Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Mobileras said:

Μηδενικό πρεπει να βγει το ποσό. Εαν δεν είσαι κάθετος σε αυτό που ζητάς, θα σου κοστίσει χρήμα. 

37 ευρώ ήρθε για αυτό πήρα τηλ, και είναι 1 πάγιο του συμβολαίου και μισό πάγιο από το προηγούμενο πρόγραμμα. Μέχρι 8/11. Πολλά μου ήρθε, με χρέωσαν ολόκληρο το πιο προηγούμενο πάγιο.

17( το καρτοπρόγραμμα το προηγούμενο)

20( το νέο συμβόλαιο)

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως.

Χρήση γράφει 7/9 μέχρι 8/10.

Μπορεί να μου έρθει και περισσότερα και αυτή με είπε άλλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panbet said:

37 ευρώ ήρθε για αυτό πήρα τηλ, και είναι 1 πάγιο του συμβολαίου και μισό πάγιο από το προηγούμενο πρόγραμμα. Μέχρι 8/11. Πολλά μου ήρθε, με χρέωσαν ολόκληρο το πιο προηγούμενο πάγιο.

17( το καρτοπρόγραμμα το προηγούμενο)

20( το νέο συμβόλαιο)

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως.

Χρήση γράφει 7/9 μέχρι 8/10.

Μπορεί να μου έρθει και περισσότερα και αυτή με είπε άλλα.

Το καρτοπρογραμμα ποσο καιρό το είχες; Δεν είχες προβλημα στο σήμα στο καρτοπρογραμμα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mobileras said:

Το καρτοπρογραμμα ποσο καιρό το είχες; Δεν είχες προβλημα στο σήμα στο καρτοπρογραμμα;

Είχα αλλά δεν ήξερα ότι μπορείς να φύγεις χωρίς πέναλτι. Από εδώ μέσα το έμαθα στο forum. 8 μήνες το είχα το καρτοπρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Το καρτοπρογραμμα ποσο καιρό το είχες; Δεν είχες προβλημα στο σήμα στο καρτοπρογραμμα;

Τώρα που το κατεβασα σε pdf βλέπω χρέωση 29 ευρώ το συμβόλαιο και 6 ευρώ το καρτοπρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panbet said:

Τώρα που το κατεβασα σε pdf βλέπω χρέωση 29 ευρώ το συμβόλαιο και 6 ευρώ το καρτοπρόγραμμα.

Δεν αξιζει να πληρωσεις δικηγόρο για 35€. Ασε που θα σου πούνε "8 μηνες δεν ελεγες κατι για το σήμα". Αφου σου χρεωνουν μόνο τα τρέχοντα πάγια, εμενα μου φαινεται good deal. 

Κανε την φορητοτητα το νωριτερο δυνατον και εγω στη θεση σου δεν θα πλήρωνα ακόμα και θα περιμενα 1 ακομη μηνα να δω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό, με το σκεπτικό οτι εαν πληρωσω τωρα, μπορει στον επόμενο να μου χρεωσουν πεναλτι, ελπιζοντας να μην το προσεξω. 

Η τελικη αποφαση ειναι δική σου, εγω απλά πετάω ιδέες. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mobileras said:

Δεν αξιζει να πληρωσεις δικηγόρο για 35€. Ασε που θα σου πούνε "8 μηνες δεν ελεγες κατι για το σήμα". Αφου σου χρεωνουν μόνο τα τρέχοντα πάγια, εμενα μου φαινεται good deal. 

Κανε την φορητοτητα το νωριτερο δυνατον και εγω στη θεση σου δεν θα πλήρωνα ακόμα και θα περιμενα 1 ακομη μηνα να δω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό, με το σκεπτικό οτι εαν πληρωσω τωρα, μπορει στον επόμενο να μου χρεωσουν πεναλτι, ελπιζοντας να μην το προσεξω. 

Η τελικη αποφαση ειναι δική σου, εγω απλά πετάω ιδέες. 

Αυτή με είπε όταν ενεργοποιηθεί η frog, να πάρω τηλ για να γίνει η εκκαθάριση. Με είπε επίσης να μην πληρώσω το ποσό ακόμα. Θα δω τι θα κάνω μετά, μπορώ και με δόσεις να το κάνω και τέλος.Δεν θέλω να κλείσω πόρτα, μπορεί στο μέλλον να ενισχύσει το σήμα της και θα μας δίνει τιμές χώμα.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Είδαν ότι θα κάνω φορητότητα στη cosmote και με παίρνουν συνέχεια τηλ. Ενώ τους είπα φεύγω λόγο σήματος και αυτή παίρνουν για αντί προσφορά η δεν ξέρω και εγώ τι. Δεν παίζονται με τίποτα. Και με απόκρυψη παίρνουν και με το 210.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 10:05 ΜΜ, Mobileras said:

Δεν αξιζει να πληρωσεις δικηγόρο για 35€. Ασε που θα σου πούνε "8 μηνες δεν ελεγες κατι για το σήμα". Αφου σου χρεωνουν μόνο τα τρέχοντα πάγια, εμενα μου φαινεται good deal. 

