Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιά cafele πήρες; την κλασσική https://www.ebay.com/itm/CAFELE-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Plus-Ultra-Thin-Slim-Soft-TPU-Back-Cover-Case/112850920182?hash=item1a467062f6:m:mOtLqx_HRzO6NfRQWZgWZgQ

ή την sexy;;; https://www.ebay.com/itm/Cafele-For-Samsung-Galaxy-S9-Plus-Case-Shockproof-Slim-Clear-Soft-Plating-Cover/112881507039?hash=item1a48431adf:m:mBPxPCoLflBOzAC0zru1_5g

τη δευτερη την είχα στο s8+ και πραγματικά ήταν πολύ καλή και σκέφτομαι να την προτιμήσω αντι της nillkin nature

Την κλασσική, η άλλη είναι πολύ bling bling για τα γούστα μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη σιλικονάτη θήκη NILLKIN TPU NATURE για το S9+. Παρατήρησα ότι είναι ποιο λεπτή από την αντίστοιχη που είχα πάρει για το S8+. Στην περιγραφή δεν είδα κάπου για το πάχος. Τελικά ξέρει κανείς αν βγαίνει σε 2 εκδόσεις;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, panzer τζαμακι με silicon case της Samsung, κανένα πρόβλημα, εφάπτεται ακριβώς, και προσδίδει μια συνολική αίσθηση ασφαλείας.

 

οποτε ειναι case friendly. η αφη επηρεαστηκε καθολου? εχεις την ρυθμιση για αυξυμενη ευαισθησια της αφης? επισης με τις δαχτυλιες πως τα παει? εχει ολεοφοβικη επιστρωση?

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι είχε ένδειξη case friendly εξ αρχής γι αυτό κ το ρίσκαρα. Η αφή δεν έχει επηρεαστεί, δεν έχω ενεργοποιήσει τη ρύθμιση ευαισθησίας. Όσον αφορά τις δαχτυλιές, σαφώς και γίνονται, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης πάρα μόνο απο κάτι φθηνά τζαμακια, από τα οποία όμως αυτό είναι κλάσεις ανωτερο (δλδ πολύ λιγότερες δαχτυλιές).
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι είχε ένδειξη case friendly εξ αρχής γι αυτό κ το ρίσκαρα. Η αφή δεν έχει επηρεαστεί, δεν έχω ενεργοποιήσει τη ρύθμιση ευαισθησίας. Όσον αφορά τις δαχτυλιές, σαφώς και γίνονται, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης πάρα μόνο απο κάτι φθηνά τζαμακια, από τα οποία όμως αυτό είναι κλάσεις ανωτερο (δλδ πολύ λιγότερες δαχτυλιές).

 

νομιζω οτι βρηκα το επομενο τζαμακι μου τοτε. ευχαριστω για τις πληροφοριες :D

Link to comment
Share on other sites

Feedback και απο την δικη μου εμπειρια μεχρι στιγμης...

 

Πηρα απο γνωστη αλυσιδα το sbs tempered glass, εκατσε καλα, ομως μετα απο 3 μερες ραγισε (ξαφνικα ενω το ειχα πανω στο γραφειο!). Γενικα παντως δεν μου αρεσε.

 

Ευτυχως ειχα παραγγειλει το case friendly screen protector της screenknight και για την ωρα μου φαινεται αψογο (1 βδομαδα). Παρεμπιπτόντως ηρθε σε 2 εργασιμες!!! Την τοποθετησα χωρις κανενα θεμα με την 1η -ειχα να βαλω 3 χρονια σε κιν-. Το χρησιμοποιω με την θηκη σιλικονης της samsung χωρις προβλημα η οποια επισης μ αρεσει πολυ σε αισθηση.

 

Επίσης εχω παρει την θηκη της samsung clear view standing cover η οποια δεν με βολεψε καθολου.

 

Στα παραπανω εχω επιλεξει αυξημενη αποκριση για την οθονη.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Feedback και απο την δικη μου εμπειρια μεχρι στιγμης...

 

Πηρα απο γνωστη αλυσιδα το sbs tempered glass, εκατσε καλα, ομως μετα απο 3 μερες ραγισε (ξαφνικα ενω το ειχα πανω στο γραφειο!). Γενικα παντως δεν μου αρεσε.

 

Ευτυχως ειχα παραγγειλει το case friendly screen protector της screenknight και για την ωρα μου φαινεται αψογο (1 βδομαδα). Παρεμπιπτόντως ηρθε σε 2 εργασιμες!!! Την τοποθετησα χωρις κανενα θεμα με την 1η -ειχα να βαλω 3 χρονια σε κιν-. Το χρησιμοποιω με την θηκη σιλικονης της samsung χωρις προβλημα η οποια επισης μ αρεσει πολυ σε αισθηση.

