Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή της Vodafone είναι off και σε εμένα εδώ και αρκετές ημέρες. Είναι σαν να μην έχει πρόσβαση στο internet. Να δούμε πότε έχουν σκοπό να λύσουν το πρόβλημα.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία κάνανε την εφαρμογή κάθε φορά sms για να την ανοίξεις και να μπεις…
Ασε που τρώει κολλήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zerokill said:

Τι βλακεία κάνανε την εφαρμογή κάθε φορά sms για να την ανοίξεις και να μπεις…
Ασε που τρώει κολλήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και δε φτάνει μόνο αυτό... πλέον δεν μπορείς να μπεις αν έχεις λογαριασμό καρτοκινητου παρά μόνο συμβόλαιο... Έχω βάλει 100 φορές τα κινητά που έχω για αποστολή σμσ και δεν τα δέχεται. Μόνο συμβόλαιο.... Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

Ποιά είναι η ¨εφαρμογή της vodafone που δεν δουλέυει" βρε παιδιά ?  σε ποιά πακέτα δεν δουλέυει ?

Οτι και να ειναι κάνατε τα βασικά ? καθαρισμό cashe και να το την ξαναβάλετε από το ggogle store ? αν δεν γίνουν αυτά δεν θα φτιάξει μόνη της.

δηλαδή αγαπητέ κάθε φορά που η @*^% εφαρμογή δεν δουλεύει θα κάνουμε ολόκληρες ιστορίες για κάτι που σε όλους τους υπόλοιπους δουλεύει με την μία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blizard said:

Ναι ...  ή να το λέτε τουλάχιστον να καταλαβαίνει ο κόσμος οτι δεν είναι γενικό το πρόβλημα παρά μόνο για όσους έχουν κάποιες παλιές version. 

Προσπαθώ να καταλάβω τι στο καλό συμβαίνει μπας βοηθήσω  ... πάντως αν βαριέστε να κατεβάσετε την νέα έκδοση μην ελπίζεται να σας το φτιάξουν σύντομα

βασικά και προσωπικά εγώ δεν έχω παλιά έκδοση, την τελευταία έχω, σήμερα λειτούργησε...για αύριο δεν ξέρω !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η ¨εφαρμογή της vodafone που δεν δουλέυει" βρε παιδιά ?  σε ποιά πακέτα δεν δουλέυει ?
Οτι και να ειναι κάνατε τα βασικά ? καθαρισμό cashe και να το την ξαναβάλετε από το ggogle store ? αν δεν γίνουν αυτά δεν θα φτιάξει μόνη της.
Και όμως σήμερα εμένα άρχισε να δουλεύει κανονικά χωρίς να κάνω τίποτα. Στην εφαρμογή My Vodafone αναφέρομαι, έχω την πιο πρόσφατη έκδοση. Προφανώς το πρόβλημα δεν ήταν μεμονωμένο για να έχουμε μόνο εδώ τόσα άτομα πρόβλημα τις προηγούμενες ημέρες.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εκνευριστικό να ζητάει κάθε φορα σμς δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται ΤΟΣΟ συχνα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εκνευριστικό να ζητάει κάθε φορα σμς δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται ΤΟΣΟ συχνα

Ούτε οι web banking εφαρμογες τα κάνουν αυτά. Ενα face id η touch και loggareis γρήγορα. Αυτοί και id και otp και σιγά μην χάσουμε τον λογαριασμό μας τον μηνιαίο σε pdf…
καραγκιόζηδες!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρομαι στην my Vodafone στην android version

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε ρε παιδιά για τι μιλάτε να καταλάβουμε ...  σταθερό, συμβόλαιο κάτι άλλο ?
Γιατί οι εφαρμογές mycu και myvodafone  με τις οποίες μπαίνεις στο cu καρτοκινητό δουλέυουν πανέυκολα με απλό login η δεδομένα και δεν ζητάνε τίποτα ... το ίδιο και οι ιστοσελίδες  vodafone.gr και vodafonecu.gr είναι ότι πιο απλό σε αντίθεση με τους άλλους μάλιστα και μου κάνει εντύπωση 
 
 

My vodafone iOS3bd6f2b2a3dceee8010681eeda2a73ea.jpg

Το «απλό login» τελείωσε.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:


My vodafone iOS3bd6f2b2a3dceee8010681eeda2a73ea.jpg

Το «απλό login» τελείωσε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

και σε εμένα το ιδιο…Για να μπω στην σταθερή πρέπει να πάρω τηλέφωνο πλέον.. τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, zerokill said:

Το «απλό login» τελείωσε.