Κανε την φορητοτητα το νωριτερο δυνατον και εγω στη θεση σου δεν θα πλήρωνα ακόμα και θα περιμενα 1 ακομη μηνα να δω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό, με το σκεπτικό οτι εαν πληρωσω τωρα, μπορει στον επόμενο να μου χρεωσουν πεναλτι, ελπιζοντας να μην το προσεξω. 

Η τελικη αποφαση ειναι δική σου, εγω απλά πετάω ιδέες. 

Φεύγεις όπως είσαι…αν δεν υπάρχει κάλυψη είναι η μοναδική εταιρεία που χωρίς πολλά πολλά σε αφήνει. Εγώ ήδη δυο φορές εχω πάρει πάγιο πίσω και μπορώ να διακόψω όποτε θέλω. Βέβαια το πρόβλημα μου είναι η έλλειψη σταθμών και οι χαμηλές ταχύτητες. 
 

On 6/10/2022 at 5:52 ΜΜ, panbet said:

Πολύ χάλι πάντως το σήμα data/ομιλία είναι μια γραμμή, αφού για να πάρω τηλ πρέπει να πάω στο παράθυρο πριν το μπαλκόνι. Και μένω ανατολικά της θεσσαλονικης. 

Δεν ξέρω που είσαι, αλλά επειδή ανατολικά κινούμαι η Vodafone έχει θέματα. Ακόμα και η Wind είναι καλύτερη σε εσωτερικούς χώρους. Δηλαδή στο θέμα ομιλία βγάζεις κλήση χωρίς ιδιαίτερα θέματα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

 

7 ώρες πριν, panbet said:

Είδαν ότι θα κάνω φορητότητα στη cosmote και με παίρνουν συνέχεια τηλ. Ενώ τους είπα φεύγω λόγο σήματος και αυτή παίρνουν για αντί προσφορά η δεν ξέρω και εγώ τι. Δεν παίζονται με τίποτα. Και με απόκρυψη παίρνουν και με το 210.

Πάρε μια what’s up πρώτα . Δε γενικές γραμμές είναι καλυτερη η cosmote αλλά έχει τρύπες . Και αν πέσεις σε τρύπα θα μετανιώνεις την στιγμή που πηγές στην εταιρία 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, georgebad said:

 

Πάρε μια what’s up πρώτα . Δε γενικές γραμμές είναι καλυτερη η cosmote αλλά έχει τρύπες . Και αν πέσεις σε τρύπα θα μετανιώνεις την στιγμή που πηγές στην εταιρία 

Παλιά είχα και είχε καλύτερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

 

Πάρε μια what’s up πρώτα . Δε γενικές γραμμές είναι καλυτερη η cosmote αλλά έχει τρύπες . Και αν πέσεις σε τρύπα θα μετανιώνεις την στιγμή που πηγές στην εταιρία 

Πάντως για εμένα θέλει δυο κάρτες να έχει.

Δεν αρκεί η μια πλέον…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην περίοχη μου σε αντίθεση με cote/wind η voda δίνει μόνο adsl. Μου είχαν πει το καλοκαίρι ότι Σεπτέμβρη θα κάνουν συμφωνία με την πράσινη για να χρησιμοποιούν το δίκτυο fiber. Έχουμε κάποια εξέλιξη; Βασικά ισχύει ή μου έλεγαν ψέμματα;;

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,σε καρτοκινητο πώς απενεργοποιουμε την αυτόματη ενεργοποίηση ημερήσιου ίντερνετ,δεν θυμάμαι τί στέλνουμε με SMS

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vasileios said:

Στέλνουμε Κ στο 1252

"YOU JUST REGISTERED TO MY DATA CONTROL SERVICE! EVERY TIME YOU RUN OUT OF MB, YOU WILL BE INFORMED VIA SMS TO DECIDE HOW YOU WISH TO CONTINUE"

Ευχαριστώ συνονόματε.

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2022 at 3:54 ΜΜ, akis8607 said:

Στην περίοχη μου σε αντίθεση με cote/wind η voda δίνει μόνο adsl. Μου είχαν πει το καλοκαίρι ότι Σεπτέμβρη θα κάνουν συμφωνία με την πράσινη για να χρησιμοποιούν το δίκτυο fiber. Έχουμε κάποια εξέλιξη; Βασικά ισχύει ή μου έλεγαν ψέμματα;;

Καμία εξέλιξη δεν έχει για Θεσσαλονίκη…ακόμα κοιμούνται και δίνουν μόνο adsl. Που είναι και αυτό προβληματικό,πολλές αποσυνδέσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://itechnews.gr/2022/03/to-mellon-einai-aperioristi-kiniti-tilefonia/

"Η Wind παρέχει το πακέτο W-Unlimited με το οποίο προσφέρει σε κάθε σύνδεση απεριόριστα data, απεριόριστη φωνή και απεριόριστα SMS. H τιμή του πακέτου ορίζεται στα 39 ευρώ,

Στην προσφορά της Wind απάντησε η Vodafone η οποία προσφέρει το παρεμφερές πακέτο Vodafone Giga Unlimited Ultra, αλλά για 34 ευρώ το μήνα.

Αντίστοιχα πακέτα έχει φέρει και η Cosmote, αλλά σε υψηλότερες τιμές.

Για τις προσφορές αυτές οι εταιρείες κρατούν χαμηλούς τόνους καθώς φοβούνται μια μεγάλη μετακίνηση πελατών προς αυτή τη κατεύθυνση, που θα βάλει σε δοκιμασία τα δίκτυα και τις παρεχόμενες υπηρεσίες. 

Δεν προσφέρονται πρακτικά για τους υφιστάμενους πελάτες που έχουν συμβόλαια και στόχο έχουν μόνον να «κλέψουν» πελάτες από τους ανταγωνιστές τους.

Εντούτοις, τα πακέτα αυτά θεωρούνται «πρόβα τζενεράλε» για την αλλαγή μοντέλου χρέωσης στη ελληνική αγορά κινητής τηλεφωνίας. 

Η τεχνολογία 5G προσφέρει αυτή τη δυνατότητα, αφού διευρύνει ουσιαστικά τη χωρητικότητα των δικτύων κινητής και κυρίως των «ακραίων» δικτύων των εταιρειών, δηλαδή εκείνων που αφορούν στις κεραίες και τους σταθμούς βάσης.

Έτσι είναι θέμα χρόνου να καθιερωθεί η οριζόντια χρέωση στην κατανάλωση δεδομένων, φωνής, SMS κινητού, όπως ακριβώς συμβαίνει στη σταθερή. Εκεί που θα διαφοροποιείται πλέον ο ανταγωνισμός θα είναι στο ύψος της παρεχόμενης ταχύτητας λήψης και αποστολής δεδομένων και πιθανώς στις υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας."

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, damierom said:

Αθηνα και θεσσαλονικη ο μισός πληθυσμός της χώρας και "μικροπροβληματα" γραφει το αρθρο...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Αθηνα και θεσσαλονικη ο μισός πληθυσμός της χώρας και "μικροπροβληματα" γραφει το αρθρο...

Από τη συγκεκριμένη εφημερίδα τι περιμένεις φίλε μου...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη συγκεκριμένη εφημερίδα τι περιμένεις φίλε μου...
Ρε παιδιά. Όντως η συγκεκριμένη εφημερίδα είναι πολλές φορές εμετική. Αλλά μην τα τραγικοποιουμε όλα. Σιγά μη καθοντουσαν να έγραφαν και έκαναν ολόκληρη αναζήτηση για ρεπορτάζ. Μια είδηση έδωσαν μόνο στη δημοσιότητα στα γρήγορα και χωρίς πολύ μελέτη, απλά και μόνο για να κάνουν νούμερα. Άμα τράβαγε και άλλο η ταλαιπωρία, τότε ναι θα έπρεπε να κρίνουμε και να λέμε ότι οι άνθρωποι είναι τσαρλατανοι που συνεχίζουν να λένε αηδίες και δεν ενημερώνουν για τπτ (καλά κατά κόρον μόνο επιλεκτική ενημέρωση έχουμε έτσι και αλλιώς από όλους για αλλά θέματα θα πει κανείς)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε παιδιά. Όντως η συγκεκριμένη εφημερίδα είναι πολλές φορές εμετική. Αλλά μην τα τραγικοποιουμε όλα. Σιγά μη καθοντουσαν να έγραφαν και έκαναν ολόκληρη αναζήτηση για ρεπορτάζ. Μια είδηση έδωσαν μόνο στη δημοσιότητα στα γρήγορα και χωρίς πολύ μελέτη, απλά και μόνο για να κάνουν νούμερα. Άμα τράβαγε και άλλο η ταλαιπωρία, τότε ναι θα έπρεπε να κρίνουμε και να λέμε ότι οι άνθρωποι είναι τσαρλατανοι που συνεχίζουν να λένε αηδίες και δεν ενημερώνουν για τπτ (καλά κατά κόρον μόνο επιλεκτική ενημέρωση έχουμε έτσι και αλλιώς από όλους για αλλά θέματα θα πει κανείς)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνω κάτω θέλω να πω αν δείτε και άλλες εφημερίδες, σαιτ κλπ, παίζουν τα ίδια ακριβώς λόγια, κείμενα. Μεταξύ τους τα πασάρουν ή "κλέβουν" από κάποιο κεντρικό σαιτ ξέρω γω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mobileras said:

Αθηνα και θεσσαλονικη ο μισός πληθυσμός της χώρας και "μικροπροβληματα" γραφει το αρθρο...

Για την εμπειρία που βίωσα αναφέρομαι και σε πληροφορία από την υποστήριξη της εταιρείας. Ανάφεραν όλη την Ελλάδα. Όπως να έχει, από το πρωί έχει επιλυθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone συνάπτει νέα συμφωνία για το μερίδιο στην Vantage Towers

https://www.infocom.gr/2022/11/10/vodafone-synaptei-nea-symfonia-gia-meridio-stin-vantage-towers/62207/

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...