λιγα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Υπάρχει επιχείρηση στο skroutz που πουλάει το dome. Δεν θα πω ποιά για να μη κάνω διαφήμιση.

Το πήρα σε 1 μέρα πάντως.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το πετάει θα πρέπει να πάρεις case friendly τζαμί. Συνήθως το γράφουν απ'έξω, αλλά και να μη το γράφει κοιτάς να μην φτάνει κάτω κάτω στις άκρες δεξιά και αριστερά. Να καλύπτει δηλαδή ένα μέρος της edge οθόνης και όχι όλη.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη ανασταση εγω προχωρησα στην αγορα αυτου εδω:

 

30127345_1639124282875988_3150254461738287104_n.jpg

 

30261297_1639124452875971_3947445540572102656_n.jpg

 

Αφου ηταν το μονο που ειχε το καταστημα που πηγα. Ο λογος που το αγορασα και μου το τοποθετησαν πανω εκει στο καταστημα ειναι για να μην γρασουνισω την οθονη καμια φορα που βαλω το κινητο μεσα στην τσεπη μου μαζι με κερματα και κλειδια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να βάλω ένα γυαλί που έχει στο eshop 3d γράφει με 7.40 δεν έχω βάλει ποτέ τζάμι σε συσκευή μια φορά μόνο κάνα δεκάλεπτο. Τι διαφορά έχει το 3d με το 4d και το 5d?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να βάλω ένα γυαλί που έχει στο eshop 3d γράφει με 7.40 δεν έχω βάλει ποτέ τζάμι σε συσκευή μια φορά μόνο κάνα δεκάλεπτο. Τι διαφορά έχει το 3d με το 4d και το 5d?

 

Καλά μην φανταστείς ότι έχουν τίποτα διάφορες.... Εγώ έχω παραγγείλει 6 διαφορετικά γυαλιά (3d,4d,5d ειδική μεμβράνη full cover με μαύρα γύρω, γύρω) από aliexpress συνολικού κόστους 15€ να δω πιο θα κάτσει...Παντως στο NOTE 8 που είχα κάνει το ίδιο το μόνο που έκατσε καλά ήταν η ειδική μεμβράνη full cover με μαύρα γύρω, γύρω από την IMIDO... Το περίεργο ήταν ότι και στο s8+ είχα βάλει το tempered της IMIDO και ακόμα μέχρι και σήμερα λειτουργεί απλά τέλεια...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο όσοι είστε ευχαριστημένοι προσθέστε κι ένα σύνδεσμο μαζί με το όνομα του αξεσουάρ, όχι απαραίτητα του καταστήματος αλλά του αντικειμένου πχ. στο Σκρούτζ, ώστε να προστεθούν στο πρώτο σχόλιο κάποια στιγμή συγκεντρωτικά.

 

Προσωπικά μόλις το πήρα, πήρα και τη θήκη idol μαύρη/διαφανής στα 7,5€, με την οποία δηλώνω ευχαριστημένος!

Φθηνή λύση με καλό grip, εφαρμόζει πολύ ωραία, λεπτή και δεν υπάρχει θέμα με την κάμερα.

Περισσότερα εδώ

 

Σε αναζήτηση tempered glass τώρα έως ότου έρθουν όσα έχω παραγγείλει από eBay..

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην φανταστείς ότι έχουν τίποτα διάφορες.... Εγώ έχω παραγγείλει 6 διαφορετικά γυαλιά (3d,4d,5d ειδική μεμβράνη full cover με μαύρα γύρω, γύρω) από aliexpress συνολικού κόστους 15€ να δω πιο θα κάτσει...Παντως στο NOTE 8 που είχα κάνει το ίδιο το μόνο που έκατσε καλά ήταν η ειδική μεμβράνη full cover με μαύρα γύρω, γύρω από την IMIDO... Το περίεργο ήταν ότι και στο s8+ είχα βάλει το tempered της IMIDO και ακόμα μέχρι και σήμερα λειτουργεί απλά τέλεια...

 

 

 

Ωραία ιδέα... Ίσως κάνω κ γω καμία αγορά από εκεί σήμερα δούλεψε καλά μετά από 13 φορτίσεις η μπαταρία αλλά με εξοικονόμηση. Σιγά σιγά νομίζω ενθουσιαζιομαι όλο και περισσότερο με το εργαλείο μας στο note 9 μαζί με. Το πενάκι δεν ξέρω τι άλλο μπορούν να βάλουν αντε κάνα διάφραγμα κινούμενο κανονικά απτό 1.5 ως το 2.4

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από προχθές είμαι κάτοχος του S9+ και έχω πάθει πλάκα με το πόσο πετάει το κινητό :happy:

Για εμένα προσωπικά μόνο ένα είναι το τέλειο τζαμάκι για το συγκεκριμένο κινητό, το Whitestone Dome. Ναι είναι ακριβό άλλα παιδιά άλλη φάση. Εφαρμόζει τέλεια, με σχετικά εύκολη διαδικασία εφαρμογής και το δάχτυλο απλά γλιστράει πάνω του. Το συνδύασα και με δυο θήκες Spigen, την Ultra Hybrid και την Neo Hybrid (προσοχή δεν ταιριάζουν όλες γενικά οι θήκες) και είμαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ποιόν από τους δύο; και γιατί;

https://www.choetech.com/product/panda-fast-wireless-charging-pad-support-7.5w-10w.html

https://www.spigen.com/collections/s9-s9-pro-guard-and-reventon/products/essential-f301w-wireless-charger-ultra-slim

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ποιόν από τους δύο; και γιατί;

https://www.choetech.com/product/panda-fast-wireless-charging-pad-support-7.5w-10w.html

https://www.spigen.com/collections/s9-s9-pro-guard-and-reventon/products/essential-f301w-wireless-charger-ultra-slim

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spigen με κλειστά μάτια. Πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις η διαφορά στην ποιότητα και στο brand name είναι τεράστια.