Σε εμένα δουλεύει όπως πριν, κανονικά, με credentials, όχι otp. 

Screenshot_20230326-132313_My Vodafone.jpg

Screenshot_20230326-133003_Gallery.jpg

 

Η έκδοση της εφαρμογής  είναι η:

Screenshot_20230326-132250_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνομαι την κίνηση τους ως έξτρα μέτρο ασφαλείας αλλά ουσία θα είχε να το περάσουν και στο My Vodafone Web, οχι μονο στην εφαρμογη και να μας βγαινει η πιστη καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο νέο my Vodafone web έχει εμφανιστεί. Αν συνδεθείς από πανω δεξιά, πας στο παλιό. Αν επιλέξεις my Vodafone από το μενού αριστερα (προγράμματα, υποστήριξη κλπ) τότε σε πάει στο νέο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Και στο νέο my Vodafone web έχει εμφανιστεί. Αν συνδεθείς από πανω δεξιά, πας στο παλιό. Αν επιλέξεις my Vodafone από το μενού αριστερα (προγράμματα, υποστήριξη κλπ) τότε σε πάει στο νέο. 

Τώρα το έμαθα από σένα πως βγήκε νέα έκδοση. Κάθε 3 χρόνια θα το αλλάζουν ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CaptainNickGR said:

Τώρα το έμαθα από σένα πως βγήκε νέα έκδοση. Κάθε 3 χρόνια θα το αλλάζουν ;

Ναι. Αφού αναπτύσσουν το 2019 με τεχνολογίες του 2010 για συστήματα του 1995. Τώρα που αναγκάστηκαν να αλλάξουν σύστημα (provisioning της Hellas online) το My Vodafone άρχισε να κρεμάει, συν ότι οι τεχνολογίες που χρησιμοποιεί γενικά το Vodafone.gr το καθιστούν πολύ βαρύ και αργό. Άρχισαν να το εκσυγχρονίζουν κάπως…

2 minutes ago, blizard said:

Βρε παιδιά σας λέμε ότι μπορείς να μπεις και πανευκολα με κωδικό

Σε πρώτη φάση το OTP ζητείται σε συμβόλαια και σταθερή μόνο. Όσοι στο ΑΦΜ τους έχουν μόνο καρτοκινητο δεν επηρεαζονται

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blizard said:

Βρε παιδιά σας λέμε ότι μπορείς να μπεις και πανευκολα με κωδικό απλα όπως παλιά δεν αλλαξε κάτι στην εφαρμογη (καλα νέα εκδοση βγαίνει καθε μηνα αλλά δεν αλλαζει κάτι σοβαρο) ... 

Δεν ξέρω τι πρόβλημα υπάρχει και δεν μπορείτε να μπειτε με κωδικό, δείτε την εικόνα του JohnDouk μηπως πατατε στην λάθος επιλογή , ή κάθαρ'ηστε storage cashe και ξανακατεβάστε τηνς

Δεν γίνεται να κλείνω την εφαρμογή και να μου ζητάει πάλι κωδικό. Επίσης να αναφέρω πως τις λειτουργίες φραγής δεν τις βρήκα πουθενά πέρα από το παλιό my Vodafone και δεν ειναι καθολου safe που μπορει καποιος να μπει στο παλιο my vf και πολυ απλα να μου κάνει φραγή ολες τις κινησεις τις sim.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάλαβα  ετσι έγινε ο χαμός,

Ενω εχει login με face id σου βάζουν και otp ετσι γιατί είναι τετράποδα!

b0f65a751466bc7ce1c30066f26fe991.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για ανείπωτη ξεφτίλα, δεν μπορώ να μπω με τίποτα στην εφαρμογή από android , δεν μου ερχεται sms και δεν λειτουργεί ούτε ο ΤΟΒΙ!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σας εμφανίζει την επιλογή για έκδοση eSIM?