 

Επίσης εχω παρει την θηκη της samsung clear view standing cover η οποια δεν με βολεψε καθολου.

 

Στα παραπανω εχω επιλεξει αυξημενη αποκριση για την οθονη.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αυξημένη απόκριση είναι απαραίτητη και για τη screenknight;

Επίσης σε σχέση με το tampered που είχες, πως σου φαίνεται η screenknight σε χρώματα και φωτεινότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν μπορώ στην Ελλάδα να βρω κάποιο αυτοκόλλητο skin , σαν αυτά της Dbrand , για το s9?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Η αυξημένη απόκριση είναι απαραίτητη και για τη screenknight;

Επίσης σε σχέση με το tampered που είχες, πως σου φαίνεται η screenknight σε χρώματα και φωτεινότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δεν το ενεργοποίησα και μια χαρά απόκριση έχω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αυξημένη απόκριση είναι απαραίτητη και για τη screenknight;

Επίσης σε σχέση με το tampered που είχες, πως σου φαίνεται η screenknight σε χρώματα και φωτεινότητα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειχα ενεργοποιημενη την αυξημενη αποκριση απο το τζαμακι οπου ηταν απαραιτητη γιατι αλλιως αστα να πανε. Θα δοκιμασω να την βγαλω κ θα επανελθω.

 

Στο τζαμακι εμεναν απιστευτα πολλες δαχτυλιες, που γενικα δεν με πειραζαν ποτε οι δαχτυλιες στο παρελθον.

 

Χρωματα και φωτεινοτητα με το screen protector δεν εχω δει καποια ουσιωδη διαφορα. Αν και υπαρχει το rainbow effect (αν θυμαμαι καλά ετσι λεγεται ή halo, δεν ειμαι σιγουρος).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το ενεργοποίησα και μια χαρά απόκριση έχω

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ρωτήσω κάτι για την screenknight. Όπως είδα είναι υγρής τοποθέτησης. Από παλιότερη εμπειρία με τέτοιου είδους protectors η όψη ήταν σαν φλούδα πορτοκαλιού και ήταν παράξενα στην αφή. Ισχύει κάτι τέτοιο για την συγκεκριμένη?

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την screenknight. Όπως είδα είναι υγρής τοποθέτησης. Από παλιότερη εμπειρία με τέτοιου είδους protectors η όψη ήταν σαν φλούδα πορτοκαλιού και ήταν παράξενα στην αφή. Ισχύει κάτι τέτοιο για την συγκεκριμένη?

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Όλες οι μεμβράνες υγρής τοποθέτησης έχουν αυτό το φαινόμενο φλοιού πορτοκαλιού... Δεν έχει να κάνει μόνο στην screenknight... Αλλά έχει να κάνει με την τοποθέτηση και εννοώ ότι όσο πιο πολύ κατά την τοποθέτηση τρίψεις - πιέσεις την μεμβράνη από την πάνω επιφάνεια μετα την τοποθέτηση για να αφαιρεθεί το υγρό τόσο πιο πολύ θα φαίνεται ο φλοιός πορτοκαλιού... Στην τελευταία που είχα βάλει στο NOTE 8 την τοποθέτησα πάνω και την πέρασα με το σπατουλακι με αρκετό νερό πολύ απαλά ίσα να καταλάβω ότι κόλλησε και ότι δεν θα γλιστρήσει πάνω από την οθόνη... Την άφησα κάνα μισάωρο να στεγνώσει (ήταν και καλοκαίρι) κόλλησα τις edge πλευρές και δεν την ξανα πέρασα από πάνω καθόλου.... Με αυτόν τον τρόπο είχα ελάχιστα το φαινόμενο του φλοιού πορτοκαλιού...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για την screenknight. Όπως είδα είναι υγρής τοποθέτησης. Από παλιότερη εμπειρία με τέτοιου είδους protectors η όψη ήταν σαν φλούδα πορτοκαλιού και ήταν παράξενα στην αφή. Ισχύει κάτι τέτοιο για την συγκεκριμένη?

 

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Μια χαρά κ η αφή....Δεν είναι όπως το γυαλί, αλλά με την συγκεκριμένη μεμβράνη μια χαρά είναι η αίσθηση. Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μεspigen rugged armour Δεν είναι συμβατή πάντως έστω και αν έγραφε case friendly. Με την silicone Samsung είναι άψογη

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ τη screen knight που μου είχε περισσέψει από το s8+. Μια χαρά έκατσε, χρειάστηκε βέβαια να την κόψω λίγο στις 4 άκρες για να μην την πετάει η spigen που φοράω. Ειχα πάρει το πακέτο που έχει ζελατίνα και για το πίσω μέρος όπου εκεί το χειρουργείο ήταν "εκτεταμένο" :lol: για να μπορέσω να προσαρμόσω τη νέα θέση του δακτ αποτυπώματος!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από το "προστασία οθόνης με νανοτεχνολογία" της media markt? Βάζω το σχετικό βίντεο από κάτω όχι σαν διαφήμιση αλλά για να ξέρουμε για τι πράμα μιλάμε.!

 

 

Εγώ την έβαλα στο s8 plus μου έγινε μια γρατζουνιά πήγα τους το είπα κ με είπαν ότι θα το στείλουν στο σέρβις που είναι για αυτή την δουλειά κ λογικά θα πάει με είπε για αλλαγή οθόνης όπως λέει κ στην εγγύηση κ θέλει 15 μέρες περίπου για όλη την δουλειά.

Από το να βάλεις 50 ευρώ τζαμί νομίζω ΑΝ τελικά την αλλάζουν είναι πιο οικονομικό αλλά δουλειά δηλ ότι δεν γίνονται γρατζουνιές δεν νομίζω να κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ο ασύρματος φορτιστής κάνει για το s9 ή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στη μπαταρία?

Για το αν απλά είναι πιο αργός δεν έχω θέμα..4c13a9d8da60eed0cd18831a1fc846f0.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο ο ασύρματος φορτιστής κάνει για το s9 ή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στη μπαταρία?

Για το αν απλά είναι πιο αργός δεν έχω θέμα..4c13a9d8da60eed0cd18831a1fc846f0.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν υπάρχει ασύρματος φορτιστής που να μην κάνει για το S9+.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα στο s8 plus μου έγινε μια γρατζουνιά πήγα τους το είπα κ με είπαν ότι θα το στείλουν στο σέρβις που είναι για αυτή την δουλειά κ λογικά θα πάει με είπε για αλλαγή οθόνης όπως λέει κ στην εγγύηση κ θέλει 15 μέρες περίπου για όλη την δουλειά.

Από το να βάλεις 50 ευρώ τζαμί νομίζω ΑΝ τελικά την αλλάζουν είναι πιο οικονομικό αλλά δουλειά δηλ ότι δεν γίνονται γρατζουνιές δεν νομίζω να κάνει....

 

Αυτά διαβάζω αριστερά δεξιά, ότι δουλειά δεν κάνει όσων αφορά τις γρατζουνιές, οπότε και δεν αξίζει! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει κανεις αυτό το tempered; Το παρήγγειλα σήμερα με παραλαβή απο το κατάστημα. Αν είναι μάπα να μην πάω να το πάρω:)

https://www.ebnb.gr/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=tempered+glass+s9&submit_search=&ref_a=25186940&ref_b=706087&utm_source=inbox&utm_medium=email&utm_campaign=20180402_retail&utm_term=706087_25186940

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από day one των προπαραγγελιων και μόλις πρίν λίγο έβγαλα τη ζελατίνα αφού πέρασα γυαλί.

Τόσο καιρό έψαχνα μήπως βρώ κάποιο γυαλί χωρίς κουσούρια. Τελικά κατέληξα ότι το μόνο που λειτουργεί καλά είναι το dome που κάνει περίπου 50 ευρώ.

Αφού δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω τόσα χρήματα, έβαλα σε ένα μαγαζί με αξεσουάρ ένα case friendly (καλύπτει την edge οθόνη, αλλά όχι μέχρι κάτω κάτω) με 7 ευρώ.

Παρ'όλο που γράφει απ'έξω the world's best glass και delicate touch και διάφορες άλλες φιφες, είναι απαραίτητη η ενεργοποίηση της ευαισθησίας αφής.

Γενικά ότι και να πάρεις σχεδόν την ίδια δουλειά θα κάνεις. Αυτό που αλλάζει είναι αν θα καλύπτει την edge οθόνη ή όχι.

Α, αυτό που έβαλα είναι για s8 plus, αλλά ταιριάζει. Απλά καλύπτει και το κάτω bezel.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε σκεψη να παω να βαλω το γυαλι του κωτσοβολου μιας και το whitestone δεν ειναι διαθεσιμο για 10 μερες τουλαχιστον ,οσοι το εχετε βαλει ειστε ευχαριστημενοι ? Γιατι και 30 ευρω που κανει δεν ειναι και λιγα

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...