Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν δεν έχεις κινητή στη Vodafone και έχεις σε άλλη εταιρεία, δε μπορείς να μπεις στην εφαρμογή, π.χ για να πληρώσεις το σταθερό σου online;

Ωραίο αυτογκόλ Vodafone. Είστε παράδειγμα προς αποφυγήν.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ilovemetal said:

Δηλαδή αν δεν έχεις κινητή στη Vodafone και έχεις σε άλλη εταιρεία, δε μπορείς να μπεις στην εφαρμογή, π.χ για να πληρώσεις το σταθερό σου online;

Ωραίο αυτογκόλ Vodafone. Είστε παράδειγμα προς αποφυγήν.

Μπορεις 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/logariasmos/pliromi-logariasmou?m_source=homepage-strip&m_medium=quicklinks&m_content=position-01&m_owner=cr-ds&m_name=bill-payment

 

Μην βιαζεστε να κρινετε τα πάντα από τον καναπε.. Ολα γινονται

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:


Εφόσον οι κάρτες ειναι στο ίδιο μητρώο συνδρομητή μπαίνεις με το κανονικό νούμερο και απο την εφαρμογή βλέπεις τους λογαριασμούς όλων των αριθμών και των καρτών sim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ είμαι από τους τυχερούς γιατί τυγχάνει να έχω ένα καρτοκινητό κάτω από το ίδιο ΑΦΜ και μπορώ να λάβω κωδικό και να μπω να διαχειριστώ τα 2 MiFi που έχω. Αν όμως για παράδειγμα δεν είχα θα έπρεπε απαραίτητα να έχω πρόσβαση στην 1 κάρτα MiFi την οποία μπορεί και να μην είχα δίπλα μου. Και γνωρίζω πολύ κόσμο που έχει κάνει κάτι παρόμοιο μόνο για Internet. Αυτοί που έχουν σταθερό και θέλουν να το διαχειριστούν γιατί να πρέπει να παιδεύονται. 

Κάτι που δουλεύει σωστά δεν το πειράζουμε ώστε να το χαλάσουμε εντελώς και να δυσκολέψουμε τη ζωή των άλλων ανθρώπων. Καλό είναι εκεί στη Vodafone να το καταλάβουν αυτό γιατί μόνο προβλήματα δημιουργούν αντί να λύνουν. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, babakos said:

Μπορεις 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/logariasmos/pliromi-logariasmou?m_source=homepage-strip&m_medium=quicklinks&m_content=position-01&m_owner=cr-ds&m_name=bill-payment

 

Μην βιαζεστε να κρινετε τα πάντα από τον καναπε.. Ολα γινονται

Τι σχέση έχει ο σύνδεσμος με αυτό που έγραψα; Προφανώς αστειεύεσαι. Εσύ βιάστηκες να απαντήσεις.

 

Ήμουν ξεκάθαρος. Η εφαρμογή μετά την αναβάθμιση, έγινε άχρηστη για μερίδα συνδρομητών και συγκεκριμένα για όσους δεν έχουν αριθμό κινητής στη Vodafone.

Παραθέτοντας τον σύνδεσμο, επαληθεύεις όσα ανέφερα για το ατόπημα της Vodafone.

 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

η μόνη λύση που βλέπω μέχρι να λύσουν την μ@λ@κι@ που έκαναν με το update της εφαρμογής είναι να μπαίνει κάποιος από τον browser του κινητού του.

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα τώρα μπαίνω κανονικά με την εφαρμογή 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vazos said:

Εγώ που δοκίμασα τώρα μπαίνω κανονικά με την εφαρμογή 

εαν έχεις κινητό στην voda ναι, αλλά κάθε φορά σου ζητάει κωδικό που σου στέλνει με sms και αν έχεις sim για data μόνο δεν λαμβάνεις sms

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε για ολα την εφαρμογή. Υπαρχουν και αλλοι τρόποι να γινεται δουλειά..  

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μανούρα αυτό με το sms. Στο changelog του update αναφέρει ότι το κάνουν γιατι τους το επιβάλλει ο νόμος και η ΑΔΑΕ. Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε όλες οι εφαρμογές κινητής θα πρέπει να συμμορφωθούν και να έχουν 2fa.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μανούρα αυτό με το sms. Στο changelog του update αναφέρει ότι το κάνουν γιατι τους το επιβάλλει ο νόμος και η ΑΔΑΕ. Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε όλες οι εφαρμογές κινητής θα πρέπει να συμμορφωθούν και να έχουν 2fa.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk



Αρλούμπες της βονταφον.Ακόμα και οι web banking εφαρμογές με απλό face η touch id loggaroun ! Και μιλάμε για τραπεζικους λογαριασμούς οχι για μια εφαρμογή κινητής που απλα βλέπεις τον λογαριασμό σου online και 2-3 ρυθμίσεις για την γραμμή σου.
Κλαίν


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites




Αρλούμπες της βονταφον.Ακόμα και οι web banking εφαρμογές με απλό face η touch id loggaroun ! Και μιλάμε για τραπεζικους λογαριασμούς οχι για μια εφαρμογή κινητής που απλα βλέπεις τον λογαριασμό σου online και 2-3 ρυθμίσεις για την γραμμή σου.
Κλαίν


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν έχεις και άδικο.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σκεφτηκαν οτι το απεριοριστο ιντερνετ της 9μηνης προσφοράς ολοι θα το βάλουν σε μοντεμ, οπότε κάνουν καψόνια. Σου λεει εαν το εχεις στο τηλέφωνο σου δεν ειναι κόπος να λάβεις ενα σμσ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σκεφτηκαν οτι το απεριοριστο ιντερνετ της 9μηνης προσφοράς ολοι θα το βάλουν σε μοντεμ, οπότε κάνουν καψόνια. Σου λεει εαν το εχεις στο τηλέφωνο σου δεν ειναι κόπος να λάβεις ενα σμσ.

Τι σχέση έχει ο τρόπος που λογκαρεις στο app με την κάρτα σιμ η και πως θα την χρησιμοποιήσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς προβλήματα τα έργα για την οπτική ίνα της Βονταφον στην Κέρκυρα...74413c8963018ef90b7733b6d9acfb07.jpg
Εν τω μεταξύ δεν έχω καταλάβει πού θα καταλήξει αυτή η ίνα. Κάτι μήνες είναι που γίνεται το συγκεκριμένο έργο.

Poco X3 Pro via Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, georgeavl3 said:

Χωρίς προβλήματα τα έργα για την οπτική ίνα της Βονταφον στην Κέρκυρα...74413c8963018ef90b7733b6d9acfb07.jpg
Εν τω μεταξύ δεν έχω καταλάβει πού θα καταλήξει αυτή η ίνα. Κάτι μήνες είναι που γίνεται το συγκεκριμένο έργο.

Poco X3 Pro via Tapatalk




 

Φαντάζομαι πως καταληξει για αρχή σε κάποιο αστικό κέντρο και ύστερα είτε και ταυτόχρονα την πάνε σε σταθμούς κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς προβλήματα τα έργα για την οπτική ίνα της Βονταφον στην Κέρκυρα...74413c8963018ef90b7733b6d9acfb07.jpg
Εν τω μεταξύ δεν έχω καταλάβει πού θα καταλήξει αυτή η ίνα. Κάτι μήνες είναι που γίνεται το συγκεκριμένο έργο.

Poco X3 Pro via Tapatalk






Α καλά. Πέσαν σε λίγο κίνηση αυτοί και πάθανε αμοκ. Αν έρθουν Αθήνα θα αρχίσουν να "καθαρίζουν" κόσμο από τα νεύρα τους αυτοί που εκεί που έχει κίνηση, πετυχαίνεις μπετονιέρα σε οικοδομή με ταυτόχρονα έργα ασφαλτοστρωσης στο δρόμο μέρα μεσημέρι...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά γελάμε αλλά όντως έχουμε πρόβλημα με το κυκλοφοριακό στην Κέρκυρα. Και κάτι τέτοια έκτακτα απλά το επιδεινώνουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά παντού υπάρχει πρόβλημα με το κυκλοφοριακό όταν αρχίζουν τέτοια έργα. Βασικά εγώ προσωπικά έχω κάνει παράπονα σε δήμαρχο για τέτοιες καταστάσεις. Να έχουν σκάψει μια ολόκληρη λεωφόρο μισό χιλιόμετρο δρόμο απ άκρη σ άκρη για να γεμίσουν με πίσσα διάφορες λακκούβες και συ με το αμάξι να είσαι πάνω κάτω όλη την ώρα σε σημείο που νομίζεις θα το πάρεις στο χέρι. Η απάντηση όμως του δημαρχείου είναι η εξής : "εμείς τους είπαμε ότι δεν πρέπει να κάνουν έργα μέρα μεσημέρι γτ θα δημιουργηθεί χάος αλλά τελικά αυτό το καθορίζει ο εργολάβος..." μαντέψτε ποιος κάνει κουμάντο τελικά στην Ελλάδα εκτός βέβαια από τον πολίτη...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1995...

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία, δεν κάνει...

1680544766866.jpg

16805447668562.jpg

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Τότε οι εταιρείες έδιναν ολόκληρα  φυλλάδια, σχεδόν βιβλία με οδηγίες.

Μέχρι και τους κωδικούς GSM είχαν για διάφορες παραμετροποιήσεις στον τηλεφωνητή κλπ.

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Τότε οι εταιρείες έδιναν ολόκληρα  φυλλάδια, σχεδόν βιβλία με οδηγίες.

Μέχρι και τους κωδικούς GSM είχαν για διάφορες παραμετροποιήσεις στον τηλεφωνητή κλπ.

 

Μέσα στον φάκελο γεμάτο με βιβλιαράκια είναι. Θα στα βγάλω φώτο την επόμενη φορά που θα πάω Θεσσαλονίκη στο σπίτι.

Αυτή την σύνδεση την είχα πάρει τότε από Κωτσόβολο με συσκευή Nokia 8110.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update του myvodafone για iOS 
Μπηκα και δε ζήταγε σμς
Ήρθε σήμερα και σε android. Ευτυχώς το βγάλανε αυτό με το sms.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θετικό που αντιλαμβάνονται τις βλακείες γρήγορα και τις διορθώνουν.Ισως να μας διαβάζουν κιόλας..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...