Θα ορκιζομουν ότι προχθές υπήρχε στο myVodafone app και τώρα έχει εξαφανιστεί από παντού - ακόμα και με δεδομένα και ο Tobi κάνει τον κινέζο όταν τον ρωτάω.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ParafronGR said:

...και ο Tobi κάνει τον κινέζο όταν τον ρωτάω... 

Δε του ζητάς "σωστά" αυτό που θες. 

Κοίτα εμένα, ότι του ζητήσω μου το προσφέρει... 

913388405_Tobi.thumb.jpg.837ba483907236aaaf67de6e7b0c59ee.jpg

 

Επεξεργασία μετά από 12+ ώρες: Σας άρεσε βλέπω... 
 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σας εμφανίζει την επιλογή για έκδοση eSIM?
Θα ορκιζομουν ότι προχθές υπήρχε στο myVodafone app και τώρα έχει εξαφανιστεί από παντού - ακόμα και με δεδομένα και ο Tobi κάνει τον κινέζο όταν τον ρωτάω.

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Και που το είχαν σε πολλούς δεν δουλευε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι βλακείες είναι αυτές με το OTP. Έχω 2 MiFi κάρτες σε ρουτερ και μου ζητάει να στείλει sms για να μπω ενώ βάζω κανονικά τα στοιχεία με τους σωστούς κωδικούς. Δηλαδή εγώ θα πρέπει να μπω μέσα στο ρουτερ για να πάρω το Sms και να συνδεθώ. Και αντε εγώ έχω το ρουτερ κοντά μου αν δεν το είχα και ήταν αλλού πως θα έπαιρνα τον κωδικό? Δυστυχώς από το κακό στο χειρότερο πάει αυτή η εταιρεία. 

8 minutes ago, paokara4594 said:

Τι βλακείες είναι αυτές με το OTP. Έχω 2 MiFi κάρτες σε ρουτερ και μου ζητάει να στείλει sms για να μπω ενώ βάζω κανονικά τα στοιχεία με τους σωστούς κωδικούς. Δηλαδή εγώ θα πρέπει να μπω μέσα στο ρουτερ για να πάρω το Sms και να συνδεθώ. Και αντε εγώ έχω το ρουτερ κοντά μου αν δεν το είχα και ήταν αλλού πως θα έπαιρνα τον κωδικό? Δυστυχώς από το κακό στο χειρότερο πάει αυτή η εταιρεία. 

Και μόλις τώρα συνειδητοποίησα πως αν βγεις από την εφαρμογή και πας να ξαναμπείς σου ζητάει πάλι κωδικό μέσω SMS. Το μοναδικό πράγμα που δούλευε καλά ήταν το app το οποίο κατάφερε και αυτό να το καταστρέψει. Τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακείες είναι αυτές με το OTP. Έχω 2 MiFi κάρτες σε ρουτερ και μου ζητάει να στείλει sms για να μπω ενώ βάζω κανονικά τα στοιχεία με τους σωστούς κωδικούς. Δηλαδή εγώ θα πρέπει να μπω μέσα στο ρουτερ για να πάρω το Sms και να συνδεθώ. Και αντε εγώ έχω το ρουτερ κοντά μου αν δεν το είχα και ήταν αλλού πως θα έπαιρνα τον κωδικό? Δυστυχώς από το κακό στο χειρότερο πάει αυτή η εταιρεία. 
Και μόλις τώρα συνειδητοποίησα πως αν βγεις από την εφαρμογή και πας να ξαναμπείς σου ζητάει πάλι κωδικό μέσω SMS. Το μοναδικό πράγμα που δούλευε καλά ήταν το app το οποίο κατάφερε και αυτό να το καταστρέψει. Τραγικό.

Εφόσον οι κάρτες ειναι στο ίδιο μητρώο συνδρομητή μπαίνεις με το κανονικό νούμερο και απο την εφαρμογή βλέπεις τους λογαριασμούς όλων των αριθμών και των καρτών sim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...