Χρησιμοποιώ τον απλό της Spigen από την εποχή του S6 Edge+.

Κάθε βράδυ φορτίζω με αυτόν. Κανένα πρόβλημα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα το γυαλί Dome στο S9+. Σκεφτόμουν από το S8+ να το βάλω, αλλά όλο κατέληγα σε μεμβράνες Samsung, οι οποίες στο 2μηνο χρειαζόταν αλλαγή (χαλούσαν οι γωνίες και τελικά ξεκολλούσαν). Δεν ξέρω γιατί δεν το αποφάσιζα, μάλλον λόγω τοποθέτησης; λόγω ότι δεν πίστευα ότι κάθεται καλά; λόγω ότι έπρεπε να το παραγγείλω από Αγγλία και βαριόμουν τη διαδικασία; Έκανα λάθος. Πολύ ωραία αίσθηση το γυαλί (παλιότερα είχα σε iPhone γυαλί), καλύτερα χρώματα από ότι με τη μεμβράνη και εύκολη τοποθέτηση. Αν και τσιμπημένη η τιμή του, αξίζει γιατί ξενοιάζεις από τη «συχνή» αντικατάσταση μεμβρανών.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Spigen με κλειστά μάτια. Πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις η διαφορά στην ποιότητα και στο brand name είναι τεράστια.

Χρησιμοποιώ τον απλό της Spigen από την εποχή του S6 Edge+.

Κάθε βράδυ φορτίζω με αυτόν. Κανένα πρόβλημα.

Τελικά μετά από κάποια reviwes, κατέληξα Στον παρακάτω. Ελπίζω να αξιοποιηθεί.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0798J4FHS/ref=mp_s_a_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1523459516&sr=8-1-fkmr0&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=AUKEY+10W+Wireless+Charger%2C+Wireless+Fast+Charging+Pad+for+Samsung+Galaxy+S9+%2F+S9%2B+%2F+S8+%2F+S8%2B%2C+iPhone+X+%2F+8+%2F+8+Plus%2C+and+Other+Qi-Compatible+Devices

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάποια reviwes, κατέληξα Στον παρακάτω. Ελπίζω να αξιοποιηθεί.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0798J4FHS/ref=mp_s_a_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1523459516&sr=8-1-fkmr0&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=AUKEY+10W+Wireless+Charger%2C+Wireless+Fast+Charging+Pad+for+Samsung+Galaxy+S9+%2F+S9%2B+%2F+S8+%2F+S8%2B%2C+iPhone+X+%2F+8+%2F+8+Plus%2C+and+Other+Qi-Compatible+Devices

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή επιλογή, Aukey είναι άρα μόνο καλά λόγια μπορούμε να πούμε. Καλοδούλευτος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτά θήκη και τζαμακι κ είμαι πιστεύω προσταευμενος κ όμορφος.. Τη θήκη την πήρα σε μπλε σκούρο κ όχι σε μαύρο..

https://www.e-shop.gr/roar-rico-armor-back-cover-case-for-samsung-galaxy-s9-plus-black-p-TEL.047705

https://www.e-shop.gr/3d-tempered-glass-for-samsung-galaxy-s9-plus-camera-view-black-p-TEL.047650

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η Peel του φτωχού ή αλλιώς Cafele!!

 

Συμπαθής θήκη, όμορφη, προστασία μηδενική.

a94b730571a7c44f579c3e238b809600.jpg59085522df17e14b13e99bbb68b83e1d.jpgbdab9b2330cad08186500bd764260247.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από προχθές είμαι κάτοχος του S9+ και έχω πάθει πλάκα με το πόσο πετάει το κινητό :happy:

Για εμένα προσωπικά μόνο ένα είναι το τέλειο τζαμάκι για το συγκεκριμένο κινητό, το Whitestone Dome. Ναι είναι ακριβό άλλα παιδιά άλλη φάση. Εφαρμόζει τέλεια, με σχετικά εύκολη διαδικασία εφαρμογής και το δάχτυλο απλά γλιστράει πάνω του. Το συνδύασα και με δυο θήκες Spigen, την Ultra Hybrid και την Neo Hybrid (προσοχή δεν ταιριάζουν όλες γενικά οι θήκες) και είμαι άρχοντας.

 

Μονο Whitestone Dome αξιζει κ με το παραπανω τα λεφτά του παιδια. Παμεμορφο δεν αφηνει και δαχτυλιες και καλυπτει οοοοολη την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Μονο Whitestone Dome αξιζει κ με το παραπανω τα λεφτά του παιδια. Παμεμορφο δεν αφηνει και δαχτυλιες και καλυπτει οοοοολη την επιφάνεια.

Δεν τίθεται θέμα για το συγκεκριμένο. :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτό

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=galaxy+s9+t+max+glass

 

Έχει ακριβώς ίδια μέθοδο τοποθέτησης με το Dome μόνο που είναι 15-20€ φθηνότερο.

 

Και αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, είναι case friendly?

Έχω την Spigen Neo Hybrid Case.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...