Jump to content

Sony Xperia XZ2 Compact


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοεί ότι θα πρέπει να το σηκώσεις για να το ξεκλειδώσεις γιατί το αποτύπωμα είναι στην πλάτη και όχι στο πλάι όπως στο Z5

 

δηλαδη αν το αφησεις στο τραπέζι το χρησιμοποιεις ή επειδη εχει την καμπύλη πρέπει να το έχεις στο χέρι?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το αφησεις στο τραπέζι το χρησιμοποιεις ή επειδη εχει την καμπύλη πρέπει να το έχεις στο χέρι?

Μιά χαρά δουλεύει στο τραπέζι. Η καμπύλη δεν είναι τόσο μεγάλη. Απλά αν κλειδώσει ο αισθητήρας είναι στην πλάτη. Αυτό το "πρόβλημα" το έχουν όλα τα τηλέφωνα με τον αισθητήρα εκεί. Επίσης να σημειώσω ότι και το κρύσταλλο της οθόνης είναι καμπυλωτό και δένει πολύ όμορφα με την υπόλοιπη συσκευή.

Η διαχείρηση την μπαταρίας είναι άψογη και μπορείς να ορίσεις τι να κάνει κατά τη διάρκεια της ημέρας ανάλογα που βρίσκεσαι (σπίτι - γραφείο- δρόμο...) . Το βράδυ φορτίζει την μπαταρία πολύ αργά μέχρι το πρωί που θα ξυπνησεις (αν χρησιμοποιείς το ξυπνητήρι).

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ θέλω να το πάρω απλά θέλω να το δω από κοντά πρώτα μην το πάρω τσάμπα και μετά το πουλήσω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με την αποκλειστικότητα διάθεσης στον Γερμανό και Cosmote είναι τραγικό. Νόμιζα ότι στην Αθήνα (γιατί στο Ηράκλειο που μένω προφανώς δεν έχει) θα υπήρχε σε κάποιο κατάστημα live demo συσκευή. Αυτοί οι έξυπνοι στο marketing της Sony Greece πως ακριβώς περιμένουν να πουλήσουν? Δεν έχω λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει να πουλήσει η Sony φίλε μου,δεν εξηγείται αλλιώς.

Εγώ πάντως την έκανα την προπόνηση μου με ένα leeco 5.5 να εξοικειωθώ με τα μεγάλα μεγέθη και να απεμπλακω από το μοναδικό μικρό και δυνατό που είναι της Sony και να έχω επιλογές.

Μια χαρά πάει σε σημείο που όταν ξαναπάω στο z5c δε νιώθω το ίδιο άνετα με την θέαση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απίστευτο, αγόρασα ένα xz1 στη γυναίκα μου και κατευθείαν πήρε pie. Εγώ ακόμα περιμένω..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έγινε η παραγγελία από Amazon.de σε γκρι χρώμα. Έχει κάποιος φίλος την θήκη NiLLKiN Nature Series 0.6mm Πλάτη TPU διάφανη; Για να μας πει αν αφήνει ελεύθερο το κάτω ηχείο η το καλύπτει. Επίσης από σήμα 4G+ πώς πάει η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια.Καναμε αυτο το τοπικ χθες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476403 στο οποιο ανεβαζουμε φωτογραφιες και βιντεο απο τα κινητα της σειρας ΧΖ.Εκει συζηταμε και τυχον απορειες,ρυθμισεις,εφαρμογες, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ρε συ το είδαμε το θέμα σου, δε χρειάζεται να κάνεις copy paste το ίδιο post σε όλα τα thread της Sony!

 

Εξάλλου βλέπεις τι κινητικότητα υπάρχει γενικότερα, εκτός από εσάς τους λίγους που ήδη ασχολείστε μη περιμένεις καμία ιδιαίτερη συμμετοχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε εμεις οι 2-3 που ασχοληθηκαμε να το μεταφερουμε σαν ενημερωση στα αντιστοιχα τοπικ γιατι μπορει να μην το προσεξουν τυχον ενδιαφερομενοι. Εξαλλου αφορα μονο τα ΧΖ. Δεν μεταφερθηκε σε ολα τα topics για Sony. Αν δεν εχει κινητικοτητα δεν ασχολουμαστε παραπανω.

Βλεπω γενικα την κινητικοτητα και διαπιστωνω μετα λυπης οτι σε αλλα τοπικς γινεται πανηγυρι ασχετων και δεν ανοιγει ρουθουνι. Εδω εκανα μια απλη ενημερωση.

Οποτε προφανως μου λες να μην ασχολουμαι??

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποτε προφανως μου λες να μην ασχολουμαι??

 

Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο, ξαναδιάβασε αυτό που ειπώθηκε και μείνε σε αυτό, νομίζω ότι είναι κατανοητό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω το νοημα της παρατηρησης σου ομως εφοσον εξαρχης ειπαμε οτι θα ενημερωσουμε τα αντιστοιχα threads.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν καταλαβαινω το νοημα της παρατηρησης σου ομως εφοσον εξαρχης ειπαμε οτι θα ενημερωσουμε τα αντιστοιχα threads.

 

Νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα (όπως και στο thread του XZ3), συνεχίζουμε on topic...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Να ρωτήσω το εξής: η συσκευή μου έχει 52.0.A.8.131. Έχω παροχο vodafone. Αν βάλω τη Rom της cosmote θα δουλέψει το volte & wifi calling χωρίς την εφαρμογή της vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής: η συσκευή μου έχει 52.0.A.8.131. Έχω παροχο vodafone. Αν βάλω τη Rom της cosmote θα δουλέψει το volte & wifi calling χωρίς την εφαρμογή της vodafone?

 

Πάρε poco να σωθείς